המרת קוד ב-C לקוד באסמבלר - עמוד 2 - תכנות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

המרת קוד ב-C לקוד באסמבלר

ניר.

Recommended Posts

• תגובות 34
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

אפשר לדעת מה אתה מנסה לעשות ?

הסברתי מלא פעמים..תסתכל בהודעות הקודמות...

פעם אחרונה : אני מחפש תוכנה אשר אני אתן לה קוד בשפת C והיא תהפוך לי אותו לקוד בשפת אסמבלי (=אסמבלר/שפת סף) כך שאני אוכל לראות את הקוד עצמו...

עכשיו זה ברור?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מניח שאתה רוצה לראות את הקוד של ה C ושל ה ASM אחד ליד השני בשביל לראות את ההרצה תוך כדי. ב Visual C פלוס פלוס ניתן להריץ את הקוד ובזמן debug לראות את השורות C במקביל.

יש גירסא חינמית של זה באתר של תחת visual studio express edition?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מניח שאתה רוצה לראות את הקוד של ה C ושל ה ASM אחד ליד השני בשביל לראות את ההרצה תוך כדי. ב Visual C פלוס פלוס ניתן להריץ את הקוד ובזמן debug לראות את השורות C במקביל.

יש גירסא חינמית של זה באתר של תחת visual studio express edition?

יש עוד תוכנות חימיות כמו Visual C++ Express?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

++Visual C אתה יכול להוריד בחינם מהאתר של מיקרוסופט (חפש Visual C++ Express).

את חלון ה-disassembly אתה יכול להציג רק בזמן שהאפליקציה רצה - אתה שם breakpoint בנקודה מסויימת בקוד, ואז כשהתכנית עוצרת שם אתה יכול לעשות debug > > disassembly (או משהו כזה, יכול להיות שזה יהיה תחת תפריט אחר בגרסאות שונות של VS).

אופציה אחרת היא static disassembler, שזה תוכנה שמאפשרת להסתכל על האסמבלי של קובץ exe בלי להריץ אותו. תוכנות לדוגמה הן IDA ו-Ollydbg.

הורדתי Visual C++ Express,העלתי את הקובץ,יצרתי breakpoint ולאחר מכן ביצעתי debug חיפשתי ולא מצאתי את ה- disassembly..

איפה האפשרות יכולה להימצא?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ניראה לי בזבוז זמן לנסות ליראות מה זה יכתוב לך ב ASM, לא יותר קל לכתוב ישר ב ASM או לבקש עזרה ממישהו :P בכל מקרה אם אתה רוצה לעשות משהו ב ASM כל מה שצריך לעשות זה לפשט את המחשבות שלך, שפה מאוד בסיסית :nixweiss:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הקוד לא יצא בדיוק אותו הדבר.

הקומפיילר מוסיף כל מיני אופטימיזציות ושינויים בקוד, לכן יהיה מאוד קשה להשוות בין המקור למקומפל.

אם בכל זאת אתה מתעקש יש תוכנה שקוראים לה W32DASM.

אחרי הקומפילציה פתח את הקובץ שנוצר (כל סוג קובץ) ותראה אותו באסמבלי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמעט כל קומפיילר יכול להוציא קובץ listing שזה קובץ אסמבלי שאליו קומפל הקוד. חלק מהקומפיילרים מגדילים לעשות ואפילו מאפשרים לכתוב את הקוד המקורי בהערה.

ב-visual studio זה מתחבא איפשהו ב-project settings. אם אני זוכר נכון: C / C++ Settings -> Output Files או משהו דומה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הקוד לא יצא בדיוק אותו הדבר.

הקומפיילר מוסיף כל מיני אופטימיזציות ושינויים בקוד, לכן יהיה מאוד קשה להשוות בין המקור למקומפל.

אם בכל זאת אתה מתעקש יש תוכנה שקוראים לה W32DASM.

אחרי הקומפילציה פתח את הקובץ שנוצר (כל סוג קובץ) ותראה אותו באסמבלי.

איך אני מתשמש ב-W32DASM ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...