מדוע גיימרים מקצועיים משתמשים במסכי CRT ורזו' נמוכות ואיך זה קשור לקצב רענון? - מסכי מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מדוע גיימרים מקצועיים משתמשים במסכי CRT ורזו' נמוכות ואיך זה קשור לקצב רענון?

quantoM

Recommended Posts

• תגובות 32
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אני לא זוכר שראיתי שמשחק על CRT ורזולוציה נמוכה. מה הוא מרוויח מזה אני לא יודע... :nixweiss:

מה שכן, היום יש עליה שימוש במסכי LCD ולאור המחירים הזולים של מסכי 22" רחבים TN הם באים לידי ביטוי אצל הרבה אנשים ולאוו דווקא אצל .

במיוחד כשבמשחקים יש קטעי פעולה ואקשן שה-MS משנים מעט ככה שלוקחים את ההכי מהר ופה ה-TN מצטיינים.

מלבד זה הגיימרים "הגדולים" לרוב גם יחברו ת'מחשב לטלויזיה כדי לקבל חווית משחק יותר גדולה וריאליסטית וכפית.

שבוע טוב.. ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מסכי LCD מוגבלים לתצוגה נכונה של 60 פריימים בשניה בלבד. מסכי CRT מסוגלים להציג נכון מגוון רחב של תדרי עדכון שכוללים 60, 72, 85, 100, 120 וכו', דבר שיכול לתת להם יותר עדכונים בשניה על מחשב חזק.

במסכי CRT אתה כמובן גם יכול לשחק באיזו רזולוציה שאתה רוצה עם ירידה קטנה יותר באיכות, וכמובן שרזולוציה נמוכה גורמת לעדכונים יותר של המסך.

וגם אין ב CRT את התופעה הידועה לשימצה של OUTPUT LAG שגם נותן יתרון מסוים.

http://en.wikipedia.org/wiki/Input_lag

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא זוכר שראיתי שמשחק על CRT ורזולוציה נמוכה. מה הוא מרוויח מזה אני לא יודע... :nixweiss:

מה שכן, היום יש עליה שימוש במסכי LCD ולאור המחירים הזולים של מסכי 22" רחבים TN הם באים לידי ביטוי אצל הרבה אנשים ולאוו דווקא אצל .

במיוחד כשבמשחקים יש קטעי פעולה ואקשן שה-MS משנים מעט ככה שלוקחים את ההכי מהר ופה ה-TN מצטיינים.

מלבד זה הגיימרים "הגדולים" לרוב גם יחברו ת'מחשב לטלויזיה כדי לקבל חווית משחק יותר גדולה וריאליסטית וכפית.

שבוע טוב.. ;)

אני מרוויח מCRT:

1. אין OUTPUT LAG - התמונה שאני רואה על המסך, זו התמונה שכרגע עובדה ולא זו שעובדה לפני 20 מילי שניות - טוב למשחקים מהירים ברשת.

2. כרטיס המסך התיישן? לא צריך לרוץ ולקנות חדש בשביל להריץ משחק ברזולוציה הטבעית של הLCD. פשוט מורידים קצת רזולוציה - הגרפיקה קצת פחות חדה אבל לא מעוותת ואין תוספת של OUTPUT LAG בגלל הINTERPULATION.

3. תמונה ללא מריחות.

4. תמונה איכותית.

עניין הרזולוציה הוא מהותי בטירוף - ע"י הורדת רזולוציה אתה יכול להשאר עם כרטיס המסך שלך, מבלי לגרום לעיוותים ולהורדת רמת פירוט הגרפיקה (כן פוגע כמובן בחדות בעצמים).

אני כבר 7-8 שנים עם מסך CRT בגודל 19.

אם הייתי קונה אז LCD, הייתי צריך להחליף או עוד איזה 2-3 טובים במהלך הזמן (לפחות).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^^^ אתה 7-8 שנים עם אותו כרטיס מסך ואתה קורא לעצמך גיימר? :screwy:

כל מה שנאמר כאן זה שטויות! אין שום בעיה לשחק במשחקי מחשב במסך LCD לא ברזולוציה הטבעית שלו. אין שום מריחות או עיוותים של התמונה, וגם אין לאגים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

2. כרטיס המסך התיישן? לא צריך לרוץ ולקנות חדש בשביל להריץ משחק ברזולוציה הטבעית של הLCD. פשוט מורידים קצת רזולוציה - הגרפיקה קצת פחות חדה אבל לא מעוותת ואין תוספת של OUTPUT LAG בגלל הINTERPULATION.

גם במסכי LCD אפשר להוריד רזולוציה והגרפיקה תהיה קצת פחות חדה, אבל לא מעוותת.

אשמח שתראה לי איזושהי בדיקה שמראה שעבודה ברזולוציה נמוכה מהטבעית מוסיפה השהיית תמונה במסכי LCD.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^^^ אתה 7-8 שנים עם אותו כרטיס מסך ואתה קורא לעצמך גיימר? :screwy:

כל מה שנאמר כאן זה שטויות! אין שום בעיה לשחק במשחקי מחשב במסך LCD לא ברזולוציה הטבעית שלו. אין שום מריחות או עיוותים של התמונה, וגם אין לאגים.

בוא תקרא שוב את מה שכתבתי ותראה לי איפה כתוב שאני במשך 7 - 8 שנים עם אותו כרטיס מסך. :yelclap:

עזוב, אני אעזור לך. כתבתי, "עוד 2 - 3 ...".

במהלך ה7-8 שנים האלה, היו לי 4 שונים.

אם היה לי LCD, המספר היה עולה ל, החל מ- 6 - 8 שונים.

המסך CRT שלי יותר טוב מהמסך LCD שלך עבור משחקים, ככה זה נכון להיום.

רזולוציה לא טבעית בLCD נראית פחות טוב. בCRT, אתה יכול לשים כל רזולוציה עד למקסימום האפשרי, בלי שום שינוי בפרמטרים אחרים (פרט לHZ). בLCD לא. זו פשוט עובדה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם במסכי LCD אפשר להוריד רזולוציה והגרפיקה תהיה קצת פחות חדה, אבל לא מעוותת.

אשמח שתראה לי איזושהי בדיקה שמראה שעבודה ברזולוציה נמוכה מהטבעית מוסיפה השהיית תמונה במסכי LCD.

http://www.prad.de/en/monitore/review/2007/review-nec-lcd2470wnx-part10.html

"However, sensitive gamers should stick to the native resolution of 1,920 x 1,200 pixels, since interpolation causes lag that is about one frame higher."

התמונה אגב כן יכולה להיות מעוותת, בעיקר כשאתה לא מוריד רזולוציה לכזו שזהה ליחס המקורי של הרזולוציה המקורית, כיוון שבסופו של דבר אתה תלוי באלגורתמים, שלא יודעים איזה אובייקט הם מתרגמים לרזולוציה נמוכה יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כתבתי, "עוד 2 - 3 ...".

במהלך ה7-8 שנים האלה, היו לי 4 שונים.

אם היה לי LCD, המספר היה עולה ל, החל מ- 6 - 8 שונים.

מה הקשר?! :nixweiss:

לא נכון! היום הרבה משחקים תומכים במסכים רחבים, ואין מסך CRT רחב. :nono:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רזולוציה לא טבעית בLCD נראית פחות טוב. בCRT, אתה יכול לשים כל רזולוציה עד למקסימום האפשרי, בלי שום שינוי בפרמטרים אחרים (פרט לHZ). בLCD לא. זו פשוט עובדה.

בשולחן עבודה. במשחקים כמעט ולא מורגש. מה שכן אם רוצים לשחק על הגדרות גבוהות ברזולוציה טבעית על מסך 22/24 צריך להתכונן נפשית לרכוש כרטיס מסך High-End כל שנה - שנה וחצי, בערך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בשולחן עבודה. במשחקים כמעט ולא מורגש. מה שכן אם רוצים לשחק על הגדרות גבוהות ברזולוציה טבעית על מסך 22/24 צריך להתכונן נפשית לרכוש כרטיס מסך High-End כל שנה - שנה וחצי, בערך.

זו בדיוק הבעיה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

there's a misconception here regarding the defintion of what a gamer is.

a gamer is a player that plays versus other people not against the computer. a serious gamer (addict, or a proffesional one) would look for extra edge. they dont care like you guys how the engine looks, they only care to win. so they use anymethod (beside cheating) they can for extra edge . the most known are:

game configs , and im not talking about button binds, they use the lowest settings so they can see the "hitbox" better, same model for the enemies and horrendues graphics, all in the name of winning.

other then that they use crt cause there's no delay in pictures , but that phenomena is becoming rare since lcd have really improved. more over they use expensive mouses and headphones so they can stalk they're pray better.

hope the above answers your question

sorry for the bad english i havn't set hebrew yet :/

and one more thing. stay away from online or competitive , this shi* is addictive as drugs.

g0vner_x3

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

http://www.prad.de/en/monitore/review/2007/review-nec-lcd2470wnx-part10.html

"However, sensitive gamers should stick to the native resolution of 1,920 x 1,200 pixels, since interpolation causes lag that is about one frame higher."

תודה על הקישור.

התמונה אגב כן יכולה להיות מעוותת, בעיקר כשאתה לא מוריד רזולוציה לכזו שזהה ליחס המקורי של הרזולוציה המקורית

אם אתה טמבל ועושה משהו כזה, אז בלי קשר למסך, התמונה תהיה מעוותת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...