כמה שאלות בקשר לtavor (הרובה) - עמוד 4 - מדע וטכנולוגיה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

כמה שאלות בקשר לtavor (הרובה)

alexbmw

Recommended Posts

• תגובות 106
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

זה לא עניין של משקל עודף אלא של חלוקת המסה, בגלל שקצה הפלדה קל יותר מליבת העופרת שמאחורה מרכז המסה מוזז ולכן צריך לפצות עם שינוי הסלילים

ד"א הם לא מוגדרים "חודרי שיריון" בגלל איזה עיוות של נאטו.

1. זה כן עניין של משקל.

2. הם לא מוגדרים חודרי שריון, כי הם פשוט לא חודרים שריון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא קראתי את הדיון, אז אולי אמרו את זה

א. גולני גבעתי צנחנים אלו יחידות הכי "סטנדרטיות" שאפשר

ב. אמא חד הורית? אתה לא תהיה קרבי, אתה לא תקבל שום .

ג. עוד שנתיים? דברים ישתנו 100%

ד. תשקיע בצו ראשון, ותגיד שאתה רוצה להתעסק במחשבים, תתמיין למודיעין, ובהצלחה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ניסית פעם לירות כדור ירוק מחודד עם M16 מקוצר רגיל? זה יכול להתיך לך ולהרוס לך את הקנה.

חבר מטומטם שלי ירה עם קנה רגיל במטווח, המטרה היתה עשויה מברזל והכדור פגע בצורה כזאת -- במקום בצורה כזאת O

הכדור כנראה מסתובב כמו לא יודע מה, המעובה פשוט בנוי לירות אותו בצורה נורמלית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא קראתי את הדיון' date=' אז אולי אמרו את זה

א. גולני גבעתי צנחנים אלו יחידות הכי "סטנדרטיות" שאפשר

ב. אמא חד הורית? אתה לא תהיה קרבי, אתה לא תקבל שום .

ג. עוד שנתיים? דברים ישתנו 100%

ד. תשקיע בצו ראשון, ותגיד שאתה רוצה להתעסק במחשבים, תתמיין למודיעין, ובהצלחה

[/quote']

פעם הבאה במקום להגיב ולומר דברים שנאמרו בהודעות קודמות, תקרא את הדיון, ואל תדחף סתם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כפי שנאמר פה מקודם M16 מקוצר הוא לא רע בכלל ולרוב הוא מספיק, ואם עניין הדיוק ממרחק כל כך מטריד אותך תמיד קיימת הווריאציה של המקוצר קלעים שיש לו קנה מעובה

ראיתי פה חצאי אמיתות ואי דיוקים לגביי עניין הקנה המעובה ועניין הסלילים. אני די בטוח בגיבובים שלי אבל אם אני טועה במשהו אשמח לקבל תיקונים או חיזוקים.

מטעמי בליסטיקה מוסיפים יותר סלילים בקנה. גם באיגרוף מלמדים שהסיבוב מעניק דיוק, בלי הסיבוב הקליע יכול לטוס לאיזשהו כיוון, כדור רגיל של M16 בקנה בעל סלילים גדולים יותר (כפי שמישהו ציין פה, והזכיר לי) ביחס של 1:7, מעבד מהמומנט שלו בחיכוך. אזי המהנדסים הוסיפו אבקת שריפה, הגדילו את משקל הקליע וכל זאת על מנת לחדד את הדיוק. ברם, נוצרה בעיה חדשה הגדלת משקל הקליע וכמות אבק השריפה יצרה לחץ חזק על הקנה דבר שבמרוצת הזמן עלול להוביל לפיצוץ הקנה שלא בנוי לעמוד בלחצים כאלו, לכן מעבים אותו. אחרת אין שום הצדקה לעבות סתם קנה.

הסיבה לשמה הגדילו את משקל הקליע הוא דבר מה שלא לימדו בקורס שעשיתי בצבא, אבל אני חושב שההסבר הוא פיזיקלי: גוף בעל מסה גדולה יותר מתמיד יותר טוב בכיוון התנועה שלו. <-- זה הסבר על קצה המזלג, והוא לא כל כך רלוונטי לעניין הקנה לכן לא ארחיב לגביו. כמו כן אשמח לשמוע הסבר חלופי לשלי

g0vner_x3

נ.ב מישהו זוכר את יחס הסלילים לקנה בM16 רגיל ? נדמה לי שזה משהו כמו 1:16 אבל אני לא סגור על זה..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ניסית פעם לירות כדור ירוק מחודד עם M16 מקוצר רגיל? זה יכול להתיך לך ולהרוס לך את הקנה.

חבר מטומטם שלי ירה עם קנה רגיל במטווח, המטרה היתה עשויה מברזל והכדור פגע בצורה כזאת -- במקום בצורה כזאת O

הכדור כנראה מסתובב כמו לא יודע מה, המעובה פשוט בנוי לירות אותו בצורה נורמלית.

להתיך קנה? אתה מתכוון להתיך את הסלילים, הקנה כולו לא יותך.

ראיתי פה חצאי אמיתות ואי דיוקים לגביי עניין הקנה המעובה ועניין הסלילים. אני די בטוח בגיבובים שלי אבל אם אני טועה במשהו אשמח לקבל תיקונים או חיזוקים.

מטעמי בליסטיקה מוסיפים יותר סלילים בקנה. גם באיגרוף מלמדים שהסיבוב מעניק דיוק, בלי הסיבוב הקליע יכול לטוס לאיזשהו כיוון, כדור רגיל של M16 בקנה בעל סלילים גדולים יותר (כפי שמישהו ציין פה, והזכיר לי) ביחס של 1:7, מעבד מהמומנט שלו בחיכוך. אזי המהנדסים הוסיפו אבקת שריפה, הגדילו את משקל הקליע וכל זאת על מנת לחדד את הדיוק. ברם, נוצרה בעיה חדשה הגדלת משקל הקליע וכמות אבק השריפה יצרה לחץ חזק על הקנה דבר שבמרוצת הזמן עלול להוביל לפיצוץ הקנה שלא בנוי לעמוד בלחצים כאלו, לכן מעבים אותו. אחרת אין שום הצדקה לעבות סתם קנה.

הסיבה לשמה הגדילו את משקל הקליע הוא דבר מה שלא לימדו בקורס שעשיתי בצבא, אבל אני חושב שההסבר הוא פיזיקלי: גוף בעל מסה גדולה יותר מתמיד יותר טוב בכיוון התנועה שלו. <-- זה הסבר על קצה המזלג, והוא לא כל כך רלוונטי לעניין הקנה לכן לא ארחיב לגביו. כמו כן אשמח לשמוע הסבר חלופי לשלי

g0vner_x3

נ.ב מישהו זוכר את יחס הסלילים לקנה בM16 רגיל ? נדמה לי שזה משהו כמו 1:16 אבל אני לא סגור על זה..

1. הסיבה היחידה לשינוי מעלה הסלילים היא לתת לכדור כבד יותר סיבוב מספיק חזק = יציבות.

2. פיצוץ של הקנה? נסחפת.

3. מעבים את הקנה רק בשביל הגנה מפגיעות. הוא לא בא להגן מפני חום, ולא מפני לחץ. - זה רק סיפור שמספרים לטירונים.

4. בקנה מעובה עם מעלה סלילים 1:7 אפשר לירות גם תחמושת ירוקה וגם תחמושת "לבנה" ולהיות רגועים.

5. מעלה סלילים של M16 ארוך הוא 1:12.

6. הסיבה היחידה לתחמושת ירוקה היא שלקליע של קלע היורה לרחוק יהיה מספיק כח בטווחים הרחוקים. מבחינת יעילות עדיף לירות כדורים לבנים עד טווח ה 200 מטר בערך. לכן, קלעים יורים בM4 תחמושת ירוקה ורובאים יורים בM4 תחמושת לבנה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

להתיך קנה? אתה מתכוון להתיך את הסלילים, הקנה כולו לא יותך.

סלילים זה חריטה בתוך הקנה אתה לא יכול להתיך אחד בלי השני, ואם אתה עדיין לא משוכנע, אולי תוכל להסביר מדוע במאג מחליפים קנה כל 500 כדור ? בטח בשביל הכיף נכון ?

1. הסיבה היחידה לשינוי מעלה הסלילים היא לתת לכדור כבד יותר סיבוב מספיק חזק = יציבות.

2. פיצוץ של הקנה? נסחפת.

3. מעבים את הקנה רק בשביל הגנה מפגיעות. הוא לא בא להגן מפני חום, ולא מפני לחץ. - זה רק סיפור שמספרים לטירונים.

4. בקנה מעובה עם מעלה סלילים 1:7 אפשר לירות גם תחמושת ירוקה וגם תחמושת "לבנה" ולהיות רגועים.

5. מעלה סלילים של M16 ארוך הוא 1:12.

6. הסיבה היחידה לתחמושת ירוקה היא שלקליע של קלע היורה לרחוק יהיה מספיק כח בטווחים הרחוקים. מבחינת יעילות עדיף לירות כדורים לבנים עד טווח ה 200 מטר בערך. לכן, קלעים יורים בM4 תחמושת ירוקה ורובאים יורים בM4 תחמושת לבנה.

משתמע כאילו אתה מתכוון לסתור את דבריי, אבל אתה אומר את אותם דברים רק במונחים חלופיים ובצורה נוקבת משהו.

1) הסיבה היחידה? לא ממש, שוב על פי חוקי בליסטיקה ריבוי סלילים תורם לדיוק הקליע, בעקבות איבוד אנרגיה פוטנציאלית לטובת חיכוך מוסיפים יותר אבקת שריפה לתרמיל. הסיבה לשמע משתמשים במשקל גדול יותר של הקליע היא מורכבת יותר. כמות המאסה של גוף היא יכולת ההתמדה שלו בכיוון מסויים, קליע בעל גודל זהה ובעל משקל גדול יותר יתמיד זמן ארוך יותר בכיוון התנועה שלו(דבר מה שמעניק לו טווח גדול יותר), בעקיפין זו גם סיבה לתוספת אבק השריפה..

2) +3) אתה יכול לטעון שזה סיפורי סבתא ואני יכול לטעון שהגנה מפגיעות זה סיפור סבתא. "אנדע" דבר אחד בקורס הנשקים בהסתמך על הנימוק שציינתי לעיל הזהירו ואסרו להשתמש בכדור של רובה M4 ברובה M16. אם זאת אני מזמין אותך לבצע את הניסוי, אני מפחד לחטוף קילו נקודה 6 ברזל לפנים :P

g0vner_x3

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מתכוון להתיך את הקנה, כן, תירה כמה כדורים עם קנה רגיל וכדורים מחודדים ולבסוף הקנה יתפרק לך בפרצוף.

או שבמקרה האחר הקנה יתעקם וכדור יתפוצץ בפנים אבל זה במקרה קיצוני.

אגב אם תיגע בקנה של מאג לאחר 2 ברוסים של מאג (200 כדור כל אחד) הידיים שלך יכולות להתפס בזה מהחום, ראיתי מצב שזה ממש העלה סירחון וקצת עשן כשירו במאג יותר מדי...עוד בטירונות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל מייצר חום גבוה..

הכוונה היא למצב שבו יורים כדורים לא מתאימים לנשק, זה סה"כ.

בתאכלס ה M16 על כל סוגיו הוא מעולה ואמין...

יש את היותר טובים ויש את הפחות, בכל מקרה כשתתגייס תשתדל להרחיק אותו מחול.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל מייצר חום גבוה..

הכוונה היא למצב שבו יורים כדורים לא מתאימים לנשק, זה סה"כ.

בתאכלס ה M16 על כל סוגיו הוא מעולה ואמין...

יש את היותר טובים ויש את הפחות, בכל מקרה כשתתגייס תשתדל להרחיק אותו מחול.

כן המפקד :P

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...