LINUX MINT , אשמח לכל חוות דעת על ההפצה הזאת . - עמוד 2 - לינוקס, Mac ומערכות הפעלה אחרות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

LINUX MINT , אשמח לכל חוות דעת על ההפצה הזאת .

Yehudaa

Recommended Posts

עובדה שכל המשפחה שלי עובדת נהדר עם לינוקס. הרבה יותר פשוט ונעים לעבודה

אנשים מבוגרים רק צריכים לדעת איפה האימייל, האינטרנט ותוכנות המסרים המיידיות וכו'.

מאוד פשוט בלינוקס.

אופן לא מתקרב למיקרוסופט אופיס? עכשיו הצחקת אותי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 30
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

שום תוכנה חופשית לא מתקרבת לתוכנה מסחרית מקבילה

GPARTED לעולם לא תהיה ACRONIS DISK DIRECTOR

OO לעולם לא תהיה MS OFFICE

GIMP לעולם לא תהיה PHOTOSHOP

וכו'

נחמד מאוד שהמשפחה שלך מסתדרת עם לינוקס, לא טענתי שהם לא יסתדרו עם ותוכנת מייל

משתמשים "מעט" יותר מתקדמים ימצאו את עצמם חופרים בגוגל בשביל פעולות שבחלונות הן פשוטות מאוד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה רע בcalc לעומת אקסל? אבא שלי מקליד פונקציות ונוסחאות, ועובד הרבה יותר מהיר וטוב על האופן .

אצלי יש אופן גם על הווינדוס (שאני לא משתמש בו) וגם על הלינוקס. מהיר יותר, קליל יותר, חינמי ועושה את אותה העבודה ואף יותר טוב בחלק מהמקרים...

אני חייב לציין חיסרון אחד ויחיד- שיש תכונות שקשה למצוא את המקבילה שלהם באופן אבל זה רק מהתרגלות לממיקרוסופט .. כמובן שלאחר זמן מה אתר לומד הכל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

:lol:

רואים שאתה נוב.

להגיד שOO מהיר יותר מMS (אפילו 2007) זאת בדיחה עצובה,

התאימות שלו זאת בדיחה עצובה עוד יותר (PIVOT TABLE?)

ואין שום דבר שהוא עושה טוב יותר מMS ויש דברים שהוא פשוט לא עושה כמו שיתוף ENGAGEMENT בין כמה משתמשים.

עם כל הכבוד, אתה בערך יומיים וחצי על , מהתרדים שאתה פותח גם אין לך יותר מדי הבנה בנושא,

אז למה אתה נכנס לויכוח על נושא שאין לך ידע ו/או נסיון בו?

תקרא קודם את הת'רד הזה לפחות

http://hwzone.co.il/community/index.php?topic=248210.0

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

משתמשים "מעט" יותר מתקדמים ימצאו את עצמם חופרים בגוגל בשביל פעולות שבחלונות הן פשוטות מאוד.

תן דוגמאות זה לא חוכמה להגיד סתם.. תביא פעולה ספציפית שאתה יודע מהניסיון שלך או של חברים שלך שבחלונות עובדת יותר מהר מאשר בלינוקס, ובוא לא נגע בחומרה כבר הגענו להסכמה למה מנצח את במקרה הזה (למרות שלינוקס עבר שינוי רב בזמן האחרו בקשר לזיהוי חומרה, עדיין לפעמים יש בעיות בהגדרה שלה).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה מתחיל מהדברים הכי פשוטים כמו חייגן לאינטרנט, ממשיך מנסיונות להגדרת DUAL MONITOR,

עובד דרך פעולה תמימה שעשית ואיבדת את הGUI ואתה צריך לערוך את הXORG כדי לשחזר את הממשק הגרפי.

תעבור על פורום לינוקס באתר ותראה איזה שאלות שואלים, דברים שהם בסיסיים בחלונות.

לעזאזל, משתמש מתחיל לא יודע אפילו איך להתקין תוכנה (לא דרך סינפטיק)

הוא נכנס לאתר מסויים ורואה שם קבצי RPM, קבצי DEB, תוכנות שצריך לקמפל על המחשב כדי שיעבדו או לבחור גירסה מתאימה כי התאימות בין ההפצות השונות נוראית.

הוא רוצה להתקין דרייבר לNVIDIA על SUSE ונאלץ להתמודד עם זה במקום להוריד קובץ וללחוץ NEXT NEXT NEXT כהגדרתך

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה מתחיל מהדברים הכי פשוטים כמו חייגן לאינטרנט, ממשיך מנסיונות להגדרת DUAL MONITOR,

עובד דרך פעולה תמימה שעשית ואיבדת את הGUI ואתה צריך לערוך את הXORG כדי לשחזר את הממשק הגרפי.

תעבור על פורום לינוקס באתר ותראה איזה שאלות שואלים, דברים שהם בסיסיים בחלונות.

הוא נכנס לאתר מסויים ורואה שם קבצי RPM, קבצי DEB, תוכנות שצריך לקמפל על המחשב כדי שיעבדו או לבחור גירסה מתאימה כי התאימות בין ההפצות השונות נוראית.

הוא רוצה להתקין דרייבר לNVIDIA על SUSE ונאלץ להתמודד עם זה במקום להוריד קובץ וללחוץ NEXT NEXT NEXT כהגדרתך

אכן חייגן זה סיוט, לקח לי הרבה זמן להגדיר אחד כשהשתמשתי בג'נטו. לי אישית להיום זה לא רלוונטי כי המודם שלי מחייג ולא אני, אנשים שעדין נמצאים עם חייגן זה אכן יכול להווא בעיה (למרות שלא ניסיתי להגדיר חייגן משנת 2005-6 אולי היום זה יותר קל).

DUAL MONITOR אף פעם לא היה לי ולכן לא יכול להגיב על זה.

לא יודע איזה פעולות תמימות אתה עושה שאתה מאבד את ה GUI אף פעם לא נתקלתי (שוב יכול להיות בגלל הניסיון הלא גדול שלי).

לגבי RPM, DEB וכו' - משתמש מתחיל ישאל או יריץ חיפוש בגוגל, תביא למשתמש שאף פעם לא התעסק במחשבים, מחשב עם חלונות מה הוא ישר ידע איך ולמה הכל עובד? לא, כולם צריכים ללמוד זה לא בעיה של לינוקס, וזה בכלל לא נחשב כבעיה כלמידה זה חלק מההתקדות של אדם בחיים.

ביקשתי לא להתעסק בחומרה נכון? בכל מקרה לא יודע על SUSE באובונטו לפחות ב 70% מהמקרים הוא יצטרך ללחץ על תמונה של כרטיס מסך למעלה ליד השעון -> לסמן ב V ריבוע של enabled לחכות שזה יוריד ויתקין ולעשות ריסט ל X, עוד 29% מהמקרים הוא יאלץ להוריד את הדרייבר מהאתר של להריץ אותו לענות על מספר שלות (בדומה ל NEXT של חלונות), בעיה אחת כל זה הצריך לבצע ללא ממשק גרפי, אם קצת שאלות בפורום זה לא כזה בעיה, ו 1% זה אי תאימות של החומרה או לא יודע מה ואז זה באמת בעיה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

DUAL MONITOR זה כולל גם חיבור לטלוויזיה, הרבה משתמשים בזה היום.

וכן, משתמש מתחיל (וגם פחות מתחיל) ימצא את עצמו ניגש הרבה לגוגל לחפש פתרון, זה בדיוק מה שטענתי מההתחלה,

הרבה יותר ממשתמש בחלונות וגם בד"כ הפתרון החלונות יהיה פשוט יותר.

אין ספק שיש התקדמות, היום הרבה דברים שפעם היו מסובכים מאוד הם פשוטים גם בלינוקס,

זה עדיין לא ידידותי כמו .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין ויכוח שלהמונים עדיין לינוקס היא לא פתרון אולי עוד כמה שנים , אני מקווה .

וכמובן בעלי עסק יעדיפו מן הסתם ווינדוס אלא אם כן מדובר בחוות שרתים או איזה חברת הייטק\טכנולוגית כלשהי

ד"א אפשר לעשות את לינוקס אפילו יותר פשוטה ומקצועית מווינדוס , פשוט צריך לזה משאבי אנוש+כסף כדי לעשות זאת

אם זה פיתוח או כל מיני GUI וכולי

לדוגמא לפני שנתיים היתה תוכנה לאובנטו שנקראת automatix כשמה כן היא אוטומאיטת .

היא היתה מורידה ומתקינה את כל הקודקים את כל נגני המדיה את הדרייברים לכרטיסי המסך ועוד ועוד

זה פשוט שאלה של משאבי אנוש ורצון , אם יהיה את זה למפתחי לא יאחר היום שאפילו ילדים בני 10 יעבדו על .

האם זה יקרה ? הנבואה ניתנה לשוטים ...במיוחד שכסף לא גודל על העצים .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

udii

אני לא מסכים, המערכת מוכנה לשימוש הביתי כבר, המשתמש הביתי לא מוכן, לאנשים אין סבלנות והם רגילים לחלונות, אם קצת השקעה של זמן לינוקס יותר יציבה ומהירה, אנשים שמעדיפים שהמחשב שלהם יעלה קרוב לדקה, שיתקע בכל פעולה, ושבכל process שהם מנסים לסגור יסגרו עוד processים אחרים חשובים, מוזמנים להישאר עם .

יש 3 סיבות להישאר עם חלונות:

1. אין תחליף חינאמי לתוכנה כלשהיא (כשאני אומר אין תחליף אני מתכוון שאין תחליף ולא שיש אחד אבל לדעתכם הוא מעפן אם כל הכבוד OOO משתווה לאופיס של MS פשוט צריך להתרגל עליו, בשבילי לפחות עם OOO כתיבת מסמכים בעיברית הרבה יותר פשוטה מאשר באופיס)

2. אם אתה גיימר

3. אם החומרה שלך לא נתמכת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

udii

אני לא מסכים, המערכת מוכנה לשימוש הביתי כבר, המשתמש הביתי לא מוכן

אם זה גורם לך לחשוב שאתה צודק, אתה מוזמן להשתמש בהנחה הזאת, השורה התחתונה נשארת זהה

לאנשים אין סבלנות והם רגילים לחלונות, אם קצת השקעה של זמן לינוקס יותר יציבה ומהירה, אנשים שמעדיפים שהמחשב שלהם יעלה קרוב לדקה, שיתקע בכל פעולה, ושבכל process שהם מנסים לסגור יסגרו עוד processים אחרים חשובים, מוזמנים להישאר עם .

כאן זה כבר ממש שטויות (הכל) אז אין לי ממש איך להתייחס לזה

או שפשוט אין לך מושג :nixweiss:

יש 3 סיבות להישאר עם חלונות:

1. אין תחליף חינאמי לתוכנה כלשהיא (כשאני אומר אין תחליף אני מתכוון שאין תחליף ולא שיש אחד אבל לדעתכם הוא מעפן אם כל הכבוד OOO משתווה לאופיס של MS פשוט צריך להתרגל עליו, בשבילי לפחות עם OOO כתיבת מסמכים בעיברית הרבה יותר פשוטה מאשר באופיס)

2. אם אתה גיימר

3. אם החומרה שלך לא נתמכת.

התחליפים החינמיים מתאימים למשתמשים הפשוטים ביותר,

תמיד יש תוכנה שיודעת איכשהו לעשות את זה גם בלינוקס, ברוב המקרים זה פשוט פחות טוב (כן, גם OO)

ולא תואם לשאר העולם כך שאתה לא יכול לעבוד עם זה (שוב OO) ויש דברים שלפעמים אתה חייב (במקרים הנדירים שאתה חייב IE, למשל, בשביל אתרים מאוד ספציפיים) ולא תוכל להשיג לעולם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם זה גורם לך לחשוב שאתה צודק, אתה מוזמן להשתמש בהנחה הזאת, השורה התחתונה נשארת זהה

כן זו דעתי, ובאמת שלא אכפת לי ש 95% ממשתמשי המחשבים יושבים על חלונות ומאק כמו שכבר אמרתי אני לא מנסה להעביר אף אחד ללינוקס, לינוקס לא הרבה יותר מסובכת מחלונות, כל השמועות פשוט יצרו כזאת בועה של "לינוקס זה רק למגה haxors שיודעים להגדיר חומרה דרך מסך שחור אם מלא מלא פקודות, דבר שבחלונות לוקח 10 שניות" (מצטער אם זה נמשע מעליב אני לא מנסה לפגוע באף אחד), זה יכול להשימע מטומטם זו דעתי בכל אופן, אין דבר בילתי אפשרי בלינוקס, כן חלק קטן מהדברים עובדים עקום, עוד חלק קטן לוקח שבוע לסדר אבל זה מחיר שאני מוכן לשלם בשביל מערכת יציבה ומהירה, לזמן השימוש שלי לא מצאתי משהוא שחלונות כן יכול לעשות ולינוקס לא לכן אין לי סיבה לחזור לחלונות.

כאן זה כבר ממש שטויות (הכל) אז אין לי ממש איך להתייחס לזה

או שפשוט אין לך מושג

לא יודע מה בדיוק לא מובן פה, זה דיי הגיוני: לינוקס זה לא חלונות לכן אנשים שהתרגלו לחלונות דיי קשה להם המעבר ללינוקס עקב אי נוחות ויש סיכוי גדול שחלקם יחזור חזרה לחלונות עקה אותה אי נוחות או עקב זה שבחלונות הם מתקינים דרייבר לכרטיס מסך תוך 30 שניות.

התחליפים החינמיים מתאימים למשתמשים הפשוטים ביותר,

תמיד יש תוכנה שיודעת איכשהו לעשות את זה גם בלינוקס, ברוב המקרים זה פשוט פחות טוב (כן, גם OO)

ולא תואם לשאר העולם כך שאתה לא יכול לעבוד עם זה (שוב OO) ויש דברים שלפעמים אתה חייב (במקרים הנדירים שאתה חייב IE, למשל, בשביל אתרים מאוד ספציפיים) ולא תוכל להשיג לעולם.

שיהיה.. אין לי כוח להתווכח על זה (על טעם ועל ריח אין להתווכח). רק דבר אחד לגבי אתרים שדורשים IE, זה לא בעיה שלי (בצורה כל שהיא זה כן) כן זה נגרם עקב המונופול של MS, אם כל הכבוד לחברות הגדולה, אבל אם הם לא יכולים לפתח אתר נורמלי שתואם להכל אז אני מרחם עליהם, כן נכון אני סובל ובמקרה של אתר קטן ומעפן אני פשוט לא יחזור אליו אבל במקרה לדוגמא של האתר של צה"ל או בנקים למיניהם אני סובל, אבל אני מלא תקווה שהמצב ישתנה ושהם יפתרו את אותם ילדים בני 13 שבנו להם את האתר (שוב בלי להעליב אף אחד)...

אתם סתם לוקחים נושא כלשהוא שבעייתי בלינוקס וסובבים סביבו (דרייברים לדגומא) ובכך מתארים את המערכת כלא טובה (לא דווקא אתה OMRIJ אני מדבר בכללי על אנשים שמחפשים סיבות לרדת על לינוקס). לא קיימת כיום מערכת מהירה, יציבה וקלה לשימוש. לינוקס אומנם שואפת לזה לעומת חלונות (בוא נזכר ב לדרישה של מינימום 256 [או 512 לא זוכר כבר] מגה של זיכרון, וסיטה לדרישה של 1גיגה זיכרון, מה יהיה בחלונות 7 2גיגה? 4גיגה? אולי אני ישר אקנה מחשב מנאס"א בשביל להריץ חלונות?) לעומת זאת לינוקס עושה את אותם האפקטים המעפנים של ואוכל הרבה הרבה פחות . כן יש בעיות בהגדרות של X Y ו Z אבל אני לא מנסה להתחרות ולראות מי מסדר יותר מהר דרייבר של כרטיס מסך או DUAL MONITOR..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תעבור על פורום באתר ותראה איזה שאלות שואלים, דברים שהם בסיסיים בחלונות.

זה מתחיל מהדבר הכי פשוט, ללחוץ על לינק בדפדפן ונגמר בפירמוט המחשב (וירוסים ...), זה ממשיך בניסיון פשוט לראות קובץ AVI ללא הצלחה (בוא ננחש איזה קודקס חסר). עובר דרך פעולה תמימה שעשית כמו התקנת תוכנה (next next next) ואתה מגלה שהוסף לך tool bar חדש שינו לך את דף הבית וכל שיוכי הקבצים השתנו (next אחד יותר מדי).

אני מניח שרוב האנשים בפורום אינם משתמשים מתחילים, ולכן כבר על רוב הבעיות המהותיות של הוינדוס (ואני לא מדבר על הממשק) הם יודעים להתגבר ללא בעיה מרובה. אולם למשתשמש מתחיל הוינדוס לדורותיה לא פחות בעיתית מרוב ההפצות העכשיות של .

לכל מערכת הפעלה חדשה שאתה עובד איתה יש זמן לימוד שבו אתה מכיר את המערכת, מערכות הפעלה כידוע מתחלפות אחת לכמה שנים (לפחות על פי מתודת השיווק של מיקרוסופט) ואי לכך יצא לי ללמוד כבר די הרבה מערכות הפעלה (מהימים שלמחשבים היו קלטות :) ). אישית אני חושב שהזמן שאתה צריך להשקיע בלימוד (ההפצות הידידותיות כמובן) נמוך בהרבה מאשר זמן הלימוד של הוינדוס, וזה עבור כל רמה של משתמש, גם הפשוט וגם המתקדם. בנוסף מעצם טיבעה הלינוקס תמיד משתדרגת אט אט כך ששינויים דרמטיים שתלויים בגמחות מערכות שיווק של תאגידי ענק לא קיימים (xp-->vista), אולם מצד שני אתה תמצא סוגי הפצות שיכולים להיות שונים אחד מהשני (לדוגמה תמיכה ב- rpm או ב- deb).

בנושא הממשק מנצחת בגדול, מודולריות היא משהו שלא קיים בוינדוס (תנסה להעביר את כפתור ההתחל צד, או חס וחלילה לבטלו כליל). בלינוקס הממשק (ופיתוחו) הוא חלק נפרד מהקרנל, קיימים מספר סוגים של ממשקים (gnome, KDE) וגם הם מאוד מודלרים (ולפי דעתי גם מאוד אינטואטיבים) וכמובן יש את compiz.

הדבר שהכי מטריד אותי בממשק של וינדוס זאת העובדה שמיקרוסופט מניחה שאני, מזכירה, מנהל מערכת, קשישה בת 70 וילד בן 7, לכולנו צריך להיות ממשק אחיד וזהה, לכולנו אותן דרישות ממערכת ההפעלה וכולנו אותן פעולות. צורת האינטרציה עם המחשב (דהיינו הממשק שלו) צריכה לנבוע מסוג האדם והצרכים שלו ולא מתוך שיקולים כספיים (פיתוח ומחקר ושיווק עולים כסף).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם לגיימרים העתיד ורוד יותר ממה שאתם חושבים.

בעזרת CEDEGA ואפילו WINE אפשר להריץ כל מני משחקים (אני משחק Warcraft3 רק דרך WINE).

כבר יש כלים לתמיכה מתקדמת במיוחד בעכברים (לפחות באובונטו) ואפשר להצמיד אפילו סקריפטי BASH ממש לכפתורים.

גיימר זה לא אחד שמשחק בדברים הכי חדשים וצריך את הכרטיסים הכי טובים וכו'.

בכל אופן אני עברתי ללינוקס רק כשהתחלתי ללמוד באוניברסיטה (לפני שלוש שנים בערך), כי עד אז לא הייתי חייב וגם ידעתי להסתדר עם החלונות. כעקרון, זה היה עצלנות. אבל מרגע שעברתי לעבוד אפילו דקה על עושה לי בחילה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...