נואש מהמחשב החדש, נתקע בכל הפעלה של משהו כבד - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

נואש מהמחשב החדש, נתקע בכל הפעלה של משהו כבד

GZA3

Recommended Posts

אז ככה, מפרט המחשב שלי מורכב מ:

מעבד Q9400

לוח GA-EP-45-UD3R

זיכרון שתי זכרונות של 1G 800MHZ קינגסטון

כרטיס מסך HD3870

ספק כוח חדש של TT 750W

כרטיס קול X-FI PRO

כרטיס הרחבה SATA פשוט

יש איורור, טמפרטורות במצד תקין לחלוטין, כבלים חדשים ותקינים (נבדקו אד אחד)

עדכון ביוס - עוד אין

הבעיה, כל משחק או דבר גדול שאני רוצה להפעיל/להתקין בעיקר אני רואה את זה שאני שם דיסק בדמון טולז ומנסה להתקין משהו לדוגמה משחקים כמו פולהאוט 3, רד אלרט 3, פאר קראי 2 וכ'ו - המחשב נתקע ולא יצא מהתקיעה גם אם עובר לילה שלם (נבדק)

ניסיונות רלונטיות שניסיתי במאה אחוז:

לנתק כל מה שלא נחוץ ולהישאר עם ספק, לוח, מעבד, זיכרון, כרטיס מסך, הרד דיסק בודד - עדיין הבעיה.

להחליף לזיכרון זהה מחברה אחרת (TWINMOS גם 2*1G וגם 800MHZ).

איפוס ביוס למצב בררת מחדל/אולטימטיב.

התקנה מחדש של מערכת הפעלה - להחליף בין XP PRO (מקורי) ל XP PRO (מקורי) הלוך, חזור, רברס ופול גז וכלום כמובן.

ניסיתי עוד דברים שאינני בטוח במאה אחוז מאז וזה מורכב יותר מידי:

לשחק בהגדרות ביוס הקשורות לחיבורי SATA, כרטיס קול, שינויי IRQ וכדומים.

החלפת דרייברים, אין ברשותי את הדרייברים המקוריים (או יותר נכון במצב זמין) אבל ניסיתי את הדרייברים של ה UPDATE ואת האחרונית באתרים הראשמיים של כל חלק במפרט.

בקיצור הרמתי ידיים.

הקטע העצוב שאין פה למי לפנות ממש בנושא אחריות למרות שיש אחריות על הכל, בזכרונות - הזכרונות עוברים בדיקת MEMORY TEST

כרטיס מסך מפעיל משחקים במחשב אחר.

ספק כוח עובד אין בעיה, כרטיס קול עובד ללא בעיה, הרד דיסקים עובדים ללא בעיה שנראת לעיין

בקיצור אני תקוע במצב שאני לא יודע איך להמשיך ממנו.

תודה לעוזרים !

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יכול להיות שהמעבד תקול או שלוח האם תקול. את המעבד יהיה קל להפיל בטסטים יעודיים, את לוח האם פחות (לפחות לא שאני אישית יודע).

1. נסה להריץ prime95 בשני טסטים:

small FFT, אשר יעמיס על המעבד.

Blend, אשר יעמיס על הזיכרון.

2. כנ"ל 2 טסטים עם התוכנה OCCT:

CPU

RAM

נטר את הטמפרטורות בזמן מאמץ, עם תוכנה אמינה (למשל HDmonitor). בעיקר חשובות טמפרטורות המעבד ולוח האם.

עוד אופציה שפתאום חשבתי עליה: יכול להיות שיש לך וירוס? האם אתה משתמש באנטיוירוס מעודכן?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה זה רעיונות טובים.

מאיפה אני משיג את התוכנות האלו ?

וירוס כלשהו הסיכוי אפסי לחלוטין. משתמש ב NOD32 (גם הוא מקורי במקרה) כבר הרבה זמן ומתעדכן כל הזמן.

יכול להיות שהמעבד תקול או שלוח האם תקול. את המעבד יהיה קל להפיל בטסטים יעודיים, את לוח האם פחות (לפחות לא שאני אישית יודע).

1. נסה להריץ prime95 בשני טסטים:

small FFT, אשר יעמיס על המעבד.

Blend, אשר יעמיס על הזיכרון.

2. כנ"ל 2 טסטים עם התוכנה OCCT:

CPU

RAM

נטר את הטמפרטורות בזמן מאמץ, עם תוכנה אמינה (למשל HDmonitor). בעיקר חשובות טמפרטורות המעבד ולוח האם.

עוד אופציה שפתאום חשבתי עליה: יכול להיות שיש לך וירוס? האם אתה משתמש באנטיוירוס מעודכן?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבעיה שלך זה רק עם דמון טולס ? זה לא נקרא להעמיס על המחשב. אולי ההתקן של דמון טולס עושה בעיות. אם הבעיה בהתקנות אז אין פה קטע של עומס.

אני רואה שניסית הרבה דברים אבל עדיין לא הבנתי אלו מצבים גורמים למחשב להתקע מלבד שימוש בדמון טולס. אני מקווה שאתה לא מפרמט וחופר בביוס בגלל כשל בתוכנה ספציפית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נשמע לך הגיוני שגם אחרי פורמט תהיה אותה בעיה בתוכנה מוכרת שתמיד עודת כמו דמון טולס ?די קשה לעלות על דעת עצמי שהבעיה היא תהיה בתוכנה שעובדת מצויין בכל מקום...

למעשה, הדמון טולס עובדת טוב היא וקראת את קבצים והיא מפעילה את הדיסקים הוירטואלים

אני מתחיל התקנה

ובכל משחק במקום אחר זה נתקע.

אם כבר, הייתי אומר שיכולה להיות בעיה בהרד דיסק, אבל היות שזה הרד דיסק חדש (נייד) ועובד טוב במחשבים אחרים אני לא רואה בעיה כלשהי בו...

הגיוני שדמון טולס לא תתמוך במעבד או בלוח? כי היא עבדה מצויין בכל המחשב רק עם מעבד ולוח אחרים...

הבעיה שלך זה רק עם דמון טולס ? זה לא נקרא להעמיס על המחשב. אולי ההתקן של דמון טולס עושה בעיות. אם הבעיה בהתקנות אז אין פה קטע של עומס.

אני רואה שניסית הרבה דברים אבל עדיין לא הבנתי אלו מצבים גורמים למחשב להתקע מלבד שימוש בדמון טולס. אני מקווה שאתה לא מפרמט וחופר בביוס בגלל כשל בתוכנה ספציפית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצלחת להתקין משהו ולשחק בו ? ניסית להסיר את דמון טולס ופשוט להתקין מדיסק (צרוב או קנוי) ? זה שאתה מתעקש שהכל בסדר לא יקדם אותך. תתחיל לצמצם פרמטרים. היית צריך להתחיל עם מערכת הפעלה חדשה ונקיה ואחר כך דרייברים ונסיון להתקין משחק (לא להתקין עדיין שום דמון טולס או משהו מתחכם אחר).

תלך שלב שלב ותבדוק בעיות. תעבוד בשכל ובסדר אחרת אתה מסתובב סביב הזנב שלך עם התקנות חוזרות ושינוי הגדרות בביוס. אם שינית כל כך הרבה דברים איך תדע מה היה תקין ומה שינית לרעה ?

מחשב בודקים על מערכת הפעלה נקיה ומתקדמים משם. יש דברים שאפשר לבדוק עם תוכנות מבוססות DOS ללא מערכת הפעלה בכלל. לא חייבים אפילו להתקין דרייברים. אפשר לבדוק פעילות דיסק ומעבד כבר בשלב הבתולי הזה. ברגע שאתה מתקין ומתקין אתה מוסיף משתנים למשוואה וזה לא עוזר לך באיתור התקלה.

עריכה:

עכשיו ראיתי שיש לך כרטיס הרחבה SATA. זה יכול להתנגש עם מדמה דיסק כמו דמון טולס - אולי. ואולי כרטיס ההרחבה דפוק. אתה משתמש בויסטה או והאם ב 32 ביט או 64 ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כרגע התחלתי להריץ את הבדיקות עם התוכנות בבדיקה הראשונה הוא כבר נמצא על TEST10 ועוד אין סימן לבעיה כלשהיא.

מערכת הפעלה 32BIT

אנסה להסיר את הדמון טולס ולהתקין תוכנה חלופית.

כל המשחקים שיש לי הם ב ISO ואין לי מדיסק... :\

ולגבי ההתנגשות של התוכנה עם הכרטיס, שלוש שנים זה עבד פרפקט, אני מתקשה להאמין שיש בעיה בין שתיהם דוקא היום.

חוץ מזה, הבעיה הייתה גם כשהמחשב פעם ללא הכרטיס הרחבה של SATA ככה שלא אמור להיות בעיה כלשהי...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש מצב טוב ש-blue_core צודק.

אם כל הצרות שלך קורות רק בשימוש של דמון טולס, יכול מאוד שבו הבעיה ושהוא מתנגש עם משהו. כלומר, לאו דווקא "הפעלה של משהו כבד", כפי שרשמת בכותרת.

אני רואה שהרצת prime95 ושהכול בסדר, זה אכן יכול לשלול שהבעיה היא בזמן עומס.

אם אין לך משחקים מדיסק, אולי זה הזמן לקנות אחד... אישית, אני די נגד :screwy:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האמת שאני כבר שעות על גבי שעות עם תוכנות מאמץ כלשהם...

אולי הגיע הזמן לברר על תוכנה חלופית לדמון טולס

יש מצב טוב ש-blue_core צודק.

אם כל הצרות שלך קורות רק בשימוש של דמון טולס, יכול מאוד שבו הבעיה ושהוא מתנגש עם משהו. כלומר, לאו דווקא "הפעלה של משהו כבד", כפי שרשמת בכותרת.

אני רואה שהרצת prime95 ושהכול בסדר, זה אכן יכול לשלול שהבעיה היא בזמן עומס.

אם אין לך משחקים מדיסק, אולי זה הזמן לקנות אחד... אישית, אני די נגד :screwy:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אחי בידיוק אותה בעיה אצלי, המערכת לא יציבה XP 32 ביט הבאתי מערכת אתמול וגם אצלי בהתקנה מ דאימון טולס המחשב או קורס או נתקע ולא זז משחקים כמו פולאווט או ראד אלרט 3 שאני ניסיתי תוקע את המחשב או שהוא קורס, גם לי יש כרטיס הרחבה ל סאטה שהוא בקר רייד גם כן, הרצתי ממו טסט והזכרונות יצאו תקינים הרצתי תוכנת מאמץ וגם יצא תקין, אני חושד או בחלונות או שבאמת יש התנגשות בין הדיימון טולס או שהוא לא עובד כמו שצריך עם מערכת כזו

מפרט:

מעבד

q6600

לוח אם

ep42 ds3l

זיכרונות

a-data 2*2gb 800mhz cl5

ספק

crossair 550W

כרטיס מסך

gigabite hd4870 512mb

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם עם אלכוהול 120% אותה בעיה

יכול להיות שהבעיה היא בעצם במערכת הפעלה ?

אולי המעבד והמערכת הפעלה 32BIT לא מתאימים ?

אני כבר שמתי להורדה 64 ביט עדכני כדי להתקין ולבדוק

זה מתסכללללללללללללללללללללללללל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב שאמרת בקשר ל אלכוהול למה אני מוריד אותו, אתה עובד על נכון ?

אני גם רוצה לבדוק 64 ביט, החשד שלי שזה אולי הכרטיס הרחבה של הסאטה.

תעדכן מה קורה ביחד נפתור את הבעיה של שניינו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...