מחשבי Netbook / UMPC בארץ - עמוד 112 - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחשבי Netbook / UMPC בארץ

דודיפלצת

Recommended Posts

דבר ראשון, דיברתי בשם אותם אנשים שהתווכחת איתם, מתוך הסקת מסקנות עקב קריאת הדיון.

דבר שני, בסך הכל ניסיתי להביא פיוס לוויכוח שנמשך יותר מידי, משום מה לקחת את זה קשה והגבת בצורה תקיפה.

לא לקחתי שום דבר קשה ולטעמי גם לא הייתי תוקפני.

THAT IS MY STYLE, LIKE IT OR NOT

אם אנחנו כבר עושים פה מדרש שם, כדאי שנרד לעומק המושגים של עולם המחשבים הניידים.

את העבודות שאני הולך לכתוב בשורות הבאות אני בטוח שאנשים אחרים בקהילה ובאינטרנט בכלל יוכלו לאמת לך.

מילה נרדפת ללפטופ היא notebook, למעשה, גם מחשבים ניידים עם מסכי 17 אינץ נקראים notebook ומכאן אתה יכול להיווכח שאין שום קשר בין המילה book בשם המוצר לבין הגודל הפיזי של המוצר. אל תשאל אותי למה ככה החליטו לקרוא להם, אבל ככה זה.

אתה יודע מה?,

במחשבה שנייה אתה צודק,סתם נתפסתי למילה BOOK .

באמת יש הרבה Notebooks שהמימדים שלהם עולים אפילו על ספרים גדולים ועבי כרך של אנציקלופדיות ואטלסים.

netbook הוא כינוי שניתן לניידים שASUS התחילה לייצר בסדרת EEE PC מתוך העובדה הפשוטה שהם יועדו בעיקר לגלישה באינטרנט ותוכנות אופיס.

כל המחשבים ממותגי הEEE נחשבים netbook-ים, מה7 אינץ ל10 אינץ.

עכשיו כשהבהרנו שכל קשר בין המילה book למוצר הוא מיקרי בהחלט נמשיך לדיון הבא.

הטרמינולוגיה המקורית של אסוס התייחסה ל-EEE 701 כ-NETBOOK ,אבל הפופולאריות שלו גרמה לאסוס לרכב על

ההצלחה ולקרוא בשם זה גם לשאר הניידים הקטנים מתוצרתה כמו 901 ,1000 ואפילו N10J הענק.

אני לא אתפלא,אם הם בכלל לא ירדו לזנות ,ויקראו גם לניידים גדולים יותר בגודל 12 ,גם NETBOOKS .

(מזכיר לי קצת את מה שקרה עם המילה פריג'ידר שהפך לכינוי למקרר ,למרות שזה שם מסחרי רשום

של חברת פריג'ידר).

בסופו של דבר מדובר בעיוות הגדרה מקורית על רקע מסחרי וממש אין לזה שום קשר להגיון הסביר.

כמו שאמרת מספר פעמים בדיון, יש תהליך של התפתחות בשוק הניידים. אתה נתת לדוגמא את הפיכת מסך המגע לאלמנט מרכזי בשוק הnetbook-ים ואכן יש סיכוי לא קטן שבעתיד מסך מגע יהיה מובן מאליו בכל netbook.

סוף,סוף צדיק אחד בסדום שמבין "לאן הרוח נושבת" ונימצא בעניינים.

אך ההתפתחות הזאת באה לידי ביטוי בעוד תחומים וכך הnetbook-ים הופכים להיות מחשבים חזקים יחסית שמסוגלים לבצע פעולות שפעם לא ציפו מהם.

לא סתם חברות כמו הוציאו נטבוק עם כרטיס מסך נפרד לביצועים גבוהים. הצרכנים דורשים שהנטבוקים יוכלו לעשות יותר.

מה לעשות, netbook-ים הם כבר לא אותם מחשבי צעצוע לגלישה באינטרנט, דברים מתפתחים.

בעקרון, איך שאני רואה את זה (ורבים כמוני) העתיד של הnetbook-ים הוא בשימוש באפלקציות ב"ענן". הענן זה סתם שם שהדביקו לאינטרנט כדי שישמע מגניב =p הכוונה היא לאפליקציות שעובדות באינטרנט, כלומר על השרתים ולא על המחשב שלך. בנתיים יש כאלו תוכנות שהן חלופות לאופיס אך זה יכול להגיע לרמה של משחקי מחשב שעובדים על השרת ולא על המחשב שלך (קרא ערך OnLive).

אך עד שנגיע לזמנים היפים שבהם כל מה שנצרך זה מסך וכל השאר יעבוד באינטרנט התקדמות הטכנולוגיה תוביל לnetbook-ים חזקים שיוכלו להריץ גם את התוכנות הכבדות ביותר וגם סרטי HD למיניהם.

אני מאוד מתנגד לרעיון של ה-"ענן".תקרא לי מיושן,אבל לדעתי הוא חותר תחת אושיות האינטרנט ופשוט מסכן אותה תרתי משמע.

להזכירך רשת האינטרנט פותחה במקור כרשת מחשבים צבאית ומאוחר יותר גם כאוניברסיטאית ונבנתה כרשת המבוססת על

מחשבים,רבים,מבוזרים,כך שפולס אלקטרו-מגנטי מהפעלה של פצצות גרעין ,סוביטיות,מיוחדות בסטרטוספרה,לא יוכל להשמיד את כולה במכה אחת.

למען השרידות של רשת האינטרנט,אני מאוד מקווה שהמגמה הזאת של מחשוב "ענן" תיבלם ולא תמשיך לצבור תאוצה.

אבל בלי שום קשר לחזון אפוקליפטי כזה או אחר,אני ממש לא הייתי רוצה להיות תלוי בסמיכות של רשת WIFI או WINMAX

לשם הרצת בסיסיות במחשב הנייד שלי.

מבחינתי זה פשוט לא יעלה על הדעת.

להזכירך,אפילו במקומות קטנים כמו שדרות ומודיעין שבו הופעלה WINMAX ,הקליטה הייתה רחוקה מאוד מלהיות טובה

ברוב הרחובות,וגם אז בדרך כלל המהירות הייתה קטנה בהרבה מהמוצהר.

אגב,אודה לכם אם תתייחסו לתגובתי הקודמת בעניין FIT-PC2 +סוללה חיצונית+משקפי מוניטור .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 2.1k
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

אני גם לא בטוח אם אני תומך בקטע של הענן.

אולי רק בקטע של המשחקים, נמעס לשדרג כל פעם כרטיס מסך xD

אבל נראה לי שאם הקטע של הענן יתפתח כמו שצריך זה עלול להשפיע על שוק הנטבוקים.

איזה חיצונית אתה מחפש? היחידות שהתעמקתי בהם קצת הם כאלה שמותאמות לWIND ובסוף זה נראה לי כמו ראיון קצת טיפשי הסוללות 9 תאים כי זה גדול בטירוף.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המושג netbook הוצג לראשונה עם השקת ה- בקומפיוטקס 2008(אני במקרה יודע כי הייתי שם וסיקרתי את התערוכה. אתם מוזמנים להסתכל בארכיון), וללא תלות ב-EEE המקוריים מבית . המטרה אכן הייתה להבדיל אותם ממחשבי notebook רגילים, אך במהרה התברר שהם חזקים דיים לרוב המשימות וניידים בהרבה.

גם הצגת ההתקדמות מהסלרון לאטום היא לא במקום. האטום הם המעבדים הראשונים שיועדו במיוחד למכשירים הללו. המוטביציה הייתה אומנם ה-EEE 7" המקוריים, אך לא הייתה מקיפה שמתאימה לנושא, אלא תפירה ייעודית של מוצרים קודמים באריזה קטנה ודלת הספק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

השימוש הראשון בשם Netbook היה מוקדם יותר. חברה לא מוכרת (לי לפחות) השתמשה בשם הזה למחשבים קטנים ומוגבלים עם מעבדי ARM ורשמה את השם הזה כסימן מסחרי. היא מנסה למנוע מחברות אחרות להשתמש במונח הזה והעניין בדיון משפטי.

http://www.xbitlabs.com/news/mobile/display/20090225134928_Intel_Dell_Demand_Court_to_Allow_Them_Use_Netbook_Term.html

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

השימוש הראשון בשם Netbook היה מוקדם יותר. חברה לא מוכרת (לי לפחות) השתמשה בשם הזה למחשבים קטנים ומוגבלים עם מעבדי ARM ורשמה את השם הזה כסימן מסחרי. היא מנסה למנוע מחברות אחרות להשתמש במונח הזה והעניין בדיון משפטי.

http://www.xbitlabs.com/news/mobile/display/20090225134928_Intel_Dell_Demand_Court_to_Allow_Them_Use_Netbook_Term.html

אם ככה,אז אני כנראה הראשון בפורום הזה שיש לו "נטבוק",וזאת מפני שככול הידוע לי ה- 604 WIFI

בן השנתיים ,שלי, מבוסס על מעבד (ומריץ מערכת לינוקס מותאמת, המתבססת על מסך מגע

בתצורה זהה כמעט ל--TABLET TOUCH SCREEN )

המושג netbook הוצג לראשונה עם השקת ה- בקומפיוטקס 2008(אני במקרה יודע כי הייתי שם וסיקרתי את התערוכה. אתם מוזמנים להסתכל בארכיון), וללא תלות ב-EEE המקוריים מבית אסוס. המטרה אכן הייתה להבדיל אותם ממחשבי notebook רגילים, אך במהרה התברר שהם חזקים דיים לרוב המשימות וניידים בהרבה.

גם הצגת ההתקדמות מהסלרון לאטום היא לא במקום. האטום הם המעבדים הראשונים שיועדו במיוחד למכשירים הללו. המוטביציה הייתה אומנם ה-EEE 7" המקוריים, אך לא הייתה ארכיטקטורה מקיפה שמתאימה לנושא, אלא תפירה ייעודית של מוצרים קודמים באריזה קטנה ודלת הספק.

האמת שיש כאן ערבוב שלם של מושגים, ואני עצמי כבר מבולבל למדי ומתקשה להבדיל בין "MID ", "UMPC ", "NETBOOK ".

לדעתי החלוקה צריכה להתבצע בין ניידים שהם " נישאים " על הגוף ממש,כלומר כאלו שאפשר לשאת על הגוף

בתיק צד\פאוץ' וגודלם לא עולה על 7 אינץ כמו EEE701 ,SC3 , לבין כאלו שמחייבים תיק\תרמיל גב כמו 1000HE ,wind .

(ניידים כמו EEE901 ,m912m נמצאים איפה שהוא באמצע ואני בעצמי לא יודע היכן לשבץ אותם ).

בכל מקרה,אני סבור שכולם כאן יסכימו עימי שכל דבר העולה על 10 אינץ אינו יכול להיכלל בשום קבוצה של ניידים "אמיתיים"

כלומר באחת מהקבוצות הבאות: "MID ", "UMPC ", "NETBOOK ".

בתור אחד שמעניינת אותו בעיקר הקבוצה של ה-" נישאים" על הגוף ממש,

רציתי לשאול אותך GGuyZ ואחרים כאן, מהי לדעתכם האבולוציה

הצפויה של הקבוצה הזאת,לאור ההתפתחויות האחרונות בתחום כגון:

1.כניסה הולכת וגוברת לשימוש ב- "דיסקים" מסוג שמחליפה את הדיסקים הקשיחים המסורתיים----

משמעות:כמעט אפס פליטת חום,מהירות הדלקה וגישה כמעט מיידית לדיסק,צריכת אנרגיה,מופחתת,

גודל פיזי קטן יותר,עמידות מוחלטת כמעט בפני זעזועים וטמפרטורות קיצוניות.

2.מעבדים חזקים יחסית כמו Z530 ,שהם הראשונים למיטב ידיעתי שמסוגלים לעבוד ללא שום קירור אקטיבי

ואפילו ללא פתחי אוורור כלל ,וכל זאת תוך אספקת ביצועים זהה לסדרה הקודמת (N270,N280 )

השילוב בין מעבד כמו Z530 יחד עם מאפשר לראשונה , "נישא" ללא שום אקטיבי וללא שום פתחי אוורור

מה שמבטיח שקט מוחלט,אמינות כמעט מוחלטת,אורך חיים שאין לו שום תקדים בעבר,זמן עבודה של קרוב ל-2 ימי

עבודה ללא טעינה (ההיברידי החדש שלMSI מאפשר 12 שעות עבודה,אולם הוא עדיין משתמש בדיסק קשיח ובקירור אקטיבי)

ובעיקר מארז קטן ודק בהרבה מכול מה שהכרנו בעבר,כפי שאפשר לראות ב-T91 ,שאומנם מבוסס על z530

אבל לצערי הוא מכיל דיסק קשיח וקירור אקטיבי.

אני אומר לצערי,מפני שהסרת שני המרכיבים הללו הייתה מאפשרת גודל יותר קטן וגם עובי ומשקל מופחתים,שלא לדבר

על זמן עבודה ארוך בצורה משמעותית.

(הערה : יום עבודה=8 שעות, כך ש-2 ימי עבודה זה 16 שעות)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שני היתרונות הגדולים שאני רואה פה זה העמידות בפני זעזועים, בהחלט יכול לעזור לחיילים שנוסעים כמה שעות באוטובוס כמה פעמיים בשבוע (ככל הנראה אני עתיד להצתרף לקבוצה הזאת) וזמן מוערך, שזה תמיד מבורך =]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שני היתרונות הגדולים שאני רואה פה זה העמידות בפני זעזועים, בהחלט יכול לעזור לחיילים שנוסעים כמה שעות באוטובוס כמה פעמיים בשבוע (ככל הנראה אני עתיד להצתרף לקבוצה הזאת) וזמן מוערך, שזה תמיד מבורך =]

אני די משוכנע שמבחינת האבולוציה הטבעית לאחר ה-t91 ,השלב הבא יהיה משהו כמו

fit-pc2 (תמונה למטה)

http://fit-pc2.com/wiki/index.php?title=Main_Page

רק יותר קטן בהרבה,ובגודל המזכיר קופסת סיגריות מפני שהוא בכלל לא יהיה מבוסס על דיסק קשיח

אלא על פלש ON-BOARD שמזכיר במידת מה את ה- EXPRESS GATE של אסוס

ולכן הנפח עבור הדיסק הקשיח יתפנה ויאפשר את הקטנת

הממדים בצורה דרמטית.

המסכים הקטנים בנטבוקים,שגם כך לא פרקטיים לשימוש ממושך,

וששותים המון חשמל ומוסיפים משקל ונפח ,יפנו את הדרך למשקפי מוניטור

מתקפלים ,שנכנסים לכיס כמו ,עם גודל,משקל צריכת אנרגיה זניחה ,

ושיחד עם זאת מאפשרים צפייה למעשה במסך של 50 אינץ לכול דבר ועניין.

למי שלא מבין על מה אני מדבר לעזאזל,קבלו הסבר קצר:

מסך קטן 21 אינץ במרחק חצי מטר ,זהה מבחינת חווית הצפייה למסך 50 אינץ במרחק 3 מטר.

באותה מידה משקפי מוניטור(לא 3D ) שהם בסך הכול 2 מסכי LCD זעירים

הנמצאים ממש מילימטרים מהעיניים ,זהים מבחינת חווית הצפייה למסך 21 אינץ במרחק חצי מטר.

[attachment deleted by admin]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דן, נשמע קונספט פצצה!

כנראה שלא כל כך ,מפני שעד עכשיו לא מצאתי משקפי monitor glasses ( או איך שקוראים להם)

איכותיות שמתחברות האמצעות VGA או dvi ובמחיר שפוי.

מצד שני ,אני לא אלוף בחיפושים.

אם מישהו "מוכן להרים את הכפפה " ולמצוא כאלו בארץ או בחו"ל ,זה יהיה אחלה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הכי זול שמצאתי...

http://www.i-glassesstore.com/i-glasses-i3pc.html

לא מבין למה כל כך יקר. כולה 2 מסכי LCD של פלאפון ואוזניות על משקפיים...

מישהו רוצה לעשות פרוייקט?

זוג LCD קטנים עם רזולוציה 320X240, , .

לדעתי אפשר לבנות את כל העסק בפחות מ-400 ש"ח

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הכי זול שמצאתי...

http://www.i-glassesstore.com/i-glasses-i3pc.html

לא מבין למה כל כך יקר. כולה 2 מסכי LCD של פלאפון ואוזניות על משקפיים...

מישהו רוצה לעשות פרוייקט?

זוג LCD קטנים עם רזולוציה 320X240, אוזניות, משקפיים.

לדעתי אפשר לבנות את כל העסק בפחות מ-400 ש"ח

היכן בדיוק אפשר למצוא מסכי LCD קטנים כאלו ,שיודעים לקבל סיגנל -VGA או הכי טוב DVI

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא מכירה מקום, אשמח לשמע גם.

אבל 320PX זה פשוט בדיחה רעה..

תחשבו איך אתר נראה ברוחב כזה.. או סרט עם תרגום.

ראיתי שמוכרים 7-8" גדולים מדי... חחחח

320 פיקסלים זה לא כזה נורא כי המסכים עצמם קטנים ודחוסים בפיקסלים - זה מספיק טוב לסרטים, לחלונות וגלישה כמו ש-dan79 רוצה כמובן שזה לא יתאים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...