מוזיאון הגופות בדרך לישראל - הדיון הרשמי - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מוזיאון הגופות בדרך לישראל - הדיון הרשמי

guysevi

Recommended Posts

לאחר ששמעתי בפעם הראשונה על "the body museum" לפני מספר שנים רציתי לטוס לבקר במוזיאון אך דברים לא הסתדרו

ועתה אני פותח את העיתון של היום (ידיעות)ובעמוד האחורי מתנוססת כתבה על המוזיאון שכנראה יגיע ארצה ,ונסה בשיתוף של מוזיאון המדע בחיפה ושוקי וייס(אין עליו,רק שיביא את רמשטיין וזה יהיה מושלם :).

כמובן שחיוך ענקי מילא את פניו שסוף סוף משהו מוצלח מגיע לישראל ועכשיו צריך לחכות רק ל-2009 לצכרי אין תאריך סגור עדיין.

אז על מה המוזיאון

מדובר על מוזיאון שמציג גופות של בני אדם שתרמו את עצמם למדע.

המוזיאון מציג כ-200 גופות ואיברים ששומרו בצורה מיוחדת על מנת שלא יתרחש תהליך ריקבון.

בתערוכה מוצגים גופות בתהליכים שונים, נשים בהריון ,השפעת העישון כעל הגוף ועוד.

את הרעיון הגה דר' גונתר פון-האגנס בשנת 1995 ועד היום תערוכה מציגה בכל העולם

ולדבריו הוא מציג את התערוכה בכדי שאנשים יבינו עד כמה חשוב לנו לשמור על הגוף מפני "הרגלים רעים"

קישור לאתר הבית של המוזיאון

http://www.bodiestheexhibition.com/bodies.html

בכל מקרה אני מקווה מאד שהם יגיעו אלינו,אפשר להגיד שזאת חוויה חד פעמית שאישית אני לא רוצה להחמיץ.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 34
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

ימים פופולריים

משתתפים בולטים בדיון

דווקא יצא לבקר בתערוכה הזו בבואנוס איירס, זו דווקא תצוגה דיי מעניינת.

רמת הפרטים שהם הגיעו אליה במוצגים היא מדהימה, ואם גוף האדם מעניין אתכם אז זה מומלץ.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא נראה לי שאלו באמת גופות... אולי זה חלקים מסוימים... העצמות כן, כלי דם כן אבל גוף שלם?? לא נראה לי אבל יכול להיות שאני טועה...

התצוגה ממש מענינת זה מדהים!!

אבל איך הגעת לזה שהם באים לפה? הם בטח אפילו לא חושבים על זה עם כל הרבנים פה לא יסכימו להם

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש את החדשה בכותרת של ידיעות אחרונות.

מצד אחד,העניין דוחה,מצד שני - העניין עוד יותר דוחה.

חוץ מזה,אני לא מבין מה הקטע בלבנות גופה מפלסטיק ולשים איברים...

(זה מה שהבנתי מהתמונה בעיתון :nixweiss:).

MuTaTiOn.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדעתי זה גועלי פשוט.... וגם יש לזה פן לא מוסרי אפילו... לא הומני... גם שזה בהסכמה והכל והגופות נתרמו למדע, זה לא נראה לי אנושי לעשות תערוכה של גופות בני אדם [או כל בעל חיים אחר] בצורה כזאת...

שיעשו את זה באמת מפלסטיק או חומרים שידמו את הגוף, אם ככה הייתי הולך לראות את זה, אבל לא להשתמש בגופות אמיתיות לכאלה דברים...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדעתי זה גועלי פשוט.... וגם יש לזה פן לא מוסרי אפילו... לא הומני... גם שזה בהסכמה והכל והגופות נתרמו למדע, זה לא נראה לי אנושי לעשות תערוכה של גופות בני אדם [או כל בעל חיים אחר] בצורה כזאת...

שיעשו את זה באמת מפלסטיק או חומרים שידמו את הגוף, אם ככה הייתי הולך לראות את זה, אבל לא להשתמש בגופות אמיתיות לכאלה דברים...

מה שאתה אומר בעצם,זה שלהכניס גופה של בנאדם לתערכוה זה לא אנושי אבל את איברי הגופה זה כן? :-X

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה רומז לנקרופיל אז ממש אבל ממש לא.

אני חושב שתערוכה כזו היא משהו שצריך להיות משהו מעניין ומיוחד למרות העובדה שמדובר בגופות של בני אדם

אני לא רואה את זה כמשהו שונה מתערוכה של פרפרים וחרקים או תערוכה של המצאות המאה.

יכול להיות שזה משהו שהוא על באמת מוזר

אבל תחשוב לאן הרפואה הייתה גיעה היום אם לא היו מבצעים ניתוחים וחוקרים את גוף האדם.

ותערוכה שכזו אמורה לתת לאנשים את מושג על מה שקורה בגוף שלהם או יותר נכון להגביר את המודעות האנשים

בכל אופן מדובר על גופות אמיתיות ,והרעיון שמאחורי גופות אמיתיות הוא לא לדמות דברים

כי לדמות היה אפשר גם לעשות במחשב וגמרנו, המטרה היא להציג את הדבר האמיתי ב-100% כמו בפירסומות של הנגד עישון שעשו בזמנו למי שזוכר

אבל איך הגעת לזה שהם באים לפה? הם בטח אפילו לא חושבים על זה עם כל הרבנים פה לא יסכימו להם

מוזיאון המדע והטכנולוגיה ושוקי וייס מארגנים את הבאת התערוכה לישראל כחלק מסיבוב,עולמי יש כבר מחאה של אנשי זק"א,וכמו שרשמתי אני מקווה שלמרות שתהיה התנגדות כן יביאו את התערוכה לארץ

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בסדר,אז עשו ניתוחים.

תחשוב על כך שהגופה שלך (חס ושלום) הייתה מוצגת לראווה,ואלפי אנשים (אם לא יותר) היו מסתכלים עליך.

ודבר שכזה (^^^) לא תורם למדע,ואפילו לא לאדם עצמו,אני לא מאמין שאנשים היו מעדיפים לראות מה קורה להם בגוף ''על חי'',מאשר בהדמיית מחשב.

MuTaTiOn.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רמת הפרטים שהם הגיעו אליה במוצגים היא מדהימה, ואם גוף האדם מעניין אתכם אז זה מומלץ.

קשה לפספס שאתה משתמש בחלקי גופות אמיתיים ;).

למרות אפקט הבחילה הקלה, זה אכן נשמע מעניין, ואם זה יגיע אני שם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...