מחפש מסך 20 רחב תקציב 2k פנל איכותי - עמוד 3 - מסכי מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחפש מסך 20 רחב תקציב 2k פנל איכותי

teddy85

Recommended Posts

• תגובות 46
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

אני אנסה לעשות לך סדר, לפחות לפי ההשקפה שלי:

* אם אתה מתכנן שימוש אינטנסיבי מול טקסט, פסול על הסף כל מסך מבוסס TN, מה שמוריד את כל מסכי ה-22' מהפרק אולי חוץ מזה שעדיין לא מגיע לארץ. קרא פה למה.

לשימושים האלה המומלצים ביותר לדעתי הם מסכי ה-20' האיכותיים הלא-רחבים כמו ה-DELL 2007FP המצויין, HP L2065 וה-LD L2000CP שאמור להיות באותה רמה. כולם בסביבות 2000+ ש"ח.

לכולם רזולוציה מאוד גבוהה (16000X1200) ולכן נותנים שטח צפיה גדול יותר מ-22' רחב (רק 1680X1050) ואיכות טקסט עדיפה. קרא בהרחבה בלינק שנתתי לגבי ה- 2007FP למעלה.

* אם אחד השימושים העיקריים הוא לסרטים, מאוד לא מומלץ לקחת מסך לא-רחב כיוון שמרבית הסרטים היום בפורמט רחב ואז יש לך אחת משתי ברירות גרועות - אול לצפות בתמונה מתוחה לגובה ומעוותת או להפסיד שטח צפיה משמעותי (כ-20% או מקביל בערך למסך 17' רחב...)

גם כאן לפאנל איכותי יש יתרון בניגודיות (פירוט בסצנות חשוכות) ובזויות הצפיה אך מסכי ה-20' הרחבים האיכותיים קשים מאוד להשגה ולא זולים כלל. הם גם "נמוכים" מדי לטעמי לשימושי טקסט (קוד) ממושכים והרבה שטח מתבזבז בצדדים בזמן העבודה כי הם קטנים מדי לעבודה על שני חלונות במקביל.

אם אין שימושי טקסט משמעותיים אפשר בהחלט לקחת מסך 22' מבוסס TN לסרטים כי גודלו והאספקט הרחב בהחלט מפצים על חסרונות הפאנל בהתחשב במחיר.

* לשימוש עיקרי בגיימינג ללא ספק קח 22' רחב מבוסס TN - הוא המהיר ביותר, חסרונותיו כמעט לא מורגשים בגיימינג והוא נותן תמורה אדירה למחיר.

המסך האיכותי הרחב היחידי שמשתלם לשימוש בכל תנאי (וניתן להשגה) הוא באמת ה-DELL2408WFP בסביבות 3K.

הוא מאפשר להנות מכל העולמות וכבונוס נותן רזולוציית FULL HD, שלל חיבורי וידאו, קורא כרטיסים וארגונומיה מעולה.

אלא אם אתה כבד שממש חייב לשחק ברזולוציה מקסימלית גם אין כל בעיה לשחק עליו ברזולוציות נמוכות יותר ולהמנע מהצורך לשדרג לכרטיס מסך של 1000 ש"ח כל שנה. לכל שימוש מלבד גיימינג כל כרטיס מובנה בן ימינו יספק בהחלט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סופסוף מישהו שהסביר לי בדיוק מי נגד מי

tmpusr תודה :xyxthumbs:

אבל מצד שני עכשיו אני בבעיה

כי אני לא משתמש הרבה בטקסט , לפחות בנתיים לא (דוח מעבדה פעם בשבועיים ואינטרנט) בעתיד אני אשתמש יותר עוד שנה שנתיים

ואני רואה די הרבה (לפחות אחד ביומים , ואיזה סדרה כל יום)

משחקים די לסירוגין יש תקופות של 8 שעות ביום ויש תקופות של חודשים שבכלל לא משחק

לכן די שיגעתם אותי

בשבילי די קשה להחליט מה הכי טוב לצרכים שלי ???

אז אני אחשוב עוד קצת :s05:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ואני רואה די הרבה סרטים (לפחות אחד ביומים , ואיזה סדרה כל יום

גם בשביל סידרה כל יום כדאי לקנות 22" או 24" איכותיים ולא להתפשר על מבוססי TN. אני חושב שלא צריך לעשות הבדל כזה משמעותי לגבי תועלת ביישומי טקסט עם פאנלים איכותיים לעומת תועלת עבור צפייה בסרטים. גם אנשים ההולכים לבחור טלוויזיה בתצוגות של רשתות החשמל מתמקדים באיכות תמונה או יותר נכון ניגודיות ורמת השחור, מאחר ולכל הדגמים מ-32" ומעלה אין הבדלים בזוויות צפייה. למה זה צריך להיות שונה במסכי מחשב שנועדו לסרטים? לא צריך להיות שונה.

לגבי יחס עלות תועלת של ה-S2231WE מול ה-2408WFP יש באמת בעיה בגלל הבדל של 30% בשטח העבודה, והאיזו לכן לא כל כך משתלם, אבל אם אין לך תקציב לאף אחד מהם אז כנראה שתיאלץ להתפשר על 22" TN. בכל מקרה רק שתדע כי רמת השחור של ה-EIZO היא בערך פי 2 עמוקה יותר ממסכי TN בתכני HD 720p, וזה לא משנה עד כמה מסך מבוסס TN הוא ממש טוב בניגודיות שלו. כולם נותנים ניגודיות שהיא בסביבות 800:1 (יחס הניגודיות הדינמי מצוץ מהאצבע) והאיזו נמצא עם יחס של 1400:1 עד 1600:1 תלוי במכשירי המדידה ותנאי בדיקה של האתרים אשר בחנו אותו (PRAD, flatpanels.dk).

בתקציב מוגבל ל-3100, לא הייתי קונה אותו אלא את ה-2408WFP בגלל הרזולוציה הגבוהה יותר. יש ל- יכולת מיפוי 1:1 עבור משחקים ברזולוציה 1680X1050. שטח הצפייה המתקבל אקוויוולנטי ל-21" רחב, שזה די מינורי לעומת 22" ואין בכלל אובדן חדות במצב כזה. לצפייה בסרטי 720p/1080p הוא גם ברמה טובה לכשעצמה (בבהירות הגדרות יצרן).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ה-S2401W מבוסס על פאנל TN ולכן לא ייתן אותה איכות תמונה כמו ב-2408WFP. לעומת מסכי TN 24" אחרים זולים מאוד הוא לא יבזיק טקסט או ירצד את התמונה בריצודים עדינים אשר גורמים לכאבי ראש בעת עבודות טקסט לחלק מהאנשים. איזו מתקינה בכל מסכי ה-TN שלה מהפך איכותי. אולם הצבעים, זוויות הצפייה והניגודיות כמובן עדיין פחות טובים לעומת פאנלים VA/IPS במסכים של איזו ושל יצרנים אחרים.

נתון זוויות הצפייה 178/178 ב-CR>5 מתאים לפאנל TN. פאנלי VA/IPS נותנים אותם נתונים כשה-CR>10 ולא ב-CR>5.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הוא TN.

טעות שלי. :kopfpatsch:היה לי TYPO ובדקתי את ה-S2410W ... ידעתי שזה לא הגיוני.

20081014152116up6.jpg

ה-S2401W מבוסס על פאנל TN ולכן לא ייתן אותה איכות תמונה כמו ב-2408WFP. לעומת מסכי TN 24" אחרים זולים מאוד הוא לא יבזיק טקסט או ירצד את התמונה בריצודים עדינים אשר גורמים לכאבי ראש בעת עבודות טקסט לחלק מהאנשים. איזו מתקינה בכל מסכי ה-TN שלה מהפך איכותי. אולם הצבעים, זוויות הצפייה והניגודיות כמובן עדיין פחות טובים לעומת פאנלים VA/IPS במסכים של איזו ושל יצרנים אחרים.

נתון זוויות הצפייה 178/178 ב-CR>5 מתאים לפאנל TN. פאנלי VA/IPS נותנים אותם נתונים כשה-CR>10 ולא ב-CR>5.

מסכים עם כל מילה. . :xyxthumbs: מסך TN במחירים האלה זו לא אופציה כלל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הזכירו פה את ה- philips 200WP7ES ואמרו שהוא כבר לא זמין כל כך במלאי..., אני קניתי אותו לפני כמה חודשים בפנדה והוא עדיין רשום שם כזמין במלאי מידי, כדי לך לבדוק את הנושא.

הנה קישור: http://www.pandas.co.il/product_info.php?cPath=39_52_601_1878&products_id=20944&PHPSESSID=711c739ab1ab8b3449c43fe2835d4c78

דרך אגב לא ראיתי שמישהו ציין את זה שב- 2408 וב- 2709 יש מכלול צבעים מורחב שגורם לצבעים להיות "מוגזמים" ולא כל כך מדיוקים בהשוואה למסכים עם אותו הפאנל עם מכלול צבעים סטנדרטי, בסרטים ומשחקים זה פחות משנה אבל אם אתה רוצה לערוך קצת החוסר דיוק בצבעים יכול לשגע אותך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...