המעבד Q6600 שלי מתחיל לעשות בעיות, טמפ' גבוהה ונפילות. - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

המעבד Q6600 שלי מתחיל לעשות בעיות, טמפ' גבוהה ונפילות.

LazyCat

Recommended Posts

המפרט שלי הוא כדלקמן:

NZXT Hush 2x120mm

Gigabyte X38-DS4

Corsair 520W

Q6600

V1

G.Skill 4GB CL5

Inno3D iChiLL 8800 GT 512MB

Vista X64 ו- X32

מחשב בן 3+ חודשים.

בימים האחרונים הטמפ' של המעבד שלי גבוהות מאוד וכמעט תמיד בין 55 ל- 70 מעלות (נמדד עם RealTemp, שאר התוכנות מדידה מראות מעלות גבוהות יותר), המעבד ב- OC של TMS ל- 3.0Ghz במתח VID 1.3250v (כלומר ללא תוספת מתח). הטמפ' בחדר לא עולה על 26 מעלות. מהירות המאוורר ב- V1 היא כ- 1900RPM.

ה- V1 לוקח אויר מחלל המארז וזורק אותו לכיוון הספק (והמאוורר של הספק מוציא אותו החוצה), הטמפ' במארז 30-40 מעלות.

במשחקים כבדים המחשב קורס אחרי זמן מה, בבדיקת מאמץ PRIME95 אחת הליבות נותנת שגיאות, ואחרי זמן מה המחשב קורס (BSOD).

הורדתי את ה- OC, הורדתי את המהירות של ה- V1 לכ- 1500RPM ובדקתי את הטמפ' שוב, במאמץ מלא PRIME95 המחשב קורס אחרי זמן מה, המעלות במהלך הבדיקה הן 51-69 (שזה נראה לי חריג למעבד כזה ללא OC ועם כמו V1).

האם אני צריך לפנות ל- TMS שיחליפו לי את המעבד?

מצורפת תמונה.

realhotba2.th.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 34
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

בדוק שהקירור יושב טוב, יכול להיות שהתנתק שם משהו.

גע בו כשאתה מריץ את הPRIME, הוא אמור להיות חם.

בדקתי, הכל נראה ומרגיש במקומו, גם צלעות ה- V1 חמות.

נס לבדוק תקירור אם הוא יושב כמו שצריך

מתי הוא התחיל לעשות לך בעיותת?

בכמה ימים-שבועות האחרונים, אבל הטמפ' אצלי בחדר לא עולה על 26 מעלות, בד"כ אני עם מזגן והטמפ' כ- 20 מעלות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תממש את האחריות , TMS חנות טובה.

אני יודע ש -TMS חנות טובה, לכן קניתי משם (כבר 3 מחשבים בחודשים האחרונים) ;)

לא על כל דבר צריך לחנותת אולי אפשר לפתור את זה פהה.

זו המטרה, לפנות ל- TMS כאופציה אחרונה, לא מעוניין סתם "להציק" להם, ובסוף יתברר שזה משהו שיכולתי לפתור לבד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1.325 זה ממש לא מתח סטוק למעבד הזה כמו שנאמר פה ..אלא 1.225 לזכרוני .

כנראה שהקירור שלך לא יושב טוב ,או שהמארז לא מאוורר כמו שצריך ,יכול להיות שהמאוררים שמותקנים בו שקטים וכתוצאה מכך חלשים ולא מספקים CFM גבוהה .

הפתרון הכי טוב זה להתעייץ אם החנות ,תשאל מה יכולה להיות הסיבה לכך,או לנסות לפתור לבד .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1.325 זה ממש לא מתח סטוק למעבד הזה כמו שנאמר פה ..אלא 1.225 לזכרוני .

כנראה שהקירור שלך לא יושב טוב ,או שהמארז לא מאוורר כמו שצריך ,יכול להיות שהמאוררים שמותקנים בו שקטים וכתוצאה מכך חלשים ולא מספקים CFM גבוהה .

הפתרון הכי טוב זה להתעייץ אם החנות ,תשאל מה יכולה להיות הסיבה לכך,או לנסות לפתור לבד .

לכל מעבד יש מתח סטוק שונה (VID), אצלי זה 1.3250v.

בכל מקרה עשיתי חיפוש די רחב בנט, ונוכחתי לראות שבמעבד Q6600 ו- OC ל- 3.6Ghz עם חלש מה- V1 לא מגיע לטמפ' שאצלי הן ללא OC ועם V1. טמפ' המעבד עם מקביל לשלי ללא OC, לא אמורות לעלות על 50 במאמץ (במקרה הכי קיצוני).

אם הליבות מגיעות לאיזור ה70 מעלות במאמץ, הקירור אמור להיות מאוד חם.

הקירור חם, לא עד כדי כך שאי אפשר לגעת בו... אני אבדוק שוב בטמפ' מקסימלית.[br]פורסם בתאריך: 19-06-2008, 15:00:56

ישר מהתנור...

ללא OC המאוורר של ה- V1 על כ- 1500RPM.

הטמפ' בחדר היא 23 מעלות, הצלעות של הקירור חמות מאוד (אי אפשר לגעת בהן זמן ממושך), והוספתי גם את CoreTemp לבדיקה.

אם אני ממשיך עם הבדיקה (הפסקתי אותה אחרי כ- 20 דקות), המחשב קורס בשלב מסוים (זה קורה גם ב- וגם ב- XP), משהו לא תקין כאן...

הטמפ' של ה- MB היא כ- 40 מעלות, של ה- GPU כ- 50 מעלות.

תמונה -

toohotpa1.th.jpg

[br]פורסם בתאריך: 19-06-2008, 15:36:09

כך נראה המארז מבפנים -

img0393eo9.th.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...