בניית מערך כוננים למחשב גיימינג - 1500 ש"ח - עמוד 4 - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

בניית מערך כוננים למחשב גיימינג - 1500 ש"ח

Omry

Recommended Posts

לא רק למשתמש ביתי אלא ל-99.9% מהמשתמשים ו/או השימושים... אני חושב שמיציתי את הנושא (בפעם ה-10000).

תודה על התשובה...

לאור נסיונך הרב בנושא, החלטתי לרדת ממערך RAID0 למערכת הבאה [CORE I7 בע"ה - רק שהמחירים יהיו שפויים].

יש לי 2 כונני 2.0 אחד של WD 320GB [מ 2005] ועוד אחד Verbatim 1TB שקניתי במבצע האחרון באופיס דיפו ב 499 ש"ח.

יש לי כונן אחד של 500GB ועוד כונן של 250GB [ועוד 2 כוננים ישנים של 200GB כ"א] - זה יספיק גם למערכת החדשה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 75
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

Omry, תשמור על השפה שלך בבקשה. הוא בא לעזור לך, וזוהי זכותו המלאה לכתוב בטופיק זה.. ("שלך" כפי שאמרת).

בפעם הבאה תקבל אזהרה על שפה לא נאותה.

ולנושא, Omry... אמרת שתחכה לתגובה שלי ולשל tmpusr, אבל אתה לא מקשיב למה שאומרים לך, אז חבל לטרוח.

Cahiml, רק בשבילך..

tmpusr ממש מגזים. לא ראיתי כאלו הגזמות כבר הרבה זמן.

RAID0 לא מבזבז כסף שכן לא מאבדים נפח, ובתמורה מקבלים ביצועים.. האם הביצועים מורגשים? בעבודה שוטפת זה לא משנה, אבל לא חסרים השימושים שבהם כמעט והכרחי לבצע מערך כזה או אחר. RAID0 + כונן גיבוי זו קומבינציה מעולה, אך כמובן לשימושים המתאימים. אם המטרה היא שיפור ביצועים במשחקים, אז חבל על הזמן, ובמקרה כזה יש כיוונים אחרים שמהם ניתן לסחוט עוד קצת ביצועים.

Art Tatum, אני לא חושב שהWD1001FALS משתלם כשיש את הST31000333AS בסביבה..

עוד 100 שקלים בשביל עוד 10MB ממוצע ב-HDTune.. כשבתכלס זה בלתי מורגש, לא שווה את זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חוסר נימוס כלפי אנשים שחוזרים על אותן עצות לא יעילות על בסיס קבוע הוא לא בהכרח שפה לא נאותה.

ת'אמת אני הקשבתי פה ל-tmpusr בגלל שהוא, מבין שניכם, נתן דוגמאות די קיצוניות מתוך הנסיון שלו עצמו, מה שגרם לי להאמין לו..

אם אתה עדיין בעד מערך ה-RAID ואתה חושב שבגלל שאני מקשיב למוד אחר שנגד מערך ה-RAID זה נקרא "חוסר הקשבה", אז באמת שאין לי מה להגיד לך..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא מתווכח איתך על מה שלא נחשב לשפה לא-נאותה ועל מה שכן. התכוונתי למה שאמרתי בנושא.

העצות שלו היו נכונות מאוד. הוא ניסה לעזור לך, הוא כתב דברים לטובתך כדי שלא תעשה טעות. אבל היי, מה אנחנו מבינים?

בידיוק כמו שהוא הביא דעות קיצוניות נגד RAID, יש כאלו שיהיו קיצוניים בעד RAID ואפילו בעד דברים שפחות משתלמים שמספקים פחות ביצועים (אני מכיר אישית כמה). כפי שנאמר זה תלוי בשימושים ובמטרה של המשתמש. בשביל לשפר זמן טעינה במשחקים זה שווה אם אתה מגדל בגינה, אבל זה מאוד לא משתלם כשזה עולה כסף.

אני לא בעד המערך, ואני לא נגד המערך. אני עוד לא הבעתי את דעתי ואני גם לא מעוניין לעשות זאת. אז לא, לא אמרתי שאתה לא מקשיב בגלל tmpusr.. ואם אתה רוצה לדעת, אני חושב שדווקא הקשבת לו יותר מידי... אחרי כמה מילים שלו כנגד RAID אתה כבר הפכת לגאון הדור והטפת ל-Art Tatum על מה שלפני דקה כלל לא ידעת.

ואם תסלח לי, בתור משתמש (לא בתור מודר) אני לא מעוניין להשתתף בדיון הזה יותר. שיהיה לך בהצלחה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא מתווכח איתך על מה שלא נחשב לשפה לא-נאותה ועל מה שכן. התכוונתי למה שאמרתי בנושא.

העצות שלו היו נכונות מאוד. הוא ניסה לעזור לך, הוא כתב דברים לטובתך כדי שלא תעשה טעות. אבל היי, מה אנחנו מבינים?

בידיוק כמו שהוא הביא דעות קיצוניות נגד RAID, יש כאלו שיהיו קיצוניים בעד RAID ואפילו בעד דברים שפחות משתלמים שמספקים פחות ביצועים (אני מכיר אישית כמה). כפי שנאמר זה תלוי בשימושים ובמטרה של המשתמש. בשביל לשפר זמן טעינה במשחקים זה שווה אם אתה מגדל כוננים קשיחים בגינה, אבל זה מאוד לא משתלם כשזה עולה כסף.

אני לא בעד המערך, ואני לא נגד המערך. אני עוד לא הבעתי את דעתי ואני גם לא מעוניין לעשות זאת. אז לא, לא אמרתי שאתה לא מקשיב בגלל tmpusr.. ואם אתה רוצה לדעת, אני חושב שדווקא הקשבת לו יותר מידי... אחרי כמה מילים שלו כנגד RAID אתה כבר הפכת לגאון הדור והטפת ל-Art Tatum על מה שלפני דקה כלל לא ידעת.

ואם תסלח לי, בתור משתמש (לא בתור מודר) אני לא מעוניין להשתתף בדיון הזה יותר. שיהיה לך בהצלחה.

לגבי העצות הנכונות-לא נכונות, בתחום הזה אין כזה דבר. כל אחד ומה שמתאים לו. כשאמרתי "עצות לא יעילות" כוונתי הייתה שבשבילי הן אינן טובות. חזרתי על כך כמה וכמה פעמים בנושא ובאמת שאני לא מבין את תגובתך לכך.

אני רציתי מערך RAID ורפטור וכו' וכו' אכן בשביל לשפר זמני טעינה בכל מיני למיניהן. שמעתי שזה לא משתלם מבן אדם שהריץ 7 מערכים והוא אפילו הוסיף ש-6 מתוך ה-7 הללו קרסו? אז אני מאמין שזה לא משתלם.

וכשרוכשים ידע חדש, לא קיימת שום סיבה שבעולם שלא "להשוויץ" בו. זה כמו שתבוא לבן אדם בלי טיפת ידע כללי, תיתן לו מספר דפי מידע על נפוליאון ותבקש ממנו לנהל הרצאה בנושא. מן הסתם שהוא מסוגל לעשות זאת, והוא יעשה זאת הכי טוב שהוא יכול.

אני חוזר, אני לא מוצא שום סיבה שלא להשוויץ בשום ידע חדש שבעולם, בכל תחום שהוא.

ואין לי בעיה שלא תשתתף, איני מבין את הסיבות אבל שיהיה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Cahiml, רק בשבילך..

tmpusr ממש מגזים. לא ראיתי כאלו הגזמות כבר הרבה זמן.

RAID0 לא מבזבז כסף שכן לא מאבדים נפח, ובתמורה מקבלים ביצועים.. אך כמובן לשימושים המתאימים.

אם המטרה היא שיפור ביצועים במשחקים, אז חבל על הזמן, ובמקרה כזה יש כיוונים אחרים שמהם ניתן לסחוט עוד קצת ביצועים.

ערב טוב !_Nike_!, אני לא רוצה לגרור אותך חזרה לדיון לאחר שהחלטת לא להשתתף בו יותר [ומטעמים מובנים] אשמח בכל זאת לשמוע את דעתך...

בתאוריה אני מסכים איתך ועם כל מי שמצודד במערך RAID.

ה"חזון" שלי לשיפור ביצועי דיסק קשיח, היה באמת 2 דיסקים מהירים בתצורת RAID0 + כונן גיבוי [ויש לי כזכור 2 כאלו חיצוניים].

מצד שני, אי אפשר להתעלם מהחוויות הקשות של Tmpuser שעושה רושם "שטחן" מערכי RAID ולא ראה ברכה בעמלו...

אילו יישומים עשויים לצאת נשכרים ממערך RAID0 ? האם יהיה שיפור בקידודי או המרות ווידיאו למשל ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא יודע מה קרה אצל TMPUSR אבל לי יש כבר כ5 שנים מערך RAID ללא בעיה מיוחדת ומכיר עוד כמה אנשים שיש להם כמה שנים ללא

כל בעיה. עניין התקלות בRAID נופח מעבר לפרופורציות. ההבדל הוא שמספיק שכונן אחד ילך בשביל לאבד את המידע שעל 2 הכוננים + סיכוי

קטן מאוד שהבקר יתקלקל ולא תמיד חיבור לבקר מקביל מצליח לבנות את המערך. באופן כללי דיסקים קשיחים שלא קורסים בחודש הראשון

בד"כ יחזיקו לך כמה שנים טובות ולא צריך לשכוח שגם אם לא עשית מערך RAID אם הדיסק יקרוס עדיין איבדת מידע שנמצא על דיסק אחד...

לדעתי זה שיקול של ניתוח סיכונים מול תועלת + גיבוי. לי אישית יש מערך RAID כבר כמה שנים ואני מאוד מרוצה.

לגבי שאלתך - קידודי והמרות (וכל התוכנות שמשתמשות בגיגות של נתונים בקריאה רציפה) דווקא כן יצאו נשכרים מהRAID שזהו השיפור

העיקרי שלו - כתיבה\קריאה רציפה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הAAKS הוא כונן סטנדרטי - פשוט עם ביצועים טובים לקטגוריה שלו. כפי שכתבתי השיפור הוא בקריאה\כתיבה של קבצים גדולים בצורה

רציפה. באופן כללי השיפור בקבצים אלו עומד על כ40% (עם בקר מובנה רגיל על הלוח אם). זמני הגישה דווקא עולים במקצת וכן השימוש

במעבד (בצורה זניחה). לכן לדעתי למישהו כמוך שבכל מקרה מתכנן לקנות מספר דעתי היא לעשות RAID0 ל2 כוננים ועוד

כונן גדול יותר שעליו יהיה מידע חשוב + גיבוי. מקסימום תעבוד בחודש-חודשיים הראשונים כרגיל ואחרי שתראה שאין בעיה מיוחדת עם

הדיסקים תיצור מערך RAID (את המחיצה הקיימת תעתיק בעזרת GHOST ודומותיה).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שוב, הRAID לא הורס כוננים. הסיכוי שכונן אחד מתוך שנים ילך (ואיתו כל המידע) גבוה יותר מהסיוכוי שכל אחד מהם ילך בנפרד + סיכוי קטן

מאוד שהבקר בלוח אם יתקלקל. המקסימום שהרייד עושה לכוננים זה להעביד אותם יותר, דבר שיתבטא (אולי) אחרי כמה וכמה שנים טובות של

עבודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא יודע מה קרה אצל TMPUSR אבל לי יש כבר כ5 שנים מערך RAID ללא בעיה מיוחדת ומכיר עוד כמה אנשים שיש להם כמה שנים ללא

כל בעיה. עניין התקלות בRAID נופח מעבר לפרופורציות. ההבדל הוא שמספיק שכונן אחד ילך בשביל לאבד את המידע שעל 2 הכוננים + סיכוי

קטן מאוד שהבקר יתקלקל ולא תמיד חיבור לבקר מקביל מצליח לבנות את המערך. באופן כללי דיסקים קשיחים שלא קורסים בחודש הראשון

בד"כ יחזיקו לך כמה שנים טובות ולא צריך לשכוח שגם אם לא עשית מערך RAID אם הדיסק יקרוס עדיין איבדת מידע שנמצא על דיסק אחד...

לדעתי זה שיקול של ניתוח סיכונים מול תועלת + גיבוי. לי אישית יש מערך RAID כבר כמה שנים ואני מאוד מרוצה.

לגבי שאלתך - קידודי וידאו והמרות (וכל התוכנות שמשתמשות בגיגות של נתונים בקריאה רציפה) דווקא כן יצאו נשכרים מהRAID שזהו השיפור

העיקרי שלו - כתיבה\קריאה רציפה.

תודה על התשובה ag43...

אני שמח שיש מישהו שעובד שנים עם מערך RAID ללא בעיות, מערך RAID 0 אני מניח ??

אין לי חשש מהעובדה שאם דיסק אחד יקרוס המידע יילך, לשם כך דאגתי לפתרון גיבוי של 2 דיסיקם חיצוניים USB 2.0 [האחד 1TB והשני 320GB].

החשש שלי הוא מפני קריסות חוזרות ונשנות בתדירות גבוהה שימררו את חיי ויהפכו אותי לעבד נרצע לתחזוקת מערך RAID.

כפי שהצעת ל OMRY, אני חושב שבכל זאת אנסה מערך RAID0 ואמשיך איתו אם לא ייעשה בעיות, אם יהיו בעיות, איזור לעבודה רגילה עם ללא מערכי RAID.

אני מקווה שבקרי ה RAID בלוחות החדשים [תומכי I7] ייתנו תוצאות משופרות ויציבות יותר מהדורות הקודמים...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם זה עוזר אני כבר כמה שנים עם מערכי RAID0

לאחרונה (יותר מחצי שנה) קניתי מחשב חדש עם RAID0 של ראפטורים 74GB

אישית (וזה יכול להיות פסיכולוגית) אני מרגיש הדבל גדול בביצועים ביום יום (!) בין הRAID לNON-RAID, ולא הייתה לי נפילה אחת מאז שהתחלתי לעבוד עם RAID (התחלתי עם הכוננים הכי פשוטים של 80GB רגילים לגמרי והם עדין רצים)

RAID5 דווקא מוריד מהביצועים (כול עניין הבדיקה)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...