אפשר להריץ לינוקס על טוסטר ? עכשיו גם על איפון - לינוקס, Mac ומערכות הפעלה אחרות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

אפשר להריץ לינוקס על טוסטר ? עכשיו גם על איפון

yousux

Recommended Posts

• תגובות 35
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

BSD זה לא קוד פתוח במובן של לינוקס

BSD אומר שאפשר ( וזה גם מה שאפל עשו ) לקחת את הקוד ולהפוך אותו לקוד סגור, כלומר - בלי הבדל בין זה לבין כל מערכת קניינית אחרת.

לינוקס לעומת זאת, תאפשר פתיחה של כל מערכת הiphone ( כולל גישה לחומרה ) למפתחים חיצוניים, וזו הבשורה העיקרית כאן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ההגדרה לקוד פתוח הוא קוד שאתה יכול לראות, קוד שאתה לא יכול לראות הוא בפירוש לא קוד פתוח, לא משנה אם אתה יכול לפתח עבורו.

חלונות היא לא מערכת פתוחה בעליל, אתה יכול לפתח עבורה עם הכלים שמיקרוסופט נתנו לך, אתה לא יכול לראות את הקוד, לפתח אותו, להשתמש בו או לעשות כל דבר אחר - המערכת היא leave it and don't touch, אתה יכול להוסיף, אתה לא יכול לשנות את מה שכבר קיים.

באייפון המצב אפילו יותר גרוע, הוא בבחינת leave it and don't touch, and add only if we premit it.

למשל, אתה יודע שפיתחו גירסה של אופרה לאייפון ובגלל שאפל לא הסכימה לתת לזה את אישורה ( בגלל שזה מתחרה לשלה ) אי אפשר להפעיל אופרה על אייפון? ( יש חותמת שצריך לקבל מאפל בשביל להפעיל שם דברים ).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני יודע טוב מאוד מה ההגדרה של קוד פתוח, לא טענתי שזה קוד פתוח בשום שלב

אתה לא מכיר את המצב באייפון ומדבר סתם,

נכון, "בצינורות הרשמיים" של הSDK שלהם אתה צריך לעמוד בתנאים ובהגבלות שלהם,

אתה לא חייב לפתח "בצינור הרשמי"

תוכנות ומשחקים לאייפון היו מהרגע הראשון, שנה לפני שבכלל יצא הSDK

כל מי שיודע לתכנת או לעשות פורט לBSD (עם המגבלות של האייפון) יכול לפתח, בלי "טובות" מאפל

וזה "רשמי" בדיוק כמו הפתרון שהביאו פה, בלי חתימה דיגיטלית ובלי כלום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נכון, מערכת פתוחה קרי כל אחד יכול לתכנת אליה ולהפעיל יישומים צד שלישי (שזה מה שמעניין את האנשים)

לא קוד פתוח שכל אחד יכול לשנות אותו (שלא מעניין אף אחד בגדול)

בדיוק כמו סימביאן, בדיוק כמו חלונות, בדיוק כמו מערכת ההפעלה של .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב, הבנו כבר שאתה אנטי אופן סורס :)

אבל עם כל הכבוד לפרצות שמוצאים, אף פעם לא מצליחים לנצל את הפירצות האלה עד הסוף

ועם כל הכבוד לחלונות, אנשים משנים בחלונות רק מה שנותנים להם, אין גישה לשנות דברים בדרייברים, אין גישה לשנות דברים ברמת הקרנל, וכו'

אז יש רמת גישה, הרמה שהיצרן מחליט בשבילך, עד שאתה מתחיל לפרוץ את זה ואז אתה נלחם בהנדסה לאחור בכדי לאפשר דברים, וגם לא תמיד בהצלחה.

נכון, קוד פתוח זה לא מעניין בסך הכל, מה שמעניין זה מודל התוכנה החופשית, שמאפשרת לך בגדול גישה בלי להגביל אותך ( גם מבחינה רשיונית וגם מבחינת גישה לקוד ). התוכנה החופשית מרשה לך לשתף ולתרום, תוכנות אחרות מתנות לך את זה, או שתעבור על החוק ( תשבור את הסכם השימוש שלך עם אותן חברות ), או שתשלם הרבה כסף ( ונדמה לי שיש עלות להוצאת תוכנה לאייפון, ועלות לא קטנה אפילו ).

כך או כך, אתה בוחר להלחם בפלטפורמות שמגבילות אותך במקום להשתמש בפלטפורמה שנותנת לך את כל הדברים הללו מראש.

זה כמו שתקנה אוטו שכולו מולחם, ואז תגיע למוסך לבצע בו תיקון ותגיד למוסכניקים - כן, זה אוטו פתוח, הנה המסור שפותח אותו :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב, הבנו כבר שאתה אנטי אופן סורס :)

לא אנטי, אבל את הצרכן הסופי זה לא מעניין

מעניין אותו שאפשר להתקין תוכנה שעושה כמעט כל דבר במכשיר שלו,

ואת זה יש כבר היום באייפון (עם ובלי תמיכה של אפל)

הפרוייקט הזה שאפתני וכנראה גם לא יגיע לכלום, עד שהוא יהיה שמיש (טלפון, מסך מגע וכו') זה כבר בטח לא יהיה רלוונטי

חבורת אנשים שמתכנתת בזמנה החופשי ומשחקת בניסוי וטעיה לעולם לא תגיע לתוצאות של חברה מסחרית שמעסיקה מתכנתים.

זה כמו שתקנה אוטו שכולו מולחם, ואז תגיע למוסך לבצע בו תיקון ותגיד למוסכניקים - כן, זה אוטו פתוח, הנה המסור שפותח אותו :)

האנלוגיה שלך לא נכונה, את הצרכן מעניין לדעת שהוא יכול להחליף רדיו דיסק באוטו, אולי לצבוע אותו בצבע אחר,

הוא יכול להוסיף לו כמעט איזה פיצ'ר שהוא רוצה, מבלי למכור אותו ולקנות אותו חדש בשביל זה.

ואת זה כבר היום האייפון עושה לא רע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רצית דוגמה יותר פרטנית, קיבלת

כידוע, הfilesystem והקרנל של וינדוז אינם תומכים בחיבורי התקנים, אלא רק בכאלו שנתמכו מהקופסא ( למשל disk on key, cdrom וכו' ).

לאחרונה אני עובד עם חבר על אתר , והעבודה היא מול FTP (הגבלה שקיבלנו עם האכסון),

עד עכשיו חבר שלי היה מעלה קובץ קובץ לאחר ששינה אותו, עם תוכנה להעלאת קבצי FTP.

אמרתי לו, לא חבל? בוא תעבוד ישירות על הקבצים בFTP כמו שאני עובד בלינוקס.

טוב, סבבה, חיפשנו חיפשנו ומצאנו תוכנה לוינדוז שיודעת לעבוד על מערכת ההפעלה, כאילו יש כונן נוסף, כאשר הוא בעצם מתייחס לFTP

אז התחלה עבד סביר, ולאחר זמן מה המערכת הפעלה עצמה מתחילה להחזיר לנו שגיאות בדבר קבצים, קריאות איטיות מידיי וכו'

כל זה, במקום שזה ייתמך ישירות ברמת הקרנל כבר, אבל זה כמובן לא אפשרי, כי הקרנל של וינדוז סגור ואף אחד לא יכול להוסיף לו כלום.

אגב, אני חייב לציין שמאה אחוז שאלו לא היו בעיות תקשורת, מכיוון שאני עבדתי איתו באותה רשת באותו זמן ולי לא היו תקלות.

אז בשביל לעבוד בצורה נורמלית ( כי ברור שאפילו אין מצב לדבר עם מיקרוסופט, כי מי ידבר איתנו שם? בניגוד לקוד הפתוח שיש עם מי לדבר במקרה של תיקוני באגים ) אנחנו מחר מתקינים לו .

אגב, יש עוד הרבה דוגמאות לדברים שאי אפשר לשפר בוינדוז כי היא לא קוד פתוח, כמו -- את וינדוז עצמה! --

ותחשוב על זה ;-)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...