שאלה בקשר לחיבור ראווטר למחשבים נייחים - עמוד 3 - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שאלה בקשר לחיבור ראווטר למחשבים נייחים

IdanTs

Recommended Posts

• תגובות 54
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

זה העניין אני לא רוצה לשחק איתו סתם כי אני מפחד לשנות כל מיני דברים בהגדרות שלו שיהרסו את החיבור או את המהירות =\

עד עכשיו הבנתי הכל הכל! אני רק צריך לדעת איך אני מבטל את האפשרות של ה"אל-חוטיות", כאילו שהראווטר יפעל רק חוטי.. וככה אף אחד לא יוכל לפרוץ לי לראוטר.. רק זה נשאר לי להבין.

מצטער שאני חופר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תשמע, אני אתן לך הקבלה מאולי עולם תוכן שיותר מוכר לך:

אתה לא יכול לדעת לנהוג רק ממבחן תיאוריה.

זה בדיוק היופי בציוד תקשורת/מחשוב - לשחק, להבין וללמוד תוך כדי עבודה.

להסביר לך עכשיו את כל זה לא ייתן כלום אם אין לך מושג מה זה ממשק web בכלל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי..

אבל אני רק רוצה לדעת משהו שהוא לא משהו שאני יכול ללמוד פשוט

אם אני רוצה לראוטר שלי, ראוטר שאני אשתמש בו רק בחיבור קווי עם שתי מחשבים. אני יכול לכבות את הרשת האלחוטית של הראוטר וזה יהיה מספיק?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מבחינת "גניבת" רוחב פס מהשכן עם המחשב הנייד - כן. מבחינת ברשת תצטרך להגדיר את הFIREWALL (יותר נכון

את הפורטים שתפתח בה) ואפשרויות מתקדמות נוספות.

כמו שאמרו מעלי - אל תהסס לשחק איתו. בכל הנתבים יש אופציה להחזרה למצב המקורי. תשחק איתו כמה שתרצה עד שתחליט מה

ההגדרות המועדפות עליך, תאפס את הנתב ותגדיר אותו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

את כל ההגדרות והאפשרויות הנוספות שאתה מדבר עליהן, אני עושה דרך הראווטר עצמו? או דרך המחשב?

ברגע שתקנה את הנתב, ותחבר אותו, אתה תראה שאתה סתם עושה סלט :silly:

את כל ההגדרות שצריך לקבוע בראוטר, אתה קובע באמצעות מחשב שיחובר ישירות לראוטר (באמצעות כבל רשת).

ע"מ לקבוע את אותם הגדרות אתה צריך להכנס לממש של הנתב באמצעות פשוט כלשהו, איך ? ע"י הקלדה פשוטה של כתובת הנתב בשורת הכתובות.

בד"כ הכתובת היא 192.168.0.1 או 10.0.0.0 או כל דבר אחר (תלוי ביצרן). אופן הגישה אל הנתב, איך להגדיר אותו, כיצד להכנס לממשק שלו, כתובת ברירת המחדל שלו, סיסמת ברירת המחדל שלו וכל מה שאתה צריך נמצא ב-Manula שתקבל יחד עם אותו שתקנה.

מתי שתקנה את הראוטר, תעיין ב-Manual ותראה מה צריך לעשות. אם עדיין יהיו לך שאלות אתה מוזמן להציג אותם כאן.

בכל אופן, בגלל שאתה כ"כ להוט לראות איך מגדירים ראוטר, אז עשיתי חיפוש קטן בגוגל וגיליתי של-Linksys יש סימולציה 1 ל-1 של כל הנתבים שלהם, ככה תוכל להכיר טיפה אתה גם לפני שתקנה אותו. לפי מה שהבנתי הראוטר שאתה קונה זה WRT54GL, אז הנה הממשק שלו (ככה בדיוק זה נראה):

http://ui.linksys.com/files/WRT54GL/4.30.0

אתה יכול לראות, שהתפריטים הם מאוד נוחים ואינטואיטיבים.

* אם אתה רוצה לבטל את ה-Wireless כרגע, אז אתה פשוט נכנס לתפריט Wireless ושם אותו על Disable (איפה שכתוב Wireless Network Mode).

[ כתוספת, למי שסתם רוצה לראות ממשקים של כל מני דגמים, הנה הכתובת: http://ui.linksys.com ].

וד"א אתה לא צריך לפחד שיקרה משהו לנתב אם תגדיר אותו לא נכון. הרי זה רק תוכנה, הכל ניתן לשינוי, ויש כפתור Reset על הראוטר שמחזיר אותו ליום הראשון (ואפשר גם מהתפריט של הראוטר, תחת Administration ).

תהנה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל זה ידוע שמודם טריון לא הכי מומלץ עם ראוטר

תתקשר לחברת הכבלים ותבקש שיחליפו לך את המודם לטומפסון או כי אתה רוצה להביא ראוטר

הצעדים להגדרת הראוטר:

מודם מחובר בכבל כמובן למאחורי הלינקסיס ליציאה WAN ועוד כבל מיציאה 1-4 לא משנה למחשב

כדי לגשת לממשק הנתב יש לפתוח דפדפן ולהיכנס לכתובת http://192.168.1.1/

כעת יש לרשום את השם והסיסמא שהוגדרו לנתב. בברירת מחדל שם המשתמש ריק והסיסמא היא admin

בחוצץ Setup, בשדה הראשון בחר ב Automatic Configuration - DHCP

בתחתית המסך לחצ על כפתור "Save Settings".

הערה: במידה והנתב מקבל מהמודם את הכתובת 0.0.0.0 , יש לנסות לאתחל ראשית את המודם ואח"כ גם את הנתב

זהו....יש לך חיבור ללא חייגן אם שמת לב השם משתמש והססמה מהספק לא באים כאן לידי ביטוי

זה יעבוד אל תדאג אני עושה את זה כל יום

לאחר מכן תחזור אלי להגדרת הצפנה לראוטר

בהצלחה :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סבבה תודה אחי

זה משנה אם אני ישאר עם המודם שיש לי עכשיו?

כי אני לא חושב שHOT סתם ככה יחליפו לי את המודם בחינם.. זה בטח איזה 300 שקל לא?

ועוד לא קיבלתי את הראווטר כנראה תחילת השבוע אני אקבל.. מקווה :S

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...