תמונה מפוקסלת בעת צפיה בסרטים - כרטיסי מסך - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

תמונה מפוקסלת בעת צפיה בסרטים

hexspeed

Recommended Posts

שלום חברים,

אני מעלה כאן נושא שאותו אני חוקר כבר די הרבה זמן ויש לי היסטוריה די ארוכה ועגומה בכל הנוגע אליו. אני פותח את הנושא בפורום זה על סמך המסקנות שעלו בכל מני בדיקות שעשיתי שכיוונו אותי לכיוון כרטיס המסך ופחות לכיוונים של בעיות תוכנה/מערכת הפעלה.

אז ככה.. לאחרונה רכשתי מחשב חדש שמאפייניו הראשיים:

לוח אם: GIGABYTE GA-P35-DS3L P35

מעבד: Intel Core 2 Duo E8400 3.0

כרטיס מסך: GIGABYTE Radeon HD3650 DVI-I 512MB DDR2 (לאחר מכן הוחלף ל- Gigabyte 8600GT 256 DDR3 על כך בהמשך..)

שמח ומאושר, הרכבתי את המחשב והתקנתי XP. אחרי ההתקנה של כל הדרייברים והמקודדים הרצתי סרט AVI. התוצאה היתה מפתיעה, לרעה!

משום מה, כשניגנתי סרטים באיכות "נמוכה" (640 פיקסלים על 272 פיקסלים), כשכרטיס המסך צריך לעשות את ההגדלה למסך מלא (אני עובד ברזולוציה של 1680 על 1050) הוא עושה אותה באופן מפוקסל. זאת בניגוד למה שכרטיסי מסך בעבר ידעו לעשות כאשר הגדילו את התמונה תוך כדי ביצוע מריחה או Smoothing. יש לציין שסרטי HD מוצגים מצוין (כי אין צורך לעשות אינטרפולציה, הם מכילים מספיק פיקסלים גם ככה..)

ניתן לראות דוגמאות להבדל בין אופן ההגדלה בשני הלינקים הבאים:

1. תמונה שהוגדלה בפיקסול

http://img503.imageshack.us/img503/2967/38pixeledck5.jpg

2. אותה תמונה שהוגדלה במריחה

http://img165.imageshack.us/img165/5271/38smoothedkr7.jpg

בדקתי כמה וכמה מחשבים חדשים וישנים והמסקנה היא שהחדשים מציגים תמונה מפוקסלת בעוד מחשבים מהדור הישן (עם כרטיסי מסך AGP) מציגים תמונה חלקה ויפה יותר, לא משנה כמה מסריח כרטיס המסך שלהם.

ניסיתי לעשות כל מני התאמות של ה- Video overlays שהנגנים (במקרה שלי VLC ו Bsplayer) משתמשים בהם ויש שיפור אבל לא הצלחתי להתקרב לתוצאה הקרובה למה שכרטיס מסך מאפפפפפן מלפני 100 שנה ידע לעשות בלי שום התאמה או שינוי הגדרות. בנוסף, החלפתי את כרטיס המסך מ- ATI ל- בתקווה שיהיה שינוי. היה שינוי ממש קטן לטובת ה- אבל אי אפשר להגיד שהתצוגה דומה למה שאני מכיר מפעם.

ועכשיו השאלה, האם זה המצב ויש לחיות איתו ולעבור לראות רק HD או שאני פשוט טמבל ומפספס איזו הגדרה של כרטיס המסך?

האם אכן מדובר בבעיה מוכרת של חדשים?

אשמח לשמוע את חוות דעתכם המלומדת.

רב תודות מראש!

גיא.

[attachment deleted by admin]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה שאתה מראה בתמונות זה בעצם תמונות בפני עצמן. גם אצלי הגדלת תמונה ב-photo gallery של היא מפוקסלת,

אבל הגדלת לא יוצאת מפוקסלת בכלל (ואם כן אז כנראה קשור בקודקים\הגדרות).

אני מציע, בתור שלב ראשון שתצלם תמונת מסך כאשר הסרט עצמו רץ בהגדלה (במקום צילום מסך של צילום מסך)

* חשוב לי שתקח תמונת מסך כאשר הסרט ב-maximize ולא fullscreen. אני רוצה לוודא שככה זה יוצא מהנגן (רוצה לראות את הנגן בפעולה)

תציין את סוג הקובץ\הקודק בו הוא משתמש אם אפשר, תעלה לפה, קודם נראה אם זה באמת מפוקסל, ואחרכך נחשוב על פתרון בשבילך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא יודע לגבי הNvidia, אבל בדרייברים של ATI יש אופציה שמשנה דברים בדיוק כמו שאתה מתאר נראה לי.. :x

בCatalyst זה נמצא בקטגרויה של Avivo Video, תחת Basic Quality, אם מבטלים שם את ה "Use Automatic Deinterlacing"

הוא נותן לבחור בין כמה אופציות שחלק מהן מציגים את הפיקסול שאתה מדבר עליו, וחלק מהן מציגות תמונה חלקה יותר

(לפחות ככה זה נראה בVideo Preview של הCCC...)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל תודה על התגובות המהירות!

נכון, את התמונות העליתי על מנת להמחיש את ההבדל בצורה הפשוטה ביותר ואכן אין להן קשר לתצוגת הוידאו הבעייתית.

לגבי אפשרויות ה- Deinterlace, בדקתי כבר בעבר כשעוד היה לי את ה- radeon שהחלפתי וזה לא קשור.

לגבי המסך, זה גם חסר משמעות כי אותו מסך חובר בעבר לפני קניית המחשב החדש למחשב הישן שמציג את הסרטים עליו מצוין. המסך יכול להיות קשור בעקיפין כיוון שכשמשתמשים במסך גדול (22") שעובד ב- native resolution של 1680 על 1050, יש צורך להגדיל את התמונה המקורית של הסרט יותר, מה שיחשוף פיקסליזציה ביתר ברור.

עשיתי צילום מסך של המדיה פלייר (באופן מפתיע זה עבד עם printscreen מהמקלדת, בד"כ אי אפשר לתפוס וידאו ככה):

http://img210.imageshack.us/img210/2995/mediaplayerpixeledvu7.jpg

חלקכם יגיד שאני קטנוני, אבל נסו לראות את התמונה בהגדלה של 1:1 ואז תראו איך ה-2 לא חלק וגם ה-7 וזה ממש רחוק מאיך שהן מוצגות באופן חלק כשמשתמשים באותם ישנים.

ניסיתי לצלם על המחשב השני אבל שם אני לא יכול לתפוס את הוידאו עצמו ומתקבלת קוביה שחורה במקום התמונה של הסרט. גם בניסיון לתפוס את הסרט תוך שימוש ביכולות של Bsplayer לעשות Capture what you see, עלו בתוהו והחזירו פריים של הסרט ברזולוציה המקורית (640 על 270), מה שלא ממש עוזר להמחשה.

אני יכול לומר בוודאות שמדובר באיזושהיא הגדרה של ה- Video overlay, כלומר, מה כרטיס המסך עושה על מנת להגדיל את התמונה כשצריך, אבל אין לי שמץ של

מושג מה עוד אני יכול להגדיר שם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תנסה לעבוד עם Media Player Classic - Home Cinema, יש לו אפשרויות הגדלה כמו Bicubic ו-Bilinear

שעושים עבודה יותר טובה מ-Nearest Neighbor.

להלן דוגמית:

לפני (Nearest Neighbot)

bleach2kk0.th.jpg

אחרי (Bicubic)

bleach1uo3.th.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב, התקנתי את התוכנה וניסיתי את כל ההגדרות המדוברות.

לצערי, אני לא יכול לדווח על שיפור בתצוגה. הוידאו הוצג במקרה הכי טוב בדיוק כפי שהוצג ע"י המדיה פלייר 11. אם בחרתי ב- nearest neighbor או ב- bilnear (לא 2.0) היה פיקסול חמור יותר, אבל שוב, בהגדרות האחרות התמונה לא נראתה חלקה כמו בצילומי המסך ש- PT באדיבותו העלה (שזו אגב האיכות אליה אני רגיל מכרטיסי המסך הקודמים שלי radeon9100/geforce 440 שלא הצריכו שום הגדרה מיוחדת בשום נגן..).

צילום המסך לאחר הגדרת ה- Resizer כ- Bilinear

mediaplayerclassicscreeoc5.th.jpg

צילום המסך לאחר הגדרת ה- Resizer כ- Bilinear PS 2.0

mediaplayerclassicscreevg7.th.jpg

צילום המסך במדיה פלייר 11 (בלי שום הגדרות מיוחדות)

mediaplayerpixeledvu7.th.jpg

הייתכן שכרטיסי ה- mid/low ריינג' בימינו פשוט עושים עבודה ממש גרועה או שכל זה קורה ברמת התוכנה ולא קשור לכרטיס המסך?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...