התקנת windows xp על מחשב חדש לגמרי עם sata לhd ולcd - Windows - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

התקנת windows xp על מחשב חדש לגמרי עם sata לhd ולcd

nirbercovic

Recommended Posts

שלום לכם, אנשי פורום יקרים,

לאחרונה אני מסטז'ר מעט את הידע שלי על מחשבים של חברים קרובים ומתקן להם אותו.

קיבלתי מחשב חדש לגמרי מהחנות וחבר ביקש ממני להתקין לו את כל מה שצריך.

זיהיתי כי למחשב יש חיבורי SATA בHD ובCD. הכנסתי hiren's boot cd בכדי לפרמט HD חדש ולחלק אותו למחיצות כדרך ראשונה אך הפרטישן מגי'ק סירב לעלות :nono: (והמחשב חדש). הוא כתב משהו על זה שאין דרייבר או משהו בסגנון.

מהבנתי התכוון כי אין דרייבר לבקרי הSATA.

כשהכנסתי דיסק הוא רשם מה ברצוני לעשות עם כמות הגיגבייטים הלא מנוצלת(unllocatd). לפרמט, ליצור מחיצות וכד'.

מה אני צריך לעשות? הבנתי כי עדיף תמיד לפרמט ולחצות מחיצות בעזרת פרטישן מגי'ק.

1. האם להתקין לבקרי סאטה של הרכיבים ואז הפרטישן מג'יק יעבוד? ???

2. האם בכלליות ניתן להתקין את הדרייברים ללא פלופי ובאמצעות אחרת? אם כן איך ואיך אני מעלה את זה ? ???

3. האם כדי לפרמט ולחלק את המחיצות בעזרת הדיסק של ואז לגשת לפרטישן מג'יק? (בתקווה שיעבוד)? ???

אגב הדיסק טוב ופועל.

אשמח לתשובתכם, מומחיי.

ניר "הטכנאי השיכור" ברקוביץ :silly:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין הבדל בחלוקת מחיצות בין הכלי המובנה של לבין זה של PM.

בקשר לשאר השאלות:

1.עם הגדרה נכונה בביוס (לא AHCI ולא RAID) פרטישן מג'יק יעבוד עם כונני SATA

2.אני לא עובד ספציפית עם PM אבל ACRONIS TRUE IMAGE וPARAGON PARTITION MANAGER עובדות מצויין עם SATA (וגם הם מתעדכנות בניגוד לPM שהגירסה האחרונה שלו היא מ2004)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין הבדל בחלוקת מחיצות בין הכלי המובנה של חלונות לבין זה של PM.

בקשר לשאר השאלות:

1.עם הגדרה נכונה בביוס (לא AHCI ולא RAID) פרטישן מג'יק יעבוד עם כונני SATA

2.אני לא עובד ספציפית עם PM אבל ACRONIS TRUE IMAGE וPARAGON PARTITION MANAGER עובדות מצויין עם SATA (וגם הם מתעדכנות בניגוד לPM שהגירסה האחרונה שלו היא מ2004)

ראשית מודה לך על העזרה... כמובן. שנית אשמח לדעת מה היא הגדרה נכונה בביוס? כפי שרשמת? איך אני בודק את זה? גם הHD וגם הCD מזוהים ו..!?

רשמת תוכנות מומלצות ואשמח להיעזר בהם אך אני צריך לצרוב אותם על דיסק בוט שהמחשב יוכל לזהות כדיסק התחלה איך אני עושה זאת?

בנוסף..

אשמח לתשובות ספציפיות על השאלות.. אם מישהו יודע כמובן לעזור לי לגביהם ספציפית... :s05:

1. האם להתקין דרייברים לבקרי סאטה של הרכיבים ואז הפרטישן מג'יק יעבוד?

2. האם בכלליות ניתן להתקין את הדרייברים ללא פלופי ובאמצעות אחרת? אם כן איך ואיך אני מעלה את זה ?

3. האם כדי לפרמט ולחלק את המחיצות בעזרת הדיסק של ואז לגשת לפרטישן מג'יק? (בתקווה שיעבוד)?

תודה תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תשובות

1. מה הקשר ? אם אני אתקין אצלי את דריברים אתה תוכל לעבוד במחשב שלך ? חלונות זה חלונות

ו PM זה PM.

2. רק עם פלופי. או למזג דריברים לדיסק התקנה עם NLITE .

3. אין שום הבדל בפירמוט וחלוקה בין ו PM או כל תוכנה אחרת. כולה כמה טבלאות על קונן קשיח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תשובות

1. מה הקשר ? אם אני אתקין אצלי את דריברים אתה תוכל לעבוד במחשב שלך ? חלונות זה חלונות

ו PM זה PM.

2. רק עם פלופי. או למזג דריברים לדיסק התקנה עם NLITE .

3. אין שום הבדל בפירמוט וחלוקה בין ו PM או כל תוכנה אחרת. כולה כמה טבלאות על קונן קשיח.

אוקיי,

שאלה לתשובה 1 לא הבנתי את כוונתך. רשמתי בהתחלה ש"אם אתקין דרייברים לסאטה" יש סיכוי שזאת הבעיה "של הארד דיסק ושל הסידי הפרטישן מג'יק יעלה?

אם זה לא קשור כפי שאני חושב שהבנתי אותך. אז למה בעצם הPM מסרב להיטען? המחשב חדש, הדיסק עובד במחשב אחר, התוכנה פועלת...

שאלה לתשובה 2 ידעתי על האןלייט אבל בוא נגיד ויצרתי קובץ איסו דרך Nלייט וצרבתי אותו על דיסק.. איך אני מתקין את הדרייברים כשאני מתקין את הווינדווס? פשוט מכניס את הדיסק והוא מזהה דרייבירים? צריך ללחוץ על F6 לפני? איך בדיוק הוא עושה זאת?

שאלה לתשובה 3 תוכנת PM לדעתי יותר יציבה. בכל אופן נגיד ופירמטתי את ההארד דיסק וחילקתיו לפרטישנס דרך ההתחלה של ווינדווס. האם אחרי זה יש סיכוי כי PM כן תעלה (לא יודע איך זה קשור אבל אולי)?

שאלה חדשה- 4 - הבנתי כי הארד דיסק שניפחו גדול מ-130 יזוהה רק חלקית בעת התקנת WIN SP1. רק לאחר התקנה של חבילת ההרחבה השנייה- SP2 יזוהה שאר נפח ההארד דיסק שלא זוהה קודם לכן ואז אוכל לפצל את השטח הלא מנוצל לפרטישנס שיצרתי קודם לכן. קודם כל רציתי לדעת האם מה שרשמתי אכן נכון? שנית אם זה אכן נכון אשמח לדעת האם התכן שעל ההארד דיסק שכבר הכנסתי בהתקנה הראשונית קודם לכן יכול להיפגע איך שהוא בעת הרחבת הכונן?

מעריך את כולכם על התשובות והתגובות. לומד עוד ועוד לאט לאט. אני מניח שאלו גם שאלות שכיחות שיכולות לעזור ליוזרים אחרים המתחבטים בשאלות אלו.

מחכה לתשובתכם.

ניר "הטכנאי השיכור" ברקוביץ'.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דבר ראשון שאתה צריך ללמוד זה לא לעבוד עם תוכנות ישנות.

1. תארגן לך דיסק עם SP3 עליו כדי שתוכל להפסיק להתעסק עם שטויות.

2. אל תשתמש בפרטישן מג'יק. זאת תוכנה מתה. יש בה מלא באגים והיא מסוכנת למידע שלך.

יש תוכנה חינמית PartedMagic ויש גם את התוכנה שהוזכרה מקודם. אין שום סיבה להשתמש בתוכנה שבכלל לא תומכת במחשב שלך.

ואם כבר אתה לומד אז גם כדאי שתתרגל לגבות מידע באופן שוטף ובמיוחד לפני שאתה עושה משהו מסוכן במחשב שלך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דבר ראשון שאתה צריך ללמוד זה לא לעבוד עם תוכנות ישנות.

1. תארגן לך דיסק עם SP3 עליו כדי שתוכל להפסיק להתעסק עם שטויות.

2. אל תשתמש בפרטישן מג'יק. זאת תוכנה מתה. יש בה מלא באגים והיא מסוכנת למידע שלך.

יש תוכנה חינמית PartedMagic ויש גם את התוכנה שהוזכרה מקודם. אין שום סיבה להשתמש בתוכנה שבכלל לא תומכת במחשב שלך.

ואם כבר אתה לומד אז גם כדאי שתתרגל לגבות מידע באופן שוטף ובמיוחד לפני שאתה עושה משהו מסוכן במחשב שלך.

1. אארגן לי כזה.. אבל כרגע אני משתמש במה שיש. ;)

2. עדיין לא מבין מה זה לא תומכת. אני אעבור לתוכנות הטובות יותר בקרוב אבל בינתיים, אשמח לדעת מה הבעיה ולא לעקוף אותה עם תשובות אחרות של להוריד תוכנות אחרות.

אני מגבה את כל המידע שלי כל הזמן זה לא הבעיה. לפני שאני עושה משהו אני שואל וזה בדיוק מה שקורה כרגע. המחשב כפי שציינתי כבר חדש ולכן אין מידע לגיבוי.

חברים, אתם עונים לי על השאלות ואני מעריך מאד את העזרה אבל עדיין לא קיבלתי תשובה קונקרטית, נקודתית וישירה על מה ששאלתי.. נוגעים כל הזמן בעקיף ופחות מתייחסים למה השאלה אומרת. כרגע אני מחפש פתרונות קצרי טווח מאחר ואין לי יותר מדי זמן לבירבורים. כשאסיים את המחשב הזה אשתמש בעצות שדרוג ועדכון תוכנות לחדשות. :xyxthumbs:

בינתיים, כפי שציינתי, מחכה לתשובות קונקרטיות יותר ואולי מכוונות שאלה..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה אומר שהדיסק התקנה שאל אותך מה לעשות עם שטח הדיסק?

אז פשוט תכניס את הדיסק התקנה החוקי, תגיע למסך שהוא שואל אותך, יש למטה הוראות איך ליצור מחיצה חדשה.

תלחץ ותיצור מחיצה בגודל הדרוש למערכת ההפעלה.

ותתקין על המחיצה הזאת.

לא מבין איך בדיוק וPM נכנסו בכלל לנושא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי אני רואה שעל השאלות הספציפיות ששאלתי יש קושי מסוים במענה ולכן אעזוב אותם כרגע...

איך קשור PM? בד"כ אני מחלק את המחיצה ומפרמט אותה גם דרך תוכנה זו- יעילה ביותר ועוזרת וכרגע לא עולה ורק עליה בינתיים אני מסתמך.. (הוריד בהמשך שאר תוכנות שהמליצו לי פה).

באופן כללי שכזה, המחשב הוא מחשב חדש שכפי שציינתי מגיע עם HD וCD שהם SATA. כשאני מעלה את דיסק ההתקנה של ווינדווס הוא שואל אותי: מה לעשות עם השטח הלא מנוצל (UNLOCATED)...

האם אחרי פירמוט ראשוני\ חילוק מחיצות הוא לא יבקש שאתקין לו את בקרי הSATA כפי שעשיתי למחשבים קודמים (שעברו פירמוט בשונה מזה) בהם הWIN לא זיהה לי את הבקרים?

האם במקרה הזה הבקרים כבר זוהו והותקנו?

* גרסת הWIN היא HOME EDTION.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקי אענה לך על השאלות למרות שכבר ענו לך על כולן.

1. האם להתקין דרייברים לבקרי סאטה של הרכיבים ואז הפרטישן מג'יק יעבוד? Huh

מה עניין שמיטה להר סיני? דרייברים זה למערכת ההפעלה, אם הייתה לך מערכת הפעלה על המחשב אז הPM היה עובד.

מכיוון שאין לך מערכת הפעלה, אז על מה בדיוק אתה רוצה להתקין דרייברים?

2. האם בכלליות ניתן להתקין את הדרייברים ללא פלופי ובאמצעות אחרת? אם כן איך ואיך אני מעלה את זה ? Huh

אם דרושים דרייברים תמיד ניתן לשלב אותם לדיסק ההתקנה באמצעות תוכנה כגון NLITE.

3. האם כדי לפרמט ולחלק את המחיצות בעזרת הדיסק של ואז לגשת לפרטישן מג'יק? (בתקווה שיעבוד)? Huh

אין שום סיבה לגשת לPM, התוכנה הזאת דרושה רק במידה וצריך לעשות שינוי במחיצות שכבר קיימות ויש בהן מידע.

במקרה של התקנה חדשה, התוכנה שמצורפת עם דיסק ההתקנה של עושה את העבודה מעולה.

בקשר לשאלה האחרונה שלך

האם אחרי פירמוט ראשוני\ חילוק מחיצות הוא לא יבקש שאתקין לו את בקרי הSATA כפי שעשיתי למחשבים קודמים (שעברו פירמוט בשונה מזה) בהם הWIN לא זיהה לי את הבקרים?

האם במקרה הזה הבקרים כבר זוהו והותקנו?

הדרישה לדרייבר לבקר מגיע לפני שהוא מגיע לחלוקת הדיסק, הוא לא היה מזהה בכלל שיש לך דיסק אם לא היה לו דרייבר מתאים.

מה שאומראתה לא צריך שום דיסקט דרייבר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקי אענה לך על השאלות למרות שכבר ענו לך על כולן.מה עניין שמיטה להר סיני? דרייברים זה למערכת ההפעלה, אם הייתה לך מערכת הפעלה על המחשב אז הPM היה עובד.

מכיוון שאין לך מערכת הפעלה, אז על מה בדיוק אתה רוצה להתקין דרייברים?אם דרושים דרייברים תמיד ניתן לשלב אותם לדיסק ההתקנה באמצעות תוכנה כגון NLITE.אין שום סיבה לגשת לPM, התוכנה הזאת דרושה רק במידה וצריך לעשות שינוי במחיצות שכבר קיימות ויש בהן מידע.

במקרה של התקנה חדשה, התוכנה שמצורפת עם דיסק ההתקנה של ווינדוס עושה את העבודה מעולה.

בקשר לשאלה האחרונה שלךהדרישה לדרייבר לבקר מגיע לפני שהוא מגיע לחלוקת הדיסק, הוא לא היה מזהה בכלל שיש לך דיסק אם לא היה לו דרייבר מתאים.

מה שאומראתה לא צריך שום דיסקט דרייבר

ירח ,

תודה רבה לך על הסבלנות, מעריך זאת מאד.

בוא נעשה שנייה סדר בדברים. לאחרונה פירמטתי מחשב מסוים והיה לי בעיה שהדיסק התקנה של ווינדווס לא זיהה לי את ההארד דיסק בגלל דרייבר לבקר SATA שלא היה מותקן.

לאחר מכן התקנתי אותו דרך הF6 ורק אח"כ התקנתי את מערכת ההפעלה ולכן ניתן להתקין דרייברי סאטה (ואף צריך) ללא כדי שיזהה את ההארד דיסק קודם כל. אני מדבר על PM מתוך HIREN"S BOOT כלומר מתוך הבוט סידי שבשבילו לא צריך . חילוק מחיצות עוד לפני הגעה לדיסק ווינדווס.

נגיד ושילבתי את הדרייברים על דיסק התקנה של ווינדווס דרך תוכנת NLITE. בד"כ בכדי להתקין את הדרייברים (באמצעות הפלופי) הייתי צריך ללחוץ על F6. האם הפעם פשוט אצטרך להתקין את הדיסק באופן רגיל והוא יזהה אותם.? אני לא מבין איך זה עובד.. האם בעלייתו של דיסק הווינדווס הוא בודק ומעלה דריייברים נחוצים וזה הפתרון.?

ניר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בעיה שלך שאתה לא מבין מה זה דריבר.

הדריבר זה תוכנה שמתקינים על ה כדי לעבוד עם SATA . אז איך

זה"יתקן" את PM שזאת בכלל תוכנה אחרת שלא רצה בחלונות" ושושה בווט לבד לעצמה ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בעיה שלך שאתה לא מבין מה זה דריבר.

הדריבר זה תוכנה שמתקינים על ה כדי לעבוד עם SATA . אז איך

זה"יתקן" את PM שזאת בכלל תוכנה אחרת שלא רצה בחלונות" ושושה בווט לבד לעצמה ?

אוקיי לדעתי אם היית קורא בעיון את הכתוב למעלה היית מבין יותר אחרת אני באמת לא מבין את התגובה.

ואני אסביר עוד פעם..לאט... הPM בגירסתו הדוסית על דיסק הHIREN"S BOOT שלי מסרב להעלות כפי שעולה בכל מחשב אחר.

כרגע המחשב חדש ולכן אין שום מותקנת. הוא רושם לי כבעיה שהדרייבר של ההארד דיסק לא הצליח להעלות את התכונה או משהו בסגנון.

את דרייבר הSATA מתקינים לפני שמתחילים את התקנת הWIN בכדי שדיסק ההתקנה יזהה בכלל הארד דיסק שניתן להתקין עליו. ללא התקנת הדרייברים של בקרי הSATA להארד דיסק הוא לא יזוהה בכלל ולא יהיה אפשר להתקין שום . (בכל זמן ניתן לתקן אותי אם אני טועה).

אולי בשלב ההתחלתי וכדי להתחיל לפעול עם הארד דיסק סאטה החדש אם אפרמט דרך הדיסק של ווינדווס או אתקין דרייבר SATA לבקרים הPM כן יפעל ולא יהיה לי את הבעיה בגלל הפעלה של ההארד דיסק (פירמוט ראשוני) או זיהוי הארדיסק לטיפול התוכנה (התקנת בקרי SATA).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...