מפרט מחשב עד 12,000 מתוכנן OC - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מפרט מחשב עד 12,000 מתוכנן OC

Omry

Recommended Posts

המחשב מתוכנן להיות כלי לשימוש משרדי, גיימינג, גרפיקה דו-מימדית בסיסית ותכנות קל. ה-OC יהיה למעבד, ולכרטיס המסך.

אני אשחק על הרזולוציה המקסימלית של המסך, אך ללא פילטרים בקרייסיס.

התקציב כולל ציוד היקפי.

בנוסף לשאר הציוד ההיקפי, ללא קשר לתקציב, אשמח לקבל המלצה על אל-פסק איכותי, טוב ואמין מחברה איכותית, טובה ואמינה שמחירו אינו מוגזם. הנני מעוניין לשלם בהתאם לתמורה, לא יותר.

Intel Q6600 @ 3.8 GHZ - 1000

OCZ Vendetta 2 - 250

DFI LanParty DK X38-T2R - 800

G.Skill Dual Channel 4096MB CL4 @ 1100MHZ - 400

EVGA 260GTX 216 896MB @ 750 & 2450 Memory - 1500

Arctic-Cooling Accelero TWIN-Turbo - 150

Western Digital 1000GB SATA2 32MB - 700

Western Digital 1000GB SATA2 32MB - 700

RAID 0

LG GH22LS30 SATA2 - 200

Thermaltake Xaser VI Red Window (Comes with six 140MM fans and two 120MM fan) - 1000

Aerocool Silver UV Frame 120mm Case Fan with 4 LEDs - 80

Seasonic M12 SS-700HM 700W Modular - 900

Philips 24" 240PW9EB - 2900

Logitech X-540 5.1 - 550

Logitech G15 Gaming Keyboard - 430

Logitech G5 New Version - 200

Total: 11760

אני מניח שאני חייב לכם כמה הסברים, אז קדימה:

1. כפי שניתן לראות, בחרתי את הבחירה ההגיונית ביותר במעבד, ה-Q6600. הוא פצצת OC וביצועים וחסכוני ביותר במחיר, אז למה לא?

2. עשיתי כמה בירורים ומסתבר שיצאתי אדיוט מוחלט שהתעלמתי מהקירור למעבד שהציע לי Xtract, לכן בחרתי אותו.

3. בחרתי בלוח האם מכיוון שהוא לוח מיוחד לאוברקלוקרים ובעתיד יוכל לשמש אותי ל-CF אם אהיה מעוניין (מניח שלא, אבל עדיין). הוא פשוט הלוח הזול, המשתלם ועל הדרך גם הטוב ביותר בצ'יפסט X38.

4. זכרונות - אני מניח ש-Xtract ורבים אחרים גם הם ממליצים על הזכרונות שבחרתי. הבנתי שהם גם באים עם קירור טוב. יש להם תזמונים נמוכים וניתן להביא אותם למהירות קרובה ביותר לשל DDR3. אז שוב, למה לא? הם גם עולים כמו כל 800MHZ רגיל שראיתי בשוק.

5. 260GTX - כן, אני ממשיך להתעקש. אני חושב שאני נהייתי סוג של FanBoy לכרטיס הזה. אני בהחלט מבין שרק נכון לעכשיו הוא משתלם יותר מה-HD4870 1G ושבעתיד הקרוב יהיה זה ההפך המוחלט. פשוט נדבקתי לכרטיס הזה, לא יודע למה. אני חושב שאני בסופו של דבר אחליט ללכת על ה-HD4870 1G, אבל כרגע אני מעדיף לדבוק בכרטיס הנערץ.

6. כפי שניתן לראות, בהחלט וויתרתי על הרפטור. מסתבר שעם RAID 0 של 2 הארדיסקים רגילים ואיכותיים מתוצרת , אקבל מהירות זהה ואפילו גבוהה יותר משל ה-VelociRaptor. בכלל, מה אני אעשה עם 1650GB במחשב?

7. מארז. זה המארז הכי יפה, הכי גדול והכי מוצלח שראיתי בחיים שלי.

8. ספק מבוזבז - אני מניח שכמו המארז ישמש אותי גם במחשבי הבא. הוא פשוט שקט ו"פצצת אנרגיה" למחשב. הוא גם נורא איכותי, אז שוב אני חוזר על השאלה המתבקשת, למה לא?

תודה רבה :D

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 54
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

בזבוז גמור! תפיק תועלת רבה הרבה יותר עם נגיד תשיע עכשיו 6-7K במחשב ועוד שנתיים-שלוש תשדרג חלקים, אבל החלטה שלך.

1.בתקציב כזה ולמעבד כזה מומלץ יותר רציני

2.ה 4870 יותר מומלץ ה 260

3.קח בחשבון שזה מארז לא הכי שקט

4.קח בחשבון שלמקלדת אין עברית

5.יש האומרים של-MX518 החיישן יותר טוב מאשר ה-G5

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פעם בחיים יש לי צ'אנס לקנות מחשב גיימינג מטורף שאני רוצה.. אל תגרום לי לחסוך :P

בשביל מה אני צריך יותר רציני? הקירור שבחרתי הוא אמין ומוצלח מחברה אמינה ומוצלחת.. יש לך רעיון לקירור בערך באותו מחיר שיהיה יותר טוב?

ה-4870 ממש אבל ממש לא עדיף על ה-260

לא איכפת לי כל כך אם המארז שקט או לא.. העיקר שהוא גדול ומקורר כמו שצריך.

בנוגע למקלדת, אני כבר מתורגל בהקלדה עיוורת, אז זה בסדר.. ואני לוקח את העכבר בגלל העיצוב המדהים שלו, שום סיבה אחרת. המפרט הזה הוא ממש לא בזבזני והוא הניצול המקסימלי שהצלחתי לעשות עם הסכום.

אני לא סתם אקח 4870x2 בגלל שהוא הכרטיס הכי טוב בעולם, יחד עם Q9550 כי הוא המעבד הכי טוב וכו' וכו'.

לקחתי ספק שאני מאמין שיוכל לשרת אותי לעוד המון המון זמן, מארז שיוכל לשרת אותי לעוד המון זמן וכרטיס מסך שעם OC טיפה קיצוני מציג ביצועים מטורפים לגמרי. המסך הוא ה-24" שאינו פאנל TN הכי משתלם בהתאם למחיר שקיים (לפחות לפי הממצאים מה"מחקרון" הקטן שלי) וכל מסך יותר גדול ממנו יהווה פשוט הגזמה לא הגיונית. זהו מפרט שעבדתי עליו המון המון זמן ואני מאמין שהוא מנצל את הכסף בצורה הכי טובה והכי מתאימה לי.

בקיצור, הדבר היחיד שישודרג פה ב-3-4 השנים הקרובות זה שוב ושוב כרטיס המסך.. כל מה שאני קונה פה זו השקעה לטווח ארוך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וזה בדיוק טמונה הטעות הענקית שלך. אין דבר כזה "השקעה" במחשבים, אולי מלבד המארז בעצם.

כל מה שאתה קונה, עוד שנתיים יקרטע כמו עגלה שבורה. לעומת זאת, אם תשקיע כמה אלפים פחות (וזה קל לקצץ כמה אלפים מבלי לפגוע משמעותית בביצועים), ובאותו הסכום תשתמש כדי לשדרג כ.מסך ואולי אפילו שילוש (תלוי בתקציב שישאר) תוכל לקבל לאורך 3-4 שנים ביצועים טובים באמת, עם תמיכה בטכנולוגיה שתהיה קיימת באותה תקופה ועם יכולות אמיתי להריץ משחקים בהגדרות גבוהות.

בסכומים גבוהים, פיצול הקנייה לשניים או לפחות שמירה של כמה אלפים בצד לשדרוג תמיד תמיד תהיה כדאית/משתלמת/מועילה יותר מבחינת ביצועים מאשר קנייה במלוא הסכום.

לכן, היתי קונה היום משהו כזה ואת שאר הכסף שומר לשיפורים בעתיד :

מעבד:

Intel Core 2 Quad Q6600 G0 95W 2.40Ghz 8MB OEM

כמות: 1 - מחיר: ₪969

קירור למעבד:

Thermaltake Big Typhoon VP

כמות: 1 - מחיר: ₪239

לוח אם:

Gigabyte GA-EP43-DS3L

כמות: 1 - מחיר: ₪497

מארז:

Coolermaster Centurion 590 Black

כמות: 1 - מחיר: ₪365

קירור למארז:

Glacialtech 120mm Case Fan Entering Bearing 18dba 36CFM

כמות: 1 - מחיר: ₪19

ספק כוח:

Tagan 500W (TG500-BZ) Piperock Gold Connectors Patent Cable Managment 36A @ 12V - זמין במלאי!

כמות: 1 - מחיר: ₪351

זיכרון:

A-Data 4GB (2x2GB) DDR2-800 Vitesta + Heatspreaders CL5

כמות: 1 - מחיר: ₪282

קשיח למחשב שולחני:

Western Digital 1TB 32MB 101FALS

כמות: 1 - מחיר: ₪710

כרטיס מסך:

Palit Radeon 4870 1GB Sonic Dual Edition GDDR5 HDMI Retail

כמות: 1 - מחיר: ₪1517

כונן אופטי:

LG GH22NS DVD-RW x22 Dual Layer Sata Black

כמות: 1 - מחיר: ₪135

מקלדת:

LOGITECH G15 Gaming Keyboard

כמות: 1 - מחיר: ₪494

עכבר:

Logitech G5 Laser Blue - אחריות 36 חודשים

כמות: 1 - מחיר: ₪199

רמקולים:

LOGITECH X-540

כמות: 1 - מחיר: ₪572

הרכבה:

הרכבת מערכת מחשב 3000שח ומעלה כולל בדיקות

כמות: 1 - מחיר: ₪5

סה"כ: ₪6354

המחירים הינם כוללים מע"מ והם לתשלום בכ.אשראי עד 2 תשלומים שווים.

תשלום מזומן (צ'ק מזומן, כסף שטרות, העברה בנקאית) מקנה 2% הנחה

מחיר אחרי הנחת מזומן הינו : ₪6227

מפרט זה הורכב ב - www.TMS.co.il

http://tms.co.il/preview/spec/fups7lgj

הרפטור זה בזובז כסף אטומי.

הכ.מסך שהצעתי לך יהיה עדיף על מה ששמת לעצמך, וזיכרון של 1GB יועיל מאוד (מאוד) ברזו' המקסימלית של המסך שלך.

שמתי לך של 1TB מאחר ולסיגייט הבנתי שיש בעיות אבל שדרג כרצונך.

שמתי מעבד משתלם יותר והרבה יותר טוב לאוברקלוק.

קירור נהדר ושקט.

מארז מרווח, קריר ואיכותי אך עדיין עולה הרבה פחות מהאנטק 900.

ספק נהדר, אין ממש טעם לקנות משהו חזק בטרוף בפי שלוש מהמחיר, האמן לי.

תוסיף רק את המסך ויוצא לך כ-9300 ש"ח שבחשבון פשוט זה כמעט 3000 ש"ח פחות בלי להתפשר בכלל על ביצועים ואולי אפילו הרווחת פה ביצועים. בכ-3000 ש"ח בעוד שנתיים אני בטוח שתוכל לקנות מעבד (מי יודע כמה ליבות) כ.מסך סופר חזק ועדכני לאותה תקופה ואפילו לוח וזכרונות שכולם ביחד יתנו לך ביצועים עדיפים בהרבה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ה-260GTX הרבה יותר חזק מה-4870..

וזה בדיוק העניין, אני לא הולך להחליף פה שום דבר בשנים הקרובות. בכוונה לקחתי ספק חזק יותר, רפטור, הארדיסק ענק וכו'. רק את הכרטיס מסך אני אשנה בשנים הקרובות. זו השקעה עצומה לטווח ארוך.

אגב, איך ה-Q6600 יותר טוב מה-Q9300? האחר הוא ישן יותר ומיוצר בטכנולוגיה של 65nm.

אני גם לא מעוניין לשמור כסף בצד.. המחשב שאקנה הוא מתנה מההורים ואני בכלל לא מוציא כסף מכיסי. כשאוציא כסף, זה יהיה על השדרוגים..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם הבעיה היא שהכסף לא ישמר עוד שנתים שלש, אז פשוט תסגור אותו בבנק לשנה וחצי, ואז אם עוד פה תראה שאין מה לשפר במחשב תסגור שוב לשנה וחצי.

אם אין לך מה לעשות אם שלש אלף ואתה רוצה סתם לבזבז לך תתרום את זה לאדם זקן נזקק...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם הבעיה היא שאין לך תגובה עניינית ויעילה אז לך תבזבז אותה על אדם זקן נזקק.

אגב, קראתי ביקורות על Q9300 נגד Q6600 ובאופן מפתיע, ה-Q6600 דווקא מציג ביצועים טובים יותר כאשר מגיעים לשוויון בתדרים בזכות OC. חשבתי ש-45nm אמורים להיות מוצלחים יותר..

שיניתי את המעבד המתוכנן וחסכתי כך 200 ש"ח.. יש למישהו מושג אם אפשר להחזיק את ה-Q6600 על 3.8GHZ בכלל?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם הבעיה היא שאין לך תגובה עניינית ויעילה אז לך תבזבז אותה על אדם זקן נזקק.

אגב, קראתי ביקורות על Q9300 נגד Q6600 ובאופן מפתיע, ה-Q6600 דווקא מציג ביצועים טובים יותר כאשר מגיעים לשוויון בתדרים בזכות OC. חשבתי ש-45nm אמורים להיות מוצלחים יותר..

שיניתי את המעבד המתוכנן וחסכתי כך 200 ש"ח.. יש למישהו מושג אם אפשר להחזיק את ה-Q6600 על 3.8GHZ בכלל?

אני מבזבז על ילדים קטנים בכך שאני חוסך למדינה\העמותה כ3500 שקל שזה מחיר של סייעת לחודש..זה מספיק הרבה?

הסבירו לך 20 פעם שזה לא משתלם, אבל אתה לא מבין.

שהיה... :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

"הסבירו לי 20 פעם" ואני "הסברתי" בחזרה שזה לא הכסף שלי בכלל ואני רוצה לשמור ציוד איכותי וטוב לזמן ארוך

זה הכול

אני חוסך איפה שאני הולך לשדרג בקרוב או שאין טעם להשקיע אקסטרה כסף כי ההבדלים באיכות לא רלוונטים

בכל השאר אני זורק כל פרוטה שנתנו לי

בגלל זה אני עם 260GTX ולא עם מערך CFX של HD4870x2 בלוח של X58 ומעבד CoreI7 Xtreme.

סבבה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ולמה לעזעאל לא אכפת לך מהכסף של ההורים?

בכל מקרה, נניח ולא אכפת לך. שדרוג (גם אם תקנה מחשב היום ב-20K) יהיה נחוץ בכל מקרה. אז למה שלא תקנה מחשב בכ-9300 ש"ח כמו שהצעתי, ואת שאר ה-3000 ש"ח של ההורים תשמור בצד שחשבון שלך. כך שכתזדקק לשדרוג זה לא יהיה על חשבונך אלא עוד על חשבון המתנה של ההורים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...