8 שנים בדרך ל-780 (סיפור אמיתי) - עמוד 3 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

8 שנים בדרך ל-780 (סיפור אמיתי)

Chymes

Recommended Posts

רק כי הרוב פה עובד בעיקר ב-"קומבינה" : לדוגמה, אם היו לו "קשרים", שבהם גם היה מעוניין להשתמש, יש להניח כי לא היה עליו לעבור את דרך הייסורים שעבר.

וזה עוד לפני שאמרתי מילה אחת על העובדה שבמדינה מתוקנת אדם בד"כ איננו צריך להסתמך על קשרים, על המזל, או לעבור דרך ייסורים כזו מסיבה כלשהי. במדינה מתוקנת בד"כ מספיקה היכולת.

ואתה מבסס את הטענות שלך על סמך מה?

לא היו לו שום הוכחות ליכולת וכנראה שהיו אחרים שכן הראו יכולת ברמה גבוהה יותר.

אם הוא כל כך רצה להיות רופא הוא גם היה יכול ללכת למוסדות אקדמאים עם דרישות נמוכות יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 71
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

איזה נוב. אני קיבלתי 743 בפסיכומטרי הראשון והיחיד שעשיתי. עשיתי קורס בגבע אבל בחודש האחרון לא היה לי זין לזה וחוץ מלבוא פעמיים בשבוע לשעור לא עשיתי כלום.

מה שכן, הקטע הזה עם ה-סביר להניח שיש לי את ציון הפסיכומטרי הכי גבוה בקניון\כל דבר אחר שאני נמצא בו כרגע דווקא מגניב. אני הולך להריץ לי את זה בראש מדי פעם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז יש לך 743 בפסיכומטרי..

זה אומר שאתה יותר חכם מכולם?.. ממש לא, זה לא משקף שום דבר חוץ מזכרון ופלט מידע מהיר בתוך זמן קצר.

לידיעתך רק,

יש אנשים פי אלף יותר חכמים מאלו שמקבלים 700+ שיכולים לפתור את המבחן אם היה יותר זמן ללא בעיות.

עוד לא הבנתי את הקטע של לענות על שאלות בכמה שיותר מהר, כאילו מה יש מולי פצצה בטיימר שאם אני לא אפתור תרגיל מהר אז אני לא אעבור?

זה בולשיט לדעתי כל המבחנים של הפסיכומטרי האלו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה אומר שאתה יותר חכם מכולם?.. ממש לא, זה לא משקף שום דבר חוץ מזכרון ופלט מידע מהיר בתוך זמן קצר.

לידיעתך רק,

יש אנשים פי אלף יותר חכמים מאלו שמקבלים 700+ שיכולים לפתור את המבחן אם היה יותר זמן ללא בעיות.

קיבלת ציון נמוך הא?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ואתה מבסס את הטענות שלך על סמך מה?

לא היו לו שום הוכחות ליכולת וכנראה שהיו אחרים שכן הראו יכולת ברמה גבוהה יותר.

אם הוא כל כך רצה להיות רופא הוא גם היה יכול ללכת למוסדות אקדמאים עם דרישות נמוכות יותר.

אני מבסס את טענתי על נסיוני האישי, ועל מידע ממספר מקורות שונים - ומהימנים למדיי.

ומדבריו של האיש עולה כי בהחלט היו לו "הוכחות ליכולת" - ואף הרבה מעבר לכך.

ואולי תתפלא, אך חלק מהחבר'ה באמת מעוניינים לרכוש השכלה ודעת, ולא רק להשיג תעודת-גמר מאיזו "שלוחה" של "אוניברסיטת לטביה", כך שבעבורם אין דין מוסד לימוד אחד בהכרח כמשנהו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הרופאים באמת לא תמיד מקבלים תגמול מספיק טוב בשביל העבודה המאוד תובענית של חלק מהם (זה תלוי - יש כל מיני רופאים).

לגבי הבחור,

כל הכבוד לו, אבל כמו שנאמר - הוא לא מספיק טוב או יותר נכון יש יותר טובים ממנו ותאמינו לי שיש מספיק סטודנטים לרפואה בארץ, אם לא היו מספיק היו מורידים את הדרישות כמובן. זה שבן אדם 8 שנים מנסה להשיג את הציון הדרוש ויש סטודנטים לרפואה אחרים שמוציאים את הציון הדרוש בפעם או פעמיים - זה רק מעיד שהוא פחות טוב מהם, עובדה פשוטה. זה נכון שיכול להיות שהוא יהיה רופא יותר טוב מאשר חלק מהם אבל הדברים הללו זה לא שוק - צריך חוקים ברורים ואין מה לעשות, אי אפשר שהכל יהיה מושלם מכל הבחינות והדרך כרגע זו הפשרה הטובה ביותר, אי אפשר לדעת מראש מי יהיה בעוד 10-15 שנה רופא טוב יותר.

אני לא מסכים. בטווח הקיצוני ההבדל בין 780 ל-730 יכול להתבטא ב-2-3 טעויות. באמת שאין שום הבדל ביכולת בין 780 ל-700.[br]פורסם בתאריך: 22.08.2008 בשעה 07:18:41

חבל שאתה מדבר שטויות.

אולי התכוונת שמהשנה הנוכחית לא ניתן לעבור - זה אני באמת לא יודע.

בוא נגיד שאחד מאלו שאני מכיר הוא כבר דוקטור, עם התמחות, והתמחות שניה (בחו"ל), ועושה עכשיו פרופסורה.

אני מבסס את דברי על מחקר. אתה מבסס את דבריך על מישהו שאתה "מכיר". עד השנה לא היה ניתן לעבור מביולוגיה לרפואה מבלי לעמוד בסכם רפואה. השנה הנהיגו תוכנית שבעל תואר ראשון בביולוגיה בממוצע שפוי יוכל להמשיך ללימודי רפואה.

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3508463,00.html

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המרדף הזה אחרי ציוני פסיכומטרי באמת נראה לי תמוה,

אם לא הלך לך בבחינה הזאת, תמיד יש אלטרנטיבה למה שאתה רוצה ללמוד

מבלי לגשת לבחינה הזאת שוב ולשפר אותה בצורה כה עיקשת.

אם הלך לך וקיבלת כמה שאתה צריך, מצויין! מזל טוב.

אבל אם לא, זה גם לא סוף העולם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רק לתקן כמה טעויות

אין ממש מחסור ברופאים, יש מחסור ברופאים במקומות מסוימים ובעיקר בפריפריה - זה נובע או מחוסר בתקנים או בגלל תנאי ההעסקה המחפירים שמרחיקים משם אנשים (חלק מבתי החולים בפריפריה או הרדמה וכירורגיה כללית לדוגמא), הבעיה לא תפתר אם יכשירו עוד רופאים, זה בלוף שמקדמים אותו בעלי אינטרסים.

ניסו בעבר כל מיני שיטות עוקפות-פסיכומטרי לקבלה ללימודים וכולן כשלו באופן מהדהד. האוניברסיטאות לא מוכנות לסמוך רק על ציוני הבגרות משום שיש בהם עיוותים רבים (בגלל שיטת הבונוסים ומתן הציונים הלינאריים) וכמובן בגלל שיש מכת העתקות איומה במגזרים מסוימים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

על פי מה שידוע לי דרישות הקבלה לתארים באוניברסיטאות נקבעות על סמך הביקוש, כך שניתן להסיק מכך שדרישות הקבלה ללימודי רק עולות

עם השנים שכך גם עולה הביקוש ללימודי .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פסיכומטרי זה השטיק הכי גדול שהומצא אי פעם.

אני ידעתי שתחת לחץ מפגר כזה כמו שיש במבחן אני לא יעמוד בצורה טובה.

לכם פשוט עקפתי אותו ולמדתי הנדסאים במכללה ואז להתקבל לתואר זה כבר אוטומאטי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לידיעתך רק,

עוד לא הבנתי את הקטע של לענות על שאלות בכמה שיותר מהר, כאילו מה יש מולי פצצה בטיימר שאם אני לא אפתור תרגיל מהר אז אני לא אעבור?

זה בולשיט לדעתי כל המבחנים של הפסיכומטרי האלו

אני אישית חושב שהמבחן הזה דבילי ולא קשור לכלום.

ועדיין, מעניין אותי שאם היה יותר זמן אז בלה בלה? כן יש הגבלת זמן. ואם לא הייתה הגבלת זמן גם אני הייתי יכול לקבל כמעט 800. רבמת השאלות הנוכחית סביר הלניח שהייתי מקבל 790+.

אבל אני כן עמדתי בלחץ הזמן, וקיבלתי ציון שלפי המרכז הארצי רק שני אחוז מהאוכלוסיה מקבלים ציונים בסביבתו.

אני גם יודע שאני מתקבל לרפואה כרגע בכל מוסד בארץ (למרות שאין לי כוונה ללכת לרפואה).

בקשר ל"חוכמה", שזה גם ככה מושג מאד ערטילאי ולא קבוע, לא, אני לא חושב שאני יותר חכם מכולם. אני חושב שאני יותר חכם מרובם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קיבלת ציון נמוך הא?

תזכיר לי מתי לצחוק? ::)

galz - לא באתי אלייך בקטע של ירידה כן?

רק בכדי להביע את עמדתי בכך שהמבחן הזה לא משקף את היכולות האנושיות האמיתיות,

אני אישית לא מאמין במבחן הזה אבל מה לעשות גם אני אצטרך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...