סוני A-350 - סיקור ראשון בפורום (נראה לי) + תמונות - עמוד 2 - צילום דיגיטלי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

סוני A-350 - סיקור ראשון בפורום (נראה לי) + תמונות

דניאל י.

Recommended Posts

אתה מפספס פה משהו.

אף אחד לא אמר לך אל תתבטא.

אף אחד גם לא תוקף אותך. פשוט לכל דבר יש צורה. אתה יכול להתווכח וכל זה, אבל למה להתעצבן ולכער את העסק?

אתה לא צריך להיכנס פה לוויכוחים בדיון של מישהו שרוצה להיות קצת שמח כי יש לו מצלמת DSLR חדשה.

פתח דיון, שיהיה מיועד בידיוק לזה.

אני לא נגדך, ולא בעד אורן. אני בעד ויכוחים, פשוט עם צורה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה מפספס פה משהו.

אף אחד לא אמר לך אל תתבטא.

אף אחד גם לא תוקף אותך. פשוט לכל דבר יש צורה. אתה יכול להתווכח וכל זה, אבל למה להתעצבן ולכער את העסק?

אתה לא צריך להיכנס פה לוויכוחים בדיון של מישהו שרוצה להיות קצת שמח כי יש לו מצלמת DSLR חדשה.

פתח דיון, שיהיה מיועד בידיוק לזה.

אני לא נגדך, ולא בעד אורן. אני בעד ויכוחים, פשוט עם צורה.

נו אז בגלל זה בדיוק נטשתי את הדיון הזה כי זה איבד כל צורה. אם תקרא איך זה התחיל תראה שלא אני התחלתי עם זה וזה קרה לא רק בפתיל הזה.

בכל מקרה תסתכל על התאריך של התגובה האחרונה שלי. ולא נכנסתי בוויכוחים של המישהו שרצה להיות קצת שמח במצלמה שלו, דווקא באתי ועודדתי אותו ואמרתי שלא יתייחס יותר מדי ל"חסרונות" שכמה אתרים ברשת ממש חגגו עליהם וגם די הסברתי למה. ואם היית קורא שם היית מבין שגם לי יש את אותה מצלמה בדיוק והסברתי למה לדעתי לחסרונות האלה אין משמעות לצלם החובב ואפילו לא לחלק מהצלמים עם אוריינטיציה מקצועית. מנקודת מבט של מישהו שעסק בתחום הזה באופן מקצועי.

תראה, אתה וכל אחד אחר פה וזה גם פונה לאורן, צריכים להבין ולקבל שחלק גדול מאתרי הצילום שקוטלים דגמים של יצרן אחד ומשבחים מאידך דגמים של יצרן אחר לוקים במה שנקרא BIASING שיש לו סיבות רבות שונות ומשונות.

רוב האתרים האלה כלל לא היו קיימים בכלל לפני שנים אחדות ורמת הביקורות שלהם היא בדרגת החפיף (למה אני מתכוון בחפיף די כתבתי בכל הדיונים האלה כבר אז אני לא אחזור על זה שוב). אני לפחות כשהייתי עושה בדיקת הפרדה לעדשה הייתי מבצע אותה עם טבלת בדיקה אמיתית ומודד את הקווים עם מכשור אופטי מיוחד, אבל על זה מושתת כל הבסיס של הצילום הדיגיטלי. וזה לא המקום להכנס לדברים האלה כאן. בהחלט קורה שציוד מאותו יצרן, בייחוד אופטיקה של יצרני צד ג' יתנו תוצאות מאוד שונות אחד מהשני, מה לעשות העדשות הזולות של היום לא עוברות את אותה בקרת איכות.

כשאני כותב שאלמנטים בעדשות עשויים מפלסטיק (רכיבים היברידיים וזה מופיע בכל קטלוג של היצרנים הגדולים וזה לא סוד) מישהו קופץ עלי ואומר תוכיח למרות שחיפוש קצר על אלמנטים היברידיים בגוגל היה עונה לו על השאלה.

אז מה? בגלל שמישהו כאן שטוען שיודע לא קרא עלון פרסומי זה או אחר, אני או כל מגיב אחר צריך לזכות ליחס כזה?

מה אני עובד פה בשביל מישהו, אני בא להגיב להנאתי ולהנאת החברים האחרים כאן.

ותאמין לי שמה שאני לא יודע אני לא מתבייש לשאול.

אם הייתי מוכר ללקוחות שלי (שהיו ידענים לא קטנים בעצמם) לוקשים, בחיים לא הייתי זוכה לראות אותם שוב ושוב.

ואיכשהו, אני בדיוק כמו כל חובב אחר כאן טורח לקרוא ולגלוש באתרי צילום כאלה ואחרים מכל הסוגים ולצערי בחלקם אמות המידה שלהם בפרסום ביקורות

לא היו עוברות רמת מבחן של שנה ב' במכללה לצילום.

הבעיה היא שאנשים תמימים חושבים שהם מקבלים מידע אמיתי ולא משוחד על ידי מניעים מסחריים נסתרים ובמקום זאת הם מקבלים המון זיבולי שכל טכנולוגיים

שאין להם קשר קל להנאה שחובב זה או אחר יפיק או לא יפיק ממצלמה מסויימת בתקציב נמוך.

אני אדם שבאופן עקרוני אוהב ומתלהב ממצלמות ועדשות חדשות, אבל מאידך העין שלי גם מתורגלת לראות את ההבדלים לטוב ולרע.

ואני לא אתבייש להגיד על עדשה שנחשבת רעה שיש לה אחלה ביצועים (ביחס לעדשות אחרות שאני מכיר) אבל אני לא הולך להשוות עדשה ב90 דולר לעדשה של 700 דולר ולהוכיח שהעדשה הזולה היא גרועה לידה.

בקיצור חובב צילום וגם צלם מקצועי שצילם עד עכשיו בD200 יוכלו להפיק המון הנאה ממצלמה שלא נהנת מיחסי ציבור באינטרנט כדוגמת הסוני A350.

מי שמצלם ספורט או אקשן לא ירכוש אותה מלכתחילה. בשבילו נועד השוק הגבוה.

אבל לראות חובבים שאין להם מושג מסתובבים עם D3X ועדשת 80-200 2.8 ומצלמים חתול משתין לאור שקיעה ומתרברבים על זה בפורומי צילום

לא הופך את הדעה שלהם למקצועית. מה גם שיש להם מצלמת שוק גבוה, זה רק מוכיח שהם בזבזו הרבה כסף ואין להם אפילו מושג אם הם באמת מקבלים תמורה.

אבל אם אני בתור מי שהשתמש ומשתמש עדיין בציוד של ניקון בוחר להביע את דעתי על אכזבתי מהרמה הכללית והמחירים הגבוהים של מוצרי ניקון המקצועיים

בתור מי שבמשך 15 שנה מצלם עם ציוד של ניקון, יש לי מעט יותר זכות גם בתור חובב להגיד את מה שאני אומר מאשר מישהו שלא נמנה עם חברי מועדון משתמשי ניקון.

כשאני אומר שניקון מפגרת בדור אחרי קנון אני לא צריך להוכיח את זה על ידי דיעה שהתפרסמה באתר אחר.

כשניקון תלויה בחיישני בשביל מצלמות הדגל שלה, ומאידך המגיב שלי טוען בעצם שסוני זאת חברה קטנה (למרות שמדובר בתעשייה חובקת כל וסוני נחשב לייצרן החיישנים הגדול בעולם) מה אני כבר יכול להגיד. אני נוטש את הדיון ובוחר לכתוב בפורומים שבהם יש דיון ויש אנשים שגם אפשר ללמוד מהם משהו חוץ מאיך לא להתווכח.

אני גם בטוח שאם אורן לא היה מגיב לי בצורה שהוא בחר להגיב לי התגובות הבאות שלי היו הרבה יותר רגועות.

באמת שאין לי שום דבר נגדו ואני לא מכיר אותו, אולי הוא מאידך מכיר אותי וזה כבר סיפור אחר.

ובכל אופן לבקשתך

אני מניח לדיון הזה.

שיהיה שבת שלום

ושכל חיילינו יחזרו בריאים ושלמים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...