זקוק לעזרה לגבי חיבור שני מחשבים לאינטרנט (ראוטר או שני חיבורים) - עמוד 2 - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

זקוק לעזרה לגבי חיבור שני מחשבים לאינטרנט (ראוטר או שני חיבורים)

sapits1

Recommended Posts

אין לי כל כך מסיון אישי עם MPLS (חיבור ללא חייגן) אבל יש סיכוי שזה יעבוד.

אני מציעה לך לחכות לתגובה של מישהו שכבר בדק את העניין.

MPLS כמו שכולם קוראים לזה בטעות כבר שנים (MPLS זה לא בדיוק זה) כולל אני :lol:, עובד יופי עם חיבור 2 מחשבים ישירות למודם הכבלים, אחד בRJ45 (חיבור רשת) ושני בחיבור .

המחשבים כמובן יתחלקו בפס רוחב.

הכל עובד אוטומטי ללא הגדרות. ממש PLUG AND PLAY.

אפשר לחבר 3 מחשבים דרך HUB או משהו.

כמה דברים מעניינים על חיבור שכזה:

חוסך בלגן בחיבור ROUTERS ומערכות הפעלה שונות. ולפעמים הפתרון היחיד... ... ... . . . ..

ה IP יתחלף כל כמה שבועות או חודשים ואפילו יותר, תלוי בתדירות שאתם מכבים את המודם.

שזה נהדר בשבילי כי אני משמש כ HOST ל DIRECT CONNECT במשחק עם חברים, ולא צריך לעדכן אותם עם ה IP כל פעם.

דבר נוסף מעניין זה שאצל רשת הכבלים יהיה זיהוי של כל חיבור על פי ה ADRESSS והמקסימום שהם מקציבים זה 3 IP.

אחרי שחיברתם 3 מחשבים שונים המחשב הבא לא יקבל IP כי כבר יש הקצבה ל3 ADDRESS הקודמים.

ובמידה ורוצים לחבר מחשב נוסף בשביל למשל התקנות לבן דוד של הסבתא של החברה, או בשביל לקוח. אז צריך להתקשר ל HOT ולבקש שיאפסו את זה.

ובשביל הצחוק קצת היסטוריה.

לפני כמה שנים היה ניתן להתחבר בחיבור כזה ובמקביל יכלתם להתחבר בעזרת חייגן במקום אחר ובעצם להינות מ 2 חיבורי מלאים!!!

לקח איזה שנה או יותר עד שחברות האינטרנט פתרו את זה, ועד אז כל עובד תמיכה בחברות האינטרנט והחברים שלהם היו מתחברים בחינם על חשבונות של לקוחות. :lol:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עוד איזה אגב קטן ;)

דבר נוסף מעניין זה שאצל רשת הכבלים יהיה זיהוי של כל חיבור על פי ה ADRESSS והמקסימום שהם מקציבים זה 3 IP.

אחרי שחיברתם 3 מחשבים שונים המחשב הבא לא יקבל IP כי כבר יש הקצבה ל3 ADDRESS הקודמים.

ובמידה ורוצים לחבר מחשב נוסף בשביל למשל התקנות לבן דוד של הסבתא של החברה, או בשביל לקוח. אז צריך להתקשר ל HOT ולבקש שיאפסו את זה.

ניתן גם להתחזות לMAC שכבר נמצא בטבלה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

MPLS כמו שכולם קוראים לזה בטעות כבר שנים (MPLS זה לא בדיוק זה) כולל אני :lol:, עובד יופי עם חיבור 2 מחשבים ישירות למודם הכבלים, אחד בRJ45 (חיבור רשת) ושני בחיבור .

המחשבים כמובן יתחלקו בפס רוחב.

הכל עובד אוטומטי ללא הגדרות. ממש PLUG AND PLAY.

אפשר לחבר 3 מחשבים דרך HUB או משהו.

כמה דברים מעניינים על חיבור שכזה:

חוסך בלגן בחיבור ROUTERS ומערכות הפעלה שונות. ולפעמים הפתרון היחיד... ... ... . . . ..

ה IP יתחלף כל כמה שבועות או חודשים ואפילו יותר, תלוי בתדירות שאתם מכבים את המודם.

שזה נהדר בשבילי כי אני משמש כ HOST ל DIRECT CONNECT במשחק עם חברים, ולא צריך לעדכן אותם עם ה IP כל פעם.

ובשביל הצחוק קצת היסטוריה.

לפני כמה שנים היה ניתן להתחבר בחיבור כזה ובמקביל יכלתם להתחבר בעזרת חייגן במקום אחר ובעצם להינות מ 2 חיבורי מלאים!!!

לקח איזה שנה או יותר עד שחברות האינטרנט פתרו את זה, ועד אז כל עובד תמיכה בחברות האינטרנט והחברים שלהם היו מתחברים בחינם על חשבונות של לקוחות. :lol:

קודם כל ,תודה ששיתפת אותנו .

תקן אותי , אבל אם הבנתי נכון ,אז בתסריט שאני מחבר 2 מחשבים למודם של הכבלים (אחד דרך ה- והשני דרך ה-lan ) ובהנחה שהמהירות של החיבור היא 1.5 אז

יהיה אפשר לגלוש בו-זמנית משני המחשבים כאשר כל מחשב במערך יהנה מחצי המהירות , כלומר 750 ?

בהנחה שהחיבור הוא ב-ip קבוע האם מערך כזה עלול לפגוע במהירות ההורדות או לשפרם לעומת שימוש במחשב בודד?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תקן אותי , אבל אם הבנתי נכון ,אז בתסריט שאני מחבר 2 מחשבים למודם של הכבלים (אחד דרך ה- והשני דרך ה-lan ) ובהנחה שהמהירות של החיבור היא 1.5 אז

יהיה אפשר לגלוש בו-זמנית משני המחשבים כאשר כל מחשב במערך יהנה מחצי המהירות , כלומר 750 ?

בהנחה שהחיבור הוא ב-ip קבוע האם מערך כזה עלול לפגוע במהירות ההורדות או לשפרם לעומת שימוש במחשב בודד?

למה לעשות שטויות? תקנה ראוטר ב-145 ש"ח חבר את המחשבים תהיה מוגן מ-DoS זדוני ע"י פיירוול חומרתי.

בנוסף תוכל להנות משיתוף קבצים בין שתי המחשבים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

החלוקה בפס היא גמישה, כל מחשב יכול לממש את כל הפס, אבל ביחד הם לא יוכלו לעבור את המקסימום המוגדר במסלול שלך.

IP קבוע (שאפשר לשנות בעזרת טלפון ל HOT) לא יגרע או יוסיף למהירות בשום אופן. (למרות שיתכן ש MPLS עוברים דרך שרת אחר שאולי לא סובל מתופעות עומסים כמו שרתים אחרים).

בקשר להתקפות... בחייך, מי מחפש אותך ? למה שמישהו יטרח לאתר את הIP שלך ויפציץ אותך (או סתם באופן רנדומלי) רק כדי להאיט אותך או לגרום למערכת שלך לקרוס.

בכול שנותיי לא נתקלתי באדם שקרה לו. ובכול מקרה אתה עדיין יכול לשנות IP. ואם זה חוזר על עצמו אז גם IP דינמי לא יעלים את הגורם הזדוני.

HARDWARE FIREWALL ?? למה מה קרה שצריך את זה למחשב ביתי ? סתם כאב ראש אחד גדול.

אם אתה חברה או עסק וחושש, אז חופשי לך על זה ותגדיר הגדרות כל היום או תגביל רק לדברים חיוניים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. חיבור ללא חייגן, זה לא חיבור בעל IP קבוע. חיבור בעל IP קבוע, לרב, עולה כסף.

2. לא חסרים אנשים בעלי זדון בעולם שיחפשו להזיק לאנשים אחרים, ללא כל סיבה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אף אחד לא אמר שזה IP קבוע.

אבל IP שמתחלף כל כמה שבועות או חודשים הוא באופן זמני קבוע לצורך הענין.

ונכון לא חסרים גורמים זדוניים בעולם אבל זה לא סיבה למשל לשכור מאבטח צמוד ללא סיבה רק בגלל שיש סיכוי של אחד למליון שיקפוץ עליך שודד או מחבל.

אל תבין אותי לא נכון אני לא מזלזל בצורך להגן על המחשב.

אבל אפשר לקחת את זה מעל ומעבר לרציונלי ולגלוש לתחום הפרנויה.

אני הפעלתי FIREWALL תוכנתי במחשב שלי 10 שנים וחוץ מזה שהוא גרם לי להתעסקויות עם הגדרות ולבעיות מעצבנות מדי פעם, לא היה בו צורך אפילו פעם אחת בכל ה10 שנים האלו.

אני עובד ללא FIREWALL כבר שנתיים וזה רק עשה לי טוב בנתיים.

הדבר הכי נורא שיכול לקרות לי זה שאיך שהוא למרות שנזהרתי ולמרות האנטי וירוס מישהו יגנוב לי את המתכון למרק.

מקסימום אני יצטרך לשחזר את מערכת ההפעלה.

האם שווה להשקיע בהגנה מ"אולי" יום יום במשך 50 שנה למרות שבדיעבד יתכן שלא היה בזה צורך ?

אנטיווירוס חשוב מאוד ללא ספק.

עדכונים למערכת הפעלה ולתוכנות גם חובה ללא ספק.

FIREWALL ? לא לכל אחד. ובוודאי לא למי שלא יודע כלום בנושא.

זו דעתי האישית, כל אחד צריך לשקול את הנושא ולהחליט מה טוב בשבילו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ראשית כל, אתה לא יודע מה צופן העתיד, או מה פלוני היה יכל לחסוך, אילו היה מתקין FW.

עכשיו, FW ברמת החומרה זה ממש לא מזיק, ובטח שלא מעיק משו. אם אפשר להפעיל אותו ולהנות מיתרונותיו, למה לא ?

נכון, אצלך הכל היה נפתר בשיחזור ומקס' גניבת מידע חסר ערך, אבל יש אנשים שמחקזים מידע בעל ערך רב, לא יכולים להרשות לעצמם להסתכן (בגניבת חומרים וכיו"ב).

אגב, דווקא אלו שלא יודעים הרבה בנושא, ואינם מודעים לסכנות, ואיך להתגונן מפניהן, דווקא להם הייתי מדגיש שימוש בFW.

הבנתי את דעתך בעניין.

כל מקרה לגופו, בכלליות כמה שיותר הגנה, יעילה ופחות מעיקה > הרי זה משובח.

לילה טוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...