HT - איך זה עובד? - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

HT - איך זה עובד?

zag_zag

Recommended Posts

אני עומד לקנות מחשב חדש עם מעבד של - פנטיום 4 2.4, עם מהירות באס של 800mhz. אני מבין מה אומר ה-HT - זו טכנולוגיה ש"מחלקת" את המעבד הפיסי לשני מעבדים לוגיים, ומאזנת את העומס בין שני המעבדים האלה. כל שאני אפעיל תתמוך בטכנולוגיה הזו? ואם לא, איזה כן יתמכו? אני משתמש ב-win2000

תודה :jump:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפי מה שקראתי, זה אמור לעבוד עם רוב האפליקציות במערכות כמו win2000:

In Hyper-Threading, intends to continue boosting the performance of the 4 processor by another 5% to 25% on average. What Hyper-Threading does is to boost the performance of multi-tasking applications through simultaneous processing of threads. In normal applications, threads are executed one at a time no matter how much of resources each of these threads take. However, with Intel's Hyper-Threading in action, threads are executed in parallel which results in a more efficient utilization of the processor's execution resources.

The beauty of Hyper-Threading is that it's already compatible with most applications available today. In fact, it takes advantage of the multi-tasking environment that the latest operating systems like 2000 and offer. Users are expected to immediately experience an increase in performance regardless of the applications used.

מה שאני עדיין לא מבין, זה איך זה עובד? איך הם גורמים למעבד שאמור לעבוד ב-Pipeline לעשות כמה פעולות בו זמנית?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם האפליקציה לא נכתבה לניצול של שני threads מקבילים או יותר היא לא תרויח שום דבר מזה, אפילו להיפך.

אבל אם מפעילים מספר תוכנות במקביל בלי קשר לאופטימיזציה של כל אחת אז יש תוספת ביצועים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם האפליקציה לא נכתבה לניצול של שני threads מקבילים או יותר היא לא תרויח שום דבר מזה, אפילו להיפך.

אבל אם מפעילים מספר תוכנות במקביל בלי קשר לאופטימיזציה של כל אחת אז יש תוספת ביצועים.

להיפך?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן, תוכנה שלא מיועדת לפעול עם שני threads יכולה לפעול לאט יותר בסביבה כזו כי מערכת ההפעלה מנסה לבצע חלוקת עומס אבת התוצאה הסופית היא שכל העומס מגיע למעבד אחד בכל מקרה.

הזמן שדרוש לקבוע לאן לשלוח את הפקודות מוריד מעט ביצועים ביחס למערכת שהיתה שולחת את העומס אוטומטית למעבד אחד.

הפגיעה די זניחה, הרבה פעמים פחות מאחוז אז זה לא קריטי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מי שאמר שצריך בתוכנה מסויימת משהו יעודי כדי שהתוכנה תנצל את הHT טועה

WIN2000 ן ן WIN2003 תומכים בשני מעבדים

מערכת ההפעלה היא זו שיודעת איך לחלק את העבודה.

ובקשר לזה של מאיפה הביאו עוד פייפליין אז ככה במעבדים שתומכים בHT אין צינורות עיבוד ספצייפים כמו שיש בכרטיסי מסך למשל

אלה אפשרות לחלק לוגית את המעבד לשני מעבדים.

איך זה יכול לעבוד?

כמו שכתוב יש הרבה שלא משתמשות בכל כח של המעבד אז המערכת "מאבדת" ביצועים בדרך.

וזה לא שהמעבד מחולק 50 אחוז לכל חלק אלה זה משהו מאוד וירטואלי שיכול להשתנות בהתאם למה שהמעבד צריך לטפל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מי שאמר שצריך בתוכנה מסויימת משהו יעודי כדי שהתוכנה תנצל את הHT טועה

WIN2000 ן ן WIN2003 תומכים בשני מעבדים

מערכת ההפעלה היא זו שיודעת איך לחלק את העבודה.

ובקשר לזה של מאיפה הביאו עוד פייפליין אז ככה במעבדים שתומכים בHT אין צינורות עיבוד ספצייפים כמו שיש בכרטיסי מסך למשל

אלה אפשרות לחלק לוגית את המעבד לשני מעבדים.

איך זה יכול לעבוד?

כמו שכתוב יש הרבה אפליקציות שלא משתמשות בכל כח של המעבד אז המערכת "מאבדת" ביצועים בדרך.

וזה לא שהמעבד מחולק 50 אחוז לכל חלק אלה זה משהו מאוד וירטואלי שיכול להשתנות בהתאם למה שהמעבד צריך לטפל.

אתה טועה, מערכת ההפעלה יכולה רק לפצל את העומס בין שתי אפליקציות. היא לא יכולה לפצל את העומס של בודדת שלא נכתבה מראש לפעול בצורה כזו.

הליבה של ה P4 עם HT לא שונה בשום צורה מהP4 בלעדיו, כל הפייפליינים קיימים בצורה הרגילה שלהם.

HT רק שומר שני סטים של רגיסטרים ומחליף ביניהם במקרה שת'ראד אחד מחכה למידע והשני יכול לבצע פעולה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל אמירם צודק שנית כל שאלו כאן אם יש גרסת HT ל לוחות 533 והתשובה היא כן המעבד המקורי עם HT הוא ה 3.06 שהוא 533 FSB אבל הוא היחיד ואם אני לא טועה אין שום כוונה לעשות אחרים כאלה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...