מחר ב 9 בבוקר החלפת שבויים בראש הנקרה... - עמוד 3 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחר ב 9 בבוקר החלפת שבויים בראש הנקרה...

OuTsIDe

Recommended Posts

לפי דעתי, אם מחר יהיה חיסול של נסראללה זה יהיה אחלה סיום של יום קשה,

דבר שגם יחזיר לנו הרבה אחוזים מן ההרתעה שהלכה לנו..

אני מקווה שישנם אנשים, בדרג הבכיר שבישלו כל מיני מטעמים (;

אה ודורי, אני כבר הרבה זמן שם לב להודעות שלך, מה שיש לי להגיד לך(אל תקח את זה אישית או משהו) - תתבגר..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 54
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

תתבגר?

אתה כנראה לא מבדיל בין ההודעות הציניות שלי לרציניות, וזאת הייתה רצינית.

זה שכולם אומרים "יכלנו לצאת בהפסד גדול יותר" לא עוזר בשום דבר, אנחנו פשוט יוצאים אהבלים בכל המו"מ הזה, ותקרא לי פסימי, אבל אני לא חושב שהם בכלל חיים.

כל הסיפור הזה עם סמיר , אנחנו רק מאכילים את התקשורת הערבית ואת נאסרללה, שאנחנו נבכה על הגופות שלהם, הם יחגגו, כל היום ברדיו רק שואלים את המשפחות "אה, אז זה קשה לכם? ומה, נראה לכם שהבן שלכם מת?"

לדעתי בכלל היה צריך להיות צו איסור פרסום.

ומחר בצהריים יהיה מבזק "ברגע זה מתבצעים חילופיי שבויים" וזהו.

אנחנו צריכים להפסיק להיות כאלו סלחנים, כל הזמן אנחנו משדרים "צה"ל, הצבא החזק במזרח התיכון, מה שמגן על העם היהודי"

אם הוא כזה חזק, למה אנחנו צריכים לסבול את כל זה? למה אנחנו אוכלים אותה כל פעם מחדש ובסוף גם יוצאים לא בסדר בעולם?

למה לעזאזל "פעילי השלום" מגיעים בארץ לזרוק אבנים על החיילים, במקום לזרוק אבנים על המחבלים שיורים קטיושות?

אנחנו צריכים להפסיק להתייחס לשמאל (וגם לימין) ולדעת הקהל העולמית, ארה"ב לא יעשו לנו שום דבר, אחרי כל מה שהם עשו בעירק.

אנחנו פשוט צריכים ללמוד להגיב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תראה, בקשר לעסקה, אני מבין את מה שאתה אומר,ויש דברים שבהם אתה צודק בהחלט

אני חושב שהמו"מ הרלוונטי היה יכול להתרחש הרבה לפני

ועוד במתכונת הנוכחית שלו..

בכל מקרה, המילה "תתבגר" התכוונה לעניין הבא:

מלחמה, אבל הפעם עם ממשלה נורמלית.

חח יכול להיות שהיית ציני בהודעה הזאת.. אבל מלחמה צריכה להיות האופציה האחרונה שלנו,אתה יודע כמה קשה זה מלחמה?

אתה יודע כמה אנשים נהרגים במלחמה? זה לא שאני נוגד את עיקרון המלחמה אני רק אומר, שאני אישית אצא למלחמה רק אחרי שאני יודע שכל האופציות האחרים כשלו (אני מדבר על דברים כמו מו"מ, איומים, חיסולים (נסראללה :D) )

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

wtf?

מי עושה משא ומתן כשמה שהוא מקבל מוטל בספק?

אלא אם באמת מכינים איזה חיסול או משהו, אני לא רואה שום היגיון בחילופים האלו.

מהלכים כאלו פשוט מטריפים אותי...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

:bash::kopfpatsch: :kopfpatsch:

עוד אחד מהמלכים המטופשים של ... נותן גיבוי וחיזוק לחטיפה הבאה, ונותן עוד סיבה לחוטפים לא להשאיר את החטופים הבאים בחיים\במצב טוב מבחינה רפואית, הרי גם ככה הם יקבלו מה שהם רוצים.

ובכלל לא הוגן מבחינת כמות הגופות + ערבוש רוצח ועוד כמה טרוריסטים " קטנים" בחיים.. לגמרי מביא לזימון החטיפה הבאה איזה כמות של אטימות מהממשלה ופרס הטמבל שמביא חנינה לרוצח .. הייתי מביא גג 20 גופות של ערבים וזהו..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל מלחמה צריכה להיות האופציה האחרונה שלנו,אתה יודע כמה קשה זה מלחמה?

אתה יודע כמה אנשים נהרגים במלחמה? זה לא שאני נוגד את עיקרון המלחמה אני רק אומר, שאני אישית אצא למלחמה רק אחרי שאני יודע שכל האופציות האחרים כשלו (אני מדבר על דברים כמו מו"מ, איומים, חיסולים (נסראללה :D) )

אין לנו ברירה אחרת, מה אתה מציע? להמשיך לאכול תחרא שלהם כל החיים?

המלחמה הזאת היא רק ענין של זמן, החיזבאללה לא ישבו כל החיים בצד יגידו "אוף, לא רוצים את , אנחנו נהרוג את כולם, ונפדה את ירושלים"

לא, הם הולכים לפעול, בינתיים הם רק מתחמשים מאירן ומתאמנים.

אנחנו צריכים לפעול קודם, הקם להורגך השקם להורגו.

אני מניח שהמלחמה תהיה קשה, והיא תגבה מאיתנו מחיר לא קטן, אבל זאת המציאות, אנחנו חייבים לשים לזה סוף.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הביקורת הציבורית על העסקה הזו היא לא פרופורציונאלית בכלל, וזה אך ורק בגלל חוסר הפופולאריות של אולמרט.

העסקה לא נעימה, אבל היא מידתית, אנחנו לא משלמים פה מחיר גבוה ביותר, ורוצח תינוקת שישב בכלא 29 שנה, הוא מחיר אפשרי לסיום פרק שכזה.

חס וחלילה שהיה מתפתח פה סיפור רון ארד חדש, של עשרות שנים בלי שמשהו ידוע ומשפחות שלמות שלא יכולות לחיות.

העסקה הקודמת של עם חיזבאללה, מחטופי הר דב, שילמנו מחיר הרבה יותר כבד (מוסטפא דירני, השייח עובייד, כ-250 מחבלים נוספים וכמה עשרות גופות) תמורת לא הרבה יותר, אבל אז בניגוד לעכשיו הביקורת הציבורית הייתה הרבה יותר חלשה עד לא קיימת.

והסיבה החד משמעית לביקורת עכשיו על עסקה טובה הרבה יותר, היא חוסר הפופולאריות של אולמרט לעומת הפופולאריות של שרון.

כל המדינה הזו מתנהלת על דעת קהל. אנשים לא באמת זוכרים את העובדות, רק את התדמית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מידתית? לא מחיר גבוה?

תתעורר מהחלום הורוד שלך, הנה העיסקה אדום על גבי אפור:

רוצח תינוקות מתועב שנחשב "קלף חזק" למיקוח, 4 מחבלים חיים, ו-199 גופות מחבלים -

תמורת 2 גופות.

אם לדעתך זו עיסקה טובה, אולי כדאי למצוא לך תפקיד חדש באתר.. :P

עיסקאות קודמות לא רלוונטיות, אם פעם מישהו דפק אותך ומכר לך מחשב ב-2 מיליון שקל, לא אומר שאם עכשיו הוא ימכור לך ב-500 אלף שקל זאת תהיה עיסקה טובה... ::)

ועל איזו פופולריות של שרון אתה מדבר? :screwy:

שרון ממש לא היה פופולרי, להיפך. שנאו אותו.

זה שהוא המציא את ההתנתקות/עקירה כדי להוריד מעליו את כל פרשות השחיתות ואת פרשת "סברה ושתילה", ומאז השמאל ההזוי בישראל פתאום אהב אותו ושכח מזה (רק מראה כמה שהשמאל מטומטם) - כל זה היה בתקופה הרבה יותר מאוחרת.

אף אחד לא חושב שהעיסקה הזאת גרועה בכלל חוסר הפופולריות של אולמרט, מה הקשר בכלל?

זה נשמע לי כמו "אוי אוי אוי.."

כל הסיבות נגד העיסקה הזאת, שפורטו בתקשורת, ברחוב, ואפילו פה בפורום - כולן ללא יוצא מהכלל ענייניות לחלוטין, וממש לא קשורות לראש הממשלה.

::)

אז בבקשה.... :nixweiss:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

העסקה הזו מידתית לדעתי ללא ספק. וכנראה שלא רק לדעתי, כי תעבור על התראד, יש פה עוד כאלו שחושבים ככה (וגם כאלו במדינה, את הביטוי מידתית שלפתי מהפה של האחראי על נושא החטופים במוסד לשעבר היום בערוץ 10).

לדעתך היא לא, אבל לדעתי 4 שבויים מהמלחמה + קונטאר שישב בכלא 29 שנה תמורת הפסקת אי הודאות בנושא (שהיה עולה לא רק למשפחות בכאב רב, אל גם בהרבה מאוד עיסוק תקשורתי בנושא) זה מחיר נורא, אבל אפשרי.

שרון היה ראש הממשלה הפופלארי ביותר שהלך פה לבחירות. אם הוא היה מתמודד קדימה הייתה לוקחת את הבחירות עם פי 2 מנדטים, והתמיכה הציבורית בו, על אף התוצאות הלא ממש מחמיאות בשטח, היא מדהימה.

אתה יכול לקבור את הראש בחול, אבל שרון היה פופולארי מאוד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שוב, אתה קובר את הראש בחול.

אתה מדבר על עיסקת שבויים שהתקיימה הרבה הרבה לפני שהוא נהיה פופולרי, בתקופה שהוא עוד היה שנוא.

ושוב אני חוזר:

199 מול 2 זה לא מידתי.

וזה עוד בלי להתייחס לעובדה שבנוסף לאותם 199 יש עוד 5 מחבלים חיים, במתנה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שוב, אתה קובר את הראש בחול.

אתה מדבר על עיסקת שבויים שהתקיימה הרבה הרבה לפני שהוא נהיה פופולרי, בתקופה שהוא עוד היה שנוא.

ושוב אני חוזר:

199 מול 2 זה לא מידתי.

וזה עוד בלי להתייחס לעובדה שבנוסף לאותם 199 יש עוד 5 מחבלים חיים, במתנה.

ברור שהיה עדיף להחזיר שתי גופות תמורת שני החיילים, אבל ברור לך שזה לא ריאלי. אנחנו רוצים את הגופות של אודי ואלדד הרבה יותר ממה שחיזבאללה רוצה את הגופות של המחבלים ואת קונטאר. הרבה הרבה יותר. שני הצדדים יודעים את זה, כל מדינת יודעת את זה, לכן זה טיפשי לטעון שהעסקה לא מידתית. ברור שהיא לא מידתית - אבל גם הערך שאנו נותנים לחיי אדם והמחויבות של המדינה כלפי חייליה ואזרחיה, גם אלו לא מידתיים לעוצמה של ערכים אלו בצד השני, אם הם קיימים שם בכלל.

חוץ מזה, בהתחשב ברקורד של בכל הנוגע לעסקאות שבויים, אני חושב שהעסקה אפילו טובה - בעסקה הקודמת שוחררו הרבה יותר מחבלים, עסקת ג'יבריל הייתה בכלל אסון בכל קנה מידה והרשימה עוד ממשיכה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שזה בדיוק מה שקרה החל מיום החטיפה ועד להפסקת האש, 30 ימים לאחר מכן. הפעילה כח צבאי גדול ולא פרופורציונלי, שחרג לחלוטין מרף הציפיות של החיזבאללה לתגובה הישראלית, עד כדי שימוש בנשק אסור עפ"י אמנות בינלאומיות. והתוצאה? ראינו אותה בטלוויזיה היום ב-9 וארבעים בבוקר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...