"יש לבת שלי ציצים נורא יפים..." - עמוד 4 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

"יש לבת שלי ציצים נורא יפים..."

Fkl0ster

Recommended Posts

לפי דעתי, אתה טועה.

ערסים של פעם מגדלים ערסים של היום? פעם היו מעט ערסים. פעם היו אנשים שחינוך היה בראש סדר העדיפויות שלהם. פעם היינו מדינה חינוכית. פעם קראנו ספרים. הערסים שגדלים היום משפיעים על סביבתם, ובכך הופכים אנשים אחרים לערסים. והערסים האלה? מולידים עוד ערסים שמשפיעים על סביבתם, וכן הלאה וכן הלאה.

תמיד היו חנונים ותמיד ישארו חנונים, אך לא באותה מידה, וזאת מפני שהחברה שלנו תהפוך ליותר רקובה.

מלבד זאת, להשוות את עצמנו לעבר זאת טעות, וזאת מפני שפעם ההשפעה המערבית לא הייתה כה רחבה יחסית להשפעתה היום. איני טוען שפעם החברה הייתה מושלמת ו"נקייה", אך צריך להסתכל על הכל בצורה יחסית.

לפי דעתי אני לא טועה.

למה בעבר לא היה חיל חימוש? לא היו נהגי משאיות/מוניות? לא היו פקידות מפגרות? היו. גם בימינו יש אנשים שהחינוך הוא בראש סדר העדיפויות שלהם. גם בימינו יש אנשים שקוראים ספרים. אתם רואים משנות ה-50 וחושבים שבעבר הכל היה יפה, נקי, מושלם, מלוקק. כולם היו נחמדים ומנומסים, התלבשו יפה, דיברו עברית גבוהה, עזרו לקשישים לחצות את הכביש. גן עדן היה בעבר. אז זהו שלא. כל החרא שיש היום היה קיים גם בעבר, אפילו במימדים גדולים יותר. גם אז היו בני נוער שישבו על הברזלים ושתו כל היום. גם בעבר אנשים היו שטחיים שכל מה שעניין אותם מה לבש אלביס פרסלי ביום חמישי בבוקר. גם בעבר היו מבוגרים, שטענו שהחברה הולכת לעזאזל וכולם בעבר (במאה ה-19) היו מנומסים ונחמדים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 114
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

טוב אני אביע את דעתי לגבי התקשורת

מבחינתי התקשורת היא הכלי הכי חזק ובעל הכוח הכי חזק כיום שיש

בין אם לטוב בין אם לרע

תקשורת יכולה להשחיט בצורה דרסטית - לגרום לחברה ליצור מודלים בהן רק הרזה יפה, רק זה שלובש פומה ונייק יפה

תקשורת יכולה גם לדשן את האדמה ולגדל דור דעה - מתן תוכניות על לימודים, על החשיבות, על תרבות, על .

השימוש בתקשורת במדינתנו, בין אם בעיתונים, כתבי עת, חדשות , היא לצד המשחיט, ולאו דוקא את הצופים אלא גם את המדינה עצמה

כבר נודע הסיפור על המרגל הישראלי ההולנדי שבגלל התקשורת שלנו הולנד סירבה לשחרורו.

לעומת זאת פעם ב67 לפני פרוץ המלחמה היה שיתוף פעולה מלא של התקשורת לחשאיות מוחלטת.

זה פעם וזה היום על אף השוני

אני לא צופה בכלל בטלויזיה כבר בערך שנתיים ככה שלגבי תכניות בפרט אני איינני מסוגל להביע דעתי

לגבי סטיגמות חברתיות, וכל השפעת החברה על האדם בסביבה

אכן המצב הוא אינו טוב, והאשמה היחידה היא התקשורת, ואתם יודעים בדיוק למה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני אחזק את Chymes ואת מה שאמרתי קודם.

יש פה הגזמה.

החברה שלנו רקובה מהרבה בחינות. יש דברים שאנחנו לא יכולים להשלים איתם. יש הרבה דברים שבהם הרמה ירדה.

אך עם זאת, יש דברים שהשתפרו. הרמה הממוצעת, נשמרה.

בעבר האנשים היו הרבה יותר גזעניים מהיום (לא שהיום המצב כל כך טוב).

ההורים של כולנו, אם תשימו לב, הרבה פחות אדיבים בכביש מהדור הצעיר והרבה פחות בטיחותיים (חגורות בטיחות). אז כן- כל הורה מבלבל את המוח על "איך שהצעירים נוהגים"- ושוכח מה הוא עשה כשהיה צעיר.

יש יכולות מסויימות של אנשים שהיו טובות יותר בעבר ויש תכונות שיותר טובות היום. בסך הכל אני לא בטוח שאפשר להגיד אם זה טוב או רע, כי העולם שלנו משתנה.

את סבתא שלי (ז"ל) הדבר היחיד שעניין זה שהנכדים שלה יתחתנו. מבחינתה זה "טוב". לדעתי- זוהי בערות ושטחיות.

אין ספק שחשוב מאוד להזכיר לעצמו שיש לנו הרבה במה להשתפר ולהשקיע בכך. החינוך הוא המשאב החשוב ביותר של יהודי מדינת ואזרחי מדינת .

זה נכון שפעם היו פחות תוכניות שטיות שהן פשוט בזבוז זמן מוחלט. אבל זה פשוט בגלל שהיו משמעותית פחות תוכניות.

אנחנו מתפרקים על תוכניות חינוכיות למיניהן. אבל מי שיראה אותן היום יבין שאלו היו תוכניות טיפשיות לחלוטין, לא פחות ואפילו יותר, מתוכניות הילדים של היום.

לסיכום:

העם שלנו דפוק. המדינה שלנו עושה הרבה טעויות. האם יותר מפעם? לא בטוח.

אתם שוכחים שהיום הרבה יותר קל לחשוף שחיתויות למיניהן. היום אנחנו חשופים כמעט להכל. פעם הכל טואטא מתחת לשטיח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

צר לי לבשר לכם שגם פה בפורום, שעוד נחשב לבעל רמה גבוה יחסית לדומיו, יש סימנים רבים של שטחיות.

זה מתבטא בכמות המזעזעת של שגיאות הכתיב והתחביר, שחורגות הרבה מעבר לאחוז הדיסלקציה באוכלוסין. זה מתבטא בהרבה מקרים שאני או חבר פורום אחר מרחיב בנושא הוא זוכה לתגובות בסגנון "איזו חפירה..." בליווי סמיילי סרקסטי זה או אחר. דיונים ברמה מאוד ירודה, שמפגינים יכולת לוגית-רטורית מאוד לקויה של המשתתפים בהם והרשימה נמשכת עוד ועוד.

האם אנחנו יכולים להרשות לעצמנו להיות סובלניים כלפי תופעות אלו?

במהלך שני העשורים האחרונים קיימת תופעה בחברה הישראלית של תקיפת והוקעת "האליטות הישנות", כחלק מתופעה זאת יש תוקפים אנשים "שמעיזים" לדבר בשפה גבוהה ולהשען על רקע תרבותי רחב "כאליטיסטים מתנשאים". דיבור בשפה נחותה, כוחנות, "עממיות" הפכו לתכונות חיוביות ונעשתה האדרה של דמויות "שבאו מהעם" (למעשה אליטות חדשות) תירוץ לסלבריטאים בגרוש, כוכבי כדורגל סתומים ואפילו עברייני צמרת.

התקפה על אנשים בשל שפה ותרבות נלעגים הפכה ללא לגיטימית ובעצם מדובר במתן הסכמה בשתיקה לתופעה זאת של אנשים בורים שעוד מעלים על נס את בורותם.

אולי הגיע הזמן להפסיק לקבל בורות ונלעגות. אולי בכל זאת האליטיזם הישן עדיף על זה החדש.

מזדהה מאוד עם הנאמר. בנושא שגיאות הכתיב והתחביר אתה צודק בהחלט, ולמרות שאני לא חף משגיאות בעצמי, אני תמיד שואף להשתפר ואומר לאחרים לא להתבייש לתקן אותי, כי אחרת לא אלמד.

אתה צודק גם בנושא של דיבור בשפה גבוהה. קורה לי הרבה שכואב לי להוציא מהגרון "אתן" ו"הן", רק בגלל שאני חושש שזה ישמע מוזר, ולפעמים אני שוגה במודע רק כדי לא לצאת "טמבל".

כנ"ל לגבי מושגים מדעיים וכד' שפעם נהגתי לשלב בשיחה והייתי זוכה ללעג. כיום אני מדבר על דברים כאלה (תוכניות ב discovery למשל) רק עם אנשים מסויימים מאוד שאני מכיר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בנוגע לסדרה - הרעיון אכן היה לפנות לקהל המורכב מהמיינסטרים ולהציג תוכנית רדודה, אך אני דווקא מופתע לטובה כרגע. למרות שיש מתמודדים ממש מטומטמים שם ( יוסי ובתו ), כרגע צפיתי בשיחה של 5 מהמתמודדים לגבי כל העניין של היהודי \ ערבי \ רוסי בחברה הישראלית. הבחור ההומו, לאון, סיפר על אחותו שלא השתלבה בישראל וסבלה מגזענות מצד החברה הישראלית בזמן שהיא גדלה בבית עני. מתברר שהאחות הרוסיה התחתנה עם בחור ערבי עשיר וכעת הילדים שלהם לא יודעים לאן להשתלב. מצד אחד הם רוצים להשתלב בחברה היהודית, אבל עם שמות כמו "מוחמד" הם נתקלים בגזענות, וצד שני בחברה הערבית - הם ה"ערבים היהודים". תאמרו מה שתאמרו, אני ממשיך לצפות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

באר טוביה ? קרית מלאכי ? חח לצערי למדתי בשני המוסדות..ושניהם הדרדרו בצורה מזוויעה..

החל מסמים ועד לערסים וכו...

בכל אופן בחזרה לתרד...

בנוגע לסדרה - הרעיון אכן היה לפנות לקהל המורכב מהמיינסטרים ולהציג תוכנית רדודה, אך אני דווקא מופתע לטובה כרגע. למרות שיש מתמודדים ממש מטומטמים שם ( יוסי ובתו ), כרגע צפיתי בשיחה של 5 מהמתמודדים לגבי כל העניין של היהודי \ ערבי \ רוסי בחברה הישראלית. הבחור ההומו, לאון, סיפר על אחותו שלא השתלבה בישראל וסבלה מגזענות מצד החברה הישראלית בזמן שהיא גדלה בבית עני. מתברר שהאחות הרוסיה התחתנה עם בחור ערבי עשיר וכעת הילדים שלהם לא יודעים לאן להשתלב. מצד אחד הם רוצים להשתלב בחברה היהודית, אבל עם שמות כמו "מוחמד" הם נתקלים בגזענות, וצד שני בחברה הערבית - הם ה"ערבים היהודים". תאמרו מה שתאמרו, אני ממשיך לצפות.

אלוהים ישמור...לא מספיק שהוא הומו..עכשיו יש לו אחות "רוסיה/ערביה"..

בקיצור אתה רק מוכיח את העניין של הקהל שרוצה רק להיחשף אליהם, לדעת מה קורה עם אנשים שתקועים בווילה..

יש אנשים שזה פשוטת לא מעניין אותם..אאא או פשוט מעדיפים לעשות דברים מועלים מאשר לראות 15/16 מתמודדים בווילה..שמדברים על החיים..

;D

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אותי מצחיק שאתה מדבר על רמה וכו', ומכל הכותרות האפשריות השתמשת בכותרת פרובוקטיבית לגמרי, שנועדה להכניס אנשים נטו

האמת, זה לא נעשה במודע; אבל גם אם הייתה עומדת בפניי שוב הבחירה בכותרת לאור ההערה שלך, אני לא בטוח שהייתי בוחר אחרת. כותרת פרובוקטיבית היא דבר לגיטימי לחלוטין בעולם העיתונות מזה עשרות ומאות שנים וכאשר היא נועדה למשוך קוראים לנושא חשוב מאין כמוהו כמו זה, המטרה מקדשת את האמצעים.

קורה לי הרבה שכואב לי להוציא מהגרון "אתן" ו"הן", רק בגלל שאני חושש שזה ישמע מוזר, ולפעמים אני שוגה במודע רק כדי לא לצאת "טמבל".

שימו לב לדבר המדהים: מי שמדבר בתחביר תקין יוצא 'טמבל' ומי שלא, לא. זה, אולי, מתמצת את המצב הבעייתי שבפניו אנו עומדים במשפט אחד. הנה העדות המכרעת לכך שה"זרם המרכזי" סופח אליו מועמדים שעשויים לצמוח ולהשתייך לשכבה האינטלקטואלית - הנה ראיתם את העוצמה שהוא מסוגל להפעיל: הוא מתנפח (כי הוא מצרף אליו חבר) בעוד שהשכבה האינטלקטואלית מרזה (כי היא מאבדת פוטנציאל לחבר בה). אני כותב זאת בגודל ענקי כדי שאף אחד לא ינסה לצטט אותי ויזעק "דמגוגיה!!": זוהי רק דוגמית קטנה למה שמתחולל בחוץ וזה לחלוטין לא האספקט היחידי שבו אותו הליך שתארתי מתרחש. אתם, הקוראים הנבונים, צריכים *לזקק* מתוך המשפט הזה את האמת המהרה: החברה הישראלית מחזקת את האדם שניחן בפחות אינטלקט ומחלישה את האדם שמחזיק ביותר אינטלקט. זה דבר הרסני מאין כמוהו לכל חברה ובפרט לחברה הישראלית שנסמכת על החוג האינטלקטואלי שלה בכל כך הרבה מובנים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קורה לי הרבה שכואב לי להוציא מהגרון "אתן" ו"הן", רק בגלל שאני חושש שזה ישמע מוזר, ולפעמים אני שוגה במודע רק כדי לא לצאת "טמבל".

אני מודה שלפעמים זה קורה גם לי.

עם זאת, זה תלוי בחברה שאני נמצא מסביבה באותו רגע. משהו בסגנון "ברומא התנהג כרומאי", אני מניח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Fkloster, כרגיל, אתה מגזים.

דווקא לאינטלקט מבין כל הדברים- יש פחות קשר.

חלק מסויים מהחברה שלנו בז לחכמה, ללמידה, לידע, לתרבותיות. אבל זה לא קשור לאינטגליגנציה של הבן אדם.

אינטליגנציה היא, בעיקרה (אפשר לפתח את זה), דבר מולד, לצערנו. השאלה היא מה הבן אדם עושה איתה.

נתקלתי בחיי גם בחנונים דיי טיפשים וגם בערסים, וכל מני בטלנים בהמתיים למינהם, מאוד חכמים.

לומדים איתי אנשים שלא יודעים מהי משוואת הישר, דבר שישר מקטלג אותם אצלי כחסרי ידע- איך חלקם גם פותרים אינטגרל כפול ומעצבן (לדוגמה) בקלות יחסית. :nixweiss:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דיון מעניין

פותח התרד לרגע חשבתי שאתה פדופיל ;D אבל שקראתי את התוכן הבנתי מיד.

אני מסכים איתך מאד.איבדנו זהות בשלב מסויים בחיינו כחברה וכמדינה ואנו רודפי בצע אחרי תרבות הגועל של המערב.אכן כן.

מפה והלאה אפשר לתקן רק מבית.חינוך לדרך ארץ תלוי רק במה שנקנה לילדנו ועמידותם מול הנוער הפוחז הדפוק שניגרר אחרי הוריו לזבל של המערב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Fkloster, כרגיל, אתה מגזים.

דווקא לאינטלקט מבין כל הדברים- יש פחות קשר.

חלק מסויים מהחברה שלנו בז לחכמה, ללמידה, לידע, לתרבותיות. אבל זה לא קשור לאינטגליגנציה של הבן אדם.

אינטליגנציה היא, בעיקרה (אפשר לפתח את זה), דבר מולד, לצערנו. השאלה היא מה הבן אדם עושה איתה.

אני אלך עם הקו שהעלת. נניח שאינטליגנציה היא מולדת ולא נרכשת - ברגע שהחברה מדרבנת את מה שכתבת כאן:

חלק מסויים מהחברה שלנו בז לחכמה, ללמידה, לידע, לתרבותיות.

היא בעצם מונעת מאנשים בעלי פוטנציאל שכזה לממש אותו. עוד בשנות ההתבגרות ואף לפני כן, האדם מתחיל לפתח את הזהות שלו - האישיות שלו - וכן מתגבש אופיו והעקרונות על פי הם הוא נוהג וינהג כנראה למשך כל חייו. ברגע ש

חלק מסויים מהחברה שלנו בז לחכמה, ללמידה, לידע, לתרבותיות
מה שבעצם קורה הוא שהחברה יורה לעצמה ברגליים: היא מנטרלת את ה"פריחה" של צעירים כאלו בשלב הקריטי בחייהם ומונעת מהם למשש את הפוטנציאל הטמון בהם. גם אם בחלק מהמקרים מתרחש השינוי לטובה ואנשים מצליחים "לראות את האור" אחרי שהם עוזבים את בית הספר התיכון, הרי שהרבה פעמים זה מאוחר מידי: ראשית, כי לאחר שאדם מגבש מודעות מסוימת, קשה להשתחרר ממנה לאחר בית הספר התיכון שם נמצא אותו הליך גיבוש לקראת סופו ורשימת העקרונות המנחים\מטרות בחיים נחתמת. מעבר לכך, הרבה מין היכולות הללו - כדי שאדם בעל פוטנציאל יוכל לשאת פרי - צריכות להיות מפותחות מגיל צעיר. אם תבדוק לעומק אתה תמצא שרבים מאד מאותה שכבה אינטלקטואלית היו "ילדי פלא" בצעירותם, כלומר, בזכות הטיפוח שהם זכו לו בילדותם הם יכלו להגיע לאן שהגיעו. אני משוכנע שיש כרגע ילדים כאלו שם בחוץ שלא נתגלו וגם לא יתגלו: יש בהם היכולת אלא שבגלל הלחץ החברתי והרצון להיות כמו כולם, הם אינם נותנים לכך ביטוי ולפיכך לא זוכים לטיפוח הרצוי ובמקרים הפחות אופטימיים הם בעצם לא מודעים ליכולתם והנה לך דוגמא איך החברה איבדה פרט איכותי ו"הרוויחה" פרט שהוא במקרה הטוב ממוצע.
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בזה אני מסכים.

אם בן אדם נולד גאון והוא חסר חינוך, הוא יהיה פחות טוב מבן אדם עם חינוך.

לא נגדתי אותך ממש- רק טענתי שצריך לקרוא לילד בשמו.

בכל מקרה אני חושב שהבעיה העיקרית היא דווקא יותר חוסר החינוך מהבית, לאו דווקא החינוך "הפורמלי".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...