מחשב נפל ונדפק (פיזית) - מה עושים? - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחשב נפל ונדפק (פיזית) - מה עושים?

GWeizman

Recommended Posts

המקרה הוא כזה -

רציתי לקום מהמחשב, וסובבתי את הכיסא.

האוזניות, שהיו 'מקוצרות' בעזרת חוט בשביל למנוע בלאגן, הסתבכו עם הכסא, ובגלל האורך, משכו והפילו את המחשב.

מייד המסך הפך לשחור.

הסתכלתי מאחורי המחשב וראיתי שהחיבור של המסך עקום, אבל בסופו של דבר הכרטיס פשוט נטה קצת למעלה.

כיביתי את המחשב, סידרתי את הכרטיס והדלקתי מחדש.

מיד - VGA No Signal

בנוסף, המאורר של המעבד פתאום בקושי הסתובב (רבע סיבוב כל כמה שניות, כאילו הוא לא מצליח 'להתניע')

כיביתי מחדש את המחשב, העלתי את הפנציומטר של המאוורר למקסימום, והדלקתי מחדש.

הפעם המאורר נידלק לשניה, ואחרי כמה שניות (כשכל המאווררים האחרים כבר פועלים) הצליח להדלק עוד פעם, במהירות הפעם.

עדיין, VGA No Signal

הסתכלתי מחדש מאחורי המחשב ופתאום הבנתי שיש לי חיבור DVI, שעד עכשיו לא השתמשתי בו כי המסך לא תמך, וכשהחלפתי מסך לא מזמן לא ידעתי שיש חיבור.

חיברתי כבל DVI, והדלקתי את המחשב מחדש.

לחצתי על הכפתור להעברת כניסות - DVI No Signal

החלפתי לכרטיס GeForce X300 (אני חושב) שישב לי בצד, חיברתי גם את הDVI וגם את הVGA, בשניהם - No Signal.

עם ה7300 הישן שלי הרגשתי שהמאוורר פועל, כך שכנראה שיש מתח בPCIe. (לX300 יש קירור פאסיבי)

חוץ מזה לא הצלחתי לזהות שום נזק נראה לעין.

איפה יכולה ליהיות הבעיה?

האם בעיה כזאת נכללת באחריות? (המחשב כולו, חוץ מכרטיס המסך [שרק היום בבוקר הזמנתי אחד חדש], עדיין באחריות אצל TMS עד כמה שאני יודע)

והכי חשוב, מה אפשר לעשות?

ללוח אין רמקול פנימי או נורות כלשהן, כך שאין לי דרך לדעת מה הבעיה לפי זה.

שכחתי לציין גם שבפעם הראשונה (או השניה, אני לא זוכר) שהדלקתי את המחשב הופיע מסך לא מזוהה כלשהו, שהיה על הצד (כאילו שהתחיל כמה סנטימטרים משמאל למסך עצמו), ולא ממש הצלחתי לקרוא מה כתוב בו, אבל זיהיתי את המילה ועוד כמה דברים לא מזוהים.

תודה ענקית מראש,

גיא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תשיג רמקול פנימי

קח את המחשב למעבדה לתיקון

להגיע לחנות כרגע זה בלתי אפשרי מצידי.

חוץ מזה, עכשיו 11:30 בלילה (וכן, מאוד חשוב לי לנסות לעשות כמה שאפשר כמה שיותר מוקדם)

יש לי רמקול פנימי ממחשב ישן של - צריכה ליהיות תאימות כלשהי או שאני יכול פשוט לנסות להעביר אותו?

רואים איזשהו חלק שנפגע?

משהו עקום?

אם לא' date=' אז אין לך בעיה, לך תגיד להם שהמחשב לא עובד ואתה לא יודע למה וזהו

האחריות תכסה במידה ולא יראו פגיעה פיזית

[/quote']

אני אישית לא רואה כלום..

תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין בעיה של תאימות.

איזה צחוקים אם עכשיו עובד TMS נכנס לפורום ורואה שהפלת את המחשב וביום ראשון מגיע לקוח לחנות עם מחשב עם מפרט זהה לשלך שיש עליו סימני חבלה וטוען שהוא הפסיק לעבוד פתאום.

או בקיצור אסור למסור יותר מידי פרטים באינטרנט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

השגתי פנימי מהמחשב ההוא, אבל אני לא מוצא את החיבור על הלוח.

יותר מזה, החיבור היחיד שיש לו אותו מספר פינים (2) הוא החיבור של הCLR_CMOS (או CMOS_CLR), שלפי השם אני מניח שזה החיבור שצריך לג'מפר בשביל לאפס ביוס.

במפרט של הלוח, עד כמה שאני זוכר (ואני תיכף אבדוק גם), לא מצויין שום דבר בקשר לזה.

יכול ליהיות שבכלל אין לו חיבור?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה צריך להיות איפשהו ליד החיבורים של הפאנל הקידמי (כפתור ההדלקה, ריסט וכו').

אני עדיין לא מוצא את זה.

יש לך מושג מה אמור ליהיות כתוב ליד זה?

יכול ליהיות שהמחשב הישן שלי כל כך ישן שהחיבור של הרמקול הפנימי השתנה מאז?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

החיבור של הרמקול הפנימי הוא חיבור 4 פינים כאשר רק 2 הקיצוניים בשימוש

speaker.JPG

החיבור עצמו צריך להיות בפינה הימנית התחתונה של הלוח אם איפה שהחיבור של הכפתורים והנוריות של הפנד הקדמי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא, ממש לא, החיבור הזה לא השתנה כבר 30 שנה.

זה באיזור החיבורים של הפאנל הקידמי, החיבור עצמו הוא 4 פינים (שרק 2 הקיצוניים מתוכם פעילים), הוא נקרא SPEAKER או SPK או BEEPER או SPKR או משהו בסיגנון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקי

מצאתי את החיבור

היו 4 פינים.

לפי ההסבר שלך חיברתי את הספיקר שלי (שבחיבור שלו יש רק 2) ל2 הפינים האמצעיים - על החיבור עצמו היה כתוב באותיות נורא קטנות SPEAK.

הדלקתי את המחשב, חיכיתי, כלום.

סגרתי את המחשב, הפכתי את הספיקר (למקרה שהתבלבלתי בין הפלוס למינוס, היה אפשר לחבר אותו בשני הכיוונים), וניסיתי עוד פעם.

עדיין, כלום.

מה זה אומר?

ספיקר דפוק או בעיה בלוח אם?

בקשר לAdjust (ההודעה לגבי 'בזמן שכתבת בלה בלה בלה' מאוד שימושית :ם), לא ראיתי בצד שום דבר, רק בפעם הראשונה היה משהו מוזר, וגם לא היה כאילו המחשב עולה, היה מסך לא מוכר שאף פעם לא יצא לי לראות ושנשאר אותו דבר.

ניסיתי לעבור בין חיבורים, אני מקבל No signal, ואין לי אפשרות להכנס לתפריט שלו במצב כזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...