לוח המשדרים שבאמת היינו רוצים לראות... - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

לוח המשדרים שבאמת היינו רוצים לראות...

fungiman

Recommended Posts

הקולנוע הישראלי כל פעם שובר שיאים, בין אם הישגים טכנולוגיים ("וואלס עם באשיר", ותעזבו את המסר הבעייתי) ובין אם השגים דרמטיים ("ביקור התזמורת"), אבל הטלוויזיה מדרדרת והולכת. ערוצים 10 ו-2 טובעים בים של שעשועים ותוכניות ריאליטי מביכות עד מרגיזות. ערוץ 1... מה זה? אפילו את האולימפיאדה הם כנראה לא יצליחו להעביר כמו שצריך (כנראה שלא יהיו שידורים בסופי שבוע).

במקום להתלונן כל הזמן, פשוט העפתי את הטלוויזיה מהבית (גם חוסך לי אגרת טלוויזיה ותשלום לכבלים - המון כסף), אבל כואב לי שאין בישראל יצירה טלוויזיונית ראויה. יצירה טלוויזיונית ראויה תקדם רבות את היוצרים בארץ, את כותבי התסריטים, עובדי האולפנים, צלמים, אנשי פוסט-פרודקשין ועוד. יש בישראל את כל מה שצריך בשביל להרים הפקות מרשימות, מאחר שאין סיכוי שאחד מהערוצים הקיימים יעשה את זה, אני מציע את "ערוץ 20". הנה כמה הצעות ללוח השידורים ההיפותטי שלו, אולי תוסיפו תוכניות משלכם, זה לפחות יהיה מעניין יותר מעוד עונה של זוארץ ו"השרדות".

הצעה 1 - "המחלקה" - מיניסדרה / דרמה היסטורית / מלחמה / פעולה

מיניסדרה בת 12 פרקים המלווה מחלקה מחטיבת הנגב של הפלמ"ח, החל מההכשרה בקיבוץ, דרך הקרבות לפני קום המדינה ועד להפסקת האש. המחלקה מורכבת מצברים, ניצולי שואה ועולים מצפון אפריקה, כל אחד עם המטען האישי שלו ועם כל החיכוכים הפנימיים. בהשראת band of brothers, כל פרק יעסוק סביב אירוע או קרב מסוים וסביב דמות מסוימת.

מה יהיה - הרבה צילומי קרבות ריאליסטיים, הרבה דרמה בין-אישית, פלשבקים של הדמויות השונות בארץ ובעולם (תל אביב הקטנה, אירופה בתקופת השואה, הכפר במרוקו).

מה לא יהיה - אקי אבני בתפקיד המ"מ. אקי אבני בתפקיד לוחם ערבי.

הצעה 2 - "עירייה" - מיניסדרה / דרמה פוליטית

מיניסדרה בת 6 פרקים על נפילתו של משה כהנמן, ראש העיר הכל יכול של עיר גדולה במרכז הארץ. פרשת שחיתות ענקית המתפתחת סביב בניית רכבת תחתית בעיר וסוד מעברו של ראש העיר שעלה משכונת העוני, דרך הצלחה בעולם העסקים בארץ ובעולם ועד ראשות העיר שבה נולד. בהשראה מסוימת מהמיניסדרה הבריטית המופתית GBH, סיפור של מספר אנשים מתנגש ומוביל לחורבן אישי.

מה יהיה - הרבה ליכלוך, הרבה סקס וקוקאין, עולם הזוהר והפוליטיקה ביחד עם עולם הפשע, הרבה קטעים קומיים-סטיריים.

מה לא יהיה - סטירה פוליטית מאוד פושרת שלא תעצבן אף אחד חו"ח, יותר מדי צילומי אולפן עם overacting במיטב מסורת הטלהנובלות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 39
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

2 דוגמאות על פרק זמן של 5 שנים.

מה הלאה?

-בתור קומדיה/סאטירה, אני חייב לציין לטובה את "רמזור" של אדיר מילר.

כלול את העונה השניה שלה בערוץ 20 השאפתני שלך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הדבר הכי טוב בטלוויזיה הישראלית היה התכנית של גיא מרוז ועוד כמה שותפים לסודות ההומור בתכנית דיבוב קורע מצחוק על גבי סדרת קונג פו פלסטיק זולה. טירוף. אני חושב שזה היה משודר ב-yes+..

אבל חוץ מזה? למי אכפת מטלוויזיה ישראלית כל עוד יש לך מקורות הורדה ראויים או צלחת לווינית חופשית. אני ואחי למשל עלינו לגג, כיוונו את הצלחת ללווין hotbird וצפינו בכל היורו בחינם ב-zdf בעוד מטומטים שילמו על חלק מהמשחקים כסף. וגם אלו שראו את המשחקים שסיפק ערוץ 10 יצאו פראיירים מכל הפרסומות המציקות והשדרנים הישראליים האינפנטילים שנהנים להריץ בדיחות .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל חוץ מזה? למי אכפת מטלוויזיה ישראלית כל עוד יש לך מקורות הורדה ראויים או צלחת לווינית חופשית. אני ואחי למשל עלינו לגג, כיוונו את הצלחת ללווין hotbird וצפינו בכל היורו בחינם ב-zdf בעוד מטומטים שילמו על חלק מהמשחקים כסף. וגם אלו שראו את המשחקים שסיפק ערוץ 10 יצאו פראיירים מכל הפרסומות המציקות והשדרנים הישראליים האינפנטילים שנהנים להריץ בדיחות פרטיות.

אכפת מהטלוויזיה הישראלית משום שזה מנוע של תעשייה שלמה. כרגע הנהנים העיקריים מהמנוע הזה הם קומץ של סלבריטאים בגרוש וכמה חברות הפקה שעוסקות בעיקר בתוכניות ריאליטי. הפקות ראויות יכולות להיות חממה וקרש זינוק לשחקנים, תסריטאים, צלמים וחברות הפקה ואפקטים. מלבד זאת, מה רע בקצת גאווה לאומית?

הנה עוד משהו - תוכנית טכנולוגית שבועית בת שעה, שתדון בכל שבוע בנושא טכנולוגי/מדעי אחר, עם שילוב של שיחה באולפן עם בעל סמכא בתחום (מדען בכיר, איש תעשיה) וקטעי אנימציה וצילומי חוץ איכותיים. אני בכלל לא בטוח שלתוכנית הזאת יהיה פחות רייטינג מעוד תוכנית "סלבריטאי מארח סלבריטאי ומספר בדיחות קרש בין לבין". תנו קצת קרדיט לצופה הישראלי!

בנוסף, ערוץ שמקבל תדר שידור מהמדינה צריך להיות מחויב לא רק לרייטינג. הוא צריך להקצות זמן אוויר לתוכניות תרבות ואומנות, לכסות אירועי חשובים שלא כוללים 22 ערסים שרודפים אחרי כדור (אליפות שיט, אליפות ג'ודו, אליפות סיף) ולשדר תוכניות בעלות ערך חינוכי מוסף.

מ.ק. 22 בעונה שניה שלישית ורביעית...

זה כנראה הדבר הכי טוב שאיי פעם יצא מהטלביזיה הישראלית.

מ"ק 22 סבלה מרמה לא אחידה, היו שם כמה פרקים שלפי דעתי ראויים להכנס להיכל התהילה (הפרק עם ההומואים והחרדים, וזאב-זאב לדוגמא) אבל גם לפחות שני פרקים מאוד חלשים (האחרון לפי דעתי היה ממש חלש). עם מעט תגבור בסעיף התסריט זאת יכולה להיות סדרה שבועית נהדרת שתמשוך לפחות עוד שתי עונות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

22 ערסים שרודפים אחרי כדור??? :s07:

טלנובלות מסריחות יש בכל מדינה, זה לא מאפיין של הטלווזיה בישראל (לדוגמה "צעירים חסרי מנוח").

אני אישית לא סובל גם את הסדרות הישראליות. אבל מה? יש כאלה שאוהבים אותן.

אם לא, לא היה להן רייטינג והן היו מפסיקות להיות משודרות.

חוץ מזה אי אפשר לא להתחשב בזה שאין מה להשוות את התקציב בארץ לתקציב הפקה של סידרה אמריקאית בינונית.

(שם קהל היעד הרבה יותר גדול)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל חוץ מזה? למי אכפת מטלוויזיה ישראלית כל עוד יש לך מקורות הורדה ראויים או צלחת לווינית חופשית. אני ואחי למשל עלינו לגג, כיוונו את הצלחת ללווין hotbird וצפינו בכל היורו בחינם ב-zdf בעוד מטומטים שילמו על חלק מהמשחקים כסף. וגם אלו שראו את המשחקים שסיפק ערוץ 10 יצאו פראיירים מכל הפרסומות המציקות והשדרנים הישראליים האינפנטילים שנהנים להריץ בדיחות .

איזה צלחת יש לך ? איזה ממיר?

כי גם יש לי , צלחת+ממיר ואני קולט מAMOS את הערוצים החופשיים , וHOTBIRD לא יודע מה לחפש שם :nixweiss:

גם כל הערוצים של YES אני קולט אבל הם מוצפנים ככה שבעעע

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה שאני שונא בסדרות הישראליות זה שהן מנסות לחקות את האמריקאיות.

המשחק בהן עלוב, העלילה עלובה, מפוצץ קלישאות וHARA.

צריך לתת תוכניות טלוויזיה לאנשים כמו החברה האלה,

או החברה שיצרו את המוסד הסגור.. וכו'

יש כישרונות וזורקים אותם לזבל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

22 ערסים שרודפים אחרי כדור??? :s07:

טלנובלות מסריחות יש בכל מדינה, זה לא מאפיין של הטלווזיה בישראל (לדוגמה "צעירים חסרי מנוח").

אני אישית לא סובל גם את הסדרות הישראליות. אבל מה? יש כאלה שאוהבים אותן.

אם לא, לא היה להן רייטינג והן היו מפסיקות להיות משודרות.

חוץ מזה אי אפשר לא להתחשב בזה שאין מה להשוות את התקציב בארץ לתקציב הפקה של סידרה אמריקאית בינונית.

(שם קהל היעד הרבה יותר גדול)

יש הבדל גדול בין הפקה של פארודיות או תערכונים קצרים לבין הפקה של סדרה שלמה. מלבד זאת, אתה לא יכול לבסס לוח משדרים על תוכניות קומיות בלבד, אתה חייב דרמה, תעודה, תחקירים וכו'.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חוק מס' 1:

לערוץ 20 הדמיוני שלנו לא יכנסו תכניות ריאלטי חסרות טעם.

אם כבר, תכנית תחרותית מעניינת עם הרבה טעם- "קרב סכינים"

למה? כי בנוסף לתחרותיות, התכנית עומדת יפה בסטנדרט של תרבות ואומנות. אני חייב להגיד שזו קפיצת רמה בתכניות בסגנון

שימו לב לגועל נפש של ערוץ 22- "המטבח", כולם צועקים על כולם והכל סתמי, לעומת ההתנהלות הראויה לשבח של קרב סכינים.

אחת מתכניות ה "ריאלטי" היחידות שראיתי, וכנראה היחידה שבאמת נהניתי ממנה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...