דת ואמונה - דיון מרוכז - V2.0 - עמוד 45 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

דת ואמונה - דיון מרוכז - V2.0

karpad

Recommended Posts

רגע אתה רוצה שאני אצטט אותך? בסדר יענה לך אבל תחכה שאני אכתוב גם לתותח וישים את זה ביחד.

ובנוסף לא כתוב מי הוא חכם ומי לאו, אין דרך לדעת מי לדעת האלוקים שלך הוא "חכם".

אז רוני - יוצא שאתה רודף אחרי אנשים שאתה חושב שהם חכמים.

בעוד שמאוד יכול להיות שהם טפשים גמורים, ואתה הולך אחרים שולל - וחבל.

אבל היי, איש הישר בעינו יעשה ובטח גם לכאן תכניס עובדה מעגלית, אני ממש מרחם עליך שאתה כזה סגור.

לא שאלת,אלה רק קבעת שאין לדעת מי אלה חכמים לפי התורה, אתה בכלל מכיר את כל התורה?

אז קודם כל בכלל לא שאלת,ואחר כך רק זילזול כתבת עלי [שאינך בכלל מכיר אותי אישית].

אדם ששואל זה כך, רוני מאיפה לך לדעת מי אלו חכמים? האם התורה מציינת זאת? וכדו'..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 4.6k
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

תתבייש תותח,בגלל שמישהו דן איתך בדבר מסוים גם עם זה עדיין לא מתאים לרוחך אתה צריך לזלזל בו? [בי] גם אז [שרק נכנסת לדיון] שהתווכחנו שלחכמים יש סמכות להקשיב להם ,[בסוף קיבלת את הדברים] בתוך ליבך אתה יודע את זה.

אתה רוצה להמשיך? או ללכת עם דעותיך בקיר :s07: ?

תגיד שאתה לא רוצה,אני יורד מזה ישר [למה בכוח?]

במה להתבייש?, בזה שהגנתי על האמת?.

היהדות מלמדת אותנו ללכת עם האמת עד הסוף - מהרגע שנאמרה.

זה אתה שבחר להתכחש לה ועוד ניסה בכח להשאר צודק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הדת איננה מחפשת את האמת

הדת מחפשת להיות צודקת

כל השיטות כגון : התעלמות , הכחשה , עיוות , טיפשות , התשה , סילוף , בורות , ריקנות , חידלון אישים , רתיעה , פחדנות , דעה קדומה , טימטום , סיבוב וכדומה הן שיטות ראויות להשגת המטרה - קרי - להיות צודק !

הם נוקטים בטקטיקה של אפשר להיות צודק אם אף אחד איננו חולק על דעתך

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפעמים אני חושב לעצמי איזה כיף להיות אתאיסט גמור

לא דואג מגן עדן או גיהנום

לא אכפת לו מה הוא אוכל

לא מתחייב לאף אחד חוץ מלעצמו

ולא מוגבל על ידי שום דבר

אדון לעצמו

אחד הדברים הכי ילדותיים שניתן לאמר

אני לא אתפלא אם לא עברת את גיל 20

"לפעמים אני חושב לעצמי איזה כיף ליהיות מובטל, לקום מתי שאני רוצה, לעשות מה שאני רוצה, לא טלפונים מהבוס, לא ללכת לבנק להתעסק עם החשבון"

"לפעמים אני חושב איזה כיף לנשור מבית הספר, לקום בבוקר בכיף שלי, לראות , לישון מתי שבא, לא להתחייב לשיעורי בית, לא לשבור תראש"

ואגב, אתה כן מוגבל, על ידי מערכת החוק של המדינה שאתה נמצא בה, אז אולי תחייה בקוטב ? שם בכלל תיהיה חופשי

אכן ממש כיף לא נורמלי!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מזכיר לי את המשפט של צ'רציל

אני לא מצטט במדויק כי הוא לא זכור לי במדיוק , אבל משהו כזה

"בני אדם נחשקים כל כך לחיי נצח שבזמן שניתן להם הם לא יודעים מה לעשות"

על השאלה הזאת נטרדתי המוןן זמן בניסיון למצוא תשובה מספקת והגעתי לתשובה שהיא בעצם קצת קשה לקבל אותה אבל אני יודע שזה ככה

כי פשוט זאת האפשרות המציאותית היחידה

בוא נגיד ככה

כל דבר שאנחנו עושים בעולם חומרי הוא לשם הנאה, או לשם הנאה לעתיד

לדוגמא לומדים על מנת שיהיה כסף-\>בשביל להנות ולחיות בעזרתו

אנחנו כביכול חיים בשביל להנות, אחרת מיותר לחיות

עכשיו אמרתי, ראבק? כמה כיף יהיה ללמוד תורה לתקופה שאין לה זמן, לנצח נצחים?

אבל אמרתי לעצמי , הרי הקב"ה מעניק תחושה שלא הנאה, וסביר להניח שגם אין לה גבול, שלא כמו הנאות בחיים

משמע לא משנה מה אני אעשה למעלה, תמיד אני ארגיש תחושה של הנאה גם אם במקור זאת פעולה לא הכי מהנה(ללמוד תורה 100000000 שנה?)

אבל תחושת ההנאה לא מוגבלת שם ויכולה להגיע לאינסוף

בקיצור קשה להגיד דברים אלו אבל אני אישית רואה אותם כנכונים- מאחר והם תומכים בתפיסה שלי, אם הייתי חילוני הייתי טוען שזה שיעמום ללמוד תורה עד אין קץ

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תורה ? - זה תענוג צרוף

לצערי אתה מתכוון גמרא ,

אבל בוא ניראה - אם התורה ניתנה לנו כדי ללמוד על החיים של העולם הזה - למה אנחנו צריכים אותה בעולם הבא ?

מה נצטרך להניח תפילין ולקבוע מזוזות גם בגן עדן ?

ומה עם לקט פאה ושיכחה ?

בקיצור כל המיצוות שמטרתן היא להכניס אותנו לגן עדן , הרי כבר אינן רלוונטיות - כי אנחנו בגן עדן , אז מה תלמד ???

ואם בגן עדן צריך לקיים הכל כמו כאן - אז מה ההבדל בין העולם הזה לעולם הבא ?

עריכה:

שלא לדבר על הקטע שאם ברצונך ללמוד תורה , אף אחד לא מונע ממך , שב תילמד ותראה אם זה בכלל מתאים לך , יש לך כולה עד 120 שנה לנסות לך תדע , אולי לא מתאים לך ? אולי אתה עושה מיקח טעות , נניח תעזוב את העבודה ותלך לכולל ותלמד שנה או שנתיים ופתאום תגלה שלא בא לך ו / או מתאים לך דווקא להתעסק עם מחשבים - זה לא שאתה לא אוהב את אלוהים , רק ההגות הזו לא מתאימה לך . מה ??? עכשיו תלך תיתקע לנצח נצחים ותלמד תורה ? שנתיים היה יותר מידיי לנצח נצחים - ניראה לי כמו גהינום !

עריכה שניה :

קראתי שוב את מה שכתבת ודבר נוסף עולה לי ,

לא אמרת כלום בתגובה שלך , מלבד שאתה הולך לקבל הנאה ניצחית ( מקובל )

אבל הנאה צריכה להיתיחס אל משהו מפני שהמילה הנאה היא מילה דואלית שעומדת ביחס למילה סבל - אז אם אין סבל בגן עדן - איך תהיה הנאה ???

דבר נוסף - מאיפה אתה יודע את זה שבגן עדן תהיה הנאה ? מי אמר לך את הדבר הזה ? מי קובע מי יכנס לגן עדן ויקבל את ההנאה הזו ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה העניין שאני לא

אין באפשרותי להגיב בצורה מפורטת כי אני ממהר

בכל אופן גיבשת כמה דברים שאין בהם מאומה מאחר והשקפת עולמך שונה

בסך הכל הצגת השקפה שונה במסווה של קושיה, ואין קושיה

הא ואני לומד תורה, על הדרך אני גם לומד לימודי חול(אוניברסיטה)

אז תשאל למה, אני יודע שאני ארגיש בור אם אני לא אלמד , אז אני לומד הכל מהכל

וכן, אפשר ללמוד תורה ולעבוד, זה בדיוק הכיוון שלי, מה שכן אני בהחלט תומך באלה שלומדים כל היום

מבחינתי אני משלים אותם, אני עובד בשביל לתרום שיותר אנשים ילמדו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא ענית לי בכלל

מה תעשה כל היום בגן עדן - תהנה ??? איך תהנה בלי לסבול ???

ומי אמר לך בכלל על גן עדן ???

ומי קובע מי ניכנס ???

איך מתבצע תהליך הקביעה ???

מי משתתף שם ???

אלו שאלות שלא עסקת בהם בכלל - ואני מבין - רק מה אתה ברוב טיפשותך הולך ומוכר סיפורים לאנשים אחרים - סיפורים שאינך יודע דבר וחצי דבר עליהם - עדויות שמיעה - קוונטים עאלק ! אתה בכלל לא שם לב שעובדים עליך בעיניים - אתה רוצה להאמין - זכותך וצדיק באמונתו יחיה , אבל אתה נוקט בדעה שאיננה מבוססת לגבי אנשים אחרים וברוב חוצפה עוד מכנה אותם בשמות ומתיהר עליהם ועוד חושב שיקבל גן עדן בשביל זה , אולי תקבל גן עדן - אבל חביבי זה יהיה גן עדן של שוטים - אם אתה מבין למה אני מתכוון ;)

אם אתה לא יודע תישם מעט צניעות וענווה .

מוכרים לך בולשיט ואתה תקוע עמוק כל כך שאתה לא רואה את זה אפילו , אבל זה בסדר - ברגע שתצא מיזה פתאום תבין .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה תעשה כל היום בגן עדן - תהנה ??? איך תהנה בלי לסבול ???

גן עדן הוא מקום הסטורי ככל הנראה. "בין הפרת והחדקל לגיחון ולפישון". (אם אינני טועה) הידע הקיים גורס כי המקום הוא שטח רחב יריעה שהתשרעה מכל אזור הלבנאט ועד הסהר הפורה. (היתה על זה אז תכנית בדיסקברי שעוסקת בתורה ומדע - היו שם כמה ממצאים ארכאולוגים מעניינים מאד).

ומי אמר לך בכלל על גן עדן ???

התורה.

ומי קובע מי ניכנס ???

אלוהים..חשבת עליו?!?! (אני מתפלא עליך).

איך מתבצע תהליך הקביעה ???

תשאל את נותן התורה.

------------------------------------------

אם אני מבין נכון אתה יוצא נגד Matteo רק בגלל שהוא מנסה לשלב בדרך כזאת או אחרת את הידע הקיים עם התורה (מנסה למצוא את העדר הסתירה שבין לתורה). אני לא יודע בדיוק מה הקטע שלך עם תאוריית הקוונטים..

באמת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה שמעניין, הפרת והחידקל מופיעים לאורך התנך כמה פעמים, שם זה מה שנקרא "עריסת הציוויליזציה", מגדל בבל, בבל, המספוטמים...

מעניין אם חושבים על זה לעומק... איך אומרים? אין חדש תחת השמש ...

גן עדן הוא מקום הסטורי ככל הנראה. "בין הפרת והחדקל לגיחון ולפישון". (אם אינני טועה) הידע הקיים גורס כי המקום הוא שטח רחב יריעה שהתשרעה מכל אזור הלבנאט ועד הסהר הפורה. (היתה על זה אז תכנית בדיסקברי שעוסקת בתורה ומדע - היו שם כמה ממצאים ארכאולוגים מעניינים מאד).

התורה.

אלוהים..חשבת עליו?!?! (אני מתפלא עליך).

תשאל את נותן התורה.

------------------------------------------

אם אני מבין נכון אתה יוצא נגד Matteo רק בגלל שהוא מנסה לשלב בדרך כזאת או אחרת את הידע הקיים עם התורה (מנסה למצוא את העדר הסתירה שבין לתורה). אני לא יודע בדיוק מה הקטע שלך עם תאוריית הקוונטים..

באמת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ixslashix

אכן מסוטופמיה היא אחד האזורים העשירים ביותר מבחינה תרבותית או הסטורית. תרבות שומר (ממנה הגיע אברהם אבינו) או תרבות עילם הן דוגמה טובה. תראה איזה בניינים הם בנו לפני 3000-4500 שנים:

Choghazanbil-Elamite.jpg

:yelclap:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אכן, ואלו מבנים שהיום אפילו לא יודעים איך עשו, אלה היו אנשים מאוד פרימיטיבים אתה מבין :lol: ...

אם אברהם הגיע משם (למרות שהייתי משוכנע שהמקורות שלו דווקא מיצריים ) אולי הוא גם "שאל" מהם את המיתוסים והסיפורים,

קח בחשבון שלוקח זמן לבנות ציוויליזציה והם היו פה הרבה לפנינו...

סירטון נחמד לדוגמה : http://www.youtube.com/watch?v=2b5dzfgn-hw

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה שאתה אומר לא הגיוני, לא מבחינה ארכאולוגית\הסטורית-תקופית\ספרותית.

אברהם לא לקח מהם כלום אפילו לא את הארכיטקטורה\לבוש. אם כי העם שלנו (כאשר כבר התבסס באזור הלבנאט אכן אימץ חלקים מן התרבות הפיניקית\כנענית ואף מאוחר יותר מהפלשתית (עם הגעתם).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...