המלצה על מאוורר שקט למעבד וספק כוח - עמוד 2 - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

המלצה על מאוורר שקט למעבד וספק כוח

ran07

Recommended Posts

• תגובות 35
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

תראה אם אתה רוצה לחסוך בכסף באמת תחליף מאורר ודיי רק תדדא שאתה קונה מאורר חזק

אם בכוונת להוסיף עוד חומרה עוד דברים למחשב זיכרונות דיסקים קשיחים מאוררים או אורות או לא יודע מה ואתה חושב שהספק שלך לא יחזיק תחליף

אבל בגלל רעש לא מחליפים ספ]ק גבר!

מחליפים מאורר

הכול נאמר בכדי לשמור על כיסך

כמובן שאם תקנה ספק חדש מתישהו גם הוא יעשה רעש ואז מה ?

שוב תקנה חדש?

ספק מחליפים משני סיבות

או שבק חיים

או אין לו כוח מדיי למערכת

רעש זה לא סיבה להחלפה

זאת דעתי

שיהיה בהצלחה בכל מקרה

אם תסתבך בהחלפה שתף אותנו.. נעזור כמה שנוכל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמה לינקים שיכולים לעזור לך,

רשימת מאווררים שקטים:

http://www.silentpcreview.com/article63-page2.html

בגדול יש שני סוגים של מאווררים Sleeve Bearing ודומיהם, ו-Ball Bearing שאם זכור לי נכון פחות מומלצים כמאווררי ספק.

המאווררים של NEXUS ו- Scythe Kama/ S-Flow יהיו ממש טובים אם יש אותם בארץ...

[אני למעשה גם צריך להחליף את המאווררים של הספק שלי -80mm ו- 92mm- אבל עוד לא בדקתי איזה מאווררים יש]

איך להחליף את המאוורר:

שיטה 1: http://www.silentpcreview.com/article83-page1.html

שיטה 2: http://www.extensiontech.net/articles/howto/dk/psufan

ריפר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב אין לי בעיה להחליף מאוורר לספק (שעולה 50 שקל) רק יש לי שאלה אני קונה זיכרונות של 2GB ודיסק קשיח של 500TB ויש ליש ספק של 300W

אז לא עדיף לי כבר להוסיף עוד איזה 150 שקל ולקחת 430W של או אפילו 450W לא יודע

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זיכרון זה לא שאין לך ואתה מוסיף, כך שאין הבדל. ולגבי ההארדיסק, זה לא מה שיעשה את ההבדל.

ועוד דבר- "לא משחק משחקים כבדים וכאלה" את זה אתה אמרת.. ואם כך אז אתה לא מפעיל הרבה לחץ על ספק הכח שלך.

עוד עניין - מדובר בפנטיום 4.. אני חושב שכשתשדרג את המערכת תשקיע בספק נורמלי, אבל לעת עתה חבל על הכסף.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פתחתי עכשיו את ספק הכוח שלי כזכור FSP 300W PNR וראיתי שהמאורר שלו לא מחובר לפינים. נראה כאילו מודבק על 2 החוטים של המאורר משחה לבנה וזה נראה כמו מסטיק לעוס וגם יש חוט אדום וחוט שחור והם רחוקים מאוד אחד מהשני אז מה אתם אומרים על זה? כנראה שאי אפשר להחליף אצלי מאורר לספק הכוח.

ועוד דבר החלפתי עכשיו מארז למארז ג'נרי מעפן אבל עדיין מארז שיש לו מקום ל2 מאוררי 120 וחיברתי את שני הAF12025L ל3 פינים של הלוח אם שלי הלוח אם הוא של 945GZM3 דרך אגב הלוח אם הכי גרוע שיש בעולם. חיבור 1 נקרא AUX FAN1 והחיבור השני נקרא SYSFAN1 סה"כ 2 חיבורים בלוח של 3 פינים. הבעיה היא שאני לא רואה את 2 המאוררים בSPEEDFAN והם כמובן מסתובבים. למה זה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם זה מולחם תלחים או תשאיר חוט ותחבר אותו ככה ותעטוף עם איזולירבנד אם החיבור של המאורר לא תואם לחעיבור של הספק תוציא מהישן את החיבור שלו ותשים אותו מחדש לא לשים רק חשוף תעטף טוב באיזולירבנד..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

portance, לפי החוברת של הלוח שלך באתר של , אין לך יציאה בשם AUX_FAN1. מה שכן יש לך זה..

מהחוברת של הלוח שלך:

"Fan Power Connectors: CPUFAN1, SYSFAN1, PWRFAN1.....................2-14"

ולמען הסר הספק, בדקתי גם את הגרסה השניה של הלוח שלך. v2.0- יש בלוח הזה בידיוק את אותם חיבורי מאווררים.

בכל אופן אתה לא יכול לקבל קריאה משני החיבורים הללו, אלא אך ורק מהחיבור של המעבד שנקרא CPU_FAN1.

my.php?image=capture19092008225156zs5.png

כפי שתוכל לראות בתמונה, יש לך פין שליטה פין של קריאה מהחיבור של המעבד, פינים שלשני החיבורים האחרים אין. מה שיש להם מלבד הארקה ומתח זה NC שזה אומר No Connection, זהו פין ריק בתכליתו.

ובקיצור, הלוח שלך לא מאפשר לך לקרוא מהירות סיבוב של מאווררים :-\

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי ומה לגבי ספק הכוח, אי אפשר להחליף לו מאורר נכון? חבל כי זה מאורר רגיל של 120 בקוטר של 25 בדיוק כמו הAF12025L שיש לי.

עוד דבר המארז שיש לי עכשיו כל מקום שאני נוגע בו זאת אומרת בחלק העליון ובדלת השמאלית והימנית זה עושה לי זרם חשמלי באצבעות. למה זה? יכול להיות בגלל שזה מארז ג'נרי? ועוד דבר מה קובע את הRPM של המאורר של ספק הכוח? ככל שמעמיסים עליו בחומרה כמו למשל מחברים לו כרטיס מסך ב1000 שקל או ככל שהטמפרטורה בתוך המארז גבוהה ואז הוא מתחיל להסתובב מהר יותר ואז הוא בעצם מרעיש יותר. ובמילים אחרות אם הטמפרטורה שבתוך המארז נמוכה אז גם מהירות המאורר של הספק נמוכה? דרך אגב אם אני יקנה WD40 אז זה יעשה לי את המאורר של הספק כח יותר שקט?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש חוט שמוליך זרם של 12 V חשוף והוא כניראה נוגע במארז תבדוק טוב זה יכול לעשות לך קצר

בקשר לספק אתה חותך ת'חוטיםש המאורר הישן כמה שיותר קרוב למאורר שיהיה לך משחק עם החוטים אתה מחבר את המאורר החדש אדום לאדום שחור לשחור סוגר הכול וזהו

זה אמור לפתור את הבעיה

פתור את בעית הזרם במארז זה מאוד מסוכן לרכיבים !

אם בטעות יגע עוד חוט של 12 וולט במארז יהיה לך קצר וגם פיצוץ קטנטן

אז שים את זה בראש סדר העדיפויות שלך ותנטרל את זה כמה שיותר מהר

בהצלחה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רק רציתי להעיר, אם תרצה להשמיש את המאוורר הישן של הספק בעתיד, תחתוך את החוטים באמצע ולא כ"כ קרוב אל המאוורר.

האמת שניקי צודק

אם החוט דיי ארוך שמה תחתוך באמצע שתוכל להישתמש במאורר שיוצא מהספק

הם בדרך כלל מאוד עוצמתיים

סחה על החידוד ניקי :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קניתי בסוף את הספק של ‏Thermaltake‎ 430W ב 200 שקל

הוא עושה קצת רעש לא ברמות מטורפות אבל יותר מהספק הפשוט שהיה לי (300W)

יכול להיות בגלל שלספק יש לו גם מאוורר מאחורה או יכול להיוץ שקורה משהו במארז עצמו

אני לא עושה פעולות כל שהן

או בגלל שזה ספק מעפן

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...