עריכת RAW - עמוד 4 - צילום דיגיטלי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עריכת RAW

PyroGhost

Recommended Posts

מה גורם לך לחשוב שפותח הדיון מחפש פתרון ל"הפקה יוקרתית"? הנה תזכורת לשאלה המקורית:

מישהו פה מכיר תוכנה טובה לעריכת תמונות בפורמט RAW?

התחלתי לצלם בפורמט הזה לאחרונה באופן דיי קבוע וזכרתי שתמיד אמרו שבשביל הפורמט הזה יש תוכנות שעדיפות על , האם זה באמת ככה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 60
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

מה גורם לך לחשוב שפותח הדיון מחפש פתרון ל"הפקה יוקרתית"? הנה תזכורת לשאלה המקורית:

הפקה יוקרתית היא רק דוגמא, אבל יש עוד סיבות כמו למשל: עבודת גמר, תערוכה אישית, עבודה מול לקוח קפדן... לא חסר סיבות.

ותתפלא אני עובד מול המון סטודנטים לצילום כאשר היעד העיקרי שלהם הוא הגשה, בפרט אם מדובר במרצה קשוח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני עדיין לא רואה איך הצעה כזו עונה לפותח הדיון על השאלה. למען האמת, מעבר לפרסומת עצמית לך אני לא רואה איך היא מועילה למישהו. עדיף שנתמקד בנושא שלשמו הדיון הזה נפתח - בדיקה האם ACR היא התוכנה הטובה ביותר להמרת RAW.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני עדיין לא רואה איך הצעה כזו עונה לפותח הדיון על השאלה. למען האמת, מעבר לפרסומת עצמית לך אני לא רואה איך היא מועילה למישהו. עדיף שנתמקד בנושא שלשמו הדיון הזה נפתח - בדיקה האם ACR היא התוכנה הטובה ביותר להמרת RAW.

למה פרסומת עצמית? אני עובד בחברה, אתה רואה שכתבתי כאן את שם החברה? אפילו לינק לא צירפתי. :nixweiss:

ובקשר לדיון, אין תוכנה הכי טובה אם לא מתבצע המשך טיפול בפוטושופ בעצמה, זה מה שאני מנסה להסביר לכם.

אפילו ב-ACR חסרים כלים להמשך טיפול נאות, כנ"ל לגבי NX.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה פרסומת עצמית? אני עובד בחברה, אתה רואה שכתבתי כאן את שם החברה? אפילו לינק לא צירפתי. :nixweiss:

לא צריך לינק בשביל לפנות אליך. אבל עזוב, בוא לא נמשיך בכיוון הזה. אני לא מנהל את הפורום הזה ואין לי עניין להיות שוטר.

ובקשר לדיון, אין תוכנה הכי טובה אם לא מתבצע המשך טיפול בפוטושופ בעצמה, זה מה שאני מנסה להסביר לכם.

אפילו ב-ACR חסרים כלים להמשך טיפול נאות, כנ"ל לגבי NX.

השאלה של פותח הדיון לא התייחסה לכל תהליך עיבוד התמונה, אלא ספציפית לתוכנה שמבצעת את ההמרה. האם ACR מספקת לדעתך את ההמרה האיכותית ביותר? אם כן, מול אילו תוכנות ביצעת את ההשוואה? במה באו לידי ביטוי היתרונות שלה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב אז ככה, במקום להעלות ספקולציות על מטרת שאלתו של " פותח הדיון " אני פשוט אסביר את המקור לשאלה שלי וזהו..

אז נכון, אורן צודק, אני לא מחפש משהו שמצריך לשכור את שירותיו של בעל מקצוע בתחום ולשלם כסף, בסה"כ אני מנסה לשדרג את איכות הצילומים שלי ואת איכות העיבוד הגרפי שהם עוברים, בתור מי שרוצה ללמוד צילום וגרפיקה קצת מעבר ללקרוא ולצלם כל הזמן לבד, אני מנסה להשתפר ולהתייעל, ואני אפילו לא פוסל את האופציה שיום יבוא ואני ואורי נעסוק באותו המקצוע...

בכל מקרה, אני שמח לראות דוגמאות לעבודות, ולפייט שכל אחד נותן פה בשביל להצדיק את הטענה שלו, ת'אמת שזה יכול לתרום מאוד לפורום הזה ולהבנה של אנשים פה, צריך לארגן יותר דיונים כאלה 8)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בינתיים ADOBE הוציאה בומבה שיכולה להפוך את הקערה, מה זה להפוך, לשבור לרסיסים.

למעשה היא יצרה יכולת לחכות פרופילי צבע של יצרנים.

זה לטעמי הדבר הכי חשוב שקיים בתוכנת עיבוד RAW.

לכו תורידו את ACR 4.5.

יש מצב למהפכה...

ואולי מתחת לקלעים יש מעט שיפור ב- Demosaicing וה- NR.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא צריך לינק בשביל לפנות אליך. אבל עזוב, בוא לא נמשיך בכיוון הזה. אני לא מנהל את הפורום הזה ואין לי עניין להיות שוטר.

השאלה של פותח הדיון לא התייחסה לכל תהליך עיבוד התמונה, אלא ספציפית לתוכנה שמבצעת את ההמרה. האם ACR מספקת לדעתך את ההמרה האיכותית ביותר? אם כן, מול אילו תוכנות ביצעת את ההשוואה? במה באו לידי ביטוי היתרונות שלה?

אני מזכיר לך שהוא דווקא כן שאל לגבי כל תהליך עיבוד התמונה ולא רק לגבי ההמרה.

ציטוט של: PyroGhost ב 24.07.2008 בשעה 16:23:30

מישהו פה מכיר תוכנה טובה לעריכת בפורמט RAW?"

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז למה התכוונת כשרשמת "השאלה של פותח הדיון לא התייחסה לכל תהליך עיבוד התמונה"?

לאיזה שלבים בתהליך הוא לא התכוון?

הוא התכוון להעזר בתוכנה ולאחר מכן בעוד אחת על הקובץ המומר?

לדעתי הכוונה שלו היא לעבוד עם תוכנה אחת. בה הוא יעשה את כל התהליך. המרה ועריכה. בגלל זה הוא כתב את המילה "עריכה".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז למה התכוונת כשרשמת "השאלה של פותח הדיון לא התייחסה לכל תהליך עיבוד התמונה"?

לאיזה שלבים בתהליך הוא לא התכוון?

לכל מה שאחרי ההמרה.

הוא התכוון להעזר בתוכנה ולאחר מכן בעוד אחת על הקובץ המומר?

אם יש שיפור בתוצאות, כן.

לדעתי הכוונה שלו היא לעבוד עם תוכנה אחת. בה הוא יעשה את כל התהליך. המרה ועריכה. בגלל זה הוא כתב את המילה "עריכה".

לדעתי הוא התכוון ספציפית ל"עריכה" של ה-RAW, כלומר להמרה. אם הוא יגיב נוכל לדעת בוודאות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הוא מגיב במקרה עכשיו כי הוא חזר מוקדם היום הבייתה...

התכוונתי לכל שלב בנפרד אם יש צורך, אבל שאלתי על כל התהליך, אם אני אגלה שיש תוכנה שעושה המרה מRAW לTIFF לצורך העניין וזה הדבר הכי טוב שהיא עושה אבל בעריכה היא לא משהו אז אני אשתמש בה להמרה ובפוטושופ לעריכה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז התשובה די פשוטה. לא תמצא תוכנה חזקה* יותר מפוטושופ לעריכה. פוטנציאל לשיפור קיים בשלב ההמרה, אבל בשביל זה תצטרך להשתמש בתוכנות אחרות.

* כן אפשר למצוא תוכנות מהנות יותר לשימוש. בגלל זה אני כמעט לא נוגע בפוטושופ, ומשתמש בעיקר ב-PSP X2.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...