אובמה לנשיאות ארה"ב - עמוד 6 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

אובמה לנשיאות ארה"ב

arik100

Recommended Posts

פיקה, ה-M16 התחיל את דרכו כנשק נוראי, המון תקלות ומעצורים, בעיות ארגונומיות. עם הזמן הוא השתפר, אבל מדובר בתכנון בן 40 שנה! תן לתבור כמה שנים להבשיל.

לגופו של עניין, אני חושש שארה"ב תסתדר נהדר בלי (היא גם עשויה להסתדר סלי יהודים למרות שההיסטוריה מראה שגירוש יהודים הוביל לרוב לשקיעה כלכלית - ע"ע ספרד ופורטוגל.)

למעשה - ארה"ב לא ממש תמכה בישראל עד שנות ה-60 והממשל היה ממש עוין לישראל בשנים הראשונות מאז קום המדינה.

זאת האחריות שלנו להשאר החזית המערבית במזרח התיכון ולשמור על קשרים טובים עם ארה"ב וגם עם ה-EU. במקביל אנחנו צריכים, לפי דעתי, לשאוף להגיע לעצמאות בסוגיות קריטיות כגון אנרגיה ומים שיאפשרו לנו לצלוח משברים ותקופות קשות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 117
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

טעות

אף מדינה לא תסתדר בלי מדינה אחרת

ההצעה הכירורגית שלך ( הסרה של אומה מסויימת ) דומה מאוד למדיניות האנטי ירוקה .

היום ידוע ( מעט באיחור ) שכדור הארץ צריך את מגוון החיים בו כדי לשרוד .

אותו דבר העולם הפוליטי חברתי של ארה"ב - צריך את היהודים .

נכון הם ישרדו , באיזה צורה ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טעות

אף מדינה לא תסתדר בלי מדינה אחרת

הטיעון שלך משונה, קונספט המדינה כפי שאנו מכירים אותו היום הוא בסך הכל בן 150 שנים, העולם הסתדר לפני כן באופן יוצא מהכלל. מלבד זאת הרבה מדינות נעלמו או הופיעו במשך השנים (לדוגמא, פולין לא הייתה קיימת מסוף המאה ה-18 ועד 1918, מדינות רבות היום הם תוצאה של איחוד או פיצול מדינות אחרות)

ההצעה הכירורגית שלך ( הסרה של אומה מסויימת ) דומה מאוד למדיניות האנטי ירוקה .

מתי בדיוק הצעתי דבר כזה? למה אתה שם דברים בפי?

כל כוונתי הייתה שלא ניקח את המחויבות של ארה"ב לקיום כמובנת מאליה.

אותו דבר העולם הפוליטי חברתי של ארה"ב - צריך את היהודים .

נכון הם ישרדו , באיזה צורה ?

כמו שספרד ופורטוגל שרדו בלי היהודים וכמו צרפת בלי ההוגונוטים, ככל הנראה עם פגיעה כלכלית ותרבותית קשה ביותר, אבל שרדו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לכל הטוענים שיחסי -ארה"ב הם יחסים שבירים אשר תלויים ברוח הזמן ובמצב רוחו של הנשיא הנוכחי אני רוצה להזכיר לכם כמה דברים:

1. קודם כל ארה"ב הייתה איתנו מתחילת הקמת המדינה עד עכשיו , אולי לפעמים זה לא היה בפומבי אבל זה היה

2. מעמד בפני הקונגרס האמריקאי , הוא כמו יחסי דוד-נכד , הם רואים בנו את בתור המדינה הקטנה שצריכים לשמור עליה , והמעמד הטוב הזה שלנו כבר מקובע מספר שנים

3. אירוני , אני לא זוכר איפה שמעתי את זה , אבל אומרים שזאת בדיחה כזאת שישראל היא המדינה ה52

וללא קשר ישיר, למי שאמר פה איך צריכה להיות מעצמה במזרח התיכון , אני חושב שייצוא אנרגיה , לאפריקה/אסיה/אירופה , AS IN חשמל וכו' מאנרגיות נקיות , יהפוך את לשולטת ללא שום עוררין , ודבר זה יכול לקרות תוך 10-15 שנה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

3. אירוני , אני לא זוכר איפה שמעתי את זה , אבל אומרים שזאת בדיחה כזאת שישראל היא המדינה ה52

הבדיחה הזו על חשבוננו, והיא "צוחקת" על איך אנחנו צריכים לקבל את "ברכת האמריקאים"(או יותר נכון, אישור האמריקאים) לכל פיפס שאנחנו עושים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לכל הטוענים שיחסי -ארה"ב הם יחסים שבירים אשר תלויים ברוח הזמן ובמצב רוחו של הנשיא הנוכחי אני רוצה להזכיר לכם כמה דברים:

1. קודם כל ארה"ב הייתה איתנו מתחילת הקמת המדינה עד עכשיו , אולי לפעמים זה לא היה בפומבי אבל זה היה

2. מעמד בפני הקונגרס האמריקאי , הוא כמו יחסי דוד-נכד , הם רואים בנו את בתור המדינה הקטנה שצריכים לשמור עליה , והמעמד הטוב הזה שלנו כבר מקובע מספר שנים

וללא קשר ישיר, למי שאמר פה איך צריכה להיות מעצמה במזרח התיכון , אני חושב שייצוא אנרגיה , לאפריקה/אסיה/אירופה , AS IN חשמל וכו' מאנרגיות נקיות , יהפוך את לשולטת ללא שום עוררין , ודבר זה יכול לקרות תוך 10-15 שנה

1. לא, היא לא. למעשה כמה עשרות שנים היה אמברגו אמריקאי על ישראל, זה הכל עניין של אינטרס כלכלי למכור לנו הרבה. צרפת הייתה בעלת ברית שלנו הרבה שנים, שוב זה רק עניין של אינטרסים משתנים.

2. שוב, ממש לא. יש איזשהו סטטוס קוו בנושא אבל להגיד שמדובר ביחסי דוד- אחיין (לא דוד נכד) זה הגזמה פראית מאוד.

3. סתכל על התגובה של יהודה איש קריות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פיקה, ה-M16 התחיל את דרכו כנשק נוראי, המון תקלות ומעצורים, בעיות ארגונומיות. עם הזמן הוא השתפר, אבל מדובר בתכנון בן 40 שנה! תן לתבור כמה שנים להבשיל.

אני אתן לו, אבל נכון לעכשיו מדובר בזבל של נשק בהשוואה לרובי סער אחרים.

תאמין לי שאני רק אשמח אם רובה הסער תוצרת יהפוך לפופולרי, זה יכניס לא מעט כסף.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אף אחת מהמדינות הערביות לא תאפשר לארה"ב לשמור על יתרון טכנולוגי ואסטרטגי מול רוסיה וסין.

לישראל יש הרבה טכנולוגיות (ולא רק בתחום הנשק) שעוקפות את הטכנולוגיות האמריקאיות, וגם זולות יותר. לאמריקאים יש תקציבי ענק, לנו לא, ובכל זאת אנחנו מצליחים לפתח דברים טובים יותר. אם היה לנו תקציב וזמן גם היו לנו מטוסי קרב תוצרת הארץ טובים יותר משל האמריקאים.

ישראל אינה משמרת את היתרון הטכנולוגי של ארה"ב מול רוסיה וסין זה ממש בולשיט אחד גדול להגיד דבר כזה.

ה-THHAD - הטיל, לא הפרוייקט עליו אתה מדבר, הוא כישלון חרוץ, לחץ יש הרבה יותר אחוזי הצלחה, למרות ששני הטילים שונים לחלוטין באופן הפעולה

קודם כל, אין לו שום קשר לחץ הוא פותח בנפרד.זה כמו להגיד שהחץ הוא חלק מהפרוייקט של הפטריוט.דבר שני המערכת עובדת בצורה מעולה.שלא לדבר על כך ששני המערכות שונות במטרות שלהן.

נכון, הפיתוח הוא 100 אחוז תוצרת הארץ, הייצור הוא בארה"ב בחברת בת של אלביט. המערכות האלה יגיעו לכל מדינה שתרכוש את המטוס?

קודם כל, יש הרבה מאוד חברות שיצרו קסדות כאלו, חברות ישראליות ממש לא ראשונות מה שגם על הF35 ישתמשו בכמה סוגים של קסדות וממש לא כולן מחברות ישראליות.

כן המערכת קבועה במטוס ותגיע לכל מדינה שתקבל את המטוס כמו טורקיה למשל(שהזמינה כבר 100 כאלו אם אני לא טועה, מה שיהפוך אותם לחיל האוויר הכי חזק בכל מזרח התיכון).

מערכות וציוד השבחה למטוסי F15 ו F16- גם כן של אלביט

מזל"טים שונים (ומשונים, יש לציין)

משונים ולא מחדשים מדגמיהם הקודמים ובכל זאת מהמצליחים ביותר. אפילו האמריקאים, הגרמנים והבריטים(שפשוט לא מצליחים לבנות כטבמ נורמלי) משתמשים בהם.

חברות אמרקניות מייצרות בעצמן תציוד השבחה למטוסים ישנים מה שגם המזלטים האמרקנים הרבה יותר טובים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תמשיך להזות.

בנוגע ל THAAD, רואים שאין לך הכרה בסיסית של הפרויקט, אז אני מבקש שלא תוציא מילה. אתה רק מוציא את עצמך אהבל. THAAD זה לא רק טיל, והפרויקט מתייחס למכלול שלם של מערכות (ראשי תיבות של Theatrer arrayed aerial defense)

בנוגע לקסדות ב F35 ולתע"ל-

זה שיש אחרות זה סבבה ואחלה, לוקהיד הציעו גם לספק בעצמם, אבל משרד ההגנה האמריקאי העדיף את אלו של אלביט. וואלה מוזר.

בנוגע למזל"טים, לכל מזל"ט אמריקאי שאתה רואה יש יד ישראלית בפיתוח.

כל פעם שמגיע הסלון האווירי בלה-בורז'ה האמריקאים לא טורחים אפילו לפתוח תצוגת מזל"טים. למה? כי כבר פעמיים הם חטפו השפלה קטנה מהתצוגה הישראלית.

גלובל הוק מכיר? יותר מחצי מהמכשור, כולל מערכת המכ"מ, תוצרת כחול לבן.

אותו דבר לגבי הפרדטור, למרות ששם במידה פחותה.

אני קורא את בטאוני חיה"א ומתעדכן בעניינים האלו מגיל 6, אתה דורך פה בתחום שאתה כנראה לא מכיר מספיק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תוכיח.

אני מאמין שאני שטוען ראשון גם חובת ההוכחה עליו. אז אתם צריכים להוכיח ראשונים.

אחרי זה אני יתן טיעונים נגדיים אם יהיה צורך בכך בכלל. :)

תמשיך להזות.

בנוגע ל THAAD, רואים שאין לך הכרה בסיסית של הפרויקט, אז אני מבקש שלא תוציא מילה. אתה רק מוציא את עצמך אהבל. THAAD זה לא רק טיל, והפרויקט מתייחס למכלול שלם של מערכות (ראשי תיבות של Theatrer arrayed aerial defense)

בנוגע לקסדות ב F35 ולתע"ל-

זה שיש אחרות זה סבבה ואחלה, לוקהיד הציעו גם לספק בעצמם, אבל משרד ההגנה האמריקאי העדיף את אלו של אלביט. וואלה מוזר.

בנוגע למזל"טים, לכל מזל"ט אמריקאי שאתה רואה יש יד ישראלית בפיתוח.

כל פעם שמגיע הסלון האווירי בלה-בורז'ה האמריקאים לא טורחים אפילו לפתוח תצוגת מזל"טים. למה? כי כבר פעמיים הם חטפו השפלה קטנה מהתצוגה הישראלית.

גלובל הוק מכיר? יותר מחצי מהמכשור, כולל מערכת המכ"מ, תוצרת כחול לבן.

אותו דבר לגבי הפרדטור, למרות ששם במידה פחותה.

אני קורא את בטאוני חיה"א ומתעדכן בעניינים האלו מגיל 6, אתה דורך פה בתחום שאתה כנראה לא מכיר מספיק.

מאיפה יש לך משוג שיש לי ידע או לא לגבי הפרוייקט? העיקר להכפיש את הצד השני שאתה דן איתו אה? ::)

אמרתי שזה רק טיל? לא.

הוא העדיף את הקדסות שלהם מסיבות שונות, איכותיות יותר זה לא. מה שגם כמו שאמרתי הולכים להיות F35 עם קסדות שונות וממש לא כולן של אלביט.

אתה מודע להבדל בין לייצור נכון? וחצי? טוב שמישהו לא מגזים...

אתה מוזמן להראות לי פריט 1-2 שהם בלעדי ישראלי שאין בעולם כולו טוב ממנו או דומה לו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין לנו פרויקט בלעדי מסיבה אחת- מימון. גם הפרויקטים ה "בלעדיים" שלנו הם במימון אמריקאי.

וכל פיתוח שמצליח אנחנו מוכרים מיד את הזכויות לייצור שלו בגלל שאין למדינה מספיק כסף להיות יצרנית בלעדית. באסה, אבל זה מה יש.

אם אתה רוצה פיתוח ישראלי בלעדי בתחום קצת אחר (רפואה), תעיף מבט על הגלולה של Given imaging, שנועדה לצלם את פנים המעיים בצורה שאנדוסקופ לא מסוגל (הרבה יותר לעומק), ולאתר בעיות שונות שבד"כ קשה לאתר.

הגלולה הזו היא היחידה מסוגה בעולם שהצליחה לשרת את המטרה. מחזיקה 8 שעות עם הסוללות שלה, בעוד שפיתוחים מתחרים כרגע יושבים על 4-6 שעות.

אז הנה.

נ.ב- סטארטאפ ישראלי במימון ישראלי בלבד, לאמריקאים אין יד בדבר.

לגבי ה THAAD, שים לב מה אמרת-

קודם כל, אין לו שום קשר לחץ הוא פותח בנפרד.זה כמו להגיד שהחץ הוא חלק מהפרוייקט של הפטריוט.דבר שני המערכת עובדת בצורה מעולה.שלא לדבר על כך ששני המערכות שונות במטרות שלהן.

אבל זו בדיוק הנקודה- THAAD זו לא מערכת, זה מכלול של מערכות, בעוד שהפטריוט הוא מערכת בודדת של משגר בודד שלו סוג בודד של טיל, בעל גרסאות שונות.

במכלול ה THAAD נכללת גם מערכת הנאוטילוס, וגם מטוס 747 עם על החרטום שלו. יש סיבה שקוראים לזה ARRAY.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פיקה, עם כל הכבוד לתעשיה הטכנולוגית בישראל, ארה"ב לא תלויה בנו.

כדי שתבין את הגודל והעוצמה של מכונת המלחמה של ארה"ב, שים לב לנתוני הייצור הבאים ממלחמת העולם השניה (זאת היא המלחמה הטוטלית האחרונה שארה"ב הייתה מעורבת בה ומשקפת את כוח הייצור של המשק האמריקאי באותם הימים)...

12,700 מטוסי B17

18,400 מטוסי B24

יותר מ-3000 מטוסי B29, המפציץ המתקדם ביותר לזמנו, בלי ישראלית...

טנק השרמן היה עלוב ביחס למקבילים (סימני 5 ו-6 הגרמנים וה-T34 הרוסי), אבל שמייצרים יותר מ-47,000 חתיכות, האיכות כבר פחות משנה.

אז באמת כל הכבוד להיי-טק ולתעשיית הנשק הישראלית. אבל שלא זה יהיה הטיעון שעליו אנחנו נשענים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...