בעיות עם HD חדש של SEAGATE - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

בעיות עם HD חדש של SEAGATE

lioryb

Recommended Posts

שלום.

מקווה שמישהו יוכל להשיא לי עצה.

לפני כחודש ה-HD הישן שלי (WD 80GB) החל לתקתק ולתקוע את המחשב, והביא אותי להחלטה לרכוש אחד חדש.

אחרי בדיקה קטנה, בחרתי ב-SEAGATE, 500GB, 32MB Cache.

עם הרכישה, התקנתי WINDOWS, אולם אחרי כמה ימים, לאחר עדכון של WINDOWS, הוא החליט שחסר קובץ בספריה SYSTEM32/CONFIG.

חשבתי לעצמי שהבעיה היתה בעדכון, והחלטתי להתחיל שוב מחדש.

פירמטתי את ה-HD, והתקנתי עליו את ה-IMAGE שהכנתי מבעוד מועד, אולם הבעיה חזרה עליה מיד.

ניגשתי לחנות ואחרי דין ודברים הם החליפו את ה-HD לאחד חדש.

חזרתי איתו הביתה, התקנתי אותו מאפס (לא עם ה-IMAGE), ושוב הרגשתי שמשהו לא בסדר, אז שוב ניסיתי לפרמט אותו.

בפורמט של ההתקנה של WINDOWS, לקח למחשב מעל לחצי שעה לעבור את ה-3% הראשונים, ורק אחר כך, הפורמט התחיל לזרום בקצב נורמלי, אולם באיזשהו שלב, הופיע מסך כחול שבו נכתב ש-WINDOWS לא מצליח לפרמט את הכונן (PARTITION של 80GB).

מכיוון שלא אהבתי את הדבר הזה, ניגשתי שוב לחנות, שם חיברו את הכונן למחשב אצלם, ראו שהוא מזוהה באופן מלא, והחליטו שהוא תקין.

החלטתי לעשות נסיון נוסף, חזרתי עם הכונן הביתה, ושוב פירמטתי. שוב לקח לו כחצי שעה לעבור את ה-3% הראשונים, אחר כך עבר לקצב נורמלי והצליח לסיים.

המשכתי בהתקנות השונות, ובמשך כשבועיים הכל עבד באופן סביר (למעט העובדה שהרגשתי שהמחשב קצת איטי, והעובדה שכשעשיתי RESET, והמחשב כתב בד"כ את כמות הזכרון שיש לו, הוא תקע את התצוגה אחרי חצי מילה, ואחרי חצי שנייה המשיך את השורה, תופעה שלא היתה לפני כן).

לפני יומיים, כשבועיים אחרי ההתקנה האחרונה, שוב נתקע המחשב והחליט שלא עולה WINDOWS.

ניסיתי לקרוא את המידע באמצעות UBUNTU ולא הצלחתי.

חיברתי את ה-HD הישן (שעדיין עובד מדי פעם, אבל מקרטע), והפעלתי את המחשב כששני ה-HD מחוברים. ה-WINDOWS עלה מה-HD הישן, וכשניסיתי לקרוא את המידע על ה-HD החדש, הוא כתב שהכונן לא מפורמט (מה שמן הסתם, לא נכון).

לפני שאני מחליף שוב את ה-HD, האם יכול להיות שיש בעיה אצלי במחשב שגורמת ל-HD להדפק?

האם יכולה להיות בעיית תאימות בין רכיבים במחשב?

יש לי MOTHERBOARD של GIGABYTE, GA-8I945PG, מעבד DUAL (לא זוכר דגם מדויק, אבל זה מראשוני ה-DUAL שיצאו לשוק לפני כשלוש שנים).

חשדתי גם בספק, ולכן ניתקתי את כל הציוד הלא הכרחי להתקנה (כונן נוסף, FLOPPY, , מסך העברתי לחשמל חיצוני), וזה לא עזר.

האם ניחנתי בחוסר מזל וקיבלתי בזה אחר זה שני HD תקולים, או שיתכן ויש בעיה נוספת אצלי במחשב?

תודה למי שיעזור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא ניסיתי עם Partition Magic, אבל ניסיתי עם ה-UBUNTU ועם ה-WINDOWS.

לגבי הבקר בלוח האם, ה-HD הישן עובד (למעט העובדה שהוא מתקתק...)

--- עריכה

גם ניסיתי להפעיל את המחשב עם BartPE, וגם אז הוא אמר שכוננים C ו-D לא מפורמטים (יש שני partitions)

אגב, ניסיתי לחבר את זה ליציאה אחרת של בקר ה-SATA, אליה מחובר צורב , וזה עדיין לא עובד.

הצורב עובד יופי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ההארד דיסק הישן, (ה80GB) הוא IDE, נכון?

תנסה להתקין דיסק SATA מדגם אחר על המחשב (אם יש לך מאיפה להשיג אחד), אם גם איתו יש בעיה כנראה באמת משהו לא בסדר עם בקר הSATA שלך - אם כי יכול להיות שהבעיה בחיבורים (בעיקר אם מדובר בכבלי SATA מהסוג שלא כולל קפיץ בתקע ויכול לצאת ממקמו בקלות).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם ההארד דיסק הישן שלי הוא SATA2

בדקתי את ההארד דיסק החדש על מחשב אחר (בעבודה) וגם פה הוא לא מתפקד.

השאלה שלי עכשיו היא, האם ניחנתי במזל רע שקיבלתי שני הארד דיסקים דפוקים ? או שיכול להיות שמשהו אצלי במחשב דפוק, ודופק את ההארדדיסק ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמו שאמרתי, ההארד דיסק החדש לא עובד על מחשב אחר.

השאלה שלי עכשיו היא, האם ניחנתי במזל רע שקיבלתי שני הארד דיסקים דפוקים ? או שיכול להיות שמשהו אצלי במחשב דפוק, ודופק את ההארדדיסק ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב, יש לי הארד דיסק חדש, ולפני שאני מחבר אותו, בדקתי ב- את המתחים.

הוא כותב שה-3V בסדר וה-12V בסדר.

כמו כן הוא כותב Vcore 3.125V .

אני מניח שאם היתה בעיית מתחים, ה- היה מודיע לי.

בכל אופן, היום אני אחבר את הדיסק החדש, ואעקוב מקרוב...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב, אז ניסיתי על מחשב אחר

והוא נראה בסדר

אח"כ חיברתי אותו למחשב שלי

התקנתי WINDOWS

והשארתי את המחשב דלוק (idle) במשך יום שלם.

אחרי יום שלם עשיתי RESET, וה- שוב לא עלה, בטענה שיש CORRUPTION באחד מקבצי ה-CONFIG של .

כנראה שהבעיה היא במחשב עצמו.

אשמח לרעיונות ושיטות לבדוק:

ספק?

לוח אם?

בקר SATA ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איך אני בודק כמה מומלץ למעבד?

(pentium dual core)

אגב, לא בדקתי את זה בעבר, אבל יצא לי לעשות RESET ל-. יכול להיות שזה ערך ה-DEFAULT שלו ? (לוח אם של , בן 3)

ניסיתי לעשות REPAIR

הגעתי ל-COMMAND LINE שלא ידעתי מה לעשות.

אבל כשזה קרה ב-HD קודם, ושוב התקנתי את ה-, זה זה הגיע למצב שכל ה-HD הלך לעולמו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...