מחפש המלצה לרמקולים ומגבר למחשב - עמוד 3 - אודיו וקולנוע ביתי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחפש המלצה לרמקולים ומגבר למחשב

Titan777

Recommended Posts

מסכים עם אנטולי.

אבל, כפי שציינו פה כבר, לרוב יהיה קל יותר להוציא באס טוב מרמקולים טובים במערך 2.

2.1 דורש קצת יותר התעסקות.

אנטולי הוא בחור שמבין בזה וזה סבבה, אבל יש הרבה אנשים שלא מבינים יותר מידי בהתעסקות עם זה, ואצלהם זה לא ישמע טוב

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 38
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

זה לא תורה מסיני, והקטע של "סאב ורמקולים כמעט בלתי אפשרי לשלב" הוא פשוט לא נכון. אני מסכים שמי שיש לו את הממון לרכוש רמקולים רצפתיים מאוד טובים (שיעלו לא מעט) אין בעיה להימנע מסאב. אבל מה עושה בחור ממוצע שרוצה באס נמוך אבל סאונד מוצלח? זה לא משהו שאפשר לקנות בכמה אלפים בודדים. אז הפיתרון הוא לקנות מדפי טוב וסאב וופר. ככה לדוגמא לאלקטרונית, רוק, ושאר ירקות הסאב דלוק, לכל השאר מכבים אותו או מחלישים אותו ומקבלים סאונד מצוין בכל המקרים. אני יודע שכשאני שומע אני לעיתים מעדיף לשמוע סאב עם מדפיים, גם אם הם לא משתלבים טוב. מה לעשות שיש דברים שנשמעים טוב יותר עם סאב שדופק בראש לפעמים. ככה זה אלקטרונית, ככה זה גם בהקלטות רוק מסוימות, ואני לא רואה בזה שום דבר פסול.

צריך לצאת מהסטיגמה של "אם זה לא מאזון, זה לא איכותי". בתחת שלי. מה שחשוב הוא שזה ששילם את הכסף על המערכת יהנה ממנה, ולא שהיא תימדד טוב/אחרים יאהבו אותה. לכן צריך לבדוק גם את השילוב של סאב ומדפיים.

Henz, מה בדיוק לא הבנת שדורש תרגום?

Anatoli.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אנטולי, שלא תבין אותי לא נכון.

אני מאוד אוהב באסים!!

ואם סאב יתן לי יותר באסים, אז מעולה!

אבל, אני עדיין חושב שגם "איזון" זה דבר חשוב.

והרבה פעמים קשה לשלב סאב, כלומר דורש יותר עבודה, וגם אחרי הרבה עבודה לא תמיד יוצא שהוא "מאוזן"

דווקא שמעתי כמה מדפיים (אבל יקרים, כנראה יותר יקרים מתקציב של הרבה אנשים פה בפורום) שכן נותנים באס טוב מאוד.

אבל צודק, אין כמו רצפתי טוב לבאסים.

וגם אז אני מכיר אנשים ששמים סאב בנוסף לרצפתיים.

נו טוב, כנראה כל אחד והאוזן שלו והעדפות שלו, אין פה נכון או לא נכון :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא מבין, ראית שאמרתי שאיזון זה דבר לא חשוב?

אמרתי שזה לא משנה אם המערכת מאוזנת או לא לצורך האיזון בלבד. מה שמשנה היא שהבעלים של המערכת יהנה. אם זה אומר מערכת מאוזנת, מה טוב. אם לא, לא קרה שום דבר.

לשלב סאב זה לא בשמיים. צריך סך הכל לשחק עם זה. אם יש כרטיס קול שגם יודע לעשות Bass-Redirection כמו כרטיסי האודיג'י, כרטיסי ה-X-Fi, וכרטיסים רבים אחרים, האסוסים יודעים, ואם זכור לי נכון גם לרייזר יש את זה, אז נפתרה בעיה. הבעיה בשילוב סאב נובעת מדיליים והתאבכויות, מה שנפתר עם מתג פאזה ועם משחק עם מיקום הסאב. עם שילוב לא טוב בנקודת החיתוך לסאב (מה שנובע מעקומת ההיענות של הרמקולים יחד עם הקרוס של הסאב), דבר שנפתר על ידי שימוש בחיתוך אקטיבי כמו לדוגמא כרטיס קול. וקפיצות מסוימות בתדרים (בנקודת המעבר לסאב יש עוצמה לא גבוה, ואז פתאום 10הרץ מתחת העוצמה גוברת), זה ניתן לתקן על ידי שינוי מיקום הסאב והפאזה, שינוי תדר החיתוך, ואטימה (עדיף חלקית כדי למנוע התחממות מוגברת - מי שלא מגביר יותר מדיי אין לו מה לדאוג, העלייה בטפרטורה דיי לינארית ביחס להספק החשמלי) של הפורטים של הסאב.

כמו שאתה רואה, יש מעט מאוד דברים שאפשר לשחק איתם (ארבעה), כך שזה לא תורה מסיני. צריך בעיקר סבלנות.

כמובן שאני מניח שמדובר על סאב נורמאלי שתוכנן טוב ומכיל מגבר שמסוגל להזיז אותו. אחרת יהיו בעיות של אנרגיה שתקועה יות מדיי זמן בתוך המערכת הזו (מה שנקרא מקדם איכות, או למהנדסים, Q). אבל בואו לא ניכנס לזה, זה סתם חפירות :)

Anatoli.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אנטולי, תוכל בבקשה אולי לעדכן את השרשור על "מוצרים יד שניה" ולהוסיף גם קצת דיבור על סאב שם?

נניח איך לקנות ולמצוא אחד טוב מיד שניה?

כי אני פעמים רבות רואה ביד ראשונה כאלו שעולים 3 אלף לדוגמא, ושאנשים קנו למערכת ביתי שלהם, ואחרי איזה שנתיים מוכרים במחצי מחיר!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לשלב סאב זה לא בשמיים. צריך סך הכל לשחק עם זה. אם יש כרטיס קול שגם יודע לעשות Bass-Redirection כמו כרטיסי האודיג'י, כרטיסי ה-X-Fi, וכרטיסים רבים אחרים, האסוסים יודעים, ואם זכור לי נכון גם לרייזר יש את זה, אז נפתרה בעיה.

אז אני מבין שאצלי הבעיה נפתרה?

יש לי כרטיס קול SupremeFX II

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...