שידור חוזר של הגירוש מרצועת עזה הפעם מהגולן ויו"ש? - עמוד 6 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שידור חוזר של הגירוש מרצועת עזה הפעם מהגולן ויו"ש?

משה007

Recommended Posts

• תגובות 111
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

אתה מסרב לקלוט, אה?

כרגע, איזה דרכים יש להם?

1- רקטות תלולות מסלול (לא מדויק בעליל, לוקח זמן לשגר)

2- טילים בליסטיים (מדויק, אבל יקר מאוד, יגרור תגובה זועמת של כל העולם)

אם ניתן להם את רמת הגולן, הם יכולים לשבת בכיף על יתרון הגובה של הרמה עם תותחים (נשק זול ומדויק יחסית) ולהפציץ בכיף יום וליל.

חוץ מזה, דיברנו על מצב אפשרי של מלחמה עם סוריה אחרי נתינת הרמה כי טענת שהרמה לא מהווה יתרון אסטרטגי.

אז שוב, הנה הראינו לך שכן.

אם הם ישבו על הרמה ויפציצו את חיפה עם תותחים תפתח במלחמה כנגד סוריה, בדיוק כמו שאם סוריה תשלח לפה טילים בליסטיים.

אז ההיתרון האסטרטגי הגדול זה שסוריה חוסכת כמה גרושים בזה שההתקפה שתפתח במלחמה כנגד תיהיה זולה יותר?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^

לא.

הטענה היא שלאחר החזרת הגולן יתמקמו בו אירגוני טרור(כגון חיזבאללה) שיוכלו בעזרת ציוד פשוט מעין כמוהו להפציץ את כל הצפון.

האפשרויות של במקרה הזה יהיו מאוד מוגבלות - סוריה לא תעשה כלום בעניין וישראל לא תוכל לשלוח כוחות ושיטור לאזור כי זה ייחשב כהפרת הריבונות של סוריה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ושוב אנחנו חוזרים למעגל........

אם סוריה תפתח מלחמה אחרי נתינת הרמה, ניאלץ לכבוש אותה מחדש. ואז מה עשית בזה? יצאת אידיוט, סה"כ.

ולא, היתרון האסטרטגי שלהם הוא הרחבת הטווח של הרבה מהנשקים הזולים והיעילים שלהם למקומות רגישים, היתרון של לדעת מה קורה בשדה שלנו, והקמת מחתרות כמו החמאס שיפתחו במלחמה לא רשמית (והנה אני שם לב שjudas גם כתב את זה....)

ביום טוב אתה רואה מהחרמון עד חיפה, ולסורים אין לווין בשביל לדעת מתי אנחנו מזיזים כוחות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^

לא.

הטענה היא שלאחר החזרת הגולן יתמקמו בו אירגוני טרור(כגון חיזבאללה) שיוכלו בעזרת ציוד פשוט מעין כמוהו להפציץ את כל הצפון.

האפשרויות של במקרה הזה יהיו מאוד מוגבלות - סוריה לא תעשה כלום בעניין וישראל לא תוכל לשלוח כוחות צבא ושיטור לאזור כי זה ייחשב כהפרת הריבונות של סוריה.

במקרה כזה גם תפתח במלחמה כנגד אותו ארגון, או בפשטות בדיוק כמו שקרה במלחמת לבנון ה-2.

ושוב אנחנו חוזרים למעגל........

אם סוריה תפתח מלחמה אחרי נתינת הרמה, ניאלץ לכבוש אותה מחדש. ואז מה עשית בזה? יצאת אידיוט, סה"כ.

ולא, היתרון האסטרטגי שלהם הוא הרחבת הטווח של הרבה מהנשקים הזולים והיעילים שלהם למקומות רגישים, היתרון של לדעת מה קורה בשדה שלנו, והקמת מחתרות כמו החמאס שיפתחו במלחמה לא רשמית (והנה אני שם לב שjudas גם כתב את זה....)

ביום טוב אתה רואה מהחרמון עד חיפה, ולסורים אין לווין בשביל לדעת מתי אנחנו מזיזים כוחות.

אם סוריה רוצה לפתוח במלחמה היא הייתה עושה את זה כבר. קבלת הרמה אינו תירוץ לפתוח במלחמה ,רק בגלל ההחזרה עצמה.

סוריה יודעת טוב מאוד מה קורה בצד השני(ישראל), זה די פטתי לחשוב שלא.

Desert eagle של אלביט ?!

ומה עם ה-Tavor ? ואל תגיד שהוא חרא כי הוא לא !

הפיתוח אמרקני אבל היצור עצמו ישראלי(צריך לזרוק מדי פעם עצם לא?).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בילבי, אם עכשיו תזיז גדוד של טנקים לרמה ותעשה את זה בלי הודעה לעיתונות, לסורים יקח פי 10 זמן לגלות את זה מאם הם יזיזו טנקים.

הלווין שלנו רואה אותם כל חצי שעה בערך (אחד ממספר הלווינים שלנו שפעילים), להם יקח כמעט יום לגלות, אם לא יותר.

ומצד שני, אם החרמון והרמה היו בידיהם, ברגע שאתה מזיז טנק צפונית מחיפה, הם יודעים על זה.

הסורים לא רוצים לפתוח במלחמה כי אין להם גב, ובתכל'ס כרגע אין להם כ"כ סיבה לפתוח במלחמה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז כשהם יקבלו את הגולן(מה שהם מאוד רוצים) זה יתן להם סיבה לפתוח במלחמה?אם כבר לחכות איתה.מה שגם סוריה בהחלט תידע אם תזיז כוחות גודלים לגבול ,גם בלי דיווחים בתקשורת.יש לסוריה עיניים כאן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בהחלט יש להם עיניים כאן, בלי שום ספק, אבל זמן התגובה הרבה יותר גדול ממה שהוא יכול להיות.

בוא נגיד שיש להם מרגל בתוך צה"ל, זה לא כאילו הוא יכול להרים את הפלאפון בכל נקודה ולהגיד "טוב שומע אחמד הם זזים לשם".

וגם אם ניתן את הגולן, הם יפתחו במלחמה בשלב זה או אחר (ע"ע מלחמת סיני ומלחמת יום הכיפורים)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם הם באמת רוצים לפתוח במלחמה הם יעשו את זה עם הגולן ובלעדיו.הגולן לא מהווה יתרון אסטרטגי חשוב במיוחד בשבילם.

נכון- אז למה לוותר עליו? אם הוא לא משנה, והוא ממילא לא יביא שלום, למה למסור אותו? :kopfpatsch:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אמרתי לצריך למסור אותו?

לי ,אישית, אין דעה בנושא.חיי יהיו באותה מידה עם הגולן וגם בלעדיו. :nixweiss:

דוגמה לאגואיזם צרוף

אם אתה כותב בתרד הזה אז חייך לא יהיו אותו דבר - כי למשל פיקה יתקשה להגיב

ועוד רבים וטובים

זה שאתה לא מבין את השפעות הרחבות של מילחמה ( היא מתחילה וניגמרת על מסך המחשב - זה לא סקורסזי פה , וזה גם לא קראיסיס ) .

עליך לא ישפיע שאיבת המים , החזרת הגולן , תגיד אתה לא מהחיזרים שהיגיעו עם האורות הכחולים מהדיון השני ?

יש לנו רק מה להפסיד מהחזרת הגולן .

נתינת הגולן לא תפסיק את האיבה נגדנו .

ראה לפני ששת הימים , לא היה לנו הגולן ועדיין פתחו במילחמה נגדנו ( כן , אנחנו החלטנו על הזמן - ידוע לי )

האזור אינו מעוניין בקימנו בכלל בעולם הזה ובפרט באזור הזה .

מזכיר לי את הבדיחה :" למה אין לך כובע ?"

או את ההיא שהלכה לרב :" מה שלא תלבשי , תקבלי "

ישנאו אותנו עם הרמה או בלי הרמה .

נכון בילבי . ( אתה נגד כל מה שישראל ולא חשוב מה אומרים )

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא אגואיסט, פשוט לא אכפת לי מדברים שלא מעיינים אותי, כמו למשל הגולן.

אפשר לתת דוגמא אחת לדוגמא שלך-סיני. החזירה למצריים את סיני ואחרי זה מצריים יצאה למלחמה כנגד ישראל?לא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...