דת ואמונה - דיון מרוכז - V2.0 - עמוד 83 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

דת ואמונה - דיון מרוכז - V2.0

karpad

Recommended Posts

• תגובות 4.6k
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

Art Tatum :

ניוטון כן גילה את כח המשיכה -

עד ימיו אנשים היו בטוחים שחפץ כבד יותר נופל מהר יותר, והם חשבו שאנשים מתחת לארץ נופלים!

אף אחד לא העלה על דעתו באותו זמן שיש כח משיכה הפועל מתוך כדור הארץ ומושך את כל הנמצאים עליו במידה שווה.

לפני אלפי שנים אנשים לא היו מפליגים בעולם ולא הכירו את הקוטב הצפוני והדרומי.

כתוב "ישוב" שפירושו ארץ. איך אפשר לנחש את זה?

בסך הכל הבחור רצה לראות תקטע של רבי שמעון וישר גוררים לדיונים חסרי טעם [למרות שהוא נראה כאדם שמעוניין לשמוע]

למאמר הרציני בנושא זה - http://hydepark.hevre.co.il/topic.asp?topic_id=2535271&forum_id=4142

טענה זו אינה "הוכחות לאמונה היהודית", אלא ראיות המחזקות את הטענה למקורה האלוקי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ושוב לא בגלל זה אנחנו מאמינים בתורה.

אנחנו יודעים הרי אנחנו משלמים על הידע שלנו בגירוש מגן עדן - אז כבר לצערנו אנחנו לא צריכים להאמין - אנחנו יודעים . ( עכשיו תיתן איזה פיתול וסיבוב להגיד שגם אתה יודע - חחחח )

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מאמינים בלשון אמון [כך לשונה של תורה]

אין חוכמה אלה שתיקה......

http://www.crystalinks.com/ufohistory.html

פאק בנאדם!!!!!!!!!!!!!!!!! עכשיו אני לא ארדם בלילה!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! תגיד לי שאין לי ממה לפחד =[

[נלקח מפורום מדע ] מזה לא תירדם? תראה את זה בטוח לא תישן http://www.tsofar.com/zofar/mashtap/show.asp?id=7562

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איזה קטע בדיוק מצוטט מההגדה? טקס משונה? עוד 1000 שנה יגידו לא היה שואה [יהודים], יום השואה זה הזכר שלנו כך גם ליל הסדר הזכר[אחד מיני רבים] שלנו ליציאת מצרים.

אבל יודע מה עזוב אותי ורד ממני אין לנו היסטוריה אין לנו כלום הכל מהיוונים וזהו- אז תעוף מהארץ הזאת מה אתה עושה פה? למה גנבת לערבים את הארץ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Art Tatum :

ניוטון כן גילה את כח המשיכה -

עד ימיו אנשים היו בטוחים שחפץ כבד יותר נופל מהר יותר, והם חשבו שאנשים מתחת לארץ נופלים!

אף אחד לא העלה על דעתו באותו זמן שיש כח משיכה הפועל מתוך כדור הארץ ומושך את כל הנמצאים עליו במידה שווה.

לפני אלפי שנים אנשים לא היו מפליגים בעולם ולא הכירו את הקוטב הצפוני והדרומי.

כתוב "ישוב" שפירושו ארץ. איך אפשר לנחש את זה?

בסך הכל הבחור רצה לראות תקטע של רבי שמעון וישר גוררים לדיונים חסרי טעם [למרות שהוא נראה כאדם שמעוניין לשמוע]

למאמר הרציני בנושא זה - http://hydepark.hevre.co.il/topic.asp?topic_id=2535271&forum_id=4142

טענה זו אינה "הוכחות לאמונה היהודית", אלא ראיות המחזקות את הטענה למקורה האלוקי.

צריך לאסור פרסום שקרים (בניגוד לאמונות, ניתן בקלות לאמת אותם) בפורום - לדעתי 5 אזהרות שיובילו להשתקה לשבוע או משהו בסגנון - מנהלים לטיפולכם :silly:

לעצם העניין - ירדת מהנקודה שגילו שכוכב הלכת שלנו עגול רק לפני כמה מאות שנים אך אתה עדיין מתעקש שניוטון ממש גילה את כח המשיכה, גילה שגופים נופלים באותה מהירות. נתחיל בזה שמהירות זהה לגופים שונים מיוחסת עוד לגלילאו, שהחליט להפסיק להקשיב לפאנטים דתיים כמוך ולעבור לשיטה מהפכנית של תצפית וניסוי. ניוטון פיתח את הפאן המתמטי של כוח המשיכה, ותיאר באמצעותו את תנועת כוכבי הלכת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חלילה - הדרך ליזכור את יציאת מיצריים היא זבח הפסח , ואתם הכת המשונה שלך עושה הכל רק לא מה שכתוב בתורה . כמו היוונים היא שותה יין בהסבה - זכר למשתאות שהיו חוגגים ביוון - אלו האוכלים שיקוצים ומשתחווים לפסל ( אתה יודע כאלו שעושים מה שבני אדם אומרים להם ולא מה שכתוב בתורה - חחח ) כתוב לאכול את זבח הפסח וכתוב בפירוש לא לשבור עצם וכו ' והינה אתה הולך לז**ן במוח ולהגיד שאנחנו מטומטמים ורבותינו אמרו זבח הוא ז' - בפתח וב' בשווה נע שהיא התנועה של הכוכבים וככה יודעים שצריך להכניס את החג בשעה שבע - ראה ערך ז' וה אות ח' היא חטא על כל מי שלא שומע את מה שמורים שלך אומרים - חחחח .

כמה מטומטם בן אדם יכול להיות ? - אההה ראיתי .( רק אנשים כמוך מתפרנסים מטימטום של המסכנים האלו . )

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא הולך להגיד שוב דבר- המקרה הוא אבוד [אני חושב שבכותלי הפורום אתה מרשה לעצמך אבל במציאות אולי אתה יותר נורמלי]

qwerty1987 :

אולי די? ספר הזהר אינו ספר .ועוד חכמים קבעו את המושג חוכמה בגויים תאמין [אין כל בעיה ללמוד חוכמה אצל הגוים]

גם לו היו חכמי מעתיקים שמועות מיוונים, מה היה הסיכוי שחכמי יעתיקו מאינספור הדעות והניחושים השונים והמשונים דווקא את הטענות הנכונות ?והאמיתיות ביותר? :cool2:

מה עוד שחכמי היו ישרים מאוד, ואינספור הדיונים בתלמוד מעידים על כך, ובכל זאת לא העלה חכם את הטענה שמסורת זו הועתקה מעם אחר שכן לגבי הדבר בכל הקשור למולד הלבנה או כדוריות העולם - חכמי התלמוד הציגו זאת כידע שעבר מאבותיהם שלהם מדורי דורות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל מה שנאמר במקרא/גמרא/תלמוד זהה לידוע באותה תקופה ואינו מחדש מאומה. גם הדברים הנכונים וגם הלא נכונים - למה אף אחד לא גילה לנו שכדור הארץ סובב סביב השמש ולא הפוך? (זה מה שהתגלה לפני כ-400 שנה, כשהחליטו להתעסק במדע ולא בספקולציות על בסיס כתבים דתיים). ישנן דוגמאות נוספות לטעויות לא רק באסטרונומיה אלא גם בעולם החי (חיות שנטען שמעלות גירה וכד') - אבל דברים פעוטים אלו מחזירים בתשובה מעדיפים כמובן שלא לפרסם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תראה אתה מכניס אותי לדיונים שוב[בא לך לפטפט קצת -סבבה אין לי בעיה שתאמין גם בפיל מעופף שיצר את העולם]. שמתי לב שאתה דבק באתרי כפירה רוצה לשמוע הפרכות לכך?[לירון ידען לא היה מה להשיב גימגם]

רגע אתה מכיר בכלל את התשובות אחרי מה שאתר חופש כתב? או שאתה מכיר רק את המאמר המקורי [לא משנה כרגע של מה] ואז קראת את התגובות של חופש וכדו'... בלי לשמוע את הדעה השניה.

ואני לא מחזיר בתשובה -בנתיים אתה גורר אותי לדיון הזה [מעניין למה]

דברים שקיבלו במסורת [לא היה מחלוקת] ובסוף התגלה כאמת.וזה מה שרבי שמעון בר-יוחאי אומר זה מסורת אני לא בדקתי או לקחתי פשוט כך זה מסורת מאדם הראשון לכן אני דבק בזה.

ברמה הפיזיקלית אין שום הבדל בין תזוזת אבן לתזוזת כוכב.

ההבדל היא ברמת התפיסה שלך.

כוכבים זזים מאוד לאט ביחס למרחק שלהם מגופים אחרים וגורמים בחלל ויש לנו זמן לעקוב ולצפות את תגובתם.

אם אבן היתה נופלת באותה מהירות ביחס לגורמים מסביבה וביחס למהירות החשיבה שלנו, אז היינו יכולים לחשב בדיוק איך היא תיפול.

לבעל חיים יש בחירה, עובדה שיש חיות שבוחרות להתנגד לאינסטינקטים שלהם.

זה שאדם יותר מפותח מהבחינה הזאת לא שולל את הדבר.

כלב בוחר לא לעלות על הספה או לא לאכול מהשולחן כי הוא יחטוף מכה או צעקה, בדיוק כמו שאדם בוחר להתנגד לאינסטינקט שלו בגלל סיבות אחרות.

ועובדה שיש חיות שמתאבדות, כמו לוויתנים שעולים על החוף או חיה שלא אוכלת מרוב צער עד מוות.

מה ההבדל בין זה לבין בן אדם ש"בוחר" להתאבד מרוב צער ?

יש לך בכלל מושג איזה אינסטינקט חזק לשרוד יש לבני אדם ? צריך תנאים מאוד קיצוניים כדי להביא אדם לכדי התאבדות.

אדם לא יכול סתם ככה "לבחור" להתאבד.

ראה פרטי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה שאתה טוען שזו מסורת, והיה ידוע עוד לפני לא הופך זאת לאמת. בייחוד אחרי שאתה, ואתרי דת נוספים הפיצו שקרים, כפי שפירטתי קודם. אין לי שום כוונה לגרור אותך לדיון, כי אתה כבר החלטת מהי האמת ואין שום דרך בה ניתן יהיה להזיז אותך מדעתך, אני כותב את מה שאני כותב, כדי שאנשים אחרים (מיעוט שגולש כאן ואינו מבין מספיק בתחום), יוכל להבין מה נכון ומה לא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא אני טוען ,חז"ל טוענים [וכיודע לא היו אנשי שוק]

זה לא שקרים אני בכלל לא שמתי את התשובות ל"הפרכות" באתרי כפירה. אתה פשוט לא מכיר אותן ובכל זאת דבק בכפירה. זה מין אמונה עיוורת לא?

החלטתי מהי האמת אחרי שראיתי את 2 הצדדים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה מה שנקרא - ענה לשואל ולא לשאלה. במקום להתייחס לכך שכתבת שקרים ואני ואחרים "חשפנו" זאת (זה לא היה קשה באמת), אתה טוען שאני "מאמין" בעובדות אלו שאני כותב. עובדות אלו נתונות לביקורת מדעית בניגוד לדברי דת הניתנים לפרשנות/עיוות ומוגדרים כנכונים מעצם הגדרתם.

1. אתה טענת שידוע שכדור הארץ עגול רק מאות בודדות של שנים - תפתח ספר/ויקיפדיה ותראה שאני זה שצדקתי - כבר כ-200 שנה לפני הספירה ידעו את הרדיוס שלו. ציטטת זאת מאתר מסוים. עריכה: קרא כאן למשל: http://lib.cet.ac.il/Pages/item.asp?item=10994

2. אתה טענת שניוטון גילה את כוח המשיכה ושהוא זה שגילה שגופים שונים נופלים באותה מהירות - פתח ותראה שטעית גם כאן. כבר גליליאו עבר מהקשבה ל"חכמי דת" לשיטה מהפכנית של תצפית וניסוי, ניוטון פיתח בדרך מתמטית את כוח המשיכה וממנו תיאר מתמטית את תנועתם של כוכבי הלכת סביב השמש (עריכה: תכנס ותקרא על ניוטון וגליליאו...)

3. נטען ע"י מחזירים בתשובה כי חז"ל (/יהודים אחרים) ידעו את זמן המחזור המדויק של הירח וביססו אמיתותו על מחקר של נאס"א. בלינק שהבאתי במקור לאתר חופש, וכפי ששניצל תימצת, מדובר בסילוף עובדות, זמן המחזור היה ידוע עוד לבבלים.

4. התנ"ך/גמרא/תלמוד אינם מוסיפים שום ידע מדעי מעבר לידוע באותה תקופה וחוזרים על כל הדברים הנכונים והלא נכונים. לדוג' - אינם מגלים כי כדור הארץ סובב סביב השמש ולא להפך.

אלא אם אתה רוצה להגיב עניינית, ראה הודעה זו כהודעה אחרונה שלי בעניין - מי שמעוניין להקשיב, קיבל את כל האינפורמציה הרלוונטית בעניין, ומי שלא גם לא יקבל אותה ב-100 עמודים נוספים של חילופי דברים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...