שלום לכולם, אני חדש כאן ויש לי מפרט מתאים מאוד לOC עזרתכם רצויה - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שלום לכולם, אני חדש כאן ויש לי מפרט מתאים מאוד לOC עזרתכם רצויה

tamirzo

Recommended Posts

שלום לכולכם ונעים מאוד אני תמיר ,

לפני כמה ימים החלפתי מחשב והתחלתי להתעניין בOC והנושא מאוד מעניין אותי,קראתי כמעט את כל האשכולות שלכם ולמדתי המון,

המפרט שלי בקצרה:

P-4 2.6 800 MHZ

WD 40 GB 7200 8 BUFER

RADEON 9500 PRO

ABIT IC7

SAMSUNG 256 X2 400MHZ PC3200

עכשיו אני יודע שרובכם יגידו שמחשב כזה לא ממש צריך OC אבל אני מתעקש ללכת איתו קדימה ולראות עד לאן אני יכול לסחוט את המערכת

ולהיות חלק מהקהילה של הOC אמרתי לכם אני נעול לעשות ואני אכן אעשה,העניין הוא שאני קורא המון על מכפלות מתחים FSB ועוד ועוד...

אבל אין לי מושג מה ואיך לעשות נכון,אציין לכל המעוינינים לדעת שאני לא ילד כמו שכמה שאלו אותי בפרטי,יש לי שניים משלי ואני חולה מחשבים מיום שגיליתי אותם לפני כשבע שנים ועדיין תתפלאו יש בי את הניצוץ בעיניים כשאני מדבר על מחשבים אז אל תתפלאו יש גם מבוגרים כמוני שאוהבים מאוד מחשבים,דרך אגב אני לא סבא :lol: אני בסביבות גיל השלושים ,אז נעים לי מאוד ואשמח אם מישהו מכם יטול יוזמה ויעבור איתי את השלבים בהדרגה.שמח להיות פה.תמיר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב חברים קראתי את המדריך אבל זה עדיין לא פותר לי את העניין ,עם כל ההסבר הארוך והיפה במדריך הייתי אומר שהמדריך מדבר יותר על מה זה בכלל OC למי שממש לא יודע,אבל צעד צעד לחברה כמוני כמו שציינתי למעלה זה לא ממש עוזר כי אני מפחד לעשות נזק. ממש זקוק לעזרתכם כדי להתחיל .בברכה .תמיר.נב :אל תעשו ממני סבא בטרם עת :lol:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל, תשכח מהמילה לפתוח מכפלה על מעבדי (לפחות כיום..).

תכלס עבודה, קצת חוקים וגבולות מבחינת בטיחות:

- לא לדחוף יותר מדי על ההתחלה

- לא להגזים בוולטז (בסוף המעבד נעשה טוסט)

- לשים לב לטמפ' (זה מה שעושה את המעבד טוסט)

- שהגעת לגבול יכולת קיים, תדאג לקרר את הגשר הצפוני, זה יכול להגביל (לפעמים הקירור הוא פסיבי ולא מספיק כמו ב NF2).

תתחיל ממהירות סטוק של המעבד/FSB/זכרון, וולטז מקורי, ותשאיר את הזכרון על יחס 1:1 ותעלה לאט לאט את ה FSB.

תשים כמובן ב את האופציות על AGGRESSIVE.

שהמחשב מתחיל להיתקע או לעשות ריסט פתאומי שהוא מעלה את הוינדוס, זה הזמן לעלות קצת את הוולטז..

תתחיל עם זה, ותעדכן.

שלמישהו יהיה מה להוסיף לרשימה שלי שיוסיף כי אני עייף מדי בשביל לפרט עוד ואני מניח שהרבה דברים לא עלו לי לראש עכשיו :P

תהנה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא מכיר כל כך את הלוח שלך אבל כדי לעשות OC אתה צריך למצוא צירוף מילים כזה frequency control ואז תיכנס לזה ותיראה כל מיני הגדרות של מהירות בגלל שהמעבד שלך הוא P4-C אז תראה אם יש מספר שמראה את מהירות הבאס שלך שהיא 200 ותעלה אותו ב5

ואז תשמור הגדרות תאתחל את הוינדוס ותראה שינויים שבאמת מהירות המעבד הישתנתה ואז תעלה עוד את המהירות עד שהמעבד לא יציב..

בגלל שמהירות הבאס שלך מתחילה ב200 אז אולי תצטרך לשנות את היחס של הזכרונות ללוח אם כי יש זיכרונות שלא עומדים במהירויות FSB גבוהות...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקי ככה, אני אומר תכנס לביוס ותוריד את היחס לזכרון ל5:4. תנעל AGP (אם זה לא נעול אוטומטית) ותתחיל להעלות באס. תעלה בקפיצות של 5 MHZ. אם אתה מגיע לאי יציבות תן לו קפיצה אחת של מתח. לא הייתי ממליך עבודה רגילה על מתח של יותר מ1.65.

בסופו של דבר תריץ פריים למשך 10 שעות בערך לבדיקת יציבות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב אז זה מה שאני רואה בביוס

CPU OPERATING SPEED USER DEFINED -2600

ואז אם אני מסמן יוזר אז נפתחת האופציה הזו:

EXT.CLOCK]CPU/AGP/PCI

פה אם אני מעלה אני מעלה ביחד שלוש פונקציןת כנראה FSBועוד ...מתחת יש לי

DRAM RATIO

עם יחסים 1.1 4.5 ועוד....

ולמטה יש לי

AGP RATIO

אבל אין נעילה יש כל מיני יחסים יש אוטומט ויש גם FIXED

העלתי קצת כל פעם והכל עובד יפה השאלה אם

אני עושה נכון ואם לא אז איך לעשות זאת בצורה נכונה ועד לאן להעלות הטמפ בערך 50-53

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

AGP לFIXED

RATIO ל5:4

תעלה בהדרגה עד 250

תבדוק יציבות בפריים (שעתיים ככה רק כדי לבדוק את המתח)

אם לא יציב ב250 תן קצת מתח (עוד 0.25 ככה) ועוד שעתיים בפריים

יציב ב250? תנסה להעלות שוב עד 270 בערך

שוב בדיקת מתח ויציבות (עד 1.625 בערך)

יציב ב270? תנסה 280 ו12 שעות בפריים

לא יציב ב280? 12 שעות ב270 בפריים

אני מאמין שעם העלאה מדורגת ומתחים במידה תגיע ל270-280

בכל מקרה לא פחות מ250

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

- לא להגזים בוולטז (בסוף המעבד נעשה טוסט)

- לשים לב לטמפ' (זה מה שעושה את המעבד טוסט)

- שהגעת לגבול יכולת קיים, תדאג לקרר את הגשר הצפוני, זה יכול להגביל (לפעמים הקירור הוא פסיבי ולא מספיק כמו ב NF2).

המעבד ימות במתח גבוה גם אם הוא לא "בטמפ' שריפה".

"הקירור הוא פסיבי ולא מספיק כמו ב NF2" כל חברת לוח שמה את הקירור שהיא מוצאת לנכון לשים. צ'יפסט ה NF2 וכל אחד אחר, בעבודה בבאס גבוהה יכול להתחמם יותר=בד"כ צורך חדש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב אז במתחים בכלל לא נגעתי ואני לא יודע אם צריך רק את הזכרון העלתי מ2.6 ל 2.65 בכל אופן זה ההגדרות שלי נכון לעכשיו בביוס והכל רץ דיי סביר בטמפ של 46-47 מעלות:

CPU OPERATING SPEED-USER DEFINED

EXT.CLOCK231/66/33MHZ

NEW CPU CLOCK 30003-אם אני משנה מעל אז מהירות המעבד פה עולה.

N/B STRAP.CPU AS-BY CPU

DRAM RATIO -1.1 אם אני משנה ל4:5 המחשב לא עולה בכלל.

AGP RATIO AUTO-7:2:1

FIXED AGP/PCI FREQUENCY 66/33MHZ-אפשרות זו נעולה ורק אם אני משנה בAGP RATIO FIXED אז אני יכול לשנות פונקציות למטה.

CPU POWER SUPPLY-CPU DEFAULT

CPU VOLTAGE 1.5250

DDR SDRAM VOLTAGE-2.65

AGP VOLTAGE 1.55

אם יש משהו לתקן או לשנות אשמח אם תגיבו כי אין לי מושג איך להמשיך או לשנות אם בכלל.תודה רבה.תמיר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...