מצמלת סטילס טובה,עם אופציה לצילום ידני. עד 1000 שקל. - צילום דיגיטלי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מצמלת סטילס טובה,עם אופציה לצילום ידני. עד 1000 שקל.

tal h

Recommended Posts

שלום,

אני צלם וגם סטילס,עובד עם ציוד מקצועי ומצלמות סטילס יקרות וטובות.

אני מחפש מצלמה חדשה קומפקטית, שתחליף את הישנה שלי (חדשה אומנת אך לא מספקת אותי,משהו פשוט).

כיוון שאני צלם במקצוע שלי, חשוב לי שיהיה אופציה של צילום ידני עם שליטה מוחלטת בחשיפה,צמצם ואסא.

זום- גם X6 יכול להספיק.

- חשוב לי גם תמונות טובות ,שבם ללא פלאש (מקומות עם תאורה הרבה חשיפה,ISO1600).

- שתשמש גם למקור טוב לטיולים (איכותי כמה שניתן).

אני אוהב את הצבעים של CANON.

תקציב סביב 1000 שקל.

1. חשבתי על ה A720. איך היא ?

2. יצא לי להשתמש ב SD600 הקטנה של קנון, ממש דקה, אבל לא ממש אהבתי את האיכות. היא נחשבת טובה ביחס ל 720 ?

3. לגבי אחריות- הבנתי שחברת 4H מביאה מצלמות "מחודשות" ונחשבת כ"לא טובה" באחריות שלה.

אחריות של "קרט" יבואן רשמי+3 שנים - עולה כסף. מצדיק?

אשמח לעזרה בהקדם.

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כיוון שאני צלם במקצוע שלי, חשוב לי שיהיה אופציה של צילום ידני עם שליטה מוחלטת בחשיפה,צמצם ואסא.

אתה מודע לכך שבמצלמות קומפקטיות יש נפילת חדות קשה כבר בצמצמים בינוניים (כתוצאה מדיפרקציה)? במצלמות כאלה צילום בצמצם 8 למשל, הוא מתכון בטוח לאיכות תמונה גרועה. לאור הנושא הזה, אתה עדיין חושב ששליטה על צמצם חשובה לך יותר מדברים אחרים (איכות תמונה טובה יוצר, עדשה רחבה וכו')?

אני ממליץ לך לקרוא את הסעיף " מצבי חשיפה ידניים במצלמות קומפקטיות" בדף הזה. כתבתי שם הסבר מפורט יותר מדוע המצבים האלה הרבה פחות שימושיים מאשר במצלמות DSLR.

זום- גם X6 יכול להספיק.

מה לגבי הצד הרחב? האם אתה מעדיף עדשת 38-230 (זום X6) או עדשת 28-140 (זום של "רק" X5)?

- חשוב לי גם תמונות טובות ,שבם ללא (מקומות עם תאורה הרבה חשיפה,ISO1600).

אין חיה כזו. אף קומפקטית עכשווית לא מסוגלת לספק "תמונות טובות" ב-ISO 1600. גם קלאסיקות כמו פוג'י F31 לא ממש מסוגלות לעמוד במשימה הזו. בשביל זה תצטרך DSLR.

1. חשבתי על ה A720. איך היא ?

לא משהו. הנה דברים שכתבתי עליה בעבר:

אין לה עדשה רחבה.

אין לה איכות תמונה יוצאת דופן.

היא לא קומפקטית במיוחד.

היא לא זולה באופן מיוחד.

איכות הבניה שלה שגרתית למצלמות ברמת המחיר שלה.

אין לה מקרו יוצא דופן.

אין לה אפילו תכונה אחת שהייתה יכולה להפוך אותה למצלמה אטרקטיבית יותר מהממוצע (RAW, מסך מסתובב, תושבת פלאש).

מה כן יש לה? שילוב לא רע של תכונות, ויותר מהכל - מותג "תותח" על המדבקה ;)

2. יצא לי להשתמש ב SD600 הקטנה של קנון, ממש דקה, אבל לא ממש אהבתי את האיכות. היא נחשבת טובה ביחס ל 720 ?

לא. היא נופלת על אותם סעיפים, ועוד כמה אחרים.

3. לגבי אחריות- הבנתי שחברת 4H מביאה מצלמות "מחודשות" ונחשבת כ"לא טובה" באחריות שלה.

אחריות של "קרט" יבואן רשמי+3 שנים - עולה כסף. מצדיק?

קניתי בעבר מ-4H ולא היה לי צורך להשתמש באחריות. בדיעבד זאת הייתה החלטה משתלמת, אבל יכול מאוד להיות שאם הייתי נתקל בבעיות שדורשות תיקון המסקנה הייתה שונה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וואו, תודה על התשובה המפורטת.

תראה, לטיולים אני לא יכול לקחת את ה SLR שלי... יש לי פוגי S2, S3, וקנון 40D...

יצא לי לשחק קצת ב SX100, והפקתי של אחלה בחשכה, בצילום ידני (חצובה קטנה / אלתור יציב).

תמונות כאלה יספקו אותי בטיולים ושאר מקומות. (הרי למקצועי יש לי את ה SLR).

עדשה רחבה יותר תתן יותר זוית טובה, יחד עם עיוות קל של הצדדים... ה 720 לא מספיק רחבה?

אני לא מחפש קומפקטית במיוחד, אלה בד"כ לא איכותיות, וללא אופציות מרובות.

צילומי מאקרו- זה דבר חשוב לי, אני מצלם המון מוצרים קטנים.

אחריות- נראה לי אני יעשה של MACK ל 5 שנים +קנייה הזולה ביותר. ישתלם , לא?

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יצא לי לשחק קצת ב SX100, והפקתי של אחלה תמונות בחשכה, בצילום ידני (חצובה קטנה / אלתור יציב).

תמונות כאלה יספקו אותי בטיולים ושאר מקומות. (הרי למקצועי יש לי את ה SLR).

חצובה זה סיפור אחר לגמרי מ-ISO 1600. עם חצובה ו-ISO נמוך אפשר בהחלט לקבל תוצאות טובות גם מקומפקטיות. את תמונות הלילה האלה למשל צילמתי עם ריקו R5 (פרטים על המצלמה בדיון הזה).‏

עדשה רחבה יותר תתן יותר זוית טובה, יחד עם עיוות קל של הצדדים... ה 720 לא מספיק רחבה?

בעיני ממש לא, אבל אם אתה רוצה להיות בטוח, תריץ תוכנה סטטיסטית על צילומים שצילמת עם מצלמות אחרות ותראה באיזה אורכי מוקד אתה משתמש בפועל.

אני לא מחפש קומפקטית במיוחד, אלה בד"כ לא איכותיות, וללא אופציות מרובות.

אם אתה מוכן להתפשר קצת על קומפקטיות, אז ה-TZ5 של פנסוניק היא מצלמה נהדרת. יש לה זום 28-280, איכות בניה טובה, מייצב, ווידאו HD, ואיכות תמונה בסטילס שנמצאת מעל לממוצע במצלמות עם חיישנים בגודל הזה (1/2.3~1/2.5).

צילומי מאקרו- זה דבר חשוב לי, אני מצלם המון מוצרים קטנים.

אם מקרו חשוב לך, אז קח בחשבון את המצלמות של ריקו. ה-R7 למשל נכנסת בתקציב שלך וה-R8 לא רחוקה ממנו. שתיהן מציעות מקרו הרבה יותר טוב מהמתחרות. ב-50 מ"מ אפשר למלא את הפריים עם אובייקט ברוחב של 17 מ"מ (קרוב משמעותית מאשר כמעט כל עדשת מקרו ל-DSLR), ואפילו באורך מוקד של 200 מ"מ יש לה מקרו מכובד מאוד - אפשר למלא את הפריים עם אובייקט ברוחב של 5.5 ס"מ. רוב הקומפקטיות האחרות נותנות מקרו עם הגדלה של ממש רק בצד הרחב, אבל אז יש בעיה של עיוותים ושל צל שמטילה המצלמה על הנושא.

החיסרון העקרי של המצלמות של ריקו הוא שהפלאש נוטה לחשיפות-יתר, כך שאם הנושא הזה מהותי מבחינתך אז עדיף לחפש משהו אחר.

אחריות- נראה לי אני יעשה של MACK ל 5 שנים +קנייה הזולה ביותר. ישתלם , לא?

לדעתי אין טעם באחריות ארוכה כל כך למצלמות יחסית לא יקרות. ממילא יש סיכוי גבוה שתשדרג לפני שתסתיים תקופת האחריות.

אגב, אם פיספסת, אני מציע שתקרא את הפוסט הזה:

http://hwzone.co.il/community/index.php?topic=345994.msg2990691#msg2990691

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על ההשקעה בתשובות.

הריקו לא כ"כ נראית לי...

ראיתי את הפנסוניק TZ5, יש לה עדשה של LECIA - שזו החברה שמייצרת עדשות למצלמות ווידאו מקצועיות- נחשבות אחלה עדשות באיכות גבוהה.

שמתי לב שגם המסך שלה כפול ברזולוציה מה 720- זה ממש נראה לעיין?

ביחס ל 720 היא מוצלחת וטובה יותר? יש לה אופציה לצילום ידני? (כי לא ראיתי M בכפתורים שלה).

מדובר על400 שקל יותר, אז זה כבר ניהיה לי כבד...

* עריכה*

קראתי על ה Lumix TZ5 , היא נראית לי אחלה ,ווידאו מעולה (שגם זה דבר נחוץ בטיולים).

1. יש לה אופציה של צילום ידני?

2. מה ההבדל בין ה TZ5 , ל TZ 15 ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ראיתי את הפנסוניק TZ5, יש לה עדשה של LECIA - שזו החברה שמייצרת עדשות למצלמות ווידאו מקצועיות- נחשבות אחלה עדשות באיכות גבוהה.

העדשה שלה אכן טובה, אבל לא כדאי לתת למותג להיות הפקטור המכריע. לא חסרות מצלמות קומפקטיות עם עדשות מעולות שאינן מתוצרת לייקה.

שמתי לב שגם המסך שלה כפול ברזולוציה מה 720- זה ממש נראה לעיין?

לצד מצלמות עם מסכים של 200K פיקסלים או פחות זה מורגש, אבל גם הנושא הזה לא מספיק משמעותי בעיני.

ביחס ל 720 היא מוצלחת וטובה יותר? יש לה אופציה לצילום ידני? (כי לא ראיתי M בכפתורים שלה).

יש לה שליטה ידנית על מה שבאמת חשוב במצלמת חיישן-קטן - WB, ISO ופיצוי חשיפה. בהשוואה ל-A720 הפנסוניק היא בעיני הרבה יותר שימושית, בעיקר בזכות העדשה הרחבה.

1. יש לה אופציה של צילום ידני?

ראה למעלה.

2. מה ההבדל בין ה TZ5 , ל TZ 15 ?

מדובר באותה . פנסוניק משווקים אותה בשמות שונים באיזורים שונים בעולם. גם קנון ופוג'י משתמשות בשיטה המפוקפקת הזו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לה שליטה ידנית על מה שבאמת חשוב במצלמת חיישן-קטן - WB, ISO ופיצוי חשיפה. בהשוואה ל-A720 הפנסוניק היא בעיני הרבה יותר שימושית, בעיקר בזכות העדשה הרחבה.

שאתה אומר "על מה שבאמת חשוב" , מה הכוונה?

חעתם מה שחשוןב הוא 3 דברים - אסא,(ISO) צמצם, וחשיפה.

זאת כדי להוציא תמונה על חצובה, במקום כמו "מסעדה על הים בלילה"(או בניינים/קשר מואר בלילה) - אתה מבין מה הרצון שלי- להוציא מקסימום אור ללא ,ובלי לשרוף.

בשביל זה צריך להעלות אסא, לסגור צמצם, ולפתוח חשיפה ל 2 שניות ויותר.

יש את זה ב TZ5 ?

כי למשל ל 720 יש את זה, גם ל SX100 שצילמתי בטיול באילת, היה לה, ויצאו לי אחלה .

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שאתה אומר "על מה שבאמת חשוב" , מה הכוונה?

חעתם מה שחשוןב הוא 3 דברים - אסא,(ISO) צמצם, וחשיפה.

אי אפשר לדעתי להסתדר בלי שליטה ידנית על WB, ISO ופיצוי חשיפה, ולכן לא מפתיע שכמעט לכל הקומפקטיות יש שליטה ידנית על אלה.

בהחלט אפשר להסתדר במצלמת חיישן-קטן בלי שליטה ידנית על הצמצם, וכתבתי קודם מדוע (ראה שוב את הטקסט והקישורים בנושא דיפרקציה). שוב, לא כל מה שאתה מכיר מ-DSLR רלוונטי למצלמות כאלה.

זאת כדי להוציא תמונה על חצובה, במקום כמו "מסעדה על הים בלילה"(או בניינים/קשר מואר בלילה) - אתה מבין מה הרצון שלי- להוציא מקסימום אור ללא ,ובלי לשרוף.

בשביל זה צריך להעלות אסא, לסגור צמצם, ולפתוח חשיפה ל 2 שניות ויותר.

בשביל מה סגרת צמצם? כדי להאריך את זמן החשיפה, לגרום לחיישן להתחמם יותר וכתוצאה מכך לקבל תמונה רועשת יותר?

יש את זה ב TZ5 ?

אין שליטה ידנית על הצמצם, אבל יש Scene Modes לצילום בלילה שמאפשרים בחירה של מהירויות תריס ארוכות (עד דקה).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה.

בטיולים אני מרבה לצלם מקומות בחושך, ומוציא אחלה ממצלמות בעלי זמן חשיפה ידני.

תמונות כמו שבעלת לפה (של בתים בחושך) יפות מאוד, והבנתי שאתה עושה זאת עם ה"ריקו" שלך.

ב TZ5 יש אותם אופציות לצילום דומה? (זה הצורך שלי).

כמו אלה:

http://www.mccullagh.org/db9/1ds-10/burning-man-at-night.jpg

http://www.freefoto.com/images/21/17/21_17_20---Motorway-at-night_web.jpg

1. איך עושים זאת ללא שליטה על מהירות תריס.... ?

פשוט אני לא רוצה לרכוש אותה ולהתאכזב...

"אין שליטה ידנית על הצמצם, אבל יש Scene Modes לצילום בלילה שמאפשרים בחירה של מהירויות תריס ארוכות (עד דקה)."

2. אז יש "אפשרות" לשלוט על התריס בעצם....?

3. מה הכוונה פיצוי חשיפה בקטנות האלה?

תודה רבה לך :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ב TZ5 יש אותם אופציות לצילום דומה? (זה הצורך שלי).

במצב Starry Sky המצלמה משתמשת ב-ISO 100 ואפשר לבחור במהירויות של 15, 30 או 60 שניות. במצב Night Scenery אפשר לבחור בין ISO 100 ל-ISO 800 והמצלמה בוחרת מהירות של עד 8 שניות. בשני המצבים אי אפשר לשלוט על הצמצם.

מה הכוונה פיצוי חשיפה בקטנות האלה?

בדיוק כמו ב-DSLR (ואפילו חשוב יותר בגלל הטווח הדינמי המצומצם שאופייני למצלמות חיישן-קטן)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז בקיצור, עם המצלמה הזו אני יכול להפיק (גם) את התמונות שאני רוצה, בלילות...?

פשוט הייתי נעול על ה 720, ורק "בגללך" התחלתי "לפזול" ל TZ5, פשוט אני לא רוצה להתאכזב ממנה,כי גם ככה העלות היא גבוהה יותר ממה שציפיתי.

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן, אני אמצא חנות שתתן לי את המצלמה ללילה שלם ואני אחזיר להם בבוקר... :)

קיצור, לסמוך על המילה שלך, להוסיף סכום לא קטן (באחוזים), לשנות את ההחלטה שלי,ו וללכת על ה TZ5... ?

מקווה שתיהיה לי טובה...

אגב, בקשר לוידאו שלה- הבנתי שהיא אחת הטובות בסרטי ,וגם בזום עם , אבל בפרורמט "קוויק טיים" (MOV).

האם באמת הוידאו יכול לשמש טוב לטיולים? (עם כרטיס 8 GB)

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן, אני אמצא חנות שתתן לי את המצלמה ללילה שלם ואני אחזיר להם בבוקר... :)

ביקור בחנות ייאפשר לך לבדוק האם האפשרויות שהמצלמה נותנת בצילום לילה מספיקות לצרכים שלך. גם קריאה של ספר ההוראות שלה תעזור בנושא הזה, אבל לא תתן לך אינדיקציה לדברים שאפשר ללמוד רק משימוש ישיר במצלמה.

לגבי האיכות, תסתכל על התמונות ברשת ותחליט אם זה משהו שמספיק לך.

קיצור, לסמוך על המילה שלך, להוסיף סכום לא קטן (באחוזים), לשנות את ההחלטה שלי,ו וללכת על ה TZ5... ?

אין כאן מילה שלי. אני לא יכול להבטיח לך שתהיה מרוצה. אני רק יכול להסביר איזה יתרונות הופכים את ה-TZ5 לאופציה טובה בעיני, ומדוע ה-A720 אינה כזו. בסופו של דבר אתה הוא זה שצריך להחליט.

אגב, בקשר לוידאו שלה- הבנתי שהיא אחת הטובות בסרטי ,וגם בזום עם , אבל בפרורמט "קוויק טיים" (MOV).

האם באמת הוידאו יכול לשמש טוב לטיולים? (עם כרטיס 8 GB)

בשבילי כן. בשבילך, כאחד שמצלם ווידאו לפרנסתו, לא בטוח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בשבילי כן. בשבילך, כאחד שמצלם ווידאו לפרנסתו, לא בטוח.

ברור שלא, אני עובד עם DV CAM... לא ציפיתי אפילו לעשירית מזה...

אבל לסרטונים של 1-3 דקות, מטיולים , סתור מזכרת נחמדה לצפייה במחשב- זה יספיק ...?

(שמת לב שרק אנחנו דנים פה? כמו ה"פ...)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...