פיראטים הביתה! - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

פיראטים הביתה!

Ramsses_II

Recommended Posts

לפני כחודש הקדשתי כמה וכמה דקות למחשבה - איך מבטלים את הפיראטיות?

למשל, מה רע בדיסקים של UMD, מבית ה-PSP של סוני?

לאף אדם בבית אין צורב UMD. וכמשווקים קורא כזה צריך לשווק אותו כך שיהיה מובנה שהוא רק קורא. שיהיה בלתי אפשרי פיזית להעביר את תוכן הכונן לפורמט אחר. משהו שיחשבו עליו כמה חודשים, אבל אני בטוח שיימצאו פתרון.

ככה, כמו שמי שלא (או לא צריך הרבה זכרון בשביל תוכנות ייעודיות) לא קונה מ"ה 64 ביט, כך מי שלא לא ייקנה את הכונן הזה.

הבעיה היא שאני לא יודע כמה זה אפשרי, וזה יצריך מהפך כלל-עולמי-חומרתי-תוכנתי בשביל שזה יעבוד.

אתמול עלה לי רעיון, אבל הוא נשמע ממש מגעיל, אבל אני הייתי מוכן להוציא אותו לפועל, כי בסופו של דבר, מי שקונה חוקי גם נפגע מהפיראטיות וגם, בסופו של דבר, עושה את זה מתוך מוסר. זו תהיה אחריות חברתית.

אם הייתם רואים בחור/ה מרביץ/ה לבחור/ה אחר/ת, לא הייתם מתערבים? (במקרים מיוחדים חלקכם היה נהנה מאותו אירוע, אבל גם זה רק אם הם היו עם ביקיני ובתוך בריכת בוץ ;D). אם הייתם רואים פורץ שפורץ לרכב/דירה, הייתם עושים משהו?

הייתם רואים פשע, הייתם מגיבים?

פיראטיות היא פשע! למה לא נעשה משהו? למה לא ייתנו לאזרח הקטן סמכות?

אתמול חשבתי על זה לאחר שחזרתי מהעבודה, התיישבתי בספסל האחורי של האוטובוס, ושני כסאות מימיני ישב בחור. כסא מימיני ישב עותק צרוב של משחק שמסקרן מליונים של אנשים בעולם, ואחד המשחקים הכי מוערכים בשנים האחרונות מבית EA, Miror's Edge.

באותו השלב הייתי רוצה שתהיה לי הסמכות להגיש לו סוג של דו"ח, ולהחרים לו את הדיסק (או לפחות לצלם אותו ולהגיש את תמונתו למשטרה).

איכשהו, צריך לתת לאזרח הפשוט כוח כדי להוקיע את הפיראטיות. כמו שאנשים לא יתחילו ללכת מקום בפומבי, כי הם יודעים שמישהו יעשה עם זה משהו, כך הם צריכים להסתיר ולהתבייש בפיראטיות.

אם אנשים מבוגרים שאכפת להם, יבואו ברחוב לילדים קטנים שיש בידיהם עותקים בלתי חוקיים, הדבר ירתיע ילדים מלעשות זאת בעתיד.

זה כמעט כמו סוג של משמר אזרחי.

ושאולי כבר המשטרה תאסור את בעלי החנויות הפיראטיות בשוק הכרמל ודומיו! נמאס!

מה דעתכם?

מישהו מרגיש כמוני?

אל תגידו "זה לא ילך", כי הרבה דברים שתלויים בנו לא יילכו אם כולם יגידו "זה לא יילך".

תגידו "אם היה דבר כזה, הייתי שמח לעזור", או שתגידו "אני פיראט".

צריך לשנות פאזה. כשגונבים לכם את מספר כרטיס האשראי באינטרנט זה פשע, אבל כשאתם גונבים סיריאל נמבר, זה לא פשע?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 123
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

למזלי, זה לא ילך. לפי מה ששמעתי את קונסולת ה-PS3 לא פרצו, ותראה את הבדל המחירים הדרסטי בין משחקים למחשב למשחקים ל-PS3. חוץ מזה, מה שאתה אומר רלוונטי רק ל-PSP. רוב האנשים כן מעוניינים להוריד כמה משחקים בצורה פיראטית, ולא יתחילו להלשין אחד על השני. אין מה לעשות, השוק מתאזן. תאמין לי שחברות משחקים מרוויחים לא מעט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני פיראט.

גבר

לפני כחודש הקדשתי כמה וכמה דקות למחשבה - איך מבטלים את הפיראטיות?

למשל, מה רע בדיסקים של UMD, מבית ה-PSP של סוני?

לאף אדם בבית אין צורב UMD. וכמשווקים קורא כזה צריך לשווק אותו כך שיהיה מובנה שהוא רק קורא. שיהיה בלתי אפשרי פיזית להעביר את תוכן הכונן לפורמט אחר. משהו שיחשבו עליו כמה חודשים, אבל אני בטוח שיימצאו פתרון.

ככה, כמו שמי שלא (או לא צריך הרבה זכרון בשביל תוכנות ייעודיות) לא קונה מ"ה 64 ביט, כך מי שלא לא ייקנה את הכונן הזה.

מה רע? הם יקרים (סוני), נפח קטן ועושים גיבויים על דיסקים, כך שצריך צורב, ונגיד שלא, איך זה יעזור? קונים את המשחק ומעלים אותו לטרקר/פורצים, ניגמר העניין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חאלס עם הדיונים הפלצניים האלה על ושאר הירקות בנושא!!!

די! כול אחד פה פיראט! וכול אחד הוריד פעם סרט או משחק או שיר!

אז דיי לשחק אותה יפי נפש ולנסות לשחק אותה לא פיראט

גם אתה מוריד שירים באמייול גונב משחקים ואני מנאיק אם לא עשית את זה !

ואני מאניק מאניק אם אתה עד היום לא עושה את זה

שירים והכוללללל

אז יייאלה חאלסס דואגים לסוני ולEA ולשאר החברות

צאו מהסרטט צאו ממנו כברר

הענקיות האלה לא זיז להם שערה בתחת מה שגונבים

ועובדה הם חיים נושמים וממשיכים להיתפרנס יפה מאודדדדדדדדדד ויש להם מלא מלא מלא מלא כסףף

אז אל תדאג להם יפה נפש שכמותך!

הם לא צריכים אותך ..

ותהייה בטוח! אבל ממש ממש ממש בטוח

שהם חשבו על הרעיונות שהצעת עוד לפני שנולדת..

לכן אין טעם לקשקש עלייהם

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה זה משנה אם הוא עשה?

באופן עקרוני הדבר הזה לא בסדר ומשול לגניבה.

גם אם זה לא מורגש לחברה(שאגב שטות מוחלטת)

וגם אם כולם עושים את זה וגם אם זה יותר זול

ונגיש מקנייה של משחקים מקוריים, זה לא תירוץ.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא אמרתי שזה תירוץ

ומזה משנה אם הוא עשהההההההה?

לצורך העניין:

אבא גנב , יכול להגיד לבן שלו אל תגנוב?

הוא עושה , שלא יגיד לאלה שעושים אל תעשו כשהו בעצמו עשה פעם או עושה גם בהווה!

אני בטוח שפותח התראדש עשה זאת פעם פעמיים או יותר במהלך חייו

אז לבוא ולהיתיפייך עכשיו מוליינו

לא ממש עושה את זה

כניראה שהוא רוצה להרגיש כוח

עצתי אליו מכול הלב

שילך לחדר כושר

או שיתנדב במשטרה...

כך יהיה לו אפשרות לרדוף אחרי אנשים

אם הוא מחפש משהו שיביא לו סיפוק..

לרדוף אחרי מוכרים מסכנים בשוק הכרמל שבקושי מביאים לחם לבית ..

זה לא כזה חוכמה ..

יש אלוהים למעלה , ומה שצריך לעשות יעשה ומה שצריך לקרות יקרה.

אם זה עדיין לא קרה..כניראה שזה לא הייה אמור לקרות ..

אז שיפסיק להיתיפיף ולהיצתדק כאילו מעולם הוא לא הוריד משחק

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חאלס עם הדיונים הפלצניים האלה על ושאר הירקות בנושא!!!

די! כול אחד פה פיראט! וכול אחד הוריד פעם סרט או משחק או שיר!

אז דיי לשחק אותה יפי נפש ולנסות לשחק אותה לא פיראט

גם אתה מוריד שירים באמייול גונב משחקים ואני מנאיק אם לא עשית את זה !

ואני מאניק מאניק אם אתה עד היום לא עושה את זה

שירים והכוללללל

אז יייאלה חאלסס דואגים לסוני ולEA ולשאר החברות

צאו מהסרטט צאו ממנו כברר

הענקיות האלה לא זיז להם שערה בתחת מה שגונבים

ועובדה הם חיים נושמים וממשיכים להיתפרנס יפה מאודדדדדדדדדד ויש להם מלא מלא מלא מלא כסףף

אז אל תדאג להם יפה נפש שכמותך!

הם לא צריכים אותך ..

ותהייה בטוח! אבל ממש ממש ממש בטוח

שהם חשבו על הרעיונות שהצעת עוד לפני שנולדת..

לכן אין טעם לקשקש עלייהם

אהה אז לגנוב 1000 שקל ממיליארדר זה בסדר? הרי ישאר לו עוד 999,999,000 שקל, וה1000 שקל האלה לא יזיזו לו את השערה בתחת? ואם מיליון אנשים יגנבו ? אתה מבין שאתה פוגע ברווחים של אנשים, על עבודה שהם עשו, ובאופן עקיף מפטר מאות אלפי אם לא מיליוני אנשים ופוגע בכלכלה.

לא אמרתי שזה תירוץ

ומזה משנה אם הוא עשהההההההה?

לצורך העניין:

אבא גנב , יכול להגיד לבן שלו אל תגנוב?

הוא עושה , שלא יגיד לאלה שעושים אל תעשו כשהו בעצמו עשה פעם או עושה גם בהווה!

אני בטוח שפותח התראדש עשה זאת פעם פעמיים או יותר במהלך חייו

אז לבוא ולהיתיפייך עכשיו מוליינו

לא ממש עושה את זה

כניראה שהוא רוצה להרגיש כוח

[..בולשיט שאין לי כח להגיב עליו..]

יש אלוהים למעלה , ומה שצריך לעשות יעשה ומה שצריך לקרות יקרה.

אם זה עדיין לא קרה..כניראה שזה לא הייה אמור לקרות ..

אז שיפסיק להיתיפיף ולהיצתדק כאילו מעולם הוא לא הוריד משחק

אבל אם האבא לא גנב? מדהים שהתופעה בישראל כ"כ חמורה שמנסים לשכנע שלגנוב זה "בסדר".

ואין אלוהים למעלה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תגיד לי, מה עם אנשים שקורעים את התחת בשביל הכסף שלהם ומה לעשות אין להם כסף לקנות את כל המשחקים... אז את הממש ממש טובים הם קונים אבל את הפחות טובים הם מורידים? אני חושב שאם כל העולם היה קונה את המדיות שלו בצורה חוקית המצב הכלכלי בעולם היה הרבה יותר קשה קח למשל מישהו עם נגיד 1500 מדיות של מוסיקה על המחשב מה שאני מניח שיש פה להרבה אנשים וזה לא כזה מוגזם.

גם אם קונים את כל המוסיקה הזאת באינטרנט במחיר סביר למדי של $0.9 לשיר זה יוצא $1350!! זה ניראה לך הגיוני?

בנאדם שהוא לא כבר אז נגיד יש לו 5-6 משחקים על המחשב כל אחד ב220 ש"ח = 1320 ש"ח!

עוד נגיד 10 שאתה ממש ממש ממש אוהב אז קנית בנגיד 100 ש"ח (אין לי מושג כמה עולה לקנות DVD) עוד 1000 ש"ח

זה ניראה לך הוצאה הגיונית?

תמיד צריך איזון לדעתי בין הקניה ולהיות צדיק לבין ההורדה, זה לא ממש בסביר לקנות הכל וזה לא ממש סביר להוריד הכל

או שיתנדב במשטרה...

כך יהיה לו אפשרות לרדוף אחרי אנשים

אם הוא מחפש משהו שיביא לו סיפוק..

בקשר לזה אני ממש ממש שונא את האנשים האלו! יש לי בקצה הרחוב שלט "עצור" עכשיו אתה לא יכול להמשיך לסוע כי זה ממש ממש מסוכן, רוב האנשים יורדים ל5 קמ"ש רואים שאפשר ונוסעים. ואז הגיע נפתלי מנהל חטיבה בעיר היקרה שלי שעושה את התפקיד הזה כי הוא חושב שאנשים הם חארות וצריך לחנך אותם משהו כמו הנוער ההיטלראי (סליחה על ההשוואה). נפתלי היקר הלך להתנדב במשטרה ומאז כמעט כל יום הוא יושב כמה שעות על העצור הזה ודופק אנשים שלפי מה שאני רואה נוסעים על פחות מ5 קמ"ש רק כי הם לא עצרו עצירה מלאה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל שרשמת זה טוב ויפה אבל אל תשכח שלהוריד תוכן פיראטי ולגנוב פיזית מחנות זה ממש לא אותו הדבר מבחינת אופן ביצוע העבירה(ולא חומרת הדין שלה) וזה מה שמשדל הרבה אנשים להוריד ולהתגאות בזה.

הרי למה לשלם 200 שקל על משחק כשאפשר בכמה קליקים להשיג אותו(ובמיוחד בארץ שאין שום אכיפה בשוק הביתי)?

מה שאתה הצעת שכל אחד ייתן דו"ח זה קצת לא הגיוני ובטח שלא ישים.

אני אישית מוריד משחקים, וכאלה שאני אוהב ו/או מתכוון לשחק במולטי גם קונה אותם, ואני קונה לא מעט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למי שאין כסף לא צריך את כל המשחקים או את 1500 אלבומים, זה מותרות!

אם אין לך כסף, אתה לא קונה מרצדס או פרארי, אתה מסתפק במועט.

אנשים קונים מחשב ב10K ואז אומרים שיקר, ולא קונים משחקים וכו', כי אפשר לגנוב ו99% לא להתפס, למה לשלם?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם הייתם רואים פורץ שפורץ לרכב/דירה, הייתם עושים משהו?

פיראטיות היא פשע! למה לא נעשה משהו? למה לא ייתנו לאזרח הקטן סמכות?

אתה משווה גניבה לפיראטיות.

פיראטיות זה לא גניבה. הרי פרשו של אברהם אבן שושן למונח גניבה "לקיחת חפצי אחרים בסתר".

אם אני מוריד משחק אני לא לוקח שום דבר מחברת המשחקים, המשחק עדיין שייך לחברה.

למה מורידים באופן פיראטי? עברת במקרה ליד חנות משחקים? כל משחק 220 ש"ח למחשב, 400 לPS3 מחיר דומה גם לXBOX . וכ200 לPS2.

ומי הצרכן העיקרי של משחקי המחשב, ילדים ונערים בגילאי 9-18. ילדים מבקשים מאבא או אמא לקנות להם משחק, ההורים לא מבינים מה עניין במשחקי המולטימדיה ולא מוכנים להוציא סכומים כאלה על משחק, מה גם שהילד יבקש משחק נוסף כאשר יסיים את הראשון.(אני עבדתי בחנות שמוכרת משחקי מולטימדיה ואני יודע). נערים יותר גדולים, עובדים בשביל איזה 20 שקל לשעה, נראה לך שמישהו יעבוד 11 שעות בשביל לשחק במשחק של 4 שעות כאשר הוא יכול להשיג את המשחק בחינם??

אתה קורא לי גנב, אז אני אומר הד-ארצי הם הגנבים ושאר חברות הייבוא! לוקחים 220 שקל למשחק מחשב שעולה 20 דולר! זאת הגניבה האמיתית. כמו שאתה ואני לא נאכל במסעדה ששיכת למשפחת פשע, באותו אופן אני לא אקנה משחק מגנבים.

ולמרות שאני לא גנב לפי ההגדרה של אבן שושן, "הגנב מהגונב פטור"

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...