נשבר לי סופית מקרור אוויר. צריך עזרה בבניית קירור מים. - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

נשבר לי סופית מקרור אוויר. צריך עזרה בבניית קירור מים.

Bug2000

Recommended Posts

אהלן,

מאחר ובזמן האחרון גופי אוויר מתחילים להיות מסורבלים מיום ליום ומגיעים למימדים מגוחכים של חללית החלטתי סופית לעבור לקירור מים. :xyxthumbs:

לאחר קריאה של מספר מאמרים וביקורת בנושא שכולו חדש לי, החלטתי להתמקד במערכת מים פנימית למעבד בלבד (בנתיים).

הבנתי שהחלקים המומלצים למטרה זו הם :

1. משאבה : MCP 355 עולה בארץ 550 שח.

2. רדיאטור : תכלס הכי טוב ThermoChill PA אבל בארץ ניתן להשיג רק את ה Swiftech MCR-220 (אני מעדיף אותו על פני ה 320) ב 400 שח .

3. בלוק קרור למעבד : D-Tech FuZion. לא ניתן להשיג בארץ.

פה אני צריך את עזרתכם .

1. האם ניתן לחסוך כסף בהזמנה של החלקים הללו מחו"ל ? (אשמח לשמוע על חנות מומלצת)

2. אם למישהו יש סרטוטים של הבלוק קרור למעבד או סרטוטים של כל בלוק טוב אחר אשמח לקבל אותם . (יש לי אפשרות לבנות כאלה בעצמי)

אשמח לקבל עזרה בעיניין, תדה .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חנות מאוד זולה : http://www.sidewindercomputers.com

הרכבתי לך מערכת, אשמח עם עוד אנשים יבקרו אותה.

משאבה : Swiftech MCP655, מזרימה 1200 ליטר בשעה, ניתן לכוון את המהירות ככה שאפשר להשקיט.

חבקים : חבקים פשוטים מפלסטיק.

בלוק למעבד : ה V2 הוא ביצועיסט טוב, אבל הוא מאוד מגביל את הזרימה. אם אתה מתכנן להוסיף עוד בלוקים ללופ הייתי שוקל את ה V1 שפחות מגביל.

רדיאטור : Swiftech MCP220 QP, רדיאטור מעולה וזול, מתקרב מאוד ל PA120.2. ראה גרף : http://www.thermochill.com/PATesting/ALLcwVSFlowrate.jpg ד"א הרדיאטור כולל זוג פיות עם קוטר 11 מ"מ בשביל להגביר זרימה (תוספת של 4 דולר).

מיכל : רגיל, קומפקטי. אין הרבה מה לפרט.

מאווררים : S-Flex, מאוורים אמינים ואיכותיים. זה 1600 RPM, אם מפריע לך הרעש אתה יכול לקחת את הגירסא של 1200.

צנרת : 1/2" קוטר פנימי, זרימה מהירה יותר, עובי קיר 1/8 עבים אך הקירות הפנימיים לא יקרסו.

גריל : אין מה להגיד, שלא יחכתו לך הידיים?

בקשר לנוזל קירור, מומלץ להשתמש במים מזוקקים מכיוון שהם לא מוליכים וככה שאם תהיה נזילה המחשב לא יהרס. אפשר אם אתה רוצה להוסיף תוסף נגד בקטריות ונגד שיתוך. תוכל למצוא משהו בארץ אני חושב או להשתמש ב http://www.sidewindercomputers.com/hyexduco.html

מחיר כולל משלוח 321 דולר, יוצא 1050 שקל משהו כזה - איזה כיף שהדולר נמוך :)

[attachment deleted by admin]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על העזרה אחי :)

כמה דברים :

1. החנות מעולה.

2. האם ניתן לשלב חיזוקים מברזל במקום מפלסטיק? אני מעדיף להיות בטוח לגבי החיזוקים. כולל החיבורים של המשאבה, אפשר להחליף אותם בברזל ?

3. האם צנרת TYGON טובה יותר ושווה את ההשקעה? אני מעדיף לא לחסוף בצנרת מטעמי בטיחות.

4. הבנתי שדווקא ה MCP355 טובה יותר ושקטה יותר לא עדיף ללכת עליה? (וגם קטנה יותר)

תודה על העזרה באמת עזרת לי פה !

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. החנות נחשבת לטובה, אין הרבה מה להתלבט בקשר לחנות, אומרים שיש להם שירות לקוחות טוב.

2. תאמת, אין לי מושג אני חושב שזה עניין של העדפה. אם מפריע לך פלסטיק פשוט תקח ממתכת, אני לא חושב שיש הבדל.

3. הצינורות שנתתי שם הם אותו יצרנית של TYGON, ההבדל ביניהם ש TYGON הוא Laboratory Grade והשני הוא PVC. את ההבדלים אני לא ממש יודע. הטענה הרווחת היא שטייגון יותר עמידים במבחן הזמן בנוסף להתנהגות טובה יותר בעיקולים, לשיכולך.

4. אומרים שה MCP355 עם טופ מיוחד נותנת ביצועים יותר טובים בגלל גובה הראש החזק יותר שלה. כמו כן זה טעות לחשוב שהיא יותר שקטה הנה ציטוט מהאתר של Swiftech :

A Note of Caution! the MCP355 generates higher audible noise than the MCP350 and MCP655 pumps. This product is not recomended for users seeking silent operations.

כמו כן היו הרבה מקרים שהמשאבה פשוט חדלה לעבוד ועושה רעשים מוזרים. אני הייתי הולך על ה MCP655 ובטח שאפשר לכוון לה את המהירות.

לפני שאתה מזמין מערכת הייתי ממליץ לך לתכנן שיש לך מקום להכל. בנוסף הייתי גם ממליץ לך לחכות לעוד דעות מן המלומדים פה.

נ.ב

שחכתי לציין שאתה צריך משחה טרמית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

iMMoRTaL|TY, אתה מתבייש מהמילה ז** ? :smile1: (יקח לי כמה דקות לחשוב על משהו הולם יותר)

מבחינת תכנון אז אין בעיה אחרי שאני אסגר על הציוד אני אראה איך אני ממקם אותו. חוץ מזה יש לי FULL TOWER שיש בו מספיק מקום אפילו בשביל שתי מערכות נפרדות...

מחכה לתגובתיהם של החבר'ה המלומדים .

תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...