בקר SATA - בעיה שבהרבה פורמים לא הצליחו לפתור.. - עמוד 3 - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

בקר SATA - בעיה שבהרבה פורמים לא הצליחו לפתור..

duvdevanim

Recommended Posts

pci ide busmaster - enable - זו ההגדרה של התמיכה בהתקני IDE דרך כרטיס PCI, אם זה היה ב-DISABLE הכרטיס עצמו לא היה מזוהה.

onchip sata controller - enable - זו ההגדרה בדיוק, או יותר נכון חלק מההגדרות, תנסה להכנס לתוך זה, חייב להיות שם תת קטגוריה שקשורה להגדרות של בקר ה-SATA, אחרי שתמצא את התת קטגוריה, תרשום פה מה האפשרויות שם.

כל שאר ההגדרות שרשמת לא קשורות לזה.

שאלה למה לא לנסות לתקן את החיבורים של ה SATA שנשברו ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 62
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

תבטל את הבקר SATA שיש על הלוח.

השאלה היא איך... [br]פורסם בתאריך: 28.06.2008 בשעה 10:58:49

pci ide busmaster - enable - זו ההגדרה של התמיכה בהתקני IDE דרך כרטיס PCI, אם זה היה ב-DISABLE הכרטיס עצמו לא היה מזוהה.

onchip sata controller - enable - זו ההגדרה בדיוק, או יותר נכון חלק מההגדרות, תנסה להכנס לתוך זה, חייב להיות שם תת קטגוריה שקשורה להגדרות של בקר ה-SATA, אחרי שתמצא את התת קטגוריה, תרשום פה מה האפשרויות שם.

כל שאר ההגדרות שרשמת לא קשורות לזה.

מצאתי צילום מסך של ביוס כמו שלי (רק שההגדרות בהרדיסקים אצלי קצת שונה כי לא מזוהה לי כלום..)

http://www.3dnews.ru/documents/7258/bios.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש אפשרות לסדר את החיבורים אבל תלוי מה נשבר, אני מכיר שני סוגים שניתן לסדר.

הראשון והפשוט יותר זה שלפעמים נשבר חלק מהפלסטיק של החיבור ואז הכבל לא מקובע ויכול לצאת בקלות, אני מניח שזה לא הבעייה אצלך.

השני זה שיש חיבורי SATA על לוח האם שאין להם מסגרת/תושבת חזקה וכשמושכים את הכבל כל חיבור הפלסטיק יוצא נשלף מהלוח ביחד עם הכבל, במקרה כזה פשוט אפשר להשחיל את החיבור בחזרה לתוך הפינים שלו בעדינות וזה הכל.

אם זה סוג אחר של שבר, אז ספר לנו איזה שבר זה ואולי יהיה לנו איזה רעיון לפתרון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רגע רגע, מה זאת אומרת הפינים עצמם נשברו, אתה אומר שהפינים נתלשו בכלל מלוח האם?

ראיתי כבר מקרים שהפינים מתעקמים ואפילו ראיתי חיבור שפין אחד היה תלוש לגמרי, אם הפינים נתלשו לגמרי אפילו אם פין אחד נתלש אני לא מכיר ולא חושב שיש דרך לסדר את זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רגע רגע, מה זאת אומרת הפינים עצמם נשברו, אתה אומר שהפינים נתלשו בכלל מלוח האם?

ראיתי כבר מקרים שהפינים מתעקמים ואפילו ראיתי חיבור שפין אחד היה תלוש לגמרי, אם הפינים נתלשו לגמרי אפילו אם פין אחד נתלש אני לא מכיר ולא חושב שיש דרך לסדר את זה.

לכן קניתי את הבקר.. רק שהוא מישומה לא נותן בוט..

ההגדרות שרשמתי למעלה, נכונות?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הן נכונות אבל יש עוד , כתבתי לך כבר, יש תת קטגוריה בדיוק איפה שאמרתי לפני כמה תגובות פשוט תכנס לאותו חלון תעבור שורה שורה עד שתמצא את התת קטגוריה. בעמוד של ההגדרה הזאת בביוס: onchip sata controller - enable, תרשום מה כתוב בשורה מעל ומתחת לזה ואם אתה יכול אפילו שתי שורות מעל ומתחת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הן נכונות אבל יש עוד , כתבתי לך כבר, יש תת קטגוריה בדיוק איפה שאמרתי לפני כמה תגובות פשוט תכנס לאותו חלון תעבור שורה שורה עד שתמצא את התת קטגוריה. בעמוד של ההגדרה הזאת בביוס: onchip sata controller - enable, תרשום מה כתוב בשורה מעל ומתחת לזה ואם אתה יכול אפילו שתי שורות מעל ומתחת.

ראה צילום מסך מצורף... [br]פורסם בתאריך: 28.06.2008 בשעה 12:24:10

המשך.. (למעשה צילמתי את כל הביוןס)[br]פורסם בתאריך: 28.06.2008 בשעה 12:25:27
עוד[br]פורסם בתאריך: 28.06.2008 בשעה 12:26:47
עוד [br]פורסם בתאריך: 28.06.2008 בשעה 12:27:44
עוד.. [br]פורסם בתאריך: 28.06.2008 בשעה 12:28:40
ואחרון..

[attachment deleted by admin]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב הבנתי, זה לוח חרא בלי להעליב עם צ'יפסט של SIS, אין ללוח בכלל תמיכה ברייד לכן כל מה שכתבתי בקשר להגדרות של הרייד לא רלוונטי לגבי הלוח שלך.

מעבר לכך, כל ההגדרות נראות בסדר רק שאתה יכול להגדיל את מהירות ה- מ- HI SPEED ל- FULL SPEED.

בקשר להגדרה הזאת plug and play o/s אין לי מושג מה היא עושה, תנסה לבטל אותה אין מה להפסיד תמיד אפשר להחזיר.

אולי יש לך עדכון ביוס ללוח, בדקת?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הכל שם (כולל המתאם וגם הפינים) נעקר מהמקום.

עם הצילומים ששמתי - מישהו יודע מה הבעיה?

זה לא בעיה לסדר פשוט להחליף תחיבור כולו כול עוד שאין נזק ממשי לPCB של הלוח שלך

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב הבנתי, זה לוח חרא בלי להעליב עם צ'יפסט של SIS, אין ללוח בכלל תמיכה ברייד לכן כל מה שכתבתי בקשר להגדרות של הרייד לא רלוונטי לגבי הלוח שלך.

מעבר לכך, כל ההגדרות נראות בסדר רק שאתה יכול להגדיל את מהירות ה-USB מ- HI SPEED ל- FULL SPEED.

בקשר להגדרה הזאת plug and play o/s אין לי מושג מה היא עושה, תנסה לבטל אותה אין מה להפסיד תמיד אפשר להחזיר.

מוזר .. כי באתר של ASUS[br]פורסם בתאריך: 28.06.2008 בשעה 12:51:37

מעבר לכך, כל ההגדרות נראות בסדר רק שאתה יכול להגדיל את מהירות ה-USB מ- HI SPEED ל- FULL SPEED.

מוזר.. כי באתר של ASUS[br]פורסם בתאריך: 28.06.2008 בשעה 12:52:09

מוזר.. כי באתר של כתוב שיש תמיכה ב RAID בלוח הזה...

אולי צריך לעדכן את הביוס? זה יכול לעזור?

בנוסף - ראיתי שהלוח אם שלי הוא מדגם P4S800D - כשחיפשתי עדכון לביוס ראיתי שאין את הדגם אלא רק p4s800d-e and p4s800dx

מה עושים?

בנוסף - יש מדריך בעברית לעדכון הביוס?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...