מחפש מסך 24" לגרפיקה, ווידאו וקריאה במחיר עד 3000 ש"ח - עמוד 2 - מסכי מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחפש מסך 24" לגרפיקה, ווידאו וקריאה במחיר עד 3000 ש"ח

harel_d

Recommended Posts

הפיליפס הוא מסך חדש מאוד (הוכרז לפני כחודש), ולכן אין עליו ביקורות (גם ביקורות משתמשים קשה למצוא).

בכל מקרה, אפשר לשים לב שכמות החיבורים שלו נמוכה משמעותית מזו של ה-, ושגם לו יש מכלול צבעים מורחב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 35
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

קראתי בעיון את מטלות הקריאה...

מתוך הקריאה, הגעתי למסקנה כי למעשה לפנאל VA אין שום יתרון על פאנל IPS למעט העניין של הניגודיות שגם הוא לא כ"כ משמעותי...

אם זה באמת המצב, אז למה ל***** כלכך מתלהבים מה- 2408?

אני כבר ממש מבולבל... :s05: :s05: :s05:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בגדול למשתמש רגיל ולא גרפיקאי לא אמור להיות אכפת אם למסך יש מכלול צבעים מורחב או שלא.

תקנו אותי אם אני טועה.

אכן למשתמש רגיל זה לא משמעותי.

אולם, אם מצויין בכותרת שהדרישה מהמסך היא התאמתו לגרפיקה בהחלט יש חשיבות קריטית למכלול צבעים מורחב או סטנדרטי. מקריאה של המון פוסטים בפורומי מסכים וצילום בחו"ל עולה, שכאשר מתעלמים מתוך טעות (או המלצה לא בהכרח מדוייקת) מאחוז הכיסוי הנדרש ל-NTSC, עקב קניית מסך בעל מכלול צבעים יותר גדול מ-72% מה-NTSC נגרמת עוגמת נפש או הוצאה כספית מיותרת לצלם / גרפיקאי, שלא ידע שהוא אמור להיצמד למרחב הצבע Adobe RGB ולא דווקא ל-sRGB.

במקרה של שני המסכים, Philips 240PW9EB ו- 2408WFP, פותח הדיון ייאלץ לכייל את המסכים בעזרת קולורמטר ל-Adobe RGB וגם לצלם באותו מרחב, אחרת הוא יראה צבעים לא נכונים. אם ניקח לדוגמה ורדים אדומים הם ייראו אדומים מדי בצורה לא מציאותית בתצלום sRGB במסכים הנ"ל, גם במצב בו הם לא מכויילים בכלל ע"י קולורמטר וגם במצב בו הם כויילו ע"י קולורמטר ל-aRGB.

כיסוי אחוז ה-NTSC כיום יותר משפיע באופן רציני לגבי התאמה לעריכה גרפית מאשר סוג הפאנל או VA על דיוק בצבעים. יתרון קל באחידות פאנל וזוויות צפייה לא בהכרח מעיד על טיב דיוק הצבעים, לא במיוחד כאשר dE94 ממוצע חורג הרבה מעבר ל-3 במסכי Wide Gamut.

אז השאלה הכי חשובה אינה האם להתלבט בין או VA כי ההבדלים הקטנים ביניהם אינם קריטיים, אלא עם איזה מרחב צבעים פותח הדיון רוצה לעבוד: sRGB או Adobe ? (לעיצוב אתרים Adobe לא מומלץ).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

השימושים שאני הולך לבצע במסך, לפי התפלגות הזמן הם כאלו:

* 25% קריאה וכתיבת טקסטים (בעיקר וורד).

* 40% עיצוב אתרי .

* 20% עיצוב סרטונים (פלאש, תוכנות 3D) - מיועד בעיקר לשוק האינטרנט, אבל יש מעט לשוק הפרסום בטלויזיה.

* 5% - עיצוב לפרינט.

* 10% - משחקי מחשב וסרטים.

אני מניח כי על פי ההסבר המלומד אני צריך לעבוד על מרחב sRGB.

מקריאה ביומיים-שלושה האחרים אני רואה שמסכים רבים מתקשים להציג sRGB בצורה טובה ותקינה (אני חושב שזה בגלל מכלול הצבעים המורחב), האם זה נכון?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבעיות שדובר עליהן באחרונה קשורות יותר לחסרונות של סוג הפאנל TN באופן כללי, אם כי מזיכרוני גם בעבר היו בקשות לסייע לכייל את ה-2408WFP מבחינת צבעים.

אתה יכול להוסיף עוד תקציב ל-Eizo S2431WE? יש לו מכלול צבעים סטנדרטי sRGB ולכן הוא מתאים יותר לדרישות שלך משני המסכים הנ"ל של פיליפס ודל. אפילו אין נחיצות לקנות קולורמטר בהתחלה ביחד עם הדגם הזה.

http://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=705391

אם אין לך תקציב בשבילו, אפשרות אחרת היא ללכת על 20" לא-רחב כמו LG L2000CP שכמו HP LP2065 ו- 2007FP מתאים לעריכה גרפית ב-sRGB.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם נסכם את מה שנאמר עד כה בת'רד -

לצרכים של גרפיקה (בעיקר אינטרנט), קריאה וסרטים המסכים המועדפים לפי הסדר הם:

1. EIZO - כמעט וחסר בעיות ומותאם בדיוק לצרכים הנ"ל.

2. PHILIPS - פנאל עדיף על הדל.

3. 2408.

ובכל מקרה הפיליפס והדל לא ממש מתאימים לצרכים כמו האיזו ולפי מה שאני מבין מדובר בהפרש ניכר.

עוד כמה שאלות לגבי מסך EIZO:

א. חשוב לי שהמסך יהיה לא מבריק מאחר ואני קורא הרבה מאוד מסמכים על המחשב (ללא נייר לחלוטין), האם האיזו מתאים למשימות קריאה אינטנסיביות?

ב. לפי מה שאני רואה באתר שלהם, הוא ממש מותאם לראות תכני FULL HD... (למרות שבאתר חסרה ה"E" בסוף שם הדגם...).

ג. לא הצלחתי למצוא ביקורות שלו באינטרנט... (מוזר?)

ד. ראיתי שיש אחריות של 5 שנים אפילו על הפלסטיקה - האם אחריות זו מכובדת על ידי היבואן בארץ ובכלל, מי האבא/אמא שלו בארץ? אפשר לסמוך עליו?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

א. אין ב-Eizo ציפוי מבריק. הוא מתאים לקריאה אינטנסיבית ואפילו יותר טוב מ-Dell בעניין זה בגלל יחס ניגודיות יציב בכל התחום של מכוון הבהירות.

ב. כל מסך ברזולוציה של 1920X1200 יכול להציג תכני Full HD. האות E מסמלת את סוג המעמד. בעוד WH הוא מעמד רגיל. WE בעל מעמד EzUp, שהוא המעמד הכי טוב והכי מוצלח של איזו.

ג. http://www.prad.de/en/monitore/review/2007/review-eizo-s2431w.html

ד. האחריות מכובדת בארץ ע"י קרט. 3 שנים על פאנל, תאורה אחורית ורכיבי אלקטרוניקה. בשנתיים הנותרות על רכיבי אלקטרוניקה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

... האות E מסמלת את סוג המעמד. בעוד WH הוא מעמד רגיל. WE בעל מעמד EzUp, שהוא המעמד הכי טוב והכי מוצלח של איזו.

ואני חשבתי שהאות האחרונה מציינת הצבע...

אז ניתן להסיק ש- S2431W זה שם "הדגם", אך בפועל הוא נמכר רק עם E או H בסופו (והסיומת שמציינת את צבעו), לא?

האם ה- EzUp נראה כך:

http://www.eizo.com/products/lcd/S2201w/images/stands.jpg

אם כך, מבחינה אסתטית הוא פחית מוצלח מהמעמד השני.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

T240 מבוסס על TN. אין שום מקום להשוותו אל המסכים עם פאנלים איכותיים.

דווקא זה לא ממש מדויק...

שמעתי על שיש מסכי TN טובים שממש מתקרבים למסכים עם פאנל או PVA

כמו איזה דגם אחד של 22 אינץ-המליצו עליו כאן באתר(הדגם הזה מבוסס על TN נכון?) ::)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...