קצת קשה לי להחליט איך ומה לקנות - ספקים ומארזים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

קצת קשה לי להחליט איך ומה לקנות

digitalseeker

Recommended Posts

אהלן,

החלטתי שאני רוצה לרכוש מחשב חדש עוד כחודש , התקצב שיבוזבז יהיה גבוה ולא היייתי רוצה להשקיע חלק ניכר מהתקציב על ספק במידה ויש ספק שיספיק טוב וזול יותר.

עשיתי לי מעין השוואה בין ספקים ומחירים, אבל עקב ענייני המסילות ואי הידיעה באילו מהספקים במקרה של עומס המסילה מקבלת זרם ממסילות אחרות , קצת קשה מאוד להחליט בנושא.

החלטתי לרכוש Q6400 עם לוח אם של eVGA nForce 790i Ultra SLI 775 A1 s775 1600Mhz, SLI, 1200, 3xPCI-E.

המטרה שלי היא שאני ארכוש עכשיו GF 260 וכאשר המשחקים יקרטעו אני פשוט אוסיף עוד כרטיס 260 ולאחר מכן עוד 260.

חשבתי בהתחלה לקנות GX2 , אבל הבנתי שSLI בין 260ים יהיה יותר מועיל מSLI של GX2ים , לכן במחשבה לעכשיו ה260 יהיה פחות חזק , ובמחשבה לרחוק הוא יהיה נהדר !

-בקיצור לענייני הספקים -

יהיה במחשב Q9400 , GF 260 , 4X1GB 1800Mhz ולפחות 3 הארד דיסקים של SATA , צורב SATA , כמובן כמה פריטים שמורכבים לUSB , יהיו 2 קתודות קרות , לפחות 4 מאוורים של 80 מ"מ ולפחות 1 של 120 מ"מ.

-השאלה שלי היא איזה ספק אני צריך לרכוש על מנת שהמערכת תעבוד עם 2 כרטיסי 260 ואיזה כרטיס אני צריך כדי שהיא תעבוד עם 3 כרטיסי 260 ?

-השאלה השנייה שלי האם הEZCool 1050 שכל כך זול יכול להפעיל את המערכת עם 2 כרטיסי 260 וכשאני אגיע לשלישי אני אקנה ספק מפלצת ?

נתוני ה1050:

Specifications:

Product Code

EZcool PS07 1050w InfinityIV psu

Connectors

24pin +4 pin +12V | 2 x PCI-e; 6+2pin x 2 | 9 x SATA | 8 x 4in power | 2 x floppy connectors

Voltage Load

+3.3V: 34A

+5V: 28A

+12V1: 20A

+12V2: 20A

+12V3: 34A

+12V4: 34A

-12V: 0.5A

+5VSB: 3.5A

קראתי שיש להוריד 30% מהזרמים הכתובים בגלל הטמפ' של הספק - וזה לפני ההורדה.

השאלה גם אם יש עומס בין המסילות של ה12 אז הוא יעזר באחר כמו בCorsair ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פותח התרד..אם כל הכבוד למפרט שלך..הוא די לא מחושב..מעבד שעבר זמנו..וחישוב של הוספה שני בעתיד לא יתרמו לך כלום..

גם בעתיד יהיה לך עדיף להשקיע בכרטיס מסך חדש ולא לקנות עכשיו ספק מוגזם במחיר מופרז ובנוסף לזה עוד 2 ..

כמו כן הספק שציינת ג'נרי ומכאן מחירו..בכל מקרה אני מציע לך לפתוח תרד בפורום מפרטים אם התקציב..אני בטוח ששם תקבל מפרט מאוזן ומחושב כמו שצריך..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל תודה רבה לך על התגובה המהירה.

ב.אתה צודק , נדמה לי ששיניתי את דעתי לגבי המעבד , ואני בו זמנית משנה בקטנות את מפרט המחשב.

אני אוהב את רעיון הSLI כי הוא הוכיח את עצמו בביצועים/מחיר בGX2.

כידוע לך זה הוא שני כרטיסים ישנים של GF 9800 , כאשר כל אחד נותן 256 BIT , עם BW נמוך משמעותית מה260/280 אך עקב הSLI - הוא נותן BW של 512 BIT עם קצב FILL TEXTURES מטורף וכו' וכו' וכו'.

הבעיה עם הGX2 שאם שמים עוד GX2 בSLI , הביצועים לא משתפרים משמעותית.

קראתי בNVIDIA שהnForce משפר את הביצועים בלפחות 30% (בכרטיסי מסך) - משמע שה260 שהוא 448BIT יתפקד ב960BIT מינוס 30% שעדיין נותן תפוקה מדהימה ביחס למחיר שיהיה לו שנה הבאה.

בעצם אני מסתכל על הGX2 והולך ליצור בעתיד הרחוק 260 GX3 אשר יביא ביצועים שעל פי חישובים שלי (מבחינה גרפית) יחזיק מעמד לפחות 5 שנים טובות :)

הבעיה היא צריכת החשמל !!!!

לקנות ספק זה עניין של 700-1000 ש"ח להערכתי.

ולשדרג את הכרטיס מסך בהמשך יהיה תוספת של 2500 ש"ח על כל החלפה , לעומת המחיר של ה260 או 280 שרק ירד.

אגב אפשר לעשות בין 260 ל280 !

לכן אמשיך לשאול , איזה ספק מומלץ לקנות ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חבוב, אתה זורק פה הרבה מילים ארוכות ומסובכות בלי ממש לדעת מה הן אומרות.......

GX3? אתה יודע בכלל מה הרגע אמרת? אתה יודע מה זה GX2 של בכלל?

מערך לא נקרא GX, המושג GX2 הוא בד"כ השם של כרטיסי NV עם 2 ליבות.

לדוגמה, ה 7950GX2 בזמנו שהיה 2 כרטיסי 7950GT עם חיבור PCI-e בודד, ואותו סיפור לגבי ה 9800GX2.

אשמח לדעת מה החישובים שלך שקובעים שמערך של 3 כרטיסי GTX260 יחזיק 5 שנים, אף אחד לא יודע מה יצא מחר ומה יהיה המנוע הגרפי הבא, זה נסיון לחזות את העתיד.

בנוסף, אם אתה לא קונה 2 כרטיסי מסך מראש, אין טעם במערך , ובטח שלא 3way SLI

למה?

כי עד שתחליט להוסיף עוד כרטיס, כבר יהיה משהו הרבה יותר טוב באותו מחיר של כרטיס 260 בודד.

בנוסף, החריץ השלישי על לוחות האם האלו לא מתפקד במהירות מלאה, ככה שההפרש בביצועים בין 2 ל 3 כרטיסים קטן.

ובנוסף, מערכי 3way הם דבר מלא באגים, חסרה תמיכה במשחקים, ויהיו לך יותר בעיות מזמן של תפקוד ממשי. מי שבאמת רוצה לשחק במחשב ולא לשבור שיאים כלשהם לא חושב אפילו על מערך משולש, זו הכרזה "אני רוצה בעיות".

אם אחרי כל זה אתה עדיין מעוניין בדבר בזבזני ושטותי שכזה-

למערכת שכזו רצוי ספק 800 וואט ומעלה.

ספקים איכותיים שאני יכול להמליץ עליהם-

Coolermaster Real Power Pro 850W, ספק מעולה, נותן מתחים יציבים, בניה מעולה מרכיבים איכותיים, ומודולרי.

Antec TruePower Quattro 850W- ספק מדהים גם כן, קצת ותיק יותר בשוק ועם מוניטין שעומד מאחוריו, אבל לא מודולרי.

שניהם נמכרים במחירים של בין 900 ל 1000 ש"ח- זה המחיר שתיאלץ לשלם על ספק איכותי למערכת כזו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...