שתפו קטעי נגינה שלכם - עמוד 6 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שתפו קטעי נגינה שלכם

benor

Recommended Posts

• תגובות 106
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

אני חושב שהבנתי

במשך טן אחד אני לא מנגן נכון?

בכל מקרה מה זה ה 3\4 וה 4\4 בתחילת החמשה? זה מציין את המהירות שבא תנוגן המנגינה?

אני רק צריך להבין את זה ואז אני כבר יכול להתקדם לקטע שאני ילמד את המיקום של התווים שעד שאני אדע ישר כל תו לאיזה קליד הוא מתייחס כמו שאני יודע בעל פה איפה כל מקש במקלדת בלי להסתכל עליו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%9E%D7%A9%D7%A7%D7%9C_%28%D7%9E%D7%95%D7%96%D7%99%D7%A7%D7%94%29

עריכה: מצאתי משהו, שמסביר בצורה לא רעה.

http://www.tipo.co.il/apps/forum/forum_posts.asp?TID=743780

ממליץ לך לראות, את הסרטונים המלווים שבלינקים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

TaZeR , כמה שנים נגנת?

כל הכבוד לך, לפי מה שהבנתי היצירות של שופן נחשבות לקשות ביותר. נגנת אותן בעיבוד קל או קשה?

את הקטע הראשון מפה: http://imslp.org/wiki/Waltzes,_Op.64_%28Chopin,_Frederic%29

שים לב שהיצירה מחולקת לחלקים, אני ניגנתי רק את 2.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חושב שהבנתי

במשך טן אחד אני לא מנגן נכון?

בכל מקרה מה זה ה 3\4 וה 4\4 בתחילת החמשה? זה מציין את המהירות שבא תנוגן המנגינה?

אני רק צריך להבין את זה ואז אני כבר יכול להתקדם לקטע שאני ילמד את המיקום של התווים שעד שאני אדע ישר כל תו לאיזה קליד הוא מתייחס כמו שאני יודע בעל פה איפה כל מקש במקלדת בלי להסתכל עליו

ה-3/4 ו-4/4 אומר ממה כל תיבה מורכבת. במנגינה עם משקל של 4/4 בכל תיבה יהיו 4 רבעים. לפעמים יש סימן שדומה לאות C - זה אומר 4/4.

בכל מקרה, לדעתי מאוד כדאי ללמוד עם מורה. לפחות את הבסיס. אחרת אתה מסתכן בלפתח הרגלים לא טובים בנגינה, דבר שקשה מאוד לשנות אחר כך ויכול להגביל מאוד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וווווואי

הצלחתי לנגן שיר כמו שצריך מקריאת תווים מדו עד סול!

איזה מגניב איזה מגניב

ולחשוב שאם benor לא היה פותח את הדיון אז הייתי שוכח מזה עוד הרבה זמן

ד"א יש לי מטרונום באורגנית שלפי הקצב שלו אני מנגן אז הצלחתי לשמור על הקצב כמו שצריך

והבנתי מה המשמעות של ההשתק כי רק שניגנתי ככה המגנינה נשמעה כמו שצריך ( כמו המגינות שהמורה לשיעור היתה מנגנת בכיתה א' וכל הילדים שרים איתה )

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היי,

משקל זו הצורה בה בנויה התיבה - חלוקת הפעמות בתיבה. אם משמיניות ואם מרבעים [תשע שמיניות/שלושה רבעים]. משקל מסמל את אורך התיבה ואת אופן ההדגשה והזרימה בנגינה.

בקשר ל"שתקים", מה שאמרת לגביהם נכון, אם כי קוראים לזה "דמימות" - דמימה אחת. הטבלה שבנור הביא מסבירה את העניין טוב מאוד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אה אוקי מצטער אחי פשוט ככה אני מתרגל את הקצב אז אני שוכח מה השמות המקצועיים

אוקי אז הבנתי גם את הקטע הזה

ואת המנגינות של עד 5 תווים אני כבר מנגן בכיף, אני רק צריך לעבור על המנגינות עוד כמה פעמים בשביל שאני אוכל לנגן את התו הנכון מדו עד סול בזמן שאני קורא אותו ולא להרוס את הקצב

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מעריך את המוטיבציה שלך :xyxthumbs:

אני בלי מורה בחיים לא הייתי משקיע ככה בללמוד את זה...

בשביל לתרגל את קריאת התווים, אני ממליץ לקחת דף תווים ופשוט לעבור על תווים אקראיים ולהגיד את שמם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בקשר לספירת האורך של התווים ככה המורה לימדה אותי לעשות את זה:

נגיד אתה מנגן את דו=2 אז אתה לוחץ ואומר: דו שתיים (כמובן בלב)

אתה מנגן דו=3 ואז אומר: דו שתיים שלוש

דו = 4 : דו שתיים שלוש ארבע

וכן הלאה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...