סרבני מצפון או פחדנים עלובים - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

סרבני מצפון או פחדנים עלובים

maverick

Recommended Posts

ראיתי היום ב"ערב חדש" ראיון עם אחד מאיזו חבורה של סרבני מצפון, המסרבים לשרת בשטחים ובצבא בכלל. אותם אנשים נחמדים פירסמו מכתב בעיתונות הערבית ובו הם קוראים לפלסטינים להתנגד לכיבוש.

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-2657379,00.html

כאשר שאל את אותו סרבן המנחה מדוע הוא לא משרת בקרייה (שם פחות מסוכן) הוא טען שהוא לא ישרת בשום מקום בצבא כי גם לשרת בקרייה זה לשרת את הכיבוש.

אני שואל את עצמי: מדוע לי לסכן את חיי ולהקריב מזמני בשביל לשרת חלאות אדם כמוהו, אשר ניתלים בתירוצים קטנוניים ולא מוכנים למלא את חובתם למדינה??? האם הדם שלהם יקר יותר???

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 93
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

סרבני מצפון הם בוגדים מדרגה ראשונה.

צריך לגרש אותם ישירות לרשות הפלסטינית לראות כמה זמן יקח להם עד שהם יחליטו שהם רוצים לא סתם לשרת בצבא, אלא גם לחתום קבע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עזוב! הם כוסיות! שאבא שלהם מנכ"ל באיזה חברה רצינית והכסף זורם חופשי. אז למה להם לשרת! היפיופים חושבים שהכל מגיע להם. למה להיות בשטחים ולהגן על הארץ?!

מה שהם עושים זה הדבר הכי גרוע בעולם!!! זה מראה שישראל היא באמת האשמה שהיא לא! אבל כל השמאל עשוה את זה! כל השמאל זה ביזיון אחד גדול שלא יודע מה הוא עושה. ומרוב טימטום פחד לא יודע מה הם מאשימים את שהצד השני אשם.

אני לא אומר שכל אחד חייב לשרת! יש אנשים שלא יכולים. אבל במקום גיוס שיתנדבו 3 שנים למשהו לעזרת הכלל. יש מלא מקומות שצריכים עזרה! הם שוב הם יפי נפש! אבא שלהם סידר להם כסף לכל החיים! אז למה לעשות משהו שהכל בא בקלות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ראיתי היום ב"ערב חדש" ראיון עם אחד מאיזו חבורה של סרבני מצפון, המסרבים לשרת בשטחים ובצבא בכלל. אותם אנשים נחמדים פירסמו מכתב בעיתונות הערבית ובו הם קוראים לפלסטינים להתנגד לכיבוש.

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-2657379,00.html

מצחיק שבחרת את המשפט הזה במקום את המשפט שמופיע בכותרת:

סרבני המצפון לפלסטינים: התנגדו לפיגועי התאבדות

כאשר שאל את אותו סרבן המנחה מדוע הוא לא משרת בקרייה (שם פחות מסוכן) הוא טען שהוא לא ישרת בשום מקום בצבא כי גם לשרת בקרייה זה לשרת את הכיבוש.

אני שואל את עצמי: מדוע לי לסכן את חיי ולהקריב מזמני בשביל לשרת חלאות אדם כמוהו, אשר ניתלים בתירוצים קטנוניים ולא מוכנים למלא את חובתם למדינה??? האם הדם שלהם יקר יותר???

אני מאמין שאם היו נותנים להם לשרת במקום כלשהו בלי מדים, אלא להתנדב במקום אחר, הם היו מסכימים. הם גם מסכימים לשאת את הדין ולשבת בכלא.

לבנות שמכריזות על פציפיזם מאפשרים, אותם מכניסים לכלא. במדינות כמו ארה"ב גם כן מכירים בסרבנות מצפונית.

הקבוצה שלהם, דיי קטנה, ופועלת מסיבות מצפוניות-פוליטיות. זה שבמקרה הם חושבים באופן שונה ממכם, לא אומר שצריך לנגח אותם.

אף אחד לא ניסה להגיע איתם להסדר, שיכלו להגיע אליו בקלות, לעומת קבוצות אחרות, החרדים למשל, שהציעו להם הכל והם לא מסכימים לכלום חוץ משחרור מוחלט, ועדיין רובכם מצביעים למפלגה שמוכנה לשבת איתם באותה הממשלה.

Miyota, אבא שלי לא מנכ"ל, ואני גם לא ממש יפה, עדיין לא הייתי נכנס לשטחים להגן על ההתנחלויות. אתה מוזמן לבוא לבקר אותי באחד

מהבסיסים בתוך הקו הירוק עוד בערך חצי שנה, או בכלא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אף אחד לא ניסה להגיע איתם להסדר, שיכלו להגיע אליו בקלות, לעומת קבוצות אחרות, החרדים למשל, שהציעו להם הכל והם לא מסכימים לכלום חוץ משחרור מוחלט, ועדיין רובכם מצביעים למפלגה שמוכנה לשבת איתם באותה הממשלה.

כי לא מגיע להם שיגיעו איתם להסכם. הם חבורת כוסיות מפגרים שצריכים לגרש מהארץ לאלתר או לשלול מהם את האזרחות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני כשר הפנים, היום לוקח להם את תעודת הזהות לא אכפת לי שהמשפחות שלהם יבכו כמה שהם רוצים, לוקח אותם ומגרש אותם מהמדינה הזאת.

דוגרי, אם הם ילכו עכשיו לאיזה עוד מסיק זיתיים שם בשטחים ואיזה אחד מחבל שם יתפוצץ בטעות ב"תאונת עבודה" אני אהיה יותר משמח, אני לא רוצה אנשים כאלה בעם שלי ובטח שלא בעולם.

ועכשיו, במקום להתיפיף ולהתחיל לדבר על הדוסים, תפסיקו. אנחנו מדברים פה על מגזר יהודי חילוני ציוני ואין קשר בכלל לחרדים. ידוע שיש להם בעיתיות בשירות בגלל האמונה שהם צריכים לקיים מצוות ובלה ובלה בלה, כבר דיברו על זה מליון פעם וזה לא הנושא כאן, הנושא כאן זאת קבוצה של בוגדים, שרוצים שאני ילך ברחוב ואיזה ערבי יבוא ויהרוג ואותי, שונאי , שונאים את העם שלהם, ושונאים את א"י.

כל אחד שם חושב שהוא לורנס איש ערב, מתחיל לי פה מרד... שיעופו מפה קיבינימט על טיל.

אתה צודק, צריכים להקים מחאה שלא מתגייסים עד שהאנשים האלה לא מגורשים מהארץ, לא צריך אותם בכלא, זה ביזבוז כח אדם.

ל-ג-ר-ש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Miyota, אבא שלי לא מנכ"ל, ואני גם לא ממש יפה, עדיין לא הייתי נכנס לשטחים להגן על ההתנחלויות. אתה מוזמן לבוא לבקר אותי באחד

מהבסיסים בתוך הקו הירוק עוד בערך חצי שנה, או בכלא.

זהו שאתה מוכן לגייס בתוך הקו הירוק! הם בכלל לא רוצים לעשות כלום! ואומרים כל מקום שהם ישרתו זה יהיה עזרה לצבא "הכיבוש".

אני מאמין! שאם הם יגידו שהם מוכנים להתנדב בעיתונאות בבתי חולים בתי אבות ועוד מקומות שזקוקים לעזרה! אז על צה"ל יהיה לחץ!!! ואני מאמין שהם יעברו להתנדב. עדיף שהם יעזרו בבתי חולים מאשר בכלא.

"הוא טען שהוא לא ישרת בשום מקום בצבא כי גם לשרת בקרייה זה לשרת את הכיבוש"

אז זה שאתה מוכן להתגייס ולתרום למדינה בכך שתעשה 3 שנים בצה"ל\בתי חולים .... לא איכפת לי מה הדעות שלך אבל העיקר תתרום!

לא תמציא תירוצים לשבת בבית. (אני מוכן להתערב שכל הסרבנים האלו הם עשירים. שפשוט רוצים לשבת בבית ולא לעזור למדינה!

"במדינות כמו ארה"ב גם כן מכירים בסרבנות מצפונית"

כמה חבל אתה גר בשיראל! ואל תשכח שבנות לא בנויות להיות לוחומות (לא כולם) וגם רובן לא רוצות.

ובקשר למה שרשמת על החרדים בזה אתה צודק! כי חוק טל הוא מקולל! ומפלה ומראה שהחרדים שווים יותר מכולם!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מעדיף שאנשים שלא רוצים לשרת שלא ישרתו. אם זה לא בא בהסכמה ומתוך רצון, אז השירות שלהם גם יראה ככה, וזה סתם יהיה נטל על הצבא להחזיק עוד חייל שעושה בעיות. אם המדינה היתה חכמה אז מזמן היו מפתחים מערכת מקבילה לצבא של עו"ס לקהילה, משימות ציוניות באמת, ושם כל הסרבנים היו יכולים לתרום את זמנם כמו כולם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן אבל... השאלה אם אתה רוצה שבעם שלך יהיו אנשים שמעודדים את הצד השני לפעולות טרור כי זה בדיוק מה שהם עושים בעקיפין או לא, כשהערבים רואים דברים כאלה הם רק יכולים להגביר את הטרור ולהרוג עוד אנשים... אחרי הכל יש להם הצדקה מישראלים עצמם.

אני לא רוצה איש כזה כרופא, או לראות אותו מנקה ת'זבל, לא רוצה לחיות עם אנשים כאלה בכלל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קטע מהכתבה בידיעות:

במכתב נאמר עוד, כי "מאבק פלסטיני ללא פגיעה באזרחים יהיה מדויק הרבה יותר, מאבק שפוגע בכיבוש ישירות. עצרות עם, שביתות כלליות, פעולות משותפות עם תנועות השלום הישראליות- כל אלה הן פעולות התנגדות יעילות בהרבה מכל מתאבד. נצחונו של המאבק נגד הכיבוש יהיה נצחון הצדק והשלום- נצחונם של הפלסטינים והישראלים

איך הגעת ללעודד ערבים לפגוע בישראלים?

להפך, הם מבקשים בצורה ברורה לעם הפלשתינאי לצאת נגד ארגוני הטרור שם ולסרב לבצע פיגועים

מה יכול להיות יותר טוב מזה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

במכתב נאמר עוד, כי "מאבק פלסטיני ללא פגיעה באזרחים יהיה מדויק הרבה יותר,מאבק שפוגע בכיבוש ישירות . עצרות עם, שביתות כלליות, פעולות משותפות עם תנועות השלום הישראליות- כל אלה הן פעולות התנגדות יעילות בהרבה מכל מתאבד. נצחונו של המאבק נגד הכיבוש יהיה נצחון הצדק והשלום- נצחונם של הפלסטינים והישראלים.

שזה אומר לפגוע בחיילים! כי הפלשתיאנים מאשימים את צה"ל בכיבוש!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדעתי צריך לאפשר לכל סרבני המצפון לעשות שירות לאומי, במקום לשחרר אותם (אחרי משפט) כמו שעושים היום. הצבא גם ככה לא צריך את כל האנשים שהוא מגייס (וזה לפי ראש אכ"א), ואם יפנו את סרבני המצפון ואת החבר'ה שהשתחררו על 21 זה יכול לסייע מאד למדינה. זה עובד יפה מאד בחו"ל (ראיתי את זה בגרמניה ושוויץ), ואין סיבה שזה לא יעבוד בארץ.

אני לא מאמין שהאנשים האלה שונאים את , הם פשוט נגד אלימות. וחוץ מזה, למה דין אישה שונה מדין גבר? למה אישה יכולה להצהיר על בעיה מצפונית וגבר לא?

נ.ב. אני בהחלט לא סרבן מצפון :P

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא מאמין שהאנשים האלה שונאים את , הם פשוט נגד אלימות. וחוץ מזה, למה דין אישה שונה מדין גבר? למה אישה יכולה להצהיר על בעיה מצפונית וגבר לא?

כי אישה תיהיה בצבא פקידה שמכינה קפה! ואיזה אישה רוצה לעשות 3 שנים כפקידה. ועוד דברים שמשש לא הוגנים בגלל שהיא אישה! אז הם עושים שירות לאומי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקי Mortar, רק כדי לוודא שאני מבין אותך נכון:

אתה מסכים לכך שחרדים לא ישרתו בצבא בגלל שהאמונה שלהם מפריעה להם אבל אתה לא מסכים שחילונים לא ישרתו בצבא בגלל שהאמונה שלהם מפריעה להם.

למה לא לשלול אזרחות גם מהחרדים? הם הרי לא עובדים, לא משלמים מסים, לא שירתו בצבא, לא עשו שירות לאומי.. שום דבר.

למה אותם אתה לא רוצה להעיף מהארץ? כי במקרה, הדעות הפוליטיות שלהם (שלא מפריעות להם להשתמט משירות צבאי או לאומי) חופפות לשלך?

אגב, אתה מתכוון לשלול אזרחות גם ממי שלא יכול לשרת בצבא מסיבות רפואיות? ומה לגבי מי ששירת בצבא ושייך ל'גוש שלום'? מר"צ?

אהה, כן, נקודה חשובה אחרונה:

מי אתה שתעיז בכלל לומר שיש לגרש אותם מהארץ או לשלול מהם את האזרחות? בצבא שירתת? מסים שילמת? אתה מתנדב במשא"ז? במד"א? מה בדיוק התרומה שלך למדינה שהופכת אותך לבר סמכות כזה גדול?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מאבק פלסטיני ללא פגיעה באזרחים יהיה מדויק הרבה יותר,מאבק שפוגע בכיבוש ישירות . עצרות עם, שביתות כלליות, פעולות משותפות עם תנועות השלום הישראליות- כל אלה הן פעולות התנגדות יעילות בהרבה מכל מתאבד. נצחונו של המאבק נגד הכיבוש יהיה נצחון הצדק והשלום- נצחונם של הפלסטינים והישראלים.

אז קודם כל, אלה הן הדרכים הלגיטימיות בדמוקרטיה להביע מחאה, ולא בצורה אלימה.

שנית, אם נניח שבאמת יחליטו לזרוק אותם, לשלול את זכויותיהם וכו', מי הבא בתור? כל מי שלא חושב בדיוק כמו מי שיושב בשלטון?!

אנחנו חיים בדמוקרטיה(!) בין היחידות במזרח התיכון, אנחנו אחד מריכוזי התרבויות הכי גדול בעולם, יותר אפילו מארה"ב לדעתי, והגיע הזמן שנפתח קצת פ***ינג סובלנות אחד לשני.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...