דת ואמונה - דיון מרוכז - V2.0 - עמוד 142 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

דת ואמונה - דיון מרוכז - V2.0

karpad

Recommended Posts

יפה אמרת ^

זאת אומרת , להגדרתך , אינך עובד למה שהוא אמת , אלא לפי מה שפעלת בצורה אקטיבית ( קרי מחפש נימוקים ) כדי להפוך אותו לאמת ,

מה שאומר שלפי שיטתך אין דבר כזה "אמת" יש רק מה שאתה "מנמק" כאמת ,

(אוי ואבוי לי , כמה טעויות אתם עושים וכל זאת מפני שאינכם מבינים )

הא?מה? מאיפה לעזאזל הבאת את זה

כנראה שאנשים כמוך רק מבינים עם שאלות:

אני מניח שאתה יודע ש1+1=2 נכון? למה אתה מאמין? האם מצאת ספר שנכתב על ידי אלוהי המספרים שאמר לך את זה?

או יותר מזה! למה אתה מאמין שיש כוח משיכה? הרי לא כתוב כלום בתנך "ויברא אלוהים את כוח המשיכה ויקבע אותו ל9.8 (10 במבחני בגרות או מתי שאתה עצלן)... אז למה אתה מאמין שיש כוח משיכה?

לכל דבריך אלו אין שחר מהסיבה הפשוטה שמתוקף אי הבנתך את דבריי, חשבת שתוכל לנצל הזדמנות זו ולדבר אליי בטון הריקני-מביא לאורגזמה של "רק החזק שורד".

לא.

אמת היא אמת גלויה ונראת, אמת היא עובדה שאף אחד לא יעז לערער עליה, כשם שהשמים כחולים או כשם שלמין האנושי מטבעו חמישה אצבעות, מי שיערער על עובדות אלו הוא אדיוט.

תאורטיות, ובכלל, תאוריות, תכליתן תמיד הכילה את הדברים הבאים; ניפוח עובדות למימדים הזויים ומעלי גיחוך, הבנה שגויה למציאות, ודמיון רב מצד מפתחיהם. וזה קרה עם עם כל התאוריות, בגלל זה הן מתחלפות, לא משנה מה פרק הזמן. כולן מתיימרות להיות (באופן דיי אירוני) אלטרנטיבה לתנ"ך.

המאבק שלי בתאוריית האבולוציה ובמסיון האבולוציוני הוא כי האלטרנטיבה הכוזבת שהם מנסים לקדם היא סיפור בדיוני אי-רציונאלי בעליל, אשר נכשל במבחן ההגיון ובחפיפה למציאות בה אנו חיים. סיפור שגם אם הייתי אתאיסט מוחלט, הייתי דוחהו על הסף; ומעדיף תאוריה כגון תאוריית מרכבות האלים שגם היא, עם כמה שהיא הזויה וכו' (שמי שילמד אותה לעומק יבין מדוע היא הרבה יותר לגיטימית), או כמו הלמארקיזם, הגורס שבעל החיים המתפתח שואף לשלמות מכל בחינותיו (למרות שקצת תלוי באופן ההתמודדות עם דעותיו של למארק).

בעוד שהתאוריות ישארו תאוריות, את עמדתי אתה כבר מכיר מימים עברו, לכן לא אחזור עליה יותר.

לשאר דבריך שהן הטחת-האשמות המבוססות על דעה אישית ותו לא; לא אגיב, זה לא יתן כלום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 4.6k
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

נראה לי שכתבתי במפורש שאני מבקש אתר בו כביכול נטען שהשלד המדובר הוא מאובן מזן נכחד ולא למור. האתר שהבאת עוסק, כמוך בדיוק, בללעוג לטענה שעדיין לא ברור מי טען אותה, חוץ מ"דרוויניסטים" בעלמא.

אני עדיין מחכה ללינק לאתר בו הטענה נטענה (ולא "הופרכה").

קודם כל זה בהחלט יתכן שהמאובן הנ"ל הוא של זן נכחד או זן קדום של אחד הקופים בימינו ולא בהכרח החוליה בשרשרת שאנחנו מחפשים.

אבל נדבר לעניין זה לא באמת מעניין את כבודו התותח, מבחינתו זה נטו כלי לניגוח בתורה השנוא עליו מכול האבולוציה.

בכל מקרה אם אתה מחפש מידע לגבי כל הטענות שנטענו בקישור של הלמור אתה יכול להציץ במאמר המלא המקורי

http://www.plosone.org/article/info:doi/10.1371/journal.pone.0005723#s4

במגוון הבדיקות הניתוחים והמסקנות ניתן למצוא גם את הנושאים המעטים שהותאמו בקישור הלמור.[br]פורסם בתאריך: 26.05.2009 בשעה 04:04:59

נראה לי שכתבתי במפורש שאני מבקש אתר בו כביכול נטען שהשלד המדובר הוא מאובן מזן נכחד ולא למור. האתר שהבאת עוסק, כמוך בדיוק, בללעוג לטענה שעדיין לא ברור מי טען אותה, חוץ מ"דרוויניסטים" בעלמא.

אני עדיין מחכה ללינק לאתר בו הטענה נטענה (ולא "הופרכה").

קודם כל זה בהחלט יתכן שהמאובן הנ"ל הוא של זן נכחד או זן קדום של אחד הקופים בימינו ולא בהכרח החוליה בשרשרת שאנחנו מחפשים.

אבל נדבר לעניין זה לא באמת מעניין את כבודו התותח, מבחינתו זה נטו כלי לניגוח בתורה השנוא עליו מכול האבולוציה.

בכל מקרה אם אתה מחפש מידע לגבי כל הטענות שנטענו בקישור של הלמור אתה יכול להציץ במאמר המלא המקורי

http://www.plosone.org/article/info:doi/10.1371/journal.pone.0005723#s4

במגוון הבדיקות הניתוחים והמסקנות ניתן למצוא גם את הנושאים המעטים שהותאמו בקישור הלמור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל תודה לאמיר על הקישור הנורמלי. דבר שני, מר תותח, אתה ממשיך להדהים אותי. אחרי שהדגשתי זאת פעמיים, אתה עדיין מביא לי את אותו הלינק, לאתר שמתיימר לסתור את הטעון.

הפעם אני הולך להגיד את זה לאט ובמילים פשוטות: אתה טוען שצד A טען טענה X. כשאתה מתבקש להביא עדות לכך, אתה מביא טענה של צד B (שאיתו אתה מסכים, המתנגד לA) שטוען שצד A טען טענה X. מה עשית בזה בדיוק? הרי גם אתה וגם האתר שקישרת אליו מיחסים לצד הנגדי טענה כלשהי מבלי להביא כל ראיה לכך שהיא אכן נטענה ע"י אותו צד שני.

אתה יודע איך קוראים לזה? הגיון מעגלי, מר תותח. בערך כמו הפזמון החוזר הכ"כ נפוץ בדיונים מעין זה:

-"מניין לך שהתורה זו האמת, ושהיא אכן ניתנה ע"י אלוהים?"

-"כי התורה ניתנה אל מול חצי מליון(?) איש, בודאי שכ"כ הרבה עדים לא ישקרו כולם."

-"ומניין לך שאכן היו חצי מליון עדים?"

-"תגיד לי, אתה מפגר? כתוב בתורה".

או בצורה כללית: A נכון כי B נכון, B נכון כי A נכון. במקרה הפרטי שלנו, A נכון כי B נכון. B נכון כי זה כתוב באינטרנט. איפה? באתר המוקדש לB.

מראה (שוב) שתמיד אפשר לסמוך על הדתי (או לפחות המאמין) התורן שידחוף משהו מסוג זה לדיונים.

ועכשיו לעניין: אכן מדובר בתמונה אמיתית כמו שהראה מר אמיר (ולא אתה). אז בכל זאת מה הבאת לנו? השוואה בין שלד ללא תמונה חיה של יצור אחד לבין תמונה חיה ללא שלד של יצור שני, כמובן בלי לטרוח להוסיף אפילו קנה מידה. כתבתי את זה כבר לפני 2 הודעות, אבל זה לא שאתה באמת מקשיב, נכון? כמה פעמים אפשר להגיד שהשוואה כלשהי ניתן לעשות בין דברים שקולים בלבד (שלד ושלד, למשל)?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עוד סיפור מהתורה המצביע על ערכי המוסר ה"נפלאים" שבה - לוט, שמתואר כאדם הצדיק בסדום ועמורה, מארח אנשים המתוארים כאנשי האל. כשתושבי העיירה שומעים על כך, הם מגיעים לביתו על מנת "לדעת" את אותם אנשים. לוט, שהוא כזכור האדם הטוב והצדיק באזור, מחליט להגן על אנשי האל בדרך יצירתית למדי - הוא מציע להמון הזועם את בנותיו שטרם "ידעו" איש.

בראשית י"ט:

ה ו?י??ק?ר?או? א?ל-לו?ט ו?י??אמ?רו? לו?, א?י??ה ה?א?נ?ש??ים א?ש??ר-ב??או? א?ל?יך? ה?ל??י?ל?ה; הו?צ?יא?ם א?ל?ינו?, ו?נ?ד?ע?ה א?ת?ם. ו ו?י??צ?א א?ל?ה?ם לו?ט, ה?פ??ת?ח?ה; ו?ה?ד??ל?ת, ס?ג?ר א?ח?ר?יו. ז ו?י??אמ?ר: א?ל-נ?א א?ח?י, ת??ר?עו?. ח ה?נ??ה-נ?א ל?י ש??ת??י ב?נו?ת, א?ש??ר ל?א-י?ד?עו? א?יש?--או?צ?יא?ה-נ??א א?ת?ה?ן א?ל?יכ?ם, ו?ע?ש?ו? ל?ה?ן כ??ט?ו?ב ב??ע?ינ?יכ?ם; ר?ק ל?א?נ?ש??ים ה?א?ל, א?ל-ת??ע?ש?ו? ד?ב?ר, כ??י-ע?ל-כ??ן ב??או?, ב??צ?ל ק?ר?ת?י.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ויקי, כל רביית המלל הזו שלך היתה מיותרת, מהסיבה הפשוטה שלא אני העלתי את הטענה הזו.

אך אם אתה כלכך משוכנע בעליונות נכונותה של אותה תאורטיות מעשי ידי-אדם שבה אתה מאמין בעיניים עצומות, אין לך ממה לפחד. ועל כן; לך וכתוב אימייל לאהרון יחיה ולאחר שתקבל תשובה תדביק את האמייל שכתבת לו ואת תשובתו לדברים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כשאתה "טורח" לענות , זה לא עושה את התשובה שלך יותר חכמה ו / או נכונה אם אתה מעליב מישהו שמעולם לא דנת איתו בצורה ישירה ואינך מכיר אותו ובטח שאתה אינך מסוגל להעליב על בסיס הגיוני , אז לחשוף את האגו שלך ואת עוצמת תשובתך ע"י זילזול ב"יריב" ( ועל שום מה אני לא יודע , מיפני שלא טרחתי אפילו לקרא את התגובה המטומטמת שלך ומטומטמת על שום שהיא באה כתגובה לתגובה אוהדת שלי , לך תבין דביל , אומרים לו שהוא צודק אז הוא לועג לזה שמצדיק אותו :nixweiss: )

לעיניננו :

הסכמתי לטענה שהחרדים מחפשים נימוקים אני הוספתי שהם עושים זאת לאישוש התאוריות שלהם ואינם בוחנים את האמת כפי שהיא אלא חושפים אך ורק חלקים שמתאימים להם ואי לכך רואים במקרה הטוב חלקים של האמת ובדרך כלל שקר .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

:2girls:

תאמת זה בדיוק מה שאני חושב על ה"דיון" או יותר נכון מלחמת התשה הקיומית שהמסיונרים מנהלים פה כנגד ההגיון הבריא

(בלי קשר מי צודק בכללי אלא רק לגבי הטיעונים הכושלים שהם מביאים)

במחשבה שניה כך הם נשמעים לי:

http://www.youtube.com/watch?v=HiBn55tA8Cs

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כשאתה "טורח" לענות , זה לא עושה את התשובה שלך יותר חכמה ו / או נכונה אם אתה מעליב מישהו שמעולם לא דנת איתו בצורה ישירה ואינך מכיר אותו ובטח שאתה אינך מסוגל להעליב על בסיס הגיוני , אז לחשוף את האגו שלך ואת עוצמת תשובתך ע"י זילזול ב"יריב" ( ועל שום מה אני לא יודע , מיפני שלא טרחתי אפילו לקרא את התגובה המטומטמת שלך ומטומטמת על שום שהיא באה כתגובה לתגובה אוהדת שלי , לך תבין דביל , אומרים לו שהוא צודק אז הוא לועג לזה שמצדיק אותו :nixweiss: )

לעיניננו :

הסכמתי לטענה שהחרדים מחפשים נימוקים אני הוספתי שהם עושים זאת לאישוש התאוריות שלהם ואינם בוחנים את האמת כפי שהיא אלא חושפים אך ורק חלקים שמתאימים להם ואי לכך רואים במקרה הטוב חלקים של האמת ובדרך כלל שקר .

לזה אתה קורא תגובה אוהדת? כולה משובצת עלבונות מתחת לשפם....

אני לא מסתנוור מסגנון כתיבה מתחמק ודו פרצופי

(אוי ואבוי לי , כמה טעויות אתם עושים וכל זאת מפני שאינכם מבינים )
אתם הינכם עבדים לאגו שלכם וזה האלוהים שלכם ( לכן הדתיים כל כך רגישים בנושא של העלבויות וכו' )
שני אתם המיגזר הכי עצלן מבחינת כח יצור למרות שכל התאוריה שלכם מבוססת על "עשיית" וחפירת אמת .
אתם עובדים על כוח הרצון שלכם ובגלל זה אתם קוראים לזה בחירה , אבל מה שאינכם מבינים שאין לכם בחירה בכלל , אתם עובדים על אילוצים .

אם אלו משפטים שמדברים עלי הרי שנפגעתי ובצדק... הדבר האחרון שאני זה עבד ועצלן וחסר בחירה

לעומת זאת אם אלו לא היו מכוונים כלפי על התקיפה חסרת הטעם

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עם כל הכבוד - אבל אני חושש שאני מכלה את מילותי על טמפיט

כתבתי לך שמעולם לא היתדיינת איתי , התגובה ה"אוהדת" שלי היא כלפי התגובה הדבלית והשחצנית שלך כלפי וכמו שאמרתי - היא ללא הצדקה מיצדך .

אבל באמת שחרר לחץ , אתה יכול לצטט אותי עד מחר ולנסות לקלוע "חיצים"מ אל מילותי , תעמוד בתור צדיק .

שלום לך טמ*ל ! (ציטוט ממציצים )

ולך אודי , אני לא מתכוון לדתיים בצורה פוגעת , אני מאוד מעריך אנשים מאמינים ובהחלט גם אנשים דתיים , אני מזלזל בדעתו של אחד שמנסה לבטל את דעתי הפרטית והאישית המבוססת על התובנות שלי כדי לנטוע את דעתו הממוחזרת והסינטטית , אבל נכון , חלק ( למען האמת ניכבד מאוד ) ממי שמציג את עצמו כדתי ( אולי להוציא אותך דתי בארון שלי , למרות שאתה טוען שאתה כבר לא דתי , נשארו קצת מיטענים מיותרים לראייתי ) הם די טרולים שטופיי מוח וזומביים מטופשים ועקשניים שכל מה שהם צריכים זה גינגה בראש מידיי פעם כדי להירגע קצת .

שלא יהיה שום ספק , חלק מהאנשים בחיי הם דתיים חרדים שאני מאוד אוהב מעריך ומכבד וכל זאת על שום שהם מתרגלים את האמונה שלהם לעצמם ולא לאנשים אחרים , הם אינם מיסיונרים , הם מבינים שעל כל אדם באשר הוא אדם לחיות את חייו ולתת דין וחשבון לאלוהיו הוא עצמו בעצמו וכמו כן מאמינים בבורא עולם שמנהל את עולמו ולא צריך עזרה מארחי פרחיי ערסים עם מקלדת או ערסים עם זקנים מטונפים מריר של דיברי התלהמות .

מי שעושה את ההבדל זה הבן אדם ולא האמונות שלו .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פשש מה זה עכביש החליט לדבר לעניין...

חשבתי שאני בת'רד הלא נכון לרגע.

מסכים עם כל מילה של עכביש, הרובוטים קיימים בשני המגזרים אבל מה עוד חדש...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...