שייט בים התיכון, יוון, קפריסין - תמונות + תמונות חדשות עמ' 2 - עמוד 2 - צילום דיגיטלי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שייט בים התיכון, יוון, קפריסין - תמונות + תמונות חדשות עמ' 2

ShowstoppeR

Recommended Posts

בתמונה השניה צילמתי את המים בזווית כלפי מטה מהמזח. העצות שהיו למטה יצרו טקסטורות די מגניבות שאני אישית אהבתי.

לא הכחול שבתמונה הוא לא הכחול המקורי, חיזקתי מעט את הצבעים המקוריים מקובץ RAW

באיזה תוכנה אתה משתמש ב"משחק" עם הצבעים של קובץ הRAW?

וכמה זמן אתה משקיע בתיקון בכל תמונה?

ואתה יכול לתת השוואה בין תמונה לפני ואחרי?

בכל מקרה, התמונות מדהימות!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

באיזה תוכנה אתה משתמש ב"משחק" עם הצבעים של קובץ הRAW?

וכמה זמן אתה משקיע בתיקון בכל תמונה?

ואתה יכול לתת השוואה בין תמונה לפני ואחרי?

בכל מקרה, התמונות מדהימות!

אני משתמש ב DPP של קנון

כמה שצריך :)

אני מצלם ב RAW ככה שזה לא ממש עקרוני, את רוב השינויים אני עושה כבר ב DPP וכל זה על סמך הנתונים שהחיישן לכד. לאחר ההקטנה אני מוסיף טיפה חדות בפוטושופ ומסגרת וזהו

אם אפשר לקבל את 14,16,18 מההודעה הראשונה

ואת 2 ו-9 מההודעה השניה

ברזולוצייה גבוהה יותר,אני אשמח.

תמונות מדהימות

בקשה... http://rapidshare.com/files/157111395/cruise.rar.html

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

:xyxthumbs: :xyxthumbs: :xyxthumbs:

אחלה ...רק צורם לי שכמה מהן יכלו להיות הרבה יותר טובות...טיפים שלדעתי יכלו לשפר קצת..

למשל בתמונות 1 ו 2 שה White Balance לא נראה טוב...ויכל להיות הרבה יותר טוב

או למשל ב 6 שהיא ממש ממש יפה אבל חשופה מידי...

תמונות 7 - 10 - שחסר עומק שדה וזה מורגש...להפך מתמונה 6 ששם חוסר עומק השדה עובד לטובתה :xyxthumbs:

סך הכל אהבתי :>

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

:xyxthumbs: :xyxthumbs: :xyxthumbs:

אחלה ...רק צורם לי שכמה מהן יכלו להיות הרבה יותר טובות...טיפים שלדעתי יכלו לשפר קצת..

למשל בתמונות 1 ו 2 שה White Balance לא נראה טוב...ויכל להיות הרבה יותר טוב

או למשל ב 6 שהיא ממש ממש יפה אבל חשופה מידי...

תמונות 7 - 10 - שחסר עומק שדה וזה מורגש...להפך מתמונה 6 ששם חוסר עומק השדה עובד לטובתה :xyxthumbs:

סך הכל אהבתי :>

חוץ מאולי בתמונות 1-2 פספסת את הכוונה שלי בתמונות. קודם כל, כמו שכבר אמרתי, כל התמונות עובדו מ RAW, ז"א שהייתה לי יד חופשית בכל מה שנוגע לבחירת WB, חדות, קונטרסט, רוויית צבעים ועוד. בתמונות הראשונות בכוונה השארתי את ה WB על אוטומטי (ברירת מחדל בכל הצילומים שלי) כי הוא דווקא נתן את הצבעים היותר עשירים בניגוד לאופציות אחרות

בתמונה #6, לא היתה לי ברירה. צילמתי נגד השמש והייתי חייב להגיע לפשרה בכל מה שנוגע לחשיפה. או שהתמונה היתה יוצאת חשופה בצורה מאוזנת יחסית אבל פניו של הדייג היו יוצאות חשוכות לגמרי, או שהתמונה הייתה יוצאת קצת באובר חשיפה אבל הייתי מקבל יותר פרטים בפנים של הדייג. בחרתי בשני (באותו הרגע לא עלה בדעתי להשתמש ב מילוי, אבל זה כבר לקח אחר שלמדתי)

לגבי 7-10. אני ממש לא מבין מה הבעיה. אני רוצה להבהיר, אני תמיד מצלם בעדיפות צמצם (AV) ככה שבכל רגע נתון יש לי שליטה מלאה על עומק השדה ואני עושה זאת בידיעה ובכוונה. אתה מוזמן לבדוק בקבצי EXIF, בתמונות 7,8,10 השתמשתי בצמצם הכי פתוח בכוונה, או כדי לבודד את הנושא מהרקע או כדי ליצור טישטוש מכוון ודווקא יותר תחושה של עומק. אתה עושה לי קצת רושם של מישהו שלא ממש יודע מה זה בדיוק עומק שדה, שכן בתמונה #6 ו #8 הרעיון היה זהה לחלוטין, וזה למשוך את תשומת הלב לדייגים ולבודד אותם לחלוטין מהרקע, כאילו הם נמצאים בעולם משלהם.

מקווה שעכשיו אתה מבין למה התכוונתי בצילומים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אחלה דימה! :xyxthumbs:

באמת שרואים שיש פה השקעה וחיפשת זווית שיגרמו לתמונה "לחיות" ולהיראות מושכת.

אולי פה ושם יש קצת עיוות עדין של הכחול לעומת המזרח וכאלה בתמונות בהתחלה אבל זה לא עקרוני כל כך.

רק דברים קטנים להעיר ולהאיר.. בתמונה הראשונה של חלק הראשון של הספינה זה שיש כאילו קווים כאלה כאילו חסר או משהו, גם הספינה לא מוארת טוב כל כך לטעמי..

חוץ מזה התמונה האחרונה בחלק השני קצת כאילו מעניינית/ מוזרה. הבנתי את הרעיון שניסית לגרום לתמונה להיות יותר חיה לעומת סתם באנלי וישר של הקהל אבל יש קצת הגזמה עם הזווית לדעתי. מה גם ששוב פעם, קצת תאורה או משחק בתוכנה לא היה מזיק.

אני אומנם צלם גרוע מאוד בהשוואה אליך אבל בא לומר את זה כשהערות בונות או דברים לעתיד או סתם הערות שתקח ותחשוב אליהם..

אחלה תמונה דימה, מחכה לתמונות הבאות שיבאו עלינו לטובה! ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חוץ מאולי בתמונות 1-2 פספסת את הכוונה שלי בתמונות. קודם כל, כמו שכבר אמרתי, כל התמונות עובדו מ RAW, ז"א שהייתה לי יד חופשית בכל מה שנוגע לבחירת WB, חדות, קונטרסט, רוויית צבעים ועוד. בתמונות הראשונות בכוונה השארתי את ה WB על אוטומטי (ברירת מחדל בכל הצילומים שלי) כי הוא דווקא נתן את הצבעים היותר עשירים בניגוד לאופציות אחרות

בתמונה #6, לא היתה לי ברירה. צילמתי נגד השמש והייתי חייב להגיע לפשרה בכל מה שנוגע לחשיפה. או שהתמונה היתה יוצאת חשופה בצורה מאוזנת יחסית אבל פניו של הדייג היו יוצאות חשוכות לגמרי, או שהתמונה הייתה יוצאת קצת באובר חשיפה אבל הייתי מקבל יותר פרטים בפנים של הדייג. בחרתי בשני (באותו הרגע לא עלה בדעתי להשתמש ב מילוי, אבל זה כבר לקח אחר שלמדתי)

לגבי 7-10. אני ממש לא מבין מה הבעיה. אני רוצה להבהיר, אני תמיד מצלם בעדיפות צמצם (AV) ככה שבכל רגע נתון יש לי שליטה מלאה על עומק השדה ואני עושה זאת בידיעה ובכוונה. אתה מוזמן לבדוק בקבצי EXIF, בתמונות 7,8,10 השתמשתי בצמצם הכי פתוח בכוונה, או כדי לבודד את הנושא מהרקע או כדי ליצור טישטוש מכוון ודווקא יותר תחושה של עומק. אתה עושה לי קצת רושם של מישהו שלא ממש יודע מה זה בדיוק עומק שדה, שכן בתמונה #6 ו #8 הרעיון היה זהה לחלוטין, וזה למשוך את תשומת הלב לדייגים ולבודד אותם לחלוטין מהרקע, כאילו הם נמצאים בעולם משלהם.

מקווה שעכשיו אתה מבין למה התכוונתי בצילומים

אני חושש שלא הבנת אותי נכון...

קודם כל אני רוצה להבהיר שאין לי כוונות לפגוע :> רק לתת דעה...

ולא התכוונתי לתמונות 7 עד 10 אלא 7 ו 10... שאם היית נותן בתמונה ה 10 עוד עומק שדה היית יכול ליצור מצב שהמשך הסיפון יהיה הרבה פחות מטושטש...

שוב...לא בא לשפוט...בא לתת דעה :>

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אחלה דימה! :xyxthumbs:

באמת שרואים שיש פה השקעה וחיפשת זווית שיגרמו לתמונה "לחיות" ולהיראות מושכת.

אולי פה ושם יש קצת עיוות עדין של הכחול לעומת המזרח וכאלה בתמונות בהתחלה אבל זה לא עקרוני כל כך.

רק דברים קטנים להעיר ולהאיר.. בתמונה הראשונה של חלק הראשון של הספינה זה שיש כאילו קווים כאלה כאילו חסר או משהו, גם הספינה לא מוארת טוב כל כך לטעמי..

חוץ מזה התמונה האחרונה בחלק השני קצת כאילו מעניינית/ מוזרה. הבנתי את הרעיון שניסית לגרום לתמונה להיות יותר חיה לעומת סתם באנלי וישר של הקהל אבל יש קצת הגזמה עם הזווית לדעתי. מה גם ששוב פעם, קצת תאורה או משחק בתוכנה לא היה מזיק.

אני אומנם צלם גרוע מאוד בהשוואה אליך אבל בא לומר את זה כשהערות בונות או דברים לעתיד או סתם הערות שתקח ותחשוב אליהם..

אחלה תמונה דימה, מחכה לתמונות הבאות שיבאו עלינו לטובה! ;)

לגבי עיוותים של כחול, בחלק מהתמונות שיחקתי קצת בערוצי , בשביל להבליט צבעים מסויימים או לתת לתמונה אווירה מסויימת, בשבילי זה עבד, סביר מאוד שזה לא יעבוד בשביל כולם :)

לגבי התמונה הראשונה, צילמתי בתנאי תאורה נחותים ביותר, בלי חצובה ובלי מייצב תמונה, הייתי חייב לעלות את כל הדרך לאיזו 1600 ולהוריד לפיצוי חשיפה -2 בשביל לתת לי זמן חשיפה גבוהה מספיק לתת חדות לתמונה. אני מניח שכל זה וכל העיבודים שהתמונה עברה בניסיון להיפטר מכמה שיותר רעש, גרמו לתופעות לוואי מוזרות

תודה

אני חושש שלא הבנת אותי נכון...

קודם כל אני רוצה להבהיר שאין לי כוונות לפגוע :> רק לתת דעה...

ולא התכוונתי לתמונות 7 עד 10 אלא 7 ו 10... שאם היית נותן בתמונה ה 10 עוד עומק שדה היית יכול ליצור מצב שהמשך הסיפון יהיה הרבה פחות מטושטש...

שוב...לא בא לשפוט...בא לתת דעה :>

לגבי #10, קיבלתי את ההערה הזאת בעוד פורום, כנראה שניסיתי ליצור תחושה מסויימת שלא כל כך עברה אצל אנשים אחרים, מקובל עליי, זאת עדיין הייתה הכוונה שלי, אבל אני מסכים שהייתי צריך לקחת את אותה התמונה בצמצם סגור יותר בשביל להבין את ההבדלים יותר.

אה ואין לי בעיה לקבל דעה, ובאמת שלא נפגעתי מהתגובה :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בכיף אחי :> רק ברוח טובה...

והייתה פה עוד תמונה ששמרתי למחשב...עם הכסאות בבר...

תפיסה ממש ממש יפה...אהבתי את הרעיון מאוד! אם היה לך חצובה שם התמונה הייתה יוצאת עוד יותר מדהימה :xyxthumbs: :xyxthumbs: :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...