דת ואמונה - דיון מרוכז - V2.0 - עמוד 163 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

דת ואמונה - דיון מרוכז - V2.0

karpad

Recommended Posts

• תגובות 4.6k
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

אותי תמיד זה מצחיק ,

מדוע חושבים שאלוהים הוא דואלי ? יש אלוהים או אין אלוהים , אולי יש ואין וגם עוד אפשרות , אולי יש ואין אלוהים ולפעמים אין ויש אולי בכלל קיימת אפשרות שלילית ? אולי אלוהים הוא כמו עובדה שטרם ניתגלתה ? אולי מה שאנו יודעים על אלוהים הוא כמו מה שאנשי המערות ידעו נגיד על חוק פיזיקלי כל שהו ?

מדוע אינכם מסוגלים לחשוב שיש , אלא רק שאינכם מבינים אותו ?

האם זה האגו של הבן אדם שמונע מימנו לראות את זה ?

האם זו הטיפשות ?

האם אגו וטיפשות הן הינו הך ?

מדוע לבן אדם לחשוב שאלוהים הוא הכל אך איננו מסוגל הבן אדם לאחוז ברעיון הזה ?

האם כבר לא אמרתי שהאלוהים הוא הכל ולכן הוא חסר חשיבות , האם זה משפט קשה מידיי להבנה ???

אני זה אלוהים , אתה זה אלוהים , אז אף אחד לא יותר חשוב מהשני , האם זה עד כדי כך קשה להבנה ???

מצחיק לחשוב שבן אדם מעדיף לפסול רעיון מסויים רק בגלל שאיננו מבין אותו , ( מזכיר לי את החברה שלי ) אין אלוהים רק בגלל שאני לא מבין , יש אלוהים רק בגלל שאני לא מבין - גאווה ואגו - חחח זה המניע .

האגו , האגו זו הבעיה ואני לא מדבר רק על גאווה , אני מדבר על האגו כלומר על מה שעושה את היחיד ליחיד , כל מיכלול התכונות , כל המחשבות , כל הפיזיות שלו , אפשר להבין את תולדות האגו ,

מצחיק שמעט מאוד בני אדם מסוגלים לקלוט את הרעיון הפלוראליסטי , משה רבינו קלט .

רוב האנשים בתרד הזה אינם מסוגלים להבין זאת מפני שהם מנסים לתפוס בהבנתם את הכל בעזרת שיכלם בלבד - זה בילתי אפשרי .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז בוא לא נקרא לו אלוהים, אלוהים בא מהמילה אל ואל זה אל בפני עצמו...

תקרא לו יוצר, או שם אחר, בכל מקרה אני לא שולל קיומו של יוצר אבל מה הקשר לדת? ולמה צריך להקריב לו קורבנות?

מה קרה איצי? התחזקת? ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אותי תמיד זה מצחיק ,

מדוע חושבים שאלוהים הוא דואלי ? יש אלוהים או אין אלוהים , אולי יש ואין וגם עוד אפשרות , אולי יש ואין אלוהים ולפעמים אין ויש אולי בכלל קיימת אפשרות שלילית ? אולי אלוהים הוא כמו עובדה שטרם ניתגלתה ? אולי מה שאנו יודעים על אלוהים הוא כמו מה שאנשי המערות ידעו נגיד על חוק פיזיקלי כל שהו ?

האם זו הטיפשות ?

האם כבר לא אמרתי שהאלוהים הוא הכל ולכן הוא חסר חשיבות , האם זה משפט קשה מידיי להבנה ???

אני זה אלוהים , אתה זה אלוהים , אז אף אחד לא יותר חשוב מהשני , האם זה עד כדי כך קשה להבנה ???

מצחיק לחשוב שבן אדם מעדיף לפסול רעיון מסויים רק בגלל שאיננו מבין אותו , ( מזכיר לי את החברה שלי ) אין אלוהים רק בגלל שאני לא מבין , יש אלוהים רק בגלל שאני לא מבין - גאווה ואגו - חחח זה המניע .

האגו , האגו זו הבעיה ואני לא מדבר רק על גאווה , אני מדבר על האגו כלומר על מה שעושה את היחיד ליחיד , כל מיכלול התכונות , כל המחשבות , כל הפיזיות שלו , אפשר להבין את תולדות האגו ,

רוב האנשים בתרד הזה אינם מסוגלים להבין זאת מפני שהם מנסים לתפוס בהבנתם את הכל בעזרת שיכלם בלבד - זה בילתי אפשרי .

לרוב בשאלות של קיום זה די שחור ולבן, לאומת זאת לגבי שאלת המהות זה כבר משהו אחר...

דרך לגבי האגו זה באמת נושא בעיתי, למשל איך בן אדם שחושב שהוא הבין את הכול וכל השאר כבולי מבחינה מחשבתית יכול לדעת אם הוא בעצמו חוטא בחטא הישן?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שוב פעם ,

אני טוען שאלוהים זה הכל ולכן חסר חשיבות , המשפט הזה קשה להבנה ???

אלוהים זה לשון רבים

אל זו לשון שלילה

בורא זה מלשון בריאה ומלשון ברוי ( כלומר ניפוי / ברור )

יש הרבה מאוד שימושים לתופעה הזו וזו רק הוכחה שהתופעה הזו קיימת .

ומי נתן את הסמכות לרבנים ו / או לכל אדם אחר ליקבוע מה היא הדרך מהו אלוהים ואיך צריך להבין את התופעה הזו ?

אם אלוהים הוא הבורא והוא ברא אותי , אני מבין אותו בצורה הכי ישירה , אינני צריך איש עם זקן שיסביר לי .

אני לא צריך אף אחד למעט אלוהים שיסביר לי והא מסביר לי דרכי , כמו שאתה אלוהים ומסביר לי ומיכיוון שגם הארצי פארצי הוא אלוהים וגם הוא מסביר לי ההסבר שלך לא יותר מההסבר שלו או מההסבר שלי אלא מה ?, אני סומך יותר על ההסבר שלי - כי אני זה שמשלם על הטעיות שלי ולכן לי יש את האינטרס הכי גבוה בחיים שלי להיות צודק - חחח

אם אני אסמוך על ההסברים של ארצי פארצי אני עוד אצטרך לגבות מימנו תשלום , נכון פארצי ? ואתה ממש תירצה לשלם - חחח , מי עשה את הטעות עם הגבס ברגליים שלך ? נכון , זה ששילם .

עריכה |:

אני מתנצל אמיר - אני הולך לשון כעת .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אותי תמיד זה מצחיק ,

האם זו הטיפשות ?

גם אותי זה מצחיק במיוחד שאני רואה אותך מעורער יותר מדיי...

מתישהו (אני מקווה..)אתה תבין שיש בורא אין מה לעשות,תבין אמרתי לך יש אנשים שעשו סיאנס שאני אישית מכיר ותאמין לי אני שונא לדבר על זה אבל רק כדי שתבין שמה שקרא להם מזה שינה אותם לגמריי.., אין אסור לעשות את זה ואני מאמין שהבורא בכוונה לא רצה שנעשה סיאנס כי כל המטרה היא להא-מ-י-ן.

אמרתי לך תפסיק לחפש דברים אוליי תיכנס להידברות ותראה כמה על הרמזים שיש לנו היום לגבי מה שקורה.

יש לי שכן שהיה חילוני לגמרי והוא לפני כמה שנים קיבל מוות קליני ומה שהוא ראה הוא סיפר בסרט ודיברתי איתו על כל הדברים האלה כי אני לא ישר מאמין לאנשים,ישבתי איתו לשיחה ומה שהוא אמר לי הייתי בשוק.

לא מבין איך עדיין אנשים לא מאמין זה מצחיק אותי.. אנחנו עם הספר ואנחנו עם רוב חילוני שלא מאמין בעבר שלו פשוט מדהים!

עכביש,אני מאמין שאם אתה רוצה למצוא את התשובה אתה תמצא אותה.

בהצלחה :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חוסר ההבנה וגם חוסר הרצון להבין את הסיבות לחוסר באמונה הוא דלק לאמונה.

אני גם לא מבין את הפליאה שלך

אנחנו עם הספר ואנחנו עם רוב חילוני שלא מאמין בעבר שלו פשוט מדהים!

כן מאמין\לא מאמין שהארועים שבתנ"ך קרו? לא יודע ולא מזיז לי, אני מניח שחלקם קרה במתכונת זו או אחרת. אני לעולם לא אדע מה קרה, אני אוכל רק לדמיין את מה שכתוב שקרה, ומה שכתוב שקרה כתוב דרך מסננים חזקים ומובהקים, לכן סלח לי אם אני בספק לגבי האמינות המוחלטת והבלתי מעורערת של כל הספר.

כן מאמין\לא מאמין באלוהים בגלל שחלק מאבותי האמינו, בגלל שזה "העבר" שלי? פעולות אבותי צריכות להכתיב את פעולותי? זה הגיון פגום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אי אפשר לחזור אחורה מפני שאין דבר כזה אחורה כי אין דבר כזה קדימה ( בקושי יש ציפורה ליבני - חחח )

רציני ההבנה של האלוהים כפי שמוסברת כאן שלא על ידי היא הבנה מקומית , ראה לדוגמה את התובנות שהיו פעם כפי שאנו מוצאים בממצאים עתיקים יותר ( או כפי שאמר כאן מי שאמר " הסבריים קופיים וכדומה )

אלוהים הינו מוסג אשר שואף להכיל בתוכו גם את הלא מובן ולכן על האדם לעבד את המידע הזה , ממש כמו במתמטיקה להכפיל באפס .

לא חשוב , אני מרגיש ממש משוחרר מפני שהמסתור הכי טוב הוא בתוך חוסר הידע של אנשים , הם מתכחשים לו - חחח , זה שהם אינם יודעים שאינם יודעים הם מתכחשים לאי הידיעה שלהם - חחח , אתה יכול לתקוע את האמת אל פרצופו של טיפש לנופף בה ואפילו להכות אותו בראש איתה והוא האידיוט ימציא לזה סיפורים ," אההה זה לא קיים , אההה זה גשם שירד לי על הראש ולא שתן , אההה אמרו לי ככה וכו ' " אני חושב שהחברה הדתיים כאן מציגים דוגמה מעולה לזה , גם התמונה הזו על ההבדלים בין המדע לדת ממקודם , חחח .

אהה כן ואתה מר דרסר

הבורא שמבורא , אתה מחרטט .

אתה מדבר על דברים שאינך מבין

אתה מדבר במילים שמישהו תקע לך לפה .

ואל תדאג למעורערות שלי - חחח

אני אחזור על המפתח לדיון :

להגדיר מה זה אלוהים !

אתם כמו החברה שהמציאו את המחשב לתשובה הסופית , אבל אינם יודעים מהיא השאלה - חחח

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...