יש פה עוד מישהו שלא קיבל הזמנה לבחור ראש ממשלה? - עמוד 2 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

יש פה עוד מישהו שלא קיבל הזמנה לבחור ראש ממשלה?

3d7

Recommended Posts

• תגובות 51
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

רוב הבוחרים הצביעו לה כי היא נתפסת כהכי שקטה ונקייה- וזו בדיוק הבעייה אין לה שום כתמים בעבר כי היא לא עשתה שום דבר משמעותי ועד עכשיו היתה בשקט

אני מקווה שהיא לא תעשה טעויות שישפיעו על המדינה עד הבחירות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פותח הת'רד אולי אמר בציניות או מחוסר הבנה, אבל מערכת הממשל שלנו באמת דפוקה במצב הזה. העם בחר את "קדימה" להיות המפלגה השולטת וגם מנהיגת הרוב בכנסת, כשבפועל אין לו שליטה על מי יהיה ראש ממשלה. בארה"ב לפחות כשבוחרים נשיא יודעים מי יהיה המחליף שלו, מהבחינה הזו קדימה יצאה ממש חתול בשק

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פותח הת'רד אולי אמר בציניות או מחוסר הבנה, אבל מערכת הממשל שלנו באמת דפוקה במצב הזה. העם בחר את "קדימה" להיות המפלגה השולטת וגם מנהיגת הרוב בכנסת, כשבפועל אין לו שליטה על מי יהיה ראש ממשלה.

זה לא המערכת דפוקה, זה האנשים שפועלים בה.

השיטה בנויה כך שלא אמור לשנות לך מי יהיה ראש הממשלה, אלא מה הדעות שלו, ומה הוא הולך לעשות.

ככה שברגע שאתה בוחר מפלגה, שבה כל החברים הם בעלי דעות דומות, אז זה לא משנה אם זה שוקי, יוסי, או ברכה שהולכים

לעמוד בראשה, כי כולם דומים בדעותיהם.

ואם זה באמת משנה וחשוב לך, אתה תמיד יכול להתפקד למפלגה ולבחור.

זה שהמצב בפועל לא ככה, זה כי אף אחד מהפוליטיקאים לא באמת שומר ומתבסס על המצע הפוליטי שלו, ולכן זה כבר הופך ליהיות משנה

מי הוא הבנאדם.

אתם שוכחים שראש ממשלה לא באמת מקבל החלטות לבד, והוא לא כמו דיקטטור שמחליט הכל. יש לו יועצים, ויש לו ממשלה, ויש הצבעות.

זו המהות של דמוקרטיה - מה שמשנה זה הרעיון, לא האדם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

להזכירך,

הייתה מערכת בחירות (או שתיים?) בארץ שניסו בחירה ישירה וזה אסון

כי מה שקורה בפועל זה ראש ממשלה שצריך להרכיב ממשלה ממלא סיעות קטנות ולא חשובות

(אפילו יותר מהיום שאנשים מוכרים את אמא שלהם בשביל ש"ס) וזה סיוט

בשבילו להרכיב ממשלה וככה לא מגיעים לשום מקום

לא שבחירה רק ברשימה היא מושלמת, אבל היא פחות גרועה לדעתי מאשר בחירה ישירה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה שבאמת מעצבן אותי בפרימריז האלו

זה מכוני הסקרים

גם ככה אני לא מצביע קדימה

אבל לעזאזל כישלון כזה וכישלונות בעבר

מוכיחים שזה בולשיט גדול

על כל פיפס יש סקר ואם יש טעות וענקית במקרה הזה אז ממצאים תרוצים

לעזאזל אם הסקר לא אמין ואתם יודעים שהוא לא אמין במקרים כאלו אז למה לקחתם את הפרויקט ?

הכל רק לכסף ?

למה מינה צמח לא עושה מסיבת עיתונאים ואומרת נכשלתי

אני סוגרת את העסק ?

למה לסוקרים אין אחריות ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין לי בעיה שיעשו את זה בגלל הכסף

וזה די ברור כי זה עסק

כן יש לי בעיה שהם לוקחים דברים שלעשות להם סקר אמין זה קרוב לבלתי אפשרי

ואז ממצאים תירוצים למה הסקר נפל

בסקרים העלו הם טעו בבערך 10% שזה לא נורמלי

ומאוד יכול להיות שהשפיע על התוצאות בסוף

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם ההצבעה של אנשים מושפעת מסקרים מסכנים בעיתון, אז סקרים שטועים הם הפחותה שבבעיותינו...

וכמובן שהם ימציאו לך תירוצים למה הם טעו בסקר. אם הם יודו

בטעות, מי לעזאזל ישלם להם על עריכת סקר נוסף בפעם הבאה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האמת שראיתי בחדשות שריאיינו גם את מינה צמח, וגם עוד אחד מאחת החברות שעושה סקרים

ושניהם אמרו שלעשות סקר מדוייק לפריימריז זה כמעט בלתי אפשרי, ושהם לא מתכוונים לעשות את זה שוב.

אם הם באמת יעמדו במילה שלהם זה רק הזמן יגיד, אבל אני חושב שזו בהחלט סוג של לקיחת אחריות.

הרבה יותר ממה שמצופה מהם.

אחרי הכל, הם סתם חברה שמספקת שירות, אין להם באמת איזושהי אחריות, האחריות היא על התקשורת,

ומה הם עושים עם ומהסקר הזה....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

להזכירך, בבחירות האחרונות לכנסת שהצבעת בהן (או לא הצבעת אם אתה קטין), הצבעת למפלגה ולא לראש ממשלה. מכיוון שקדימה זכתה ברוב הקולות, המועמד מטעמה הוא זה שהרכיב את הממשלה ועמד בראשה. עכשיו פשוט מתחלף מי שעומד בראש קדימה, אבל המפלגה עצמה - שזכתה בבחירות הכלליות - היא עדיין אותה מפלגה עם אותו מצע (על הנייר, לפחות).

בבחירות האחרונות לכנסת לא הצבעתי עבור קדימה, ותעשה לי טובה - כל המפלגות הגדולות מציגות את ראש המפלגה שלהן כמועמד לראשות הממשלה, כך שמי שהצביע לקדימה הצביע עבור אולמרט ולא העלה על דעתו שלבני עשויה להיות ראש ממשלה.

אתה אומר את זה כאילו כל הראשי ממשלה הנשים שהיו לנו היו גרועות, וכל הראשי ממשלה הגברים שהיו לנו היו להיט..

עשה לי טובה... טכנית, היו הרבה יותר ראשי ממשלה גברים גרועים מראשי ממשלה נשים גרועות.

נכון, אי אפשר להסתכל על זה ככה כי הייתה רק אחת, אבל גם אי אפשר לטעון אחרת בדיוק מאותה סיבה - כי הייתה רק אחת.

ואני לא חושב שיש קשר בכלל אם זה גבר או אישה, לבני תרמה למדינה בכל מיני תחומים בעבר שלה יותר מהרבה מאוד

אוכלי חינם שיושבים בכנסת עכשיו, ולדעתי אתה סתם שובניסט טיפש...

(חוץ מזה גם ככה יהיה לה נהג אז אין מה לדאוג... :silly:)

היתה לנו רק ראש ממשלה אחת, והיא היתה מאוד גרועה (ראה ערך: "מלחמת יום כיפור").

אתה יכול להגיד שאני שוביניסט, אבל אם העולם היה מנוהל ע"י נשים אז כל חודש היתה לנו מלחמת עולם.

אני מעדיף מישהי שלא יודעת מה לענות, אבל כן תדע מה לעשות בשטח. אולמרט אולי יודע לענות יופי לשאלות באוויר,

אבל הוא כבר הוכיח בשטח שמלחמה הוא לא הצליח לנהל, והמלחמה היחידה שישראל הפסידה בה בכל שנות קיומה

הייתה תחת ניהולו, אז אין לי מושג מאיפה אתה מביא את הביטחון הכל כך גדול בו...

נמאס מאנשים שרק מדברים... עדיף שישתקו ולא יענו כלום, אבל יעשו את העבודה שלהם.

אתה רוצה להגיד שלבני יודעת מה לעשות בשטח? היא לא יודעת לא לדבר ולא לעשות.

אני חושב שדווקא יש פה פתח למשהו חדש, משהו בפוליטיקה שלא היה הרבה זמן, ראש ממשלה מסוג אחר, שונה.

אז נכון, אין לה הרבה ניסיון, אבל כבר מאסנו מראשי ממשלה עם עשרות שנים של ניסיון שרק דואגים לעצמם...

הרי בואו נודה בעובדות, הפוליטיקה הישראלית רקובה, וככל שמישהו נמצא בה יותר זמן, הוא רק יותר רקוב,

לדעתי מישהי חסרת ניסיון יעשה כאן רק טוב. ותמיד יהיה מסביבה את הנסיון של חברי קדימה, היועצים, ושאר הממשלה.

כבר ראינו מה אדם חסר נסיון עשה במשרד הביטחון, וראינו גם איזה אסון לבני הביאה לנו במלחמת לבנון השניה. אדם חסר כל נסיון במשרד ראש הממשלה יכול לעשות נזקים הרבה יותר חמורים מאלה של אדם חסר נסיון במשרד הביטחון.

בקיצור, לדעתי כבר היו פה הרבה סוגים של ראשי ממשלה, ואין שום דבר רע בלנסות עוד סוג.

ועוד איך יש משהו רע בלנסות עוד סוג של ראש ממשלה. מדינה זה לא קזינו. כשאתה הולך לקזינו, אתה יכול להפסיד כמה שקלים. אבל, אם אתה מהמר על המדינה...

ו3d7, אולי כדאי להפסיק להבריז משיעורי אזרחות? ;)

אני מציע לך לשכוח ממה שלימדו אותך בשיעורי אזרחות, ולהכיר את העולם האמיתי.

זה לא יגרום לי להצביע לקדימה בבחירות הכלליות הבאות, אבל זה לפחות יתן אינדיקציה (גם עם מינימלית) לגבי התפקוד שלה בעמדות מפתח.

איזו אינדיקציה ואיזה בטיח? שמים לנו ראש ממשלה כלומניקית שתכניס את מדינת לקיפאון ולצרות צרורות באחת התקופות הכי קריטיות בתולדות המדינה והעולם כולו.

להזכירך,

הייתה מערכת בחירות (או שתיים?) בארץ שניסו בחירה ישירה וזה אסון

כי מה שקורה בפועל זה ראש ממשלה שצריך להרכיב ממשלה ממלא סיעות קטנות ולא חשובות

(אפילו יותר מהיום שאנשים מוכרים את אמא שלהם בשביל ש"ס) וזה סיוט

בשבילו להרכיב ממשלה וככה לא מגיעים לשום מקום

לא שבחירה רק ברשימה היא מושלמת, אבל היא פחות גרועה לדעתי מאשר בחירה ישירה

אתה טועה! שיטת הבחירה הישירה שנוסתה בארץ היתה מלאה בבאגים. שיטת הבחירות הכי טובה (שלא נוסתה בארץ) היא בחירות ישירות לנשיאות (אנחנו צריכים נשיא ולא ראש ממשלה ונשיא ייצוגי), ובחירות ישירות ואיזוריות לכנסת עם אחוז חסימה גבוה (25%) שלא יאפשר קיום של מפלגות קטנות עם פחות מ-30 מנדטים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה טועה! שיטת הבחירה הישירה שנוסתה בארץ היתה מלאה בבאגים. שיטת הבחירות הכי טובה (שלא נוסתה בארץ) היא בחירות ישירות לנשיאות (אנחנו צריכים

נשיא ולא ראש ממשלה ונשיא ייצוגי), ובחירות ישירות ואיזוריות לכנסת עם אחוז חסימה גבוה (25%) שלא יאפשר קיום של מפלגות קטנות עם פחות מ-30 מנדטים.

כמו בטורקיה...

אתה יכול להגיד שאני שוביניסט, אבל אם העולם היה מנוהל ע"י נשים אז כל חודש היתה לנו מלחמת עולם.

ואני מניח לדיין לא היה שום תפקיד, נכון?

בקשר לנושא: לא מאמין שציפי לבני תצליח להקים ממשלה, ולמרות שאני בכלל לא סומך עליה אם היא תצליח יהיו כמה יתרונות מבחינת המדינה: העברת תקציב נמוך, אי יכולת להעביר הסכם משמעותי עם הפליסטנאים בכנסת, ודחיית הבחירות (שעולות הרבה כסף).

בקשר לחיזבאללה: הפעילות שלו מאז המלחמה היא בעיקר וורבאלית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה טועה! שיטת הבחירה הישירה שנוסתה בארץ היתה מלאה בבאגים. שיטת הבחירות הכי טובה (שלא נוסתה בארץ) היא בחירות ישירות לנשיאות (אנחנו צריכים נשיא ולא ראש ממשלה ונשיא ייצוגי), ובחירות ישירות ואיזוריות לכנסת עם אחוז חסימה גבוה (25%) שלא יאפשר קיום של מפלגות קטנות עם פחות מ-30 מנדטים.

אתה שוביניסט. למען האמת, הייתי קורא לך בשמות תואר הרבה פחות נחמדים וקצת יותר בוטים

על המשפט הזה. אני רק מאחל לך שבסוף תתחתן עם איזו פולנייה שתשלוט בך כמו נוגש עבדים...

מה ההבדל בדיוק אם אתה קורא לו נשיא או ראש ממשלה? מצידי שיקראו לו ההגמון למדינת השלישי.

בחירות אזוריות בארץ זה פשוט מפגר. אנחנו לא ארה"ב ששם אפשר באמת לחלק את המדינה לאזורי הצבעה (states במקרה שלהם)

בין קצה אחד של הארץ לקצה השני מפרידות כ-6 שעות נסיעה. מה בדיוק הופך אותם לכזה אזור שונה?

ומעבר לכך, שיטת הבחירות האזוריות יכולה להוביל לכך שמישהו שפחות מחצי מהעם הצביע לו (ע"ע בוש. אתה באמת רוצה מישהו כזה בתור הנשיא שלך?)

ואני מסכים שיש בעייתיות עם מפלגות נישה קטנות שהכוח שלהן מגיע לממדים לא-פרופורציונליים בגלל

שצריך אותן בשביל להרכיב קואליציה. ובאמת אפשר להאשים את שיטת הבחירות בכך שזה קורה.

מצד שני, העם הוא חבורת המפגרים שהולך ומצביע עבור מפלגה כמו הגמלאים ואח"כ מתפלא שהכנסת

מלאה באינטרסנטים חארות שלא אכפת להם מכלום מלבד הכיסא שלהם והכסף שהמשרד שלהם (והם עצמם) מקבלים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...