דת ואמונה - דיון מרוכז - V2.0 - עמוד 264 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

דת ואמונה - דיון מרוכז - V2.0

karpad

Recommended Posts

מה ?

האות ה' הולידה אותך ?

מה ה' ?

אתה מתחבט בתוך מלכודת , למה אתה צריך אות ה' להתפלל אליה ? האות ל' או ק' או אולי א ' ( בקיצור הבנת את הפואנטה ) יותר טובות ? אולי תתפלל לג'ו פאשי ?

אתה לא רואה שזה היצר הרס עצמי שלך והרגשות של הלקאה עצמית שלך שמשכנעים אותך שאתה צריך לעשות פעולות מסויימות שאין להם שום בסיס ושום הוכחה ושום צורך ושום היגיון ושאין להן שום יתרון על פני למשל , ?

דת זה דבר מסריח לאנשים דפוקים , אתה יכול להיות בן אדם טוב בלי שאיזה אידיוט יבוא ויתן לך אישורים כל הזמן .

אני חושב שהטרול עוד מעט יבוא לטפל בך , הוא אוהב אנשים כאלו , שמסתבכים עם עצמם ורוצים לאמלל את עצמם . אני מאחל לך הרבה הצלחה ואושר ,

אם התגובה הייתה מכוונת אליי אז -

אני לא רושם ה' מתוך כבוד או אמונה או משהו בסגנון , אני רושם ה' בגלל הFAN CLUB שיש ל'ה' , הספיק לי פעם אחת לקרוא בכיתה בשיעור תנך את השם שלו כמו שהוא כתוב . אני מוכן להשבע שאפילו למורה היה מבט של ''IM GONNA KILL YOU ''

עכשיו אחרתי שתרצתי את עצמי , אני רוצה לעבור דקה לתגובה שלך -

מבחינתי אתה כמו דתי חרדי שמטיף להאמין * 1-

אתה לא יכול לשלול משהו מבלי שיהיה לך את כל הנתונים , ומה לעשות שלגזע האנושי אין עדין את כל הנתונים לגבי היקום שלנו .

אז אני מאוד מצטער אבל אני לא מתייחס ברצינות לניסיון שלך לגרום לי לפסול את הדת ...

אגב אם כבר התחלת לדבר על

''הרס עצמי שלך והרגשות של הלקאה עצמית שלך שמשכנעים אותך שאתה צריך לעשות פעולות מסויימות שאין להם שום בסיס ושום הוכחה ושום צורך ושום היגיון ושאין להן שום יתרון על פני למשל , ? ''

אז תדע לך שזה נכנס לקבוצה של מקובלויות חברתיות , ואם אנחנו פוסלים אותם אז מדוע אתה מכבד את אביך ואמך ? מדוע אתה לא הולך ברחוב והורג אנשים ? מדוע אתה לא גונב ? אם יוצאים מהקופסה אז יוצאים כבר עד הסוף לא כך ?

ואם תגיד שאתה לא עושה את זה בגלל אותה סיבה שאני רושם ה' אני אגיד לך שלדעתי זה לא נכון , כי יש מלא דרכים לעבור על החוק ולהתחמק מעונש , ואני לא מדבר על חוק כחוק רשום אלה על מקובלויות חברתיות בכללי .

(שזה גם משהו שממש מעצבן אותי , הרבה אנשים היום קוראים לנו לחשוב מחוץ לקופסה כשבעצם כל מה שהם רוצים זה רק להרחיב את הקופסה הזו . )

התגובה שלך מביאה אותי למצב שבו אני שוב צריך לערוך את המשפט שכל כך אהבתי לניסוח הבא - ''כשתבין מדוע אתה לא פוסל את התאוריה שלך אתה תבין גם מדוע אני לא פוסל את התאוריות שלי ''.

Mothership,

אומנם אני לא מאמין (בעצם, אני רחוק מאמונה בערך הכי הרבה שאפשר),

אבל בכל מקרה, אם אני מבין נכון את מה שכתבת, השאלה הראשונה היא בעצם "למה היהדות עדיפה על פני כל דת אחרת?"

אין לי תשובה לתת לך (כי אני לא חושב שהיא עדיפה על פני דתות אחרות), אבל מה שבדרך כלל אנשים (יהודים דתיים כמובן) עונים זה:

1. כי היהדות היא הדת הכי עתיקה שעדיין קיימת - שזה בכלל שקר, כי היו קיימות דתות אחרות, ועדיין קיימות דתות יותר עתיקות, כמו שינטו למשל.

2. כי הניסים ביהדות בוצעו מול עם שלם ולכן לא יכול להיות שזייפו אותם - גם ישו קם לתחייה אחרי שכולם ראו שהוא נצלב

או החזיר את לזרוס לחיים מול כולם או הלך על מים מול כולם, אבל איכשהו הדתיים תמיד מתעלמים מדברים כאלה.

ובנוגע לשאלה השנייה, התשובה הדתית הרגילה היא "כי אלוהים אמר" - דיבר מספר 1 מתוך העשרה - "אָנֹכִי יְהוָה אֱלֹהֶיךָ אֲשֶׁר הוֹצֵאתִיךָ מֵאֶרֶץ מִצְרַיִם מִבֵּית עֲבָדִים."

כלומר, למה צריך לעשות מה שאלוהים אומר? כי אלוהים אמר.

היגיון מעגלי? בהחלט.

אישית, אני חושב שגם אם אלוהים קיים (ואני בהחלט חושב שהוא לא, בדיוק כשם שארנב הפסחא אינו קיים) אז הוא

חתיכת בן זונה סדיסט ואני לא חושב שיש סיבה לעבוד/להתפלל/לציית לו (פחות או יותר מה שאמרת על זה שאנחנו "אישה מוכה")

השאלה הראשונה שלי היא לא בדיוק למה היהדות עדיפה , אלה יותר בסגנון של מה הסיבה המביאה אנשים לפסול תאוריות אחרות ?

ולגבי התשובה השניה שלך - אם היהדות היא התאוריה הנכונה אז כן אני בהחלט מסכים איתך וזו בדיוק דעתי , וזה בדיוק מה שאמרתי לחברים שלי , פשוט מילה במילה (שלא מאמינים בה' ולכן הם לא קפצו עלי עם סכינים )

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 4.6k
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

דויד אני חושב שפספת את המטרה כ"כ הרבה שאם נשווה את זה למטווח, היית אמור לפגוע בבובת אימונים במרחק 20 מטר עם תותח האוויצר 105מ"מ, ובמקום זה ירית באקדח סיכות ואיכשהו פגעת באשך של זקן ראנדומלי בניו-זילנד.

מאדרשיפ, את המצב שלך מגדירים כ"אגנוסטיקניות". כאגנוסטיקן, אתה לא מאמין בקיומה של ישות אלוהית עליונה כלשהי, אך גם לא שולל את קיומה. זה יפה מאוד שאתה מתחבט בשאלות הרות-גורל, זהו לא מצב נורמאלי של בן אדם ורבים מחשיבים את זה כהתעלות על המוח האנושי, שמוגבל בכ"כ הרבה בחינות. לא ניכנס לזה, משום שעל מנת לדון בנושא ברצינות הראויה לו, נצטרך לפתוח דיון פילוסופיה חדש לגמרי, והרי שדיונים אלו הם מאוד לא USER FRIENDLY. רק נסכם ונאמר שזה טוב שאתה שואל כ"כ הרבה שאלות, על מנת שתוכל להגיע לאמת שנראית לך הכי מתאימה והגיונית לתיאור המציאות שלנו. לפני שנמשיך, בוא נבהיר פינה פשוטה אך מהותית: אין דבר כזה אמת אבסולוטית. "האם יש רק שחור ולבן?" - בהחלט לא. יש יותר גוונים של אפור ממה שתוכל לדמיין כרגע. לכל אחד יש אמת קצת שונה, דרך קצת אחרת שבה הוא רואה את המציאות וכל אחד חושב שתיאוריות והיפותזות מסויימות מתארות בצורה הטובה ביותר את המציאות שלו. למדע אין מודל שמתאר בצורה מוחלטת את המציאות שלנו, אך מצד שני - גם לדת אין.

נמשיך.

"למה להמשיך להעריך את אלוהים, אם הוא גורם לסבל?"

להגיד לך למה אנשים ממשיכים להאמין לדת? שליטה. אנשים לא אוהבים לחשוב בעצם. זה קשה, זה מסבך, זה מסורבל, ותמיד יהיה צד שנפגע מכך. יש המון מנגנונים לשליטה על ההמון, וההיסטוריה מוכיחה כי כל פעם האדם יפתח מערכות טובות יותר ומורכבות יותר להשליט סדר בחברה שאחרת הייתה כאוטית. דמוקרטיה היא אחד מאותם מנגנונים, וכיום אתה מכיר את המנגנון הזה כ"מדינה", כשבעבר היו רק "יישובים" כמו ערים, כפרים, ערי-מדינה ובבסיסן, בתחילת השרשרת, היחידה הכי פשוטה במנגנון השליטה האנושי-אנושי (כלומר, שאנשים שולטים באנשים אחרים), היא המשפחה.

מנגנון שליטה נוסף הוא הדת, והוא בעצם הופך דברים להרבה, הרבה יותר פשוטים, מכיוון שהדת נוצרה לפני שנוצרו המדינות, לכן המדינות מורכבות יותר - הן באו מאוחר יותר בציר הזמן והן מנסות לספק יותר צרכים אנושיים בצורה יותר אנושית מאשר הדת. הדת היא המנגנון העל-אנושי הכי פשוט. יתכן ונראה לך שעם הזמן הדת הולכת ונעשית יותר פשוטה במקום מורכבת, משום שפעם האמינו במספר אלים והיו יכולות להיווצר מחלוקות ואילו היום מספר האלים פר דת הצטמצם משמעותית, אך אל תטעה - גם המערכת הדתית נעשית יותר ויותר אנושית (לא מבחינת הכוונות שלה ואופן הטיפול שלה בנושאים אלא מבחינת מי שמנהיג אותה) ולכן היא מורכבת יותר. אם הדת הייתה נפכת לפשוטה יותר, היה קל יותר לאנשים בעלי דתות שונות להסכים על עקרונות משותפים, וכך לא היו נרצחים מליוני בני אדם במלחמות הדתות הבלתי פוסקות (המלחמה של היהודים בכל העולם ואישתו בתקופות התנ"ך, מסעות הצלב והמלחמה של הנוצרים בינם לבין עצמם על רקע דתי בימי הביניים, המלחמה של האיסלאם בינו לבין עצמו וכנגד שאר הדתות המונותאיסטיות שנמשכת עד היום... ואלו הן רק הדתות המונותאיסטיות!).

הדת הופכת דברים לפשוטים יותר מכיוון שאתה לא צריך לחשוב. יש לך סט מאוד נוקשה של חוקים שעליך לציית להם, ורק אחד מתוך כל 20,000 אנשים הינו בעל השפעה על המערכת הדתית וחוקיה. אתה לא צריך להתחשב במה שהרוב רוצה ולא בזכויות המיעוט ולא בחולשתם של האחרים - כל נושא שהינו מחוץ לסט החוקים הנוקשה והקבוע-מראש של הדת נדרס מיידית עם העלתו על שולחן הדיונים. "תורה מסיני", מה שנקרא - מה שכתוב זה מה שאתה עושה.

יש שטוענים שהמערכת הדתית מסוכנת בזמנים מודרניים אלו משום שאינה גמישה מספיק והאידיאלים שלה אינם תואמים את הנורמות של החברות המערביות המודרניות (ע"ע קיפוח נפשם של כ-40 כבאים בסופת האש שהתחוללה בשבוע שעבר, משום שהדת אסרה על קבלת תרומה של כבאיות. יש כאן ניגוד בין האידאליזם הדתי שהינו ציות מלא למערכת החוקים הדתית כנגד הנורמה של הדמוקרטיה על פיה החיים יקרים יותר מכל חוק אחר ואם אפשר להציל חיים - מצילים בכל מחיר). מנגד טוענים אנשי הדת כי אם כולם יצייתו לחוקי הדת, יבוא עידן של שלום ושגשוג וכל מי שטהור ומאמין באלוהים יזכה לגן-עדן עלי אדמות לנצח נצחים. כל אחד לוקח את מה שנראה לו יותר הגיוני.

מנגנון שליטה נוסף שפועל במקביל למנגנון המדינה אך דומה מאוד מאוד למנגנון הדת הינו מנגנון התקשורת כמובן. הדת הינה כמו פרסומת - מלמדים אותך מגיל מאוד צעיר מודל מסויים של אמת, ומחנכים אותך שכל מודל אחר הוא בהכרח שגוי. מי אמר לך שהכי טוב לעשן נובלס? מי אמר שאי אפשר בלי קולה? למה אנשים חושבים שבלי מחשב אי אפשר להישאר מחוברים לעולם? מה כ"כ נהדר במשחקי מחשב?

גם הדת וגם התקשורת עוסקים לרוב במסרים תת-הכרתיים, וזה עובד נהדר. אתה תוכל לשים לב בקלות שגם למוח שלך קל לעקוב אחרי מסגרות בנויות מראש, ככה אנחנו בנויים. בלימודי המתמטיקה בתיכון, במתכונת של 3 יח"ל אין התלמידים נדרשים לדבר פרט לעקוב אחרי נוסחאות. כל יחידה מעבר לשלושת הראשונות מבקשת מהתלמיד לחשוב לבד מה מתאים לאיפה, באיזה כלי הוא צריך להיעזר על מנת לבנות צורות ומשוואות נכונות וברוב התרגילים התלמיד גם מתבקש למצוא לבדו לגמרי את הדרך אל התשובה - היכן שב-3 יח"ל יהיו 7 תת-סעיפים לכל שאלה כאשר כל סעיף יקדם אותך צעד אחד בדרך למטרה, ב-4 יח"ל יבקשו ממך רק למצוא את R, ולך תשבור את הראש איך אתה מגיע לשם.

לכן לאדם מאוד קל ללכת בעקבות הדת, משום שזוהי צורת המחשבה הבסיסית והקלה ביותר (=הליכה בתלם). מאז ומעולם האדם ענה על שאלות קשות בעזרת אלוהים - למה יורד גשם? כי אלוהים רצה. למה התינוק מת בלידה? כי אלוהים רצה. מה גורם להרי געש להתפרץ? אלוהים שכעס על האדם.

יש שיטענו כי המדע, שבא לענות על שאלות אלו בעזרת הסברים מפורטים אשר מתאימים למודל הכי קרוב למציאות שהצלחנו לייצר, הוא המחליף המודרני של אלוהים. אחרים יטענו כי אין סתירה בין אלוהים והמדע, והמדע פשוט שם את רצונות האל במשוואות ושירטוטים. אני נוטה להאמין כי בדיוק כשם שהצלחנו לענות על אלפי שאלות שבעבר נענו ע"י "אלוהים עשה ככה", כך נצליח לענות בעתיד על כל השאלות שעדיין נמצאות ברפטואר השמיימי.

מה נכון? מה לא נכון?

זה רק אתה יכול להגיד לעצמך.

אני ממליץ לך לעבור על הערך אתאיזם בוויקיפדיה ולחקור את התת-נושא בשם "טענות האתאיזם". תראה מה מדבר אליך ומה לא, מה אתה חושב שנכון ומה לא. בחלק אם לא ברוב הטענות מוצגת גם טענת-הנגד הדתית לאותו טיעון, כך שיהיה לך בסיס מוצק להשוואה אם כי לא בכל הטענות. אני בטוח שרוני, קרנף לבן או כל אחד אחר שמכיר את הנושא מהצד השני, ישמח לתת לך קישורים להסברים כנגד כל טענה בצורה מקוצרת וקלה לקריאה (כפי שוויקיפדיה עשו עם טענות האתאיזם), ואז תוכל לשים חלון מול חלון ולהשוות בין הטענות הרלוונטיות ולראות בעצמך מה יותר הגיוני לך. בכל דרך שתבחר, תזכור שאין דבר כזה אמת מוחלטת אלא רק מה שיושב לך בצורה הכי טובה עם ההגיון. לכל אחד הגיון שונה, אז מה שתחווה הינה חווייה אישית וכל אחד מרגיש אותה קצת אחרת ומגיע למסקנות שלו בצורה אחרת.

ובאחרית כל - שתהיה בריא, אם שרדת את המאמר הזה :P

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמי שוותיק ביותר בתרד הזה אני יכול כבר להגיד שהוא מספיק נדוש לי כדי לא ממש להתיחס .

אני אסכם לכם , יש אלוהים ואין אלוהים הכל בתחום האמונה , אבל יש רק דבר אחד , אם יש או אין זה אך ורק באדם עצמו ולעצמו ,

כמובן שאתם בכלל עדיין לא מגדירים על מה אתם מדברים , הכי מצחיק אותי שאם הייתם רק רגע אחד עוצרים ומנסים להגדיר על מה אתם מדברים בכלל לא היה לכם על מה להתווכח והכל היה מסתדר , זה באמת קורע אותי מצחוק - כל הזמן , אתם כל כך חושבים שהשני מבין למה אתם מתכוונים נניח כאשר אתם אומרים "אלוהים " שאתם בכלל לא שמים לב שאתם מדברים על משהו שאתם בכלל לא מבינים כלומר משתמשים במילה שאיננה מובנת לכם בכלל .

תגדירו מה זה אלוהים .

עריכה :

ספינת האם האייקון הזה בשבילך :screwy: :lamer:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ישות על-אנושית בעלת כוח אינסופי ובלתי-נתפש אשר יצרה את היקום ואת החיים, בעלת שליטה מוחלטת על כל התרחשות וכל קיום.

demotivational-posters-im-wearing-floating-pants.jpg

עריכה:

אל תתייחס אל דויד, הוא ממורמר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סנאי אתה לא הגדרת ( כרגיל או נכון יותר יותר בפעם השניה ) אבל נניח

אתה כתבת ישות ? , מי היא , מה מספר הטלפון שלה וכו' מימה מורכבת הישות הזו בבקשה תפרט .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

YOAV.G

אני נהנתי לקרוא את מה שכתבת , לרוב אנשים פשוט לא מבינים מה אני רוצה מהם בגלל העברית הלא קלה שלי ...

אבל אני גם די מתוסכל מהתשובה הזו , כי זה רק מחזק את ההרגשה שהייתה בתוכי - IT WONT BE EASY

אני עצלן מטבעי ואני אוהב תשובות ברורות ומוגדרות , והנה חיזקת את ההבנה בי שבנושאי פילוסופיה אני לא הולך לקבל אחת כזו .

ניסיתי לעשות תרשים מסוים ויצא לי שחשיבה פתוחה= חסר דעה .

והמחשבה שכך אני אשאר עד סוף חיי ממש מבאסת =\ , ושוב כמה יפה ונכון מה שכתבת , הייתי נותן הכל כדי להפסיק לחשוב בדרך שבא אני חושב עכשיו , פשוט לקבל על עצמי צד מסוים ולחיות על פיו . בן אדם טיפוסי שכמוני =]

כמה דברים שרשמת פה מאוד מגרים אותי לשאול שאלות פילוסופיות אבל השעה כבר מאוד מאוחרת אז אני ארחם על עצמי ועל מי שינסה להבין את מה שכתבתי ואזרום למיטה ,

אגב אם יש לך מאמרים שלא בהכרח קשורים לדת ואתאיזם אני אשמח לקרוא אותם !

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

mothership

ללא ספק הקב"ה רוצה לקרב אותך , וזה שהתייסרת לא מעט זה גם הוכחה "את אשר יאהב ה' יוכיח " ארץ תורה ועולם הבא אין נקנים אלא ביסורים .

עכשיו הבחירה בידך , להתקרב לדת וללמוד קצת תורה וספרי מוסר וחסידות . או פשוט להתעלם ולהמשיך הלאה בחייך .

אם תתעלם יש שתי אפשרויות :

1.השם יתברך לא ירפה ממך ויביא עליך צרות גדולות יותר עד אשר תכנס לעבודת השם ביתר שאת וביתר עוז ואז יומתקו מעליך כל הדינים ותהפך לאדם אחר לגמרי וברוב המקרים תזכה לחלומות מאת השם יתברך עוצמי נשימה ומלהיבים .

2. השם יתברך ירפה ממך ויתן לך שלווה . וככה הפסדת מה שהפסדת והאמת היא שאפילו לא יגידו לך מה הפסדת לעתיד לבוא כי אין צער קשה מזה .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

mothership

ללא ספק הקב"ה רוצה לקרב אותך

אני לא אוהב את הטענה הזאת שלך. לא רק שזה אסור על פי הדת שלך, אלא שזה פשוט מצחיק לכל הדעות שאתה מתיימר לדעת את כוונות האל שלך.

אתה יכול לנסות להציג לו את הצד שלך בקרב הטענות הבלתי פוסק של התאיזם, אבל להגיד "אין ספק שאלוהים רוצה אותך בצד שלו" זה פשוט דבילי. א', מכיוון שאתה מניח מראש שיש אלוהים, וכל עוד אתה רוצה להציג בפני האגנוסטיקן הצעיר כאן טענות אובייקטיביות - אסור לך לעשות את זה (גם אני לא אמרתי שאין אלוהים, למרות שאני מאמין בכך - הצגתי לו את הטיעונים למה חושבים ככה, ובנוסף את טיעוני הנגד ולעיתים את דעתי האישית תוך הבהרה מובהקת שזו דעתי האישית בלבד).

שנית, אתה מתיימר כמו שאמרתי לדעת מראש מה גורלו של הבחור הצעיר, ואם כך אז אין לך בכלל מה לעשות כאן, אם אלוהים רוצה אותו קרוב יותר אל הדת הוא יתקרב לשם, אם לא, אז לא. אני חושב שאתה צריך לשיר HAIL MARRY (סתאאם, אבל תבקש מחילה או משהו) על שניסית להפר את אחד מחוקי היסוד של הדת שלך.

מספיק בזה לבד להפריך כל מילה שכתבת בהמשך, אלא שאתה ממשיך ואפילו פורס לו את מפת הדרכים של חייו, כאילו אצל אלוהים יש תמיד שחור ולבן. מאדרשיפ - תיקח את הדוגמא הזאת כדוגמא נגדית לאיך שהחיים מתנהלים (ואני לאו דווקא מכליל על כל החרדים/מאמינים/דתיים ואפילו לא על המשתמש באופן אישי, אלא פשוט על ההתנהלות של קרנף-לבן בהודעה הספציפית הזו). שאלת אם יש רק שחור ולבן - WHITE RHINO מנסה להראות לך שכן, אך בעצם יש מליארדי גוונים אפורים באמצע וחבל שקרנף לבן מתיימר להיות האלוהים הכל-יכול שיגיד לך בדיוק באיזו צומת אתה נמצא וכמה דרכים נחתכות באותה צומת. היקום, כמו שכל יצור בעל תבונה מכיר אותו, מלא באינספור תרחישים ואפשרויות ולעולם במהלך חייך לא תיתקל במצב בו יש לך שתי אופציות בלבד. גם אם יהיה רק גוון אחד של אפור (במקרים מאוד מאוד נדירים), זה עדיין לא "רק שחור ולבן".

לתגובה שלך אתייחס באופן מפורט ואישי כבר מחר, השעה מאוחרת ואני אחרי כתבה ענקית לאתר בנוסף לכתיבה הלא קצרה מהעמוד הקודם :)

רק אומר שאני שמח שהצלחתי לעניין אותך ולהנעים את זמנך בפורום. אגב, העברית שלך בסדר גמור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה שיש אלוהים אני יודע , לא מאמין . הוכחה יש למי שמחפש בתורת לא על גבי פורום או שיחה עם בני אדם .

זה שאני יודע שהשם רוצה לקרב אותו זה בגלל שהוא העיד שעברו עליו יסורים

'את אשר יאהב השם יוכיח ' אמרו חז"ל כל מי שהקב"ה חפץ בו מדכאו ביסורים .

אז לא עברתי על כלום חוץ מהדמיון שלך , לילה טוב .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

mothership

ללא ספק הקב"ה רוצה לקרב אותך , וזה שהתייסרת לא מעט זה גם הוכחה "את אשר יאהב ה' יוכיח " ארץ תורה ועולם הבא אין נקנים אלא ביסורים .

עכשיו הבחירה בידך , להתקרב לדת וללמוד קצת תורה וספרי מוסר וחסידות . או פשוט להתעלם ולהמשיך הלאה בחייך .

אם תתעלם יש שתי אפשרויות :

1.השם יתברך לא ירפה ממך ויביא עליך צרות גדולות יותר עד אשר תכנס לעבודת השם ביתר שאת וביתר עוז ואז יומתקו מעליך כל הדינים ותהפך לאדם אחר לגמרי וברוב המקרים תזכה לחלומות מאת השם יתברך עוצמי נשימה ומלהיבים .

2. השם יתברך ירפה ממך ויתן לך שלווה . וככה הפסדת מה שהפסדת והאמת היא שאפילו לא יגידו לך מה הפסדת לעתיד לבוא כי אין צער קשה מזה .

זה בלתי נמנע שהם יעוותו כל דבר שקורה באופן הזה.

זאת תוצאה ישירה של דורות של גילוי עריות בינם לבינם לבין אלוהים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...