דת ואמונה - דיון מרוכז - V2.0 - עמוד 84 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

דת ואמונה - דיון מרוכז - V2.0

karpad

Recommended Posts

יודע מה תערוך את ההודעה שלך [זו שמעלי] תכתוב את כל הטענות שלך שאתה מעוניין בקצרה .

תוסיף בסעיף 1 -2 מה הטענה שלך מויקיפדיה.

ערכיה:

מאמר זה עונה - http://hydepark.hevre.co.il/topic.asp?topic_id=2535271&forum_id=4142

לגבי 3. -

1.המקרא הוא המקור הראשוני המציין הלכות הנוגעות לחודש העברי ותחילתו של היום מן הליל,

2. והמקרא היה מוכרח לפרט את עיבור השנה במסורה שבעל פה בשל ההלכות הרבות הנוגעות בדבר,

3. ושההלכות אכן היו ידועות במשניות המתעדות את תורה שבעל פה,

4. ושהלכות אלו היו נהוגות עוד בבית המקדש הראשון, ונפסקו רק בשל הגזירה הרומאית,

5. ושעיבור החודש נודע רק לאחר שחכמי ישראל בנו את משכנם התורני בבבל,

6. ושחכמים לא הציגו את עיבור החודש מחישובים שונים כי אם העידו שקיבלום מאבותיהם,

7. ושהתורה מציינת במפורש שהחובה ההלכתית היא שהפסח יחול בחודש האביב, כפי שמסבירים גם חז"ל.

עוד מזמן דוד המלך, 700 שנה לפני היפרכוס היווני ויותר מ400 שנה לפני הלוחות הראשונים עם זמנים אלה שבבבל!

שהנה עוד לפני זמן בית ראשון באו ראשי העם מהשבטים השונים לחברון להמליך את דוד ובאו גם משבט יששכר עליהם נאמר: ''ומבני יששכר יודעי בינה ל?עתים לדעת מה יעשה ישראל כו''' [ופשוטו של מקרא למתבונן]: ''חכימין למיקבע רישי שנין ורישי ירחין ולעברא ירחיא ושניא, סופיסטין במולדא דסיהרא למקבע מועדיא בעדנהון [חכמים במולד הירח לקבוע החגים בזמניהם], בקיאין בתקופתא דשמשא, איצטרולוגין במזליא וכוכביא למידע מה כשרין למעבד בית ישראל''

המצווה הראשונה שנצטוו בה ישראל -היא קידוש החודש וכבר שם היה החיוב על ב''ד לחשב ולדעת מתי תראה הלבנה כמעט 1000 שנה לפני חשבונות הבבלים, ו- 1200 שנה לפני חשבונות היוונים, מצו?וים החכמים הכי גדולים של עם ישראל להתכנס מידי חודש לחשב מתי יהיה מולד הלבנה. לא תחביב ולא סקרנות, אלא מצוות עשה המוטלת על חכמי העם, שכל התורה כולה תלויה בה! קביעת המועדות.

המשך באתר http://www.shofar.net/site/PrintARVersion.asp?id=6472

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 4.6k
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

תראה אתה מכניס אותי לדיונים שוב[בא לך לפטפט קצת -סבבה אין לי בעיה שתאמין גם בפיל מעופף שיצר את העולם]. שמתי לב שאתה דבק באתרי כפירה

לפי מה החלטת שהאתרים שהוא גולש הם אתרי כפירה ?

בגלל שאתה מאמין במשהו מסויים והוא לא ?!

גם אתה כופר לדעתו שאתה מאמין באלילים ובחארטות של פינגוונים עם שמלות,אבל הוא לא מטיח את זה בך ולא מנסה לתת לך להרגיש רע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפי מה החלטת שהאתרים שהוא גולש הם אתרי כפירה ?

בגלל שאתה מאמין במשהו מסויים והוא לא ?!

גם אתה כופר לדעתו שאתה מאמין באלילים ובחארטות של פינגוונים עם שמלות' date='אבל הוא לא מטיח את זה בך ולא מנסה לתת לך להרגיש רע.

[/quote']

איזה התבטאויות ,כפירה הכוונה לאדם שכופר באלוקים ובתורה. [האתר המדבור עושה זאת ]

אדם המאמין באלוקים ובתורה אינו נקרא כופר. ואני כתבתי על האתר ולא עליו.

היום הרוב נקראים תינוקות שנשבו [תעשה חיפוש בגוגל]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא משנה אם התכוונת אליו ספציפית או אל האתר מי אתה שתחליט מי כופר ומה ההגדרה של כופר?!

זה רק הרבנים שמסממים לך את המוח גורמים לך לחשוב ולהאמין שאתה צודק.

אני חושב שאתה מציק,מסית ומעצבן ותפסיק להיות יהיר ולחשוב שאתה צודק על הזמן זה פאטת.

ומה הבעיה שלך מה אנשים מאמינים זה בינם לבין עצמם ולבין מה שמה הם מאמינים.

אתה לא תקבל שכר בעולם הבא,אני בטוח שעל זה אתה בונה שאתה אוכל לאנשים פה את הראש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^^

המושג כופר זה אדם שלא מאמין באלוקים ובתורה. זה המושג ולא משהו אחר.

סלח לי כאן זה דיון על דת-ואמונה כל אחד כותב את דעתו. לא איכפת לי במה מאמינים אבל כאן יש דיון ודנים על זה כאן. ואם תראה את ההודעות שלי תראה שאני ממש לא רוצה להכנס לדיונים לדוגמא הבחור שרצה רק לראות את דברי רבי שמעון... ישר קפצו עליו עם קושיות.

אז בבקשה אין חוכמה אלא שתיקה. אם אין לך מה לתרום לדיון השתיקה יפה לה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה רואה מיסיונר - אתה גורם לאנשים סוג כזה של עצבים שהם למעשה שלך , היהירות יחד עם הטיפשות כרוכה בצדקנות בלתי נילאת היא המתכון , אתה חושב שמה שאתה מייצג זה האמת ? אז איך היצוג שלך גורם כל כך הרבה כעס וצער ? האם התגובות האלו לא גורמות לך להרהר בשנית על הדרך שאתה מייצג ? מיניין לך שהאלוהים שברא את העולם לא ברא אותם ( האנשים האחרים / הדעות האחרות ) מיניין לך הביטחון הזה שלך ? כיצד אתה יכול ברוב חוצפתך ( טיפשותך ויהירותך ) להיות כל כך בטוח בעולם מופלא ואין סופי שכזה ? כיצד יש לך את הביטחון להגיד לבן אדם שאתה לא מכיר ועל דברים שאינך מבין שהוא טועה ? כיצד אתה יכול להתגאות מעל פעולותיו של הקדוש ברוך הוא והאלוהים ? זה למה אתה מעורר רגשות שכאלו , לעניות דעתי , אתה בנושאים הללו אינך רחוק מטרול הזה בפורום אקטואליה . אני יודע רוני , אני יודע שאתה מלא בצדקנות , אבל יש דבר אחד שאתה לא מבין , " דרכיה דרכי נועם וכל נתיבותיה שלום " ואתה דרכיך דרכי טרול וכל נתיבותיך חטא . בכל דיון אתה מנסה להוכיח את הצד השני כאילו האמונה ( הרעועה ) שלך תלויה ועומדת רק בגלל שהשני יהיה טועה , לתאוריה שלך אין שום הצדקה שעומדת בפני עצמה , כן אני יודע אתה חושב שצדיקים כמו "בוביאל לעס " מביאים הוכחות במקום שאין בו קדושה , רק דבר אחד אינך מבין , שאמונה אין לה צורך בהוכחות וככול שאתה מנסה להוכיח אמונה - אתה טועה ( אין אמונה אלא במקום של חוסר ידיעה / הוכחות ) כי אם הדבר הוא ידוע ומוכח אין צורך באמונה . אמונה היא הכלי בו משתמש האדם לגעת במופלא מימנו ואתה מציג דוגמא לאדם שאין לו דבר אשר מופלא מימנו או לפחות הוא יש לו את הקשר אל אותם האנשים שאין להם דבר אשר מופלא מהם קרי צודקים ויודעים כי יש להם קשר ישיר עם ריבונו של עולם ומכיוון שזה שקר ולעג לרש אז אתה מקבל רגשות תעוב ושינאה .

אליך אני אישית מרגיש רגשות של רחמים מעורבים בתעוב - על יהירותך וחצפתך הכרוכות בטיפשותך , אני יודע שאתה חושב שאתה צודק , אז אם אתה צודק למה זה רע ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^^

אני כמעט בטוח שאתה בא מרקע דתי -אני באמת צריך להקשיב לחז"ל

"רבי אליעזר אומר: הוי שקוד [מהיר וזריז] ללמוד תורה, ודע מה שתשיב לאפיקורוס.

אמר רבי יוחנן: לא שנא [לא נאמר הדבר] אלא אפיקורוס של עובדי כוכבים [גוי], אבל אפיקורוס - כל שכן דפקר טפי [אין להתווכח איתו שהרי מכיר את היהדות וכפר בה, והויכוח רק יביאו לכפור יותר]".

וכל אלה שמזלזלים פה -זה באמת טעות בכלל להתוכח איתם. אז תודה שחיזקת את ידי להבא לדון רק עם אדם שאינו מזלזל ומוכן להקשיב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^^

אני כמעט בטוח שאתה בא מרקע דתי -אני באמת צריך להקשיב לחז"ל

"רבי אליעזר אומר: הוי שקוד [מהיר וזריז] ללמוד תורה, ודע מה שתשיב ל[אפיקורוס מתייונים מסריחים ].

אמר רבי יוחנן: לא שנא [לא נאמר הדבר-] אלא אפיקורוס של עובדי כוכבים [-גוי], אבל אפיקורוס - כל שכן דפקר טפי (אין להתווכח איתו שהרי מכיר את היהדות וכפר בה, והויכוח רק יביאו לכפור יותר)". זיבולי מוח של הוזים שאתה מקשיב להם - רוחות של אנשים מתים שאינם כאן כדי להסביר לך מה הם מתכוונים - ואולי הם היו משנים את דעתם - כי אם הם כל כך חכמים , אני בטוח שהם היו לוקחים בחשבון את המציאות כפי שהיא היום ולא כמו המורים הכוחניים שלך שרק מחמירים כל הזמן ואינם מקילים על עם - רק מכבידים ומפחידים כדי לצבור עוד ועוד כח והכי עצוב זו העובדה שהם אינם יודעים את זה , "לבהמות נידמו " בדיוק כמוך , שאתה אינך מסוגל לחשוב , אתה כמו בהמה שלא חושבת ( ובהמות עוד חושבות ) ורק הולכת בתלם שהטוו לה , ביזבוז של אוויר ושל מקום , זה הדפקט שיש לאנשים במוח שהם מגיעים לקטע באישיות שלהם שאיננו נותן להם להבין מפני שההבנה הזו עלולה למוטט להם את תפיסת העולם שלהם , לכן אף פעם לא יהיו כולם בדעה אחת וזה כזה דבילי שאתה אינך רואה את מסומם על ידי הטימטום חושים שלך . לא חשוב צדיק אתה גם פושע באנשים המתים האלו שאתה מדבר בשמם והם אינם יכולים להגיב בכלל - אנשים כמוך וכמו אלו שאתה מייצג היו כבר משחר האנושות עובדי אלילים ועובדים למולך ומקריבי בני אדם - כי אתה עובד את המולך קרי זה שמולך - אתה העבד לא של האלוהים ( כמו משה ) אתה עבד של בן אדם רבן כזה או אחר , ואתה מקריב בני אדם מפני שאתה יכול לקרא לבן אדם אחר "כופר" ואתה שופט אותו ובכך אתה מקריב אותו לאלוהים שלך קרי הרבי שלך - בדיוק כמו שאני עושה לך וכמו שזה מרגיש לך לא טוב עכשיו אתה יודע איך זה מרגיש בצד השני - אתה הכופר מיסיונר ואתה רק זקוק לרחמים ולאהבה או למזבח , בימיי משה רבינו לא היה לו הרבה סבלנות לאנשים שכמו שאתה מציג - חדי מוח ובעלי אונה אחת בשכל כלומר לא יכולים לחשוב על יותר מדבר אחד ולא יכולים לחשוב בשביל עצמם או בקיצור - בהמות - למה אתה חושב שעם הומשל לצאן ???.

וכל אלה שמזלזלים פה -זה באמת טעות בכלל להתוכח איתם. אז תודה שחיזקת אותי להבא להתווכח רק עם אדם שאינו מזלזל ומוכן להקשיב.

רק תסתכל " כל המהות שלך זה ויכוח וריב ולהתנגח , ממש כמו בהמה .גאון " הרבנות היא כת ביהדות ואיננה יהדות בכלל !

מתיוונים ממש כמו בליל הסדר וכמו בשימוש בכלים יוונים גימטריה ומילים כמו אפיקורס ובתלמוד שהוא בכלל תורה של הגלות בבל , אם היית פחות פחדן היית יכול לבחור את האמונה ולא וכחן - אנשים כמו הדוגמא שאתה מציג הם המרחיקים את עם ומקרבים את הגלות .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בדיוק המזלזל גם בחז"ל קרוי אפיקורוס. [אין כוונה לאדם ששמו אפיקורוס שחיפשת בגוגל, אלה זאת מילה בארמית,וכמובן רובנו כיום כתינוקות שנשבו אבל אדם שמכיר את היהדות ובכל אופן יוצא נגדה הוא אתה כבר יודע]

הם ידעו יותר טוב ממני וממך שאין צורך לדון אם אדם שכזה -שהרי הוא יגיע ליותר כעס ושנאה- והאמת שצדקו.

עכשיו למה לעשות סתם שנאה בין יהודים? תכין תמ-ז-ל ט-ו-ב שהבטחת לי ונסיים. :cool2:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בדיוק המזלזל גם בחז"ל קרוי אפיקורוס. [אין כוונה לאדם ששמו אפיקורוס שחיפשת בגוגל, אלה זאת מילה בארמית]

הם ידעו יותר טוב ממניוממך שאין צורךלדון אם אדם שכזה -שהרי הוא יגיע ליותר כעס ושנאה- והאמת שצדקו.

מה ז"א הם ידעו?

מאיפה אתה יודע מה הם ידעו? אתה רק יודע מה הם כתבו.

וגם אם נצא מנקודת הנחה שהם "ידעו", בתקופות קדומות ידעו עוד דברים כמו זה שהעולם שטוח. אתה יכול לדעת בוודאות גמורה שהחכמים לא טעו?

יש המון דוגמאות של טעויות, אנשים שחזרו בהם, שינו את דעתם - וזה בסדר גמור! אנושי לחלוטין.

אבל מה שאתה עושה זה בדיוק ההיפך, הראש שלך אטום ואתה מסרב לפתוח אותו אפילו לחלקיק שניה.

אני לא מתכוון שאתה צריך לשקול לפרוש מדרכיך, אל תלך לכיוון של חזרה בשאלה. אבל תפקפק! תשאל שאלות מכשילות, תעלה השערות, תקשה על עצמך קצת.

אתה כמו קרנף, וזה מתחיל להמאס.

הצדקנות הזאת, הבטחון המלא שלך שמבוסס על כלום.

הייתי אומר לך את אותו הדבר אם היית אטאיסט שמאמין באמונה שלמה שאין אלוהים, פשוט כי אתה לא יכול לדעת.

תאמין, אפילו בלב שלם.

אבל אל תתנהג בפאטתיות. אנשים מוכיחים לך שאתה טועה לגבי התנגשויות בין דת למדע, או לגבי טענות של מחזירים בתשובה, שלפעמים הן סילוף של האמת, אבל אתה מסרב להקשיב, ואתה מפזר פה את הססמאות הקבועות שלך.

תקרא את ההודעות שלך ותבין שאתה די חוזר על עצמך, כאילו אתה מתוכנת.

מעולם לא שמעתי ממך שאלה, רק תשובות.

קח דוגמא מTOTAH.

ולסיום: פאק!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^^

כמובן אתה רואה רק מה שאתה רוצה.

ברגע זה הוכחת שהם ידעו על מה שהם כתבו.

אתה מזלזל בי ואינך בכלל רוצה לשמוע את דעתי על מה שכתבת עלי.

לכן רצוי לא להשיב לך.

שתשאל בצורה מכובדת ועניינית- אז אני אשיב לך.

רק על זה -מה זה גם לשאול? את מי אני אשאל פה תרב זלזלני והרב קנטרי? פעם היית נוכח בישיבה? איך זה מתנהל הלימוד?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...