משחקים של מכבי ת"א בכדורסל - מכבי עפה מהגביע על ידי נהריה בשמינית הגמר - עמוד 6 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

משחקים של מכבי ת"א בכדורסל - מכבי עפה מהגביע על ידי נהריה בשמינית הגמר

stone cold

Recommended Posts

• תגובות 181
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אוי, מקנא? איזה קבוצה אתה אוהד? הפועל מרמורק?

אוהד? אני בכלל לא אוהד, ואני לא מבין איך אפשר לאהוד ברצינות קבוצה שכל הזמן מנצחת (בליגה)? אתם באמת קופצים ושרים בהתרגשות אפילו ב-40 הפרש? איכס, שיעמום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוהד? אני בכלל לא אוהד, ואני לא מבין איך אפשר לאהוד ברצינות קבוצה שכל הזמן מנצחת (בליגה)? אתם באמת קופצים ושרים בהתרגשות אפילו ב-40 הפרש? איכס, שיעמום.

למעשה גליל זרקה אותם מליגת ווינר השנה וירושלים ניצחה אותם 20 הפרש אבל בעיקרון אתה צודק

צריך להכניס הגבלת תקציב בליגה שלנו

זה לא רק שמכבי יכולה לקנות את שחקני הליגה הטובים ביותר כל שנה

גם שיש לה סקאוטינג גרוע יחסית הם יכולים להכניס יד לערנק ולקנות שחקנים חדשים ברמה גבוה

וamericium תצחק כמה שאתה רוצה אבל תראה מה שקרה היום קבוצה של 26 מיליון$ בינתיים מול קבוצה של מיליון בודד

ומכבי בטח גם יקנו רכז נוסף בדרגה גבוה

אין מה לעשות לטובת הליגה אבל גם לטובת הנבחרת ששחקנים כמו חגג וגרין ואחרים לא ישבו על הספסל כל הזמן

חיבים הגבלת שכר רק ששנים פוחדים לעשות את זה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל אני כן רואה אותם מתלוננים אבל גם מגדילים את התקציב בעצמם

וחוץ מזה תראה איך קבוצה כמו ציבונה אם תקציב הרבה יותר נמוך ממכבי בכל זאת יכולה לשחק באותה הרמה של מכבי

ומה שאני רוצה זה לא להגביל את התקציב לרמה של קבוצה ממוצעת בליגה

אבל נגיד להגביל את התקציב ל8 מיליון $ כבר יכול לחולל פלאים לליגה אבל גם להשאיר למכבי סיכוי סביר באירופה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^

הנושא הזה (תקרת שכר) נידון כבר בעבר, וכל פעם המסקנה הייתה ברורה- שזה לא נכון.

הדבר היחיד שייצא לך מתקרת שכר זה החלשות מכבי אבל הליגה בכלל לא תתחזק. נכון יהיה לך משחקים צמודים אבל ברמה של ליגת ילדים.

בNBA ביחד עם תקרת שכר יש גם דראפט(שמאזן),דבר שאתה לא יכול לממש כי אין לך פה מכללות.

על המגרש הדולרים לא משחקים, ושחקן של 120000 שקל (מורן רוט) יכול לעשות צחוק משחקן שעולה כמעט כמו כל הקבוצה שלו.

מכבי הוכיחה את זה לאורך כל שנותיה באירופה כאשר ניצחה פעם אחרי פעם את העשירות של אירופה. עושים את זה בעזרת ניהול נכון (לא כל כך בא לידי ביטוי בשנים האחרונות),קהל ביתי תומך,דרק שארפ אחד וקורטוב של מזל. לקבוצות בליגת העל ישנו ניהול מחפיר (יוצאת דופן ירושלים) שגורם לכך שאפילו מאמן מצליח כמו רוני בוסאני ,אחרי שהוא מציל את הקבוצה שלו, מפוטר! כמוכן היתרון של מכבי (ושלדעתי ירושלים לא מנצלים אותו כיאות) זה הקהל- מכבי יודעת שלא משנה מה, רוב הכיסאות אם לא רובם ימכרו כל עונה וככה מכבי יודעת שיש לה לפחות 9 מיליון בתחילת כל עונה. הפועל ירושלים משום מה מוכרת את המנויים במחירי שוק,אבל קליין מחפה על זה בתעלולי אקרובטיקה עם הספונסרים.

אלא מה, לקבוצות הרבה יותר קל להתבכיין ש"שחקן במכבי עולה כמו כל הקבוצה שלנו" מאשר להתחיל לגייס כספים וקהל, או להביא מאמן לשלוש שנים מראש.

ראה לדוגמא את "החוק הרוסי",שדרך אגב אין כל קשר בינו לבין החוק הרלוונטי בליגה הרוסית, שנועד לשפר את מצב השחקן הישראלי. ובכן, הוא שיפר אותו-בעיקראת חשבון הבנק כי התווספו לממוצע הדקות של השחקן הישראלי כשתי דקות זעומות. למה עשו את זה- כי זה יותר קל מלהתעסק בבעיה האמיתי של הכדרסלן הישראלי- המאמנים שלו.

בשני המקרים בוחרים בארץ ללכת על הפיתרון הקל ולא על הפתרון הנכון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל אני כן רואה אותם מתלוננים אבל גם מגדילים את התקציב בעצמם

וחוץ מזה תראה איך קבוצה כמו ציבונה אם תקציב הרבה יותר נמוך ממכבי בכל זאת יכולה לשחק באותה הרמה של מכבי

ומה שאני רוצה זה לא להגביל את התקציב לרמה של קבוצה ממוצעת בליגה

אבל נגיד להגביל את התקציב ל8 מיליון $ כבר יכול לחולל פלאים לליגה אבל גם להשאיר למכבי סיכוי סביר באירופה

כמה שטויות אתה מדבר, תהיה לי בריא.

מה זה להתלונן בשבילך? אף אחד במכבי לא דורש להגביל את התקציב של צסק"א או פנא. כמובן שכשמפסידים/מנצחים/מתראיינים עולה עניין התקציב (בעיקר בדחיפת התקשורת ולא להיפך) וגם אז נוקבים בו כסיבה, כהסבר אפשרי. סיבה להפסד, סיבה לשימחה יתרה (כיוון שקבוצה עם תקציב גדול יותר עדיפה, ואם מנצחים כזו - זה מאדיר את ההישג) וכדומה. זה בדיוק ההבדל. אין בעיה כשדורסמן אומר "מכבי לא בליגה שלנו, התקציב שלהם הרבה יותר גבוה". זה בסדר, הוא מסביר את הסיבה לפערים באיכות השחקנים / ביכולת / במשחק או בקצרה - הסיבה להפסד. יש בעיה כשאתה מתחיל להתבכיין ולמרוח את הנזלת שלך על גבי דפי הפורום ולהסביר לנו שזה לא פייר, וצריך להגביל, ומה מכבי חושבים לעצמם שהם שופכים ככה כסף ולא משאירים לאף אחד סיכוי ופוקי פופי נוני פו-פו. זה נקרא להתלונן, דבר שאתה עושה, ומכבי לעומתך - לא. מציינים את הפערים מעת לעת, משתדלים לעמוד בקצב של אירופה, עובדים קשה וסותמים את הפה.

מכבי עשתה רכש רע, הקבוצה נבנתה בצורה לא נבונה, הכל ידוע. ידוע שאיך שמכבי נראית לא מייצג נאמנה את הכסף שנשפך. אז מה אתה בא להוכיח לי פה עם הסיפור של ציבונה? ציבונה זה סיפור סינדרלה העונה (שעדיין לא ידוע איך ייגמר), בדיוק כמו קבוצות קטנות בליגת האלופות בכדורגל. זה אומר שיגבילו עכשיו את התקציב של מנצ'סטר, ריאל, ברצלונה וצ'לסי בגלל שראו קבוצה קטנה עושה הישגים עם הרבה פחות כסף? איפה אתה חי? אין ספק שלהגביל את התקציב של מכבי ל- 8 מיליון דולר יחולל פלאים לתחרות בליגה המקומית (שעדיין תשאר חלשלושה), אבל יש לך את עזות המצח להגיד לנו שזה ישאיר למכבי סיכוי סביר באירופה? בימינו? בכמה תארים זכתה ציבונה שלך בעשור האחרון? על איזה סיכוי סביר אתה מדבר? ואתה עוד מביא כדוגמה את הקבוצה הקטנה שהיא באמת סטנד-אאוט.

שמתי לב שאתה מתריס ומלעיז לכל אורך הנושא הזה. אז בקיצור, אתה נגד מכבי, נקודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין ספק שלהגביל את התקציב של מכבי ל- 8 מיליון דולר יחולל פלאים לתחרות בליגה המקומית (שעדיין תשאר חלשלושה), אבל יש לך את עזות המצח להגיד לנו שזה ישאיר למכבי סיכוי סביר באירופה? בימינו?

אבל זה מה שאני רוצה ליגה מעניינת

לבוא ולהגיד המשכיות כמו שמכבי אמרה פעם או למכור את כל המנוים להביא ספונסרים טובים יותר

זה הרבה הרבה יותר קשה שאין ליגה אמיתית רוב העונות רוב העונות זה ריב על המקום השני בקבוצות שהם לא מכבי

ומכבי בעברה זכתה אם ברקוביץ בגביע אירופה וזה היה הרבה יותר גדול מהזכיות של מכבי המנופחת כספית

ואם אתה מזכיר את רוט שבהחלט אחד השחקנים הטובים בארץ היום מה בדיוק יעצור את מכבי מלקנות אותו שנה הבא ?

להם יש את הכיס העמוק ביותר וכל עוד אין איזה אוליגרך או משהו שיקנה קבוצת כדורסל אחרת בארץ למכבי יש עדיפות לשחקנים

וזה בעיה גדולה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז מה שאתה אומר זה: קרירין לא מרוצה מכך שמכבי כנראה תקח אליפות, ובנוסף קרירין היה רוצה לראות את מכבי מגיעים להישגים באירופה עם שמינית התקציב של פנא, ולא שליש ממנו. זה הרבה יותר מגניב ככה, כמו פעם.

להגביל זה לא פתרון. למה אתה לא מציע להגביל את ברצלונה וריאל מדריד בספרד בכדורגל? תראה בכמה אליפויות הן מתחלקות. למה רק פנא וצסק"א (ומכבי) מתחרות על הגביע מדיי שנה וכל השאר על 3-4? איזו מין תחרות זו? גם בארץ זה לא אבסולוטי, הוכח שנה שעברה (וגם ב- 93) שבעזרת השקעה לא גדולה (במובנים של מכבי, אבל גדולה מממוצע הליגה) אפשר לקחת פה אליפות.. ועוד לא ראינו את ירושלים של השנה. אני בספק שהם יפתיעו עכשיו שהוחלף הצוות המקצועי, אבל זה אפשרי והיה אפשרי על אחת כמה וכמה אם הצוות הקודם היה נשאר.

הזמנים של ברקוביץ' היו זמנים אחרים, ואתה שוכח שכל קבוצות היבשת לא היו מנופחות מבחינה כספית בצורה כזו. הכל יחסי, אתה לא יכול להוציא דברים מהקשרם (יכול, אבל אני ואחרים כאן כדי להגיד לך שזה לא בסדר). נכון, אין יותר מדי דברים שיכולים לעצור את מכבי מלקנות את רוט לעונה הבאה. אבל, אין יותר מדי דברים שיכולים לעצור את פנא מלקנות את ארויו לעונה הבאה, גם כן. בקיצור, מכבי לא תגיע לשום מקום עם תקציב של 8 מיליון דולר באירופה של ימינו, אבל כאן אנחנו חוזרים לכך שזה לא באמת מעניין אותך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קרירין-

הליגה "המעניינת" שתיהיה לך, תהא ברמה בתגרום לוויל ביינום להראות גאון כדורסל. אותי מעניין לראות משחקים עם יכולת טכנית גבוהה מאשר משחקי סטריטבול(בשנתיים האחרונות היה קשה לי ללכת למשחקים של מכבי) "מעניינים".

רוט ,עם כל הכבוד לו, לדעתי מפריש לשלח חלק מהמשכורת שלו. רוט הוא עוד שחקן סתמי תוצרת מאמני הנוער "המהוללים" שלנו שעדיין לא החליט אם הוא רכז(והוא לא) או קלע(ממש גרוע). שים לב מה קורה להתקפה של הפועל ירושלים כאשר באוורס או אפילו נעימי מובילים את הכדור. אחד השחקנים הטובים בארץ?? אני לא חושב שאפשר להגדיר אותו אפילו בתור אחד מעשרת הרכזים הטובים בארץ(שמחזיקה את האחים לבית ברקוביץ' בתור רכזים פותחים) ולעמדת הקלע הוא אולי ישתחל ל30 וגם זה בקושי.

על איזה מכבי מנופחת כספית אתה מדבר?? מכבי אומנם הייתה עם השחקנים הטובים באירופה אבל היא שילמה להם גרושים, ועדיין הצליחה להיות הקבוצה הכי דומיננטית באירופה בכל הזמנים.

מכבי בשנת 69 הייתה מועדון על סף פשיטת רגל, אבל שמעון מזרחי במקום להתבכיין על הפועל שמשלמת הון על שחקנים התחיל להביא שחקנים לא מוכרים מארה"ב ויצר את אחד המועדונים המפוארים באירופה. אבל כמובן-הרבה יותר קל להתבכיין.

מכבי הכסף שלה לא בא מן הבעלים (חוץ מהשנה ומשנת2005) אלא מספונסרים,זכויות שידור(שרובם מאירופה בכלל) ומנויים. דווקא השיטה של האוליגרך שבא ומפזר כסף זו לא שיטה טובה,ואני שמח שג'ף רוזן הבין את זה. לא זכורה לי קבוצה באירופה שהצליחה בזכות שיטה כזאת ב15 שנים האחרונות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הטימטום הכי גדול זה שכל "גאוני" הכדורסל למיניהם חושבים שאם יחלישו את מכבי (חוק רוסי , תקרת תקציב ועוד הצעות דביליות) אז הליגה הישראלית תהיה טובה יותר.

במקום להחליש את מכבי , צריך לחזק את שאר הקבוצות בליגה.

מבחינת הישגי כדורסל בארץ ובחו"ל מכבי צריכה להיות מודל לחיקוי לשאר הקבוצות בליגה.

מכבי נמצאת איפה שהיא נמצאת לא בגלל הכסף אלא בגלל המסורת והיכולות שלה לאורך ה40 שנים האחרונות.

לא חוכמה לבוא ולשפוך מיליונים ולקוות שייצא משהו טוב (כמו שקרה בתחילת העונה), צריך לדעת גם איך לנהל.

אז נכון שנפרדו מאפי אולי לא בדרך הכי יפה אבל שלושת בעלי הקבוצה ידעו לקבור את כל הסכסוכים והבעיות שהיו להם עם פיני בעבר ולהתעלות על זה לטובת הקבוצה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נראה לי שקרירין רוצה לחוקק חוק שלא יאפשר לפיני גרשון לאמן את מכבי :silly:

מה קרה קרירין, התחלת לבכות עכשיו כשפיני המלך חזר, והקבוצות בליגה יתחילו לרעוד בכניסה ליד אליהו? לא שמעתי אותך מתלונן על תקציבים לפני חודש...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הטימטום הכי גדול זה שכל "גאוני" הכדורסל למיניהם חושבים שאם יחלישו את מכבי (חוק רוסי , תקרת תקציב ועוד הצעות דביליות) אז הליגה הישראלית תהיה טובה יותר.

במקום להחליש את מכבי , צריך לחזק את שאר הקבוצות בליגה.

מבחינת הישגי כדורסל בארץ ובחו"ל מכבי צריכה להיות מודל לחיקוי לשאר הקבוצות בליגה.

מכבי נמצאת איפה שהיא נמצאת לא בגלל הכסף אלא בגלל המסורת והיכולות שלה לאורך ה40 שנים האחרונות.

לא חוכמה לבוא ולשפוך מיליונים ולקוות שייצא משהו טוב (כמו שקרה בתחילת העונה), צריך לדעת גם איך לנהל.

אז נכון שנפרדו מאפי אולי לא בדרך הכי יפה אבל שלושת בעלי הקבוצה ידעו לקבור את כל הסכסוכים והבעיות שהיו להם עם פיני בעבר ולהתעלות על זה לטובת הקבוצה.

כן אז איך תחזק בדיוק את הקבוצות האחרות בליגה ?

איזה קהל בדיוק יבוא שמתחרים על המקום השני ?

איזה ספונסרים שאין קהל ?

ועל מה אתה מדבר לא בגלל הכסף ? בליגה מכבי בדרך כלל לוקחת אליפות בעיקר בגלל הכסף

הכסף מביא שחקנים ברמה גבוה יותר ציוד אימונים טוב יותר מאמנים טובים יותר וכו

נראה לי שקרירין רוצה לחוקק חוק שלא יאפשר לפיני גרשון לאמן את מכבי

אני מעדיף חוק שיכריח את פיני לאמן את הקבוצה אם התקציב הקטן ביותר לעונה ;D ;D ;D

תראה מה קרה לדורסמן שאימן קבוצה קטנה שנה שעברה היה מאמן השנה

ולאומת זאת השנה הקבוצה שלו אחת מהמועמדות לירידה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...