זקוק לעזרה לגבי חיבור שני מחשבים לאינטרנט (ראוטר או שני חיבורים) - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

זקוק לעזרה לגבי חיבור שני מחשבים לאינטרנט (ראוטר או שני חיבורים)

sapits1

Recommended Posts

שלום לכולם,

לפני כמה חודשים קניתי מחשב חדש, והוא השני שיש לי בבית.

הראשון (הישן יותר) מחובר לאינטרנט ורצינו לחבר גם את החדש. (בינתיים אנחנו מחוברים בכבלים אם זה חשוב)

עכשיו, מבירור קצר עם ספקיות האינטרנט הבנו שיש שתי דרכים לעשות את זה, להעלות את מהירות החיבור (בינתיים זה 750 קילו ביט) ולקנות ראוטר וכרטיסי אלחוטיים, או לעשות נקודה נוספת לחיבור המחשב החדש.

רציתי שתעזרו לי להחליט מה יותר טוב ומה יותר משתלם, ואם נחליט על ראוטר אני ארצה שתמליצו לי על משהו טוב וזול.

אני לא כל כך מבין בזה, אז בבקשה תהיו סבלניים... אם עברתי על איזה חוק בפורום תגידו לי...

תודה מראש!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגבי רוחב פס: אתה צריך לעשות את החישובים בעצמך אם יש לך צורך לשדרג.

שתי המחשבים יתחלקו ברוחב פס שיהי לך לאותו רגע.

אל תשכח שהשדרוג גם כרוך אצל התשתית וגם אצל הספק.

לגבי חיבור מחשב שני: תבדוק אם יש לך אפשרות להעביר/להשחיל אליו כבל רשת ואם לא תוכל להתספק בחיבור לאחוטי שכמובן יהיה מושפע מהפרעות אלקטרומגנטיות כגון: מרחק/קירות/מכשירים חשמליים/משדרים אחרים בסביבה וכד'.

תוכל למצוא המלצות לנתבים שעובדים בכבלים (תומכים ב PPTP/L2TP או חיבור MPLS) ע"י חיפוש פה בפורום או ע"י הסקירה פה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז רגע... אתה אומר שאני יכול פשוט להוציא עוד כבל מהנקודה שכבר יש לי ופשוט לשים אותה ליד המחשב החדש יותר?

טכנית אני יכול לעשות את זה, כי אבא שלי חשמלאי.. אם כן אז לא צריך מגבר? תסביר לי למה התכוונת, כי לא ממש הבנתי...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני דיברתי על חיבור קווי על גבי כבלי CAT5 (כבל בשפה העממית) מהנתב שלך או מכרטיס שני במידה ואתה המעוניין בICS (שיתוף חייגן).

עריכה: בכבלים ניתן לחבר עד 3 כתובות פיזיות ככה שתוכל גם בנוסף למה שצאתי לחבר מחשב אחד בUSB ושני ב ethernet במקביל לאותו מודם בלי השקעה של ציוד נוסף.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא ממש מבין בזה ככה שתצטרך להסביר לי שוב... אמרת משהו על חייגן, אז אולי כדאי להגיד שאני מחובר בלי חייגן, והחיבור הוא אוטומטי.

לפני מה שהבנתי, אני פשוט יכול לחבר מהמודם שלי שני מחשבים, אחד בUSB ואחד בכבל בלי לעשות כלום עם חברת האינטרנט? פשוט ככה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בוודאי שזה אפשרי

אם תחבר את שניהם למודם (בין אם אחד ב והשני בכבל רשת, או שניהם בכבל רשת לסוויצ' שמחובר למודם ומפצל את חיבור הרשת)

שניהם יקבלו כתובות IP אינטרנטיות משלהם ויוכלו לגלוש ולהשתמש באינטרנט.

רק שבמצב כזה לא תוכל להגדיר רשת בין המחשבים להעברת קבצים מהירה ברשת פנימית

(למען האמת כן תוכל, אבל זה מאוד מאוד מאוד לא בטיחותי ומטופש לעשות את זה בחיבור שכזה)

אם אתה מעוניין רק באינטרנט לכל מחשב - זה יעבוד לך, ויעבוד אחלה.

אם אתה מעוניין גם בשיתוף קבצים ברשת פנימית בין המחשבים - רכוש (למשל איזה אדימקס פשוט ב 200 ש"ח).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא חושב שניתן "להתלבש" על אותו מודם גם ב וגם ברשת...

עקרונית יש שתי דרכים לשים אינטרנט בשני מחשבים...

1.ראוטר..הכי פשוט והכי בטוח..

2.שני כרטיסי רשת וכבל מוצלב בינהם..(יותר מסובך ודורש הגדרות)..או שני כרטיסים אלחוטיים ולעשות בינהם תקשורת..

בוודאי שזה אפשרי

אם תחבר את שניהם למודם (בין אם אחד ב והשני בכבל רשת, או שניהם בכבל רשת לסוויצ' שמחובר למודם ומפצל את חיבור הרשת)

שניהם יקבלו כתובות IP אינטרנטיות משלהם ויוכלו לגלוש ולהשתמש באינטרנט.

רק שבמצב כזה לא תוכל להגדיר רשת בין המחשבים להעברת קבצים מהירה ברשת פנימית

(למען האמת כן תוכל, אבל זה מאוד מאוד מאוד לא בטיחותי ומטופש לעשות את זה בחיבור שכזה)

אם אתה מעוניין רק באינטרנט לכל מחשב - זה יעבוד לך, ויעבוד אחלה.

אם אתה מעוניין גם בשיתוף קבצים ברשת פנימית בין המחשבים - רכוש (למשל איזה אדימקס פשוט ב 200 ש"ח).

אי אפשר לחבר סוויץ' למודם! מה שיתחבר לסוויץ' יקבל רק כתובת אחת! כי המודם נותן רק כתובת אחת הוא לא ראוטר..

אני ממליץ על ראוטר...

המשך יום נעים..

NIKILLER

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה לכולם על העזרה!

אני ינסה להביא את המחשב החדש ליד המחשב הישן ואני ינסה לחבר את שניהם באותו מודם. אני יעדכן אתכם.

תודה שוב!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה לכולם על העזרה!

אני ינסה להביא את המחשב החדש ליד המחשב הישן ואני ינסה לחבר את שניהם באותו מודם. אני יעדכן אתכם.

תודה שוב!

תעדכן אותנו .

האם הצלחת בחיבור שהוצע לך (חיבור שני מחשבים לאותו מודם כבלים ,אחד ב- והשני בחיבור )לקבל גישה לאינטרנט בשני המחשבים , בו זמנית

וללא תלות אחד בשני ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה לכולם על העזרה!

תודה שוב!

תעדכן אותנו .

האם הצלחת בחיבור שהוצע לך (חיבור שני מחשבים לאותו מודם כבלים ,אחד ב- והשני בחיבור )לקבל גישה לאינטרנט בשני המחשבים , בו זמנית

וללא תלות אחד בשני ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שמעו, ניסיתי להביא את המחשב החדש ליד הישן ולחבר, אבל הייתה בעיה עם העכבר פתאום... נתקע לי המחשב הישן, ולא הסכים לזהות את בעכבר והמקלדת, איתלחתי בערך עשרים פעם, ולא עזר... עכשיו הבעיה נפתרה, אבל לא ניסיתי שוב... לפי מה שהבנתי פה זה עובד... שמישהו ינסה ויגיד אם הצליח לו, כי עכשיו זה בעייתי להביא לכאן את המחשב החדש... מצטער אם התאכזבתם...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא עניין של ניסוי, אין פה מה לשאול אם זה הצליח או לא (מעבר להתעניינות במקרה הפרטי שלך בלבד)

באופן כללי זה עובד, כן - אפשר לחבר מודם לשני מחשבים, אחד ב ואחד בכבל רשת. וכל עוד זה חיבור ללא חייגן - לשניהם יהיה .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...