שאלה | תליית רמקולים על קיר - אודיו וקולנוע ביתי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שאלה | תליית רמקולים על קיר

Dom1no

Recommended Posts

יש לי מערכת 5.1 שאני מעוניין לתלות על הקיר (קדמיים ואחוריים) עכשיו מבחינת הגובה פחות או יותר הסתדרתי,

השאלה שלי היא האם ה2 הקדמיים חייבים להיות מקבילים לאחוריים?

ז"א שאם שמתי את האחוריים עם מרחק מסויים מהקרקע וביניהם, אני צריך את אותו מרחק עם הקדמיים? (ז"א אחורי מול קדמי בדיוק)

כי מה שאני רוצה לעשות הוא לשים את 2 הקדמיים יותר קרובים אחד לשני ובגובה שונה מהאחוריים השאלה אם זה לא יפגע באיכות השמע או משהו בסגנון.

מקווה שיצאתי מובן, קצת קשה להסביר את זה לא וויזואלית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תהיה השפעה.כמה משמעותית?תלוי בך.לי זה מאוד מפריע אחר לא ישים לב.

תעשה נסיון, תניח את הרמקולים על שולחנות,כסאות,ספרים וכו' במרחקים וגבהים יחסית אחד לשני כמו שיהיה אם ייתלו (שב אפילו על הרצפה כדי לדמות את הגובה שלהם מעל הראש שלך)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

העדיפות העליונה היא לבדוק את המלצות היצרן וליישם אותן. אם הן אינן קיימות, אז העיקרון הוא שהרמקולים הם בגובה האוזניים של המאזין. אם מדובר בלווינים, אז זה ברור איך ואם מדובר ברמקולים מדפיים ראוי למקם אותם כך שהטוויטרים בגובה האוזן, אך מאחר ויש תכנונים לא שגרתיים - בהם למשל הטוויטר ממוקם מתחת לוופר - זה לא כלל אצבע ולכן העדיפות היא להישמע להמלצות היצרן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא מדובר על משהו יוקרתי במיוחד X540 של לוג'יטק.

הרוחב של הקיר הקדמי הוא 2 מטר כמו האחורי בדיוק.

באמצע של הקיר הקדמי יושבת לה השידה של המחשב עם המסך עליה וכו'..

המרחק ביניהם (בין ברמקול הקדמי לאחורי) הוא 2.6 מ', ככה שאם חושבים על זה המיקום יהיה כזה מורגש? (חדר גדול יחסית אך צר)

מבחינת הגובה ארבעתם יהיו בגובה האוזניים בערך, אולי טיפה מעל אבל חשבתי לשים את 2 הקדמיים טיפה יותר קרובים למסך.

מה אתם אומרים?

עריכה: אה כן, לא מצאתי התייחסות של היצרן לנושא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פחות קריטי שהמרחק בין הרמקולים הקדמיים יהיה דומה למרחק בין הרמקולים האחוריים; יותר קריטי ששני הזוגות יהיו באותו הגובה. כמובן, אתה מוזמן להיווכח בעצמך באמצעות ניסוי. אם אתה מוכן "לספוג את הנזק" - כלומר, לטעמך אין פגיעה משמעותית באשליית הצליל ההיקפי ועניין הנוחות דוחק - אז תתקין בגבהים שונים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...