מציאת מסך תקציב עד 1900 שקלים - מסכי מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מציאת מסך תקציב עד 1900 שקלים

Las@Vegas

Recommended Posts

שלום, דיי חרשתי על התגובות בפורום, הכל המליצו על 2007FP\WFP אבל בשל קושי למצוא אותם אני דיי בטוח שאני יוותר.

אני מחפש מסך טוב לעיניים, לא חייב להיות סוף הדרך אני לא גרפיקאי מומלץ לטקסט, בעיקר אבל גם סרטים ופחות משחקים.

לפי מה שאני הבנתי מומלץ פאנל S-PVA אבל אני לא יודע באיזה מסך יש את זה ואיזה מסך הוא טוב.

אני יושב במרחק של משהו כמו 70-80 סנט' מהמסך אז אני מניח שאני מחפש 20 אינצ'.

כרגע אני עובד כבר שנתיים על Laptop - LG 5SLE ככה שאני מקווה שיהיה שיפור בתצוגה.

הרבה ציינו את הפאק של מסך ה - S- (זליגת אור) מה הפאק של S-PVA?

תודה

יבגני

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Dell 2007WFP לא קיים יותר.

אם אתה רוצה לדעת יותר פרטים אודות פאנל S-PVA של 2007FP (מספר סידורי במדבקה על הקופסא/מסך מתאים לפאנל מסתיים באות S) יש לך כאן התרשמות של קונה. החיסרון העיקרי של הפאנל לעומת S- באותו דגם הוא באנדינג וכיול צבעים מהקופסא, אבל זה פחות משמעותי למי שאינו עוסק בעיבוד תמונה. בסופו של דבר הפאנל יציג לך ניגודיות טובה יותר בסרטים לעומת S- ויש סיכוי לפחות דליפות אור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Dell 2007WFP לא קיים יותר.

בטח שהוא קיים, יש לי אפילו אחד בבית. ;D

רק שכמעט בלתי-אפשרי להשיג אחד חדש. :silly:

החיסרון העיקרי של הפאנל לעומת S- באותו דגם הוא באנדינג וכיול צבעים מהקופסא, אבל זה פחות משמעותי למי שאינו עוסק בעיבוד תמונה.

באנדינג יש גם ב-S-, סתם כדרך אגב (לפחות בחלק ממצבי התמונה, כתלות בהגדרות ערוצי ה-...)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא הייתה בכוונתי להעליב אף אחד מבעלי ה-2007WFP :xyxthumbs:

אבל הוא לא מיוצר ופשוט אזל מהמלאי. במקומות שרוצים עליו 2500 לא משתלם לרכוש אותו, כאשר יש HP LP2065 או 2007FP ב-2000-2100 שקלים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למרות שהL2000CP בתקציב של הקונה בול, אף אחד לא ממליץ עליו?

בכל מקרה, אשמח לראות חוות דעת ממי שירכוש את הLG או הHP (שלמעשה, רק שניהם זמינים עבורך. אלא אם כן תמצא את הDELL איפשהו ואם כן אשמח אם תשתף אותנו).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סליחה שלא הצלחתי להגיב לפני, הייתי בצבא...

תודה על ההמלצות אני ינסה להשיג עוד פעם את המסך של .

לגביי כיול צבעים זה שטויות פשוט אפשר לקחת מסך מכויל ולכוון לפיו.

לגבי באנדינג, זה כשרואים הפשרים בין צבעים לא?

יבגני

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האמת שזה לא ממש קל לכייל באופן ידני צבעים של מסך לא מכוייל. אפשר רק לכייל גווני אפור ולבן אם הם נוטים לגוונים אדומים, כחולים וכו' ע"י שינוי ערכי ה-. אם הצבעים אדום או ירוק היו רוויים או זרחניים בתמונות (כמו פנים אדומות מדי של אנשים, עלים של עצים וכו') הם יישארו כך. למשל אני מעולם לא הצלחתי להביא את ה-2407WFP לרמת הכיול של EIZO S1931. או שקונים מסך מכוייל מהקופסא או שלא עבור יישומים שלא קשורים בעריכה הגרפית. קולורמטר יכול לשמש לכיול צבעים מדוייק של מסכים עם פאנלים איכותיים (המכויילים בצורה סבירה) רק עבור תוכנות העריכה הגרפית לסוגיהן השונים, המאפשרות הזנת פרופיל צבע שנוצר בזכותו.

בכל מקרה ה- מהיותו מסך בעל רזולוציה גבוהה גם עם הפאנל S-PVA הוא נותן תמורה טובה מאוד לכסף לכל מי שאינו מתעניין בעיבוד תמונה.

באנדינג הם רצועות מפוספסות הנראות בבירור במעברי צבעים מדורגים לניארית, למשל במעבר משחור ללבן דרך גווני אפור. זה נגרם בדרך כלל בגלל אובדן מדרגות בתוך ה-256 לגווני האפור כתוצאה של ניהול לא יעיל של מנגנוני הבהירות וניגודיות וגם של ערוצי ה-. זו הסיבה שלא תמיד מומלץ לשנות את ערכי ה- יותר מדי רחוק מנקודת הייחוס שלהם, כי אתה מאבד מדרגות לכל גוון ככל שאתה מתרחק מנקודת הייחוס. לא בכל המסכים רואים באנדינג, במיוחד באלו שיש להם LUT משדרג ל-10bit או 12bit לדוגמה אשר משפר ומתקן את ערכי הצבעים, ואלו הם המסכים שנועדו לעריכת גרפיקה חצי-מקצועית/מקצועית.

banding02.png

אם לא תמצא את ה- 2007FP זמין בחנויות העובדות עם מפיצים רשמיים אתה יכול לרכוש במקומו את ה- LP2065 שכבר מופיע בזאפ. הוא מסך טוב יותר מה-2007FP.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ב-2007FP מתבצעת רולטת פאנלים, כך שאפשר לקבל בו S-PVA או S-IPS. לשימושים שלך זה פחות משנה מה תקבל, אם כי לדעתי עבור סרטים פאנל S-PVA הנו טוב יותר, היות שהוא מאפשר למסך להציג שחור עמוק יותר. ב-S-IPS רואים בצורה טובה סרטים אולם סצינות חשוכות ייראו עם קונטרסט פחות טוב מאשר עם הפאנל השני בעת ישיבה מול המסך. אחד המסכים המצטיינים בסרטים הוא גם ה-971P של סמסונג בגלל S-PVA אבל הוא 19".

גם ב- LP2065 יש רולטת פאנלים S-IPS ו-A-MVA. בחנות בה המסך של נמכר מצויין שמה שקיים במלאי הוא עם פאנל S-.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בדיון הראשי על המסך ב-HardForum היו אנשים שציינו כי לא ראו כלל דליפות אור ב-. כמובן שזה יכול להיות תלוי בטיב ההובלה ובגורמים אחרים שליצרן אין שליטה עליהם מהרגע שמסך יוצא מהמפעל לשיווק.

בינתיים נקסטופ היא היחידה שמציעה הצעת מחיר גלויה על המסך ומבחינת יכולת אספקה הם רציניים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הדבר המבאס העיקרי ב2007 זה שלמסכים שלהם יש זליגת אור ביחס לאחרים. מאוד מפריע.

ה2007 לטעמי עדיף מהHP והLG בעיצוב, בכניסות קומפוסיט וS-, בצבע, במבנה, רגלית. אבל אם בהשוואה אליהם יש לו זליגת אור מורגשת צריך לחשוב פעמיים על הרכישה. (מה שאני עושה)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...